Субота
24-12-21
18:40

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

відпустку поодинці - які чекають небезпеки

У відпустку поодинці - які чекають небезпеки

Подорожувати одному приємно і зручно: не треба ні з ким погоджувати свої плани, залежати від настрою і витребеньок попутника. Але є і мінуси. Наприклад, доведеться більше платити за номер: одномісне розміщення стоїть на 30-70% дорожче, ніж заплатить кожен з двох постояльців за double. І ще доведеться поодинці нести відповідальність за все. Наші ради допоможуть уникнути деяких неприємностей.

Якщо відправляєтеся у вільне плавання по земній кулі - без турфірм, путівок і гідів - потрібно ретельно розробити маршрут. Особливо уважно належить розрахувати час прильоту-відльоту, не залишати мізерних перерв між рейсами, та і не полінуватися, перевірити, скільки часу буде потрібно на те, щоб доїхати до міста. Невеликі авіакомпанії часто користуються маленькими провінційними аеропортами, розташованими далеко від крупних міст, хоча в квитку може бути вказане «столичний» напрям. Деколи мандрівники, яким належить зробити пересадку, тільки в останню мить розуміють, що доведеться переїхати в інший аеропорт.

Краще подорожувати ні без чого. Позбавтеся від речей, які «може бути, знадобляться». Засоби гігієни видадуть в готелі, якщо раптом буде потрібно щось ще - можна купити на місці. Тільки зважайте на специфіку країни: у мусульманських державах бувають проблеми з презервативами, а в законопокірній Європі в аптеці на все зажадають рецепт - навіть на найшкідливіші антигістамінні пігулки, які у нас продаються мало не в супермаркетах, але без яких алергікові не вижити. Коли вага придбаних в дорозі сувенірів починає заважати існуванню, можна відправити їх додому поштою.

Велика валіза - великі незручності. Поряд немає сильного попутника, а значить, доведеться долати різні сходи, на яких, як в московському метро, забули встановити пандуси, затягувати кілограми в автобус, та ще постійно стежити за речами, бути фактично прикованим до цієї багатокілограмової гирі. Неприємності почнуться вже з аеропорту. Навіть в дорозі люди мають звичай ходити в туалет, а більшість клозетів не передбачені для розміщення там з величезною валізою. Це слід врахувати: скоріше здати валізу на реєстрації, а потім відвідати WC перед отриманням багажу.

 

Зрозуміло, що просити доглянути за дорожньою сумкою випадкового сусіда по залу очікування - це все одно що самому подарувати речі шахраям. Можна спробувати домовитися з місцевими службовцями, але після терактів вони навряд чи зрадіють такій перспективі. Тому, якщо чекати предстоїт довго, можна здати речі в камеру схову або, ще краще, подорожувати без багажу.

За допомогою інтернет-сайтів, форумів про подорожі, розмовляючи з іншими туристами, потрібно якомога більше дізнатися про країну і, головне, про місцеві закони, порушувати які чревато найнеприємнішими наслідками. Далеко не у всіх поліціях миру готові на першу вимогу дзвонити в російське консульство, а подекуди і взагалі можуть «забути» про існування телефону. Друга, який зміг би діяти швидко і рішуче, поряд не буде. У посольстві про проблеми туриста можуть дізнатися вже після виголошення вироку. Отже не варто вживати наркотики (подекуди за їх зберігання запросто страчують), плювати на портрети королів (теж потім неприємностей не оберешься), і взагалі потрібно поважати чужі традиції і не забувати, що знаходишся в гостях.

Подорожуючи поодинці, не варто повністю рвати зв'язку зі світом. Потрібно домовитися з родичами або друзями, в який час виходитимете на зв'язок, а також залишите їм свій маршрут (та ще з екстреними телефонами поліції і російських консульств в країнах перебування). Адже чим раніше почнуть шукати зниклого туриста, тим більше шансів на успіх.

На батьківщині у надійних людей необхідно залишити копії всіх основних документів: паспорта, страхового поліса, квитків, номера телефонів «гарячої лінії» банків, в яких оформлені пластикові карти. Декілька копій потрібно узяти з собою: оригінали слід зберігати в сейфі готелю, а в сумці носити дублікат. Можна також розмістити всі необхідні папери в інтернеті, в своїй поштовій скриньці, доступ до якого можна отримати з будь-якого комп'ютера.

В дорозі, між готелями, не можна класти всі документи і гроші в одну сумку. Частину суми, ксерокс паспорта і резервну пластикову карту потрібно покласти в потайну кишеню, розташовану, наприклад, під пахвою або на нозі під штаниною.
Є немало людей, нездібних розумно витрачати гроші. Подорожуючи без друзів, вважатися доводиться тільки на себе, і тому слід бути особливо обачним: «перехопити» до повернення додому буде не у кого. Треба завжди мати НЗ - певну суму на випадок форс-мажору. Навіть якщо заздалегідь повністю сплачений готель з триразовим живленням, всі трансфери, страховка покриває будь-які травми, подорож все одно повно несподіванок. Нерідко затримують рейс, а безкоштовну їжу пасажирам роздають не завжди. Людині може потрібно допомога лікаря, але далеко не всі клініки погоджуються працювати із страховою компанією за безготівковим розрахунком - вони просять сплатити послуги, а страховик компенсує витрати постфактум. І не забувайте стежити за балансом на стільниковому телефоні: якщо гроші закінчаться, попросити мобільник у друга не вдасться.

Навряд чи хто не розуміє, що не варто бродити в темноті по неосвітлених вулицях серед приміських бараків, але і в безпечніших місцях варто проявляти обачність, а в деякі райони не потрібно заглядати і вдень: одинак завжди в групі риски.

В дорозі без співбесідника тужливо, і тим, хто не може легко завести розмову з попутником, варто поклопотатися про розваги заздалегідь: узяти книгу, плеєр, DVD-проигрыватель.

Деколи одному буває некомфортно навіть знаходитися в ресторані. Самотня дівчина, що витріщається по сторонах, незмінно приверне увагу. Якщо хочете цього уникнути, потрібно узяти з собою хоч би книгу, щоб було чим зайняти погляд в очікуванні замовлення.

Подорожуючи поодинці, набагато простіше знайти друзів, але і так само просто зустрітися з шахраями. Потрібно лише посміхнутися попутникові, і невимушене спілкування може перерости в тривале знайомство. Від нових товаришів можна дізнатися багато інтересного, але не варто втрачати пильність і, трохи випивши, заводити розповідь про діаманти, заховані «про чорний день» в підошву взуття, навіть якщо їх там немає. Не слід зачіпати нічиї відчуття, провокувати релігійні або національні конфлікти. Так, це все знають, але чомусь продовжують наступати на одні і ті ж граблі!



[10-02-22][Все для туристов]
наплечники (0)

[09-09-18][Відпочинок за кордоном.]
10 невідомих місць Парижа, де треба побувати (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Литва: визначні пам'ятки гідні Парижа (0)
[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Чилі: острів Великодня (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: vechervkarpatah (09-09-18)
Переглядів: 1116 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: