Середа
24-04-24
22:39

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Легенди про Яремче, карпати.

Вибір матеріалу для різьблення по дереву

Вибір матеріалу для різьблення по дереву


  Всі деревні породи умовно поділяються за твердістю на три групи: дуже тверді, тверді і м'які.
  Зручніше за все працювати з м'якими породами: липою, вільхою, осикою.
  Тверді - дуб, березу, грушу, горіх, бук, клен - можуть освоїти лише більш досвідчені майстри.
  Дуже тверді - тис, граб, самшит - слід застосовувати у виняткових випадках.
  Найбільш підходить для перших занять липа. У неї м'яка, однорідної будови, досить в'язка деревина. Вона однаково легко ріжеться вздовж і впоперек волокон. Липу як виробний матеріал здавна застосовували російські майстри в різьблених і токарних роботах. Особливо широко її використовували в XVII - XVIII ст. при створенні церковного і світського декоративного оздоблення. Зараз багато підприємств народних художніх промислів працюють на липі.

  Нерідко для навчальних цілей використовують деревину червоної і чорної вільхи. Це також однорідний, матовий, світло-коричневий, в'язкий матеріал, що легко піддається обробці, хоча на вигляд вона здається дуже твердою.

  Споконвічно російським різьбленим матеріалом вважається біла тверда і пружна береза. Вона ріжеться значно важче, але перевершує вільху і липу по іншим якостям. Найбільш відповідальні роботи, що вимагають міцності і довговічності, виконують з берези.

  Дуб вважається класичною різьблений породою. Незважаючи на крупнотекстурное смугасте будову, він володіє однорідної щільністю на темних і світлих ділянках річних шарів, в'язкістю і надзвичайною міцністю, дозволяє виконувати як монументальні, так і камерні композиції. .

  Менш відомим матеріалом в різьбленому справі є осика. Її срібляста, що світиться деревина володіє всіма якостями, необхідними для різьблених робіт. Вона однорідна за будовою і, хоча кілька більш крихка в порівнянні з липою, може з успіхом бути застосована в будь-якому вигляді різьблення. Якщо врахувати, що осика надзвичайно широко поширена на території нашої країни, її слід вважати однією з основних порід для занять з учнями.

  Не слід обмежуватися лише названими листяних порід. На певному етапі, коли пізнана технологія, вивчені прийоми і методи роботи, можна рекомендувати і хвойні породи з яскраво вираженою смугастої текстурою - ялину, сосну, ялицю і більш міцну модрину. Щоправда, такі породи, як сосна, модрина, ялина, дуб, ясен, карагач, які застосовуються в різьбленому справі, не цілком придатні для дрібних елементів або візерунків з-за яскраво вираженої текстури. Їх застосовують для композицій з досить великими і узагальненими елементами. Інші породи - липа, вільха, береза, осика, волоський горіх - дозволяють вирізати як великі, так і дрібні елементи аж до ювелірних.

  Практично будь-яка деревина може бути застосована у різьбленні, аби задумані композиції відповідали механічним і декоративним властивостям відповідних порід.
  Для різьблених робіт підходить лише добре висушений матеріал. Сушать деревину під навісом на відкритому повітрі, зафарбувавши торці дощок олійною фарбою. Закладати матеріал на сушіння краще на початку літа, щоб за літо він висох. До осені дерево практично буде придатне. Для прискорення цього процесу можна звернутися на меблеві підприємства, де застосовують спеціальні камери.
Більш подоробно про сушіння деревини ви можете дізнатися у статті сушка деревини

  Буде потрібно наждачний папір для підготовки дерев'яних поверхонь. Для тонування різьблених композицій застосовують хімічну протраву різних відтінків і розчин чорної туші. Для прозорого опорядження потрібні різного роду лаки, політури та воскові мастики.



[09-11-02][Все для туристов]
Телефонные номера - Это важно! (0)

[09-09-18][Відпочинок за кордоном.]
Калінінград - як не замерзнути на Балтіке (0)
[09-08-22][Відпочинок і поради]
Вінчальне плаття, не заховане в скриню... (0)
[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Перу: визначні пам'ятки (0)

Категорія: Легенди про Яремче, карпати. | Додав: vechervkarpatah (10-11-14)
Переглядів: 1228 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: