Четвер
24-04-25
18:45

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Легенди про Яремче, карпати.

Виготовлення віконних коробок та підвіконь

Виготовлення віконних коробок та підвіконь

  У рубаних дерев'яних будинках коробки повинні бути з пазами, в кам'яних, бетонних і т. п. - без пазів. Розрізняють одинарні коробки - для вставки одного плетіння і подвійні - для двох плетінь. Виготовляють їх або окремо для кожного палітурки (в кам'яних будівлях), або відразу для двох плетінь (рис. 53). У рубані дерев'яні будівлі деталі коробки вставляють у проріз окремими деталями. Коробки для кам'яних і їм подібних будівель збирають на шипах і вставляють у віконний отвір.
  Відкриватися палітурки (вікна) можуть або тільки всередину або один всередину, інший назовні. Якщо два палітурки відкриваються всередину, то цілісну і окремі коробки роблять так, щоб літні палітурки були менше зимових (рис. 54).
Віконні коробки

  У віконному прорізі окремі коробки встановлюють на відстані 100-200 мм друг від друга. У брусках коробки є чверті глибиною від 15 до 25 мм, ширина їх дорівнює товщині брусків палітурки. На ребрі нижнього бруска зовнішньої коробки вибирають паз шириною 20 і глибиною 10 мм, в який вставляють і кріплять злив з покрівельної сталі.

  У нижньому бруску зимової коробки вибирають чверть глибиною 15-20 мм для установки підвіконної дошки. Решта бруски такої ж форми, але тільки без паза і чверті - для підвіконної дошки.
  Виготовляють коробки так. Стругають бруски однакових розмірів і форми. Розмічають на них чверті і пази і вибирають їх. На кінцях брусків роблять шипи, вушка і збирають коробку (звичайно без клею).

  Нижні бруски коробки найчастіше роблять цільними, рідше складовими. На малюнку 55 показані нижні бруски коробок для палітурок, що відкриваються в одну сторону - всередину, і для · палітурок, що відкриваються в різні боки - один всередину, інший назовні.
  Коробки для кам'яних, бетонних та інших подібних їм будівель виготовляють з дощок товщиною 40-60 мм. З тильного боку їх смолять - покривають бітумом або оббивають в два-три шари толем. Коробку вставляють у віконний проріз, її нижній брус вирівнюють по горизонталі клинами і перевіряють рівнем, а вертикальні бруски вирівнюють з вагомої чи рівню. Після цього коробку закріплюють йоржами, убиваючи їх у шви кладки або в бобишки.
Коробки для рубаних дерев'яних будинків роблять у такій послідовності. Вертикальні і верхні бруски виготовляють з дощок або брусків товщиною 100-200 мм, шириною на 70-100 мм більшою діаметру колод стін. Нижній брусок-подушку роблять з дошки, яка на 70-100 мм ширше стояків (зазвичай його виколюють з короткого товстого кряжу).

  Віконні коробки в рубаних будинках по висоті повинні бути на 100-150 мм менше висоти отворів (через осідання стін). У стояків і подушки з їх тильної сторони вибирають пази глибиною 40-50 мм, шириною 50-70 мм - залежно від товщини стін (деревина, що залишилася по краях пазів, називається губками).
  На бокових та верхніх брусках коробки для зимового палітурки від чверті скошують деревину на 20-30 мм, роблячи укіс (рис. 56). Нижній, більш широкий брусок звичайно включає в себе і підвіконну дошку, а також має чверть для зовнішнього палітурки і рідко для внутрішнього (рис. 57). Внизу під підвіконням з внутрішньої сторони обирають неглибоку канавку - слізник. Довжина подушки (підвіконної дошки) повинна бути на 200-300 мм більше ширини віконного отвору.

Пристрій і деталі віконних коробок

  У стінах рубаних будинків коробку кріплять за допомогою гребенів. Для цього краю простінків віконного отвору обпилюють суворо вертикально. З двох сторін кожного простінка відміряють відстані на 10 мм більше глибини паза (на конопатку) та проводять вертикальні лінії. Товщину колод або брусків простінка з їх торцевої сторони ділять на дві рівні частини, ставлять мітку, проводять вертикальну лінію, від якої відміряють по обидві сторони половинні відстані ширини паза, обмежуючи тим самим товщину гребеня.

  З внутрішньої і зовнішньої сторін простінка по пробитих лініях пропилюють або сокирою зрубують деревину для отримання гребенів по вертикальних сторонах прорізу. Після цього колоду внизу прорізу вирівнюють сокирою строго горизонтально і також вибирають гребінь такої висоти, щоб він був вище глибини паза на 10 мм (рис. 58).
  Щоб деталі коробки були надійно зв'язані між собою по краях підвіконної дошки і вгорі вертикальних брусків, вирізують отвір внизу вертикальних брусків, а в вершник роблять щіпи (рис. 59).

  Встановлюють деталі коробки в такій послідовності. На нижній гребінь колоди кладуть подушку; щоб вона щільно і строго горизонтально лягла на своє місце, її осаджують. При необхідності виправляють неточності. На подушку ставлять вертикальні бруски строго під кутом 900 по відношенню до подушки (рис. 60) і накривають їх верхнім бруском, · який закріплюють клинами, що забиваються між ним та верхнім колодою отвору. При обконопачення стіни в зазор між вершником і колодою ставлять брусок, закріплюють його, заповнюють всі клоччям і ущільнюють її. Сполучення брусків у віконному отворі показані на малюнку 61.
  Підвіконна дошка по довжині повинна встановлюватися строго горизонтально, а по ширині - з невеликим (2-30) ухилом всередину приміщення. Вертикальні бруски на подушку слід ставити на замазку, яка перешкоджає попаданню води через місця примикання на нижні колоди.



[10-01-30][Все для туристов]
Реки Карпат - дороги водного туризма (0)

[09-08-31][Відпочинок і поради]
Метро як об'єкт поклоніння (0)
[09-09-19][Відпочинок за кордоном.]
«Активний відпочинок для сьогоденню екстрімалов!» (0)
[09-09-18][Відпочинок за кордоном.]
Калінінград - як не замерзнути на Балтіке (0)

Категорія: Легенди про Яремче, карпати. | Додав: vechervkarpatah (10-11-14)
Переглядів: 938 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: