|
---|
Котедж "Карпатська тиша"
Відпочинок у Яремче
0977739122 - Любов 0665020962
|
|
Вечер в Карпатах
::::::Каталог для туриста::::::
Велозона
Велозона
Чим зайнятися в теплий літній деньок? Беріть свій велосипед і відправляйтеся кататися - і фізичне навантаження отримаєте, і повітрям подихайте, і з іншими велосипедистами поспілкуєтеся.
ВелозонаЕслі ж ви ще не стали володарем модного байка, поспішіть в магазин - у вас є шанс стати повноправним учасником модною велотусовкі. Прообраз сучасного велосипеда з'явився у XVIII столітті. У 1791 р. француз граф де Сіврак побудував дерев'яний агрегат з двома колесами, розташованими послідовно один за одним і з'єднаними брусом, на якому перебувало сидіння. Кататися на ньому можна було, відштовхуючись ногами від землі.
Пізніше, в 1839 р. шотландець Макмілан винайшов "машину" з педальним приводом: педалі були розташовані попереду і обертали заднє колесо.
І тільки в 1861 р. у Франції брати Мішо встановили педалі безпосередньо на переднє колесо. Вони назвали свій винахід велосипедом і протягом чотирьох років налагодили виробництво до 400 машин на рік. А вже в 1869 р. на дорогах Франції пройшли перші велосипедні гонки.
Ще однією важливою віхою в історії створення сучасного велосипеда можна вважати 1888 р., коли англійський ветеринар Джон Данлоп винайшов накачувану повітрям (пневматичну) шину.
СВелозона 1960 виробництво велосипедів набуло масового характеру. Деякі фірми почали випускати і складні велосипеди. Такі різні ... велосипеди Вибір велосипеда величезний: шосейні, гірські, туристичні, міські, дитячі, тандемні і пр. У нас найбільшою популярністю користуються гірські велосипеди, тоді як по старенькій Європі їздить дуже багато шосейних, які призначені для швидкісного пересування по хорошому асфальту. Саме на них змагаються гонщики на Тур де Франс і інших велоперегонах. Ці велосипеди мають легку раму, тонкі колеса і кермо-"роги". Їздити на "шосейнику" не просто, потрібно мати певну вправність. Починаючому він може здатися занадто жорстким і нестійким.
Гірські байки оснащені широкими колесами і рамою підвищеної міцності. Це свого роду "позашляховики" серед велосипедів. Напевно, саме тому вони користуються в нашій країні настільки великою популярністю, адже якість доріг залишає бажати кращого.
Міські велосипеди дуже зручні та комфортні. Вони відрізняються простотою обслуговування, мають великі колеса і зручне сідло. Багато велосипедів цього класу зустрічається в Голландії, де по місту прийнято пересуватися не на автомобілі, а на велосипеді. Посадка на такому велосипеді пряма, майже вертикальна. Він не призначений для тривалих подорожей.
Бувають і велосипеди-гібриди. Вони поєднують функції гірського і шосейного велосипеда і призначаються для пересування будь-якими дорогами, як в місті, так і на природі. Зовні вони більше схожі на своїх гірських побратимів, тільки колеса трохи вже.
Екстремальщика воліють велосипеди для тріалу - на них можна здійснювати складні акробатичні трюки, стрибати через перешкоди і кататися в рампі. Ці байки дуже легкі, мають раму маленького розміру і, як правило, гідравлічні гальма, якими легко керувати в будь-яких умовах.
Любителям туризму, втомленим від багатогодинних піших переходів, можна порадити придбати туристичний велосипед - туринг. Це дуже міцні і стійкі машини, на яких зручно подорожувати з великою кількістю вантажу. На них передбачені місця для встановлення двох багажників - спереду і ззаду.
ВелозонаВ Загалом, зараз можна вибрати велосипед на всі випадки життя. Хочете, катайтеся по крутих схилах або вирушайте в багатоденний велопробіг. Якщо ви вирішили примкнути до численної армії велолюбителів і збираєтеся в магазин за новеньким байком, для початку визначитеся, який стиль катання вам ближче, і вже залежно від цього вибирайте агрегат. Екстремальщика потрібен гірський або тріальний велосипед, завзятих мандрівників влаштує туринг, а любителям швидкої їзди підійдуть шосейники.
Прикиньте, скільки ви збираєтеся витратити на велосипед. Умовно всі машини можна розділити на 3 категорії: недорогі - 100-400 $, аматорські - 400-1500 $, професійні - від 1500 $.
При покупці попросіть продавця підібрати вам велосипед за зростом. Врахуйте, що кожна модель випускається в декількох варіантах. Зазвичай на рамі вказується розмір в дюймах, сантиметрах або в умовних позначеннях S, M, L, XL.
Уважно огляньте вподобану машину. Чим менше пластмаси буде в обладнанні і педалях, тим краще. На гальмах, перемикачах інших запчастинах повинно стояти назва фірми виробника. Найвідоміші фірми - Shimano, Sachs, Esp, Suntour, Gripshift.Узнайте, скільки важить велосипед - бажано, щоб він був легким, не більше 11 кг.
Відразу придбайте засоби захисту - шолом, рукавички і необхідні аксесуари - майки, шорти та ін Дружні "покатушки" Якщо вам нудно крутити педалі на самоті і ви жадаєте спілкування з такими ж фанатами велосипеда, приєднуйтесь до велотусовке. Чотири роки тому в російському Інтернеті з'явився перший велосайт www.velozona.ru. Творець "Велозони" - Гліб Звєрєв, сам велолюбитель, зробив по-справжньому геніальний Інтернет-проект: сайт об'єднав всіх велолюбителів Москви. З його допомогою стали проводитися такі великі велозаходах, як відкриття сезону. І якщо в 1997 році на відкриття зібралося близько 500 велосипедистів, то цієї весни їх було вже понад 3000. З дружньої зустрічі це захід перетворився на справжнє свято велоспорту. На сайті ви можете дізнатися про всі колективні виїздах. У Москві любителі велоспорту облюбували Бітцевський лісопарк (в околицях Лисої гори), Крилатські пагорби, Філевський парк, Царицино, Коломенське, Тушино. Велика тусовка збирається близько оглядового майданчика на Воробйових горах. Причому тусовка ця всесезонна, навіть взимку фанати гірських велосипедів проводять там свої змагання. Любителі природи часто влаштовують велопоходи за місто. Поблизу Москви завжди дуже багато машин, пішоходів, собак, та й взагалі місця там густонаселені і досить забруднені. Краще не полінуватися, від'їхати подалі від міста і почати свою подорож в 40-60 км від МКАД. Можна прокотитися по Завидівське заповіднику, мальовничі місця є під Шатура, Чеховим, Серпухова, поблизу р.. Волги в околицях Дубни, Талдома, Білого містечка. Велорекорди Саме далеке велоподорож здійснив мандрівний проповідник Вальтер Штолла. Він відвідав 159 країн і проїхав 643700 км. Вперше перетнути Тибет на велосипеді вдалося 53-річному німцеві Шоршу Кірнер в 1987 році. Подорож тривала 70 днів. Відважний баварець їхав з багажем вагою в 40 кг, на дорозі з Катманду в Лазі і Голмуд він подолав кілька перевалів на висоті понад 5000 м. Найбільш витривалим велосипедистом в їзді на тренажері виявився Алан Жерард з Франції. Він крутив педалі протягом 84 годин поспіль і, за свідченнями комп'ютера, подолав 1380 км. Найдовшу велоколонну утворили у 1988 році 1816300 жителів міста Сан Хуан у Пуерто-Ріко. Найвищий велосипед у світі змайстрував Дітер Зенфт з Колпина. Величезний байк мав висоту 8,08 м і довжину 6625 м. Диво-машина важила 200 кг, а діаметр колеса склав 2 м. Що вам знадобиться ... Велосипед Хороший велосипед коштує недешево. Простенький "шосейник" оцінюється в 300-500 $, якщо ж ви хочете купити по-справжньому хороший шосейний велосипед, приготуйтеся віддати 1500-4000 $. Професійні гонщики їздять на агрегатах вартістю від 10000 $.
Гірський велосипед можна купити за 500-1500 $, а гібрид - за 300-1500 $. Найдешевше міські велосипеди, вони коштують лише 100-300 $.
Велошлем
Хороший велошлем має зовнішню оболонку з ударостійкого пластику і амортизуючу внутрішню частину, а також надійну систему ременів з міцними застібками. Ціна - $ 50-120.
Велорейтузи або шорти
Велорейтузи шиються із спеціального матеріалу і мають спеціальну м'яку вставку, щоб було зручніше сидіти в сідлі. Коштують такі штани 30-100 $.
Веломайка
Дуже зручна обтягуючий футболка. На спині зазвичай розташований велику кишеню, який часто застібається на "блискавку". У нього можна скласти різні потрібні дрібниці. Ціна - 30-70 $.
Велоботінкі
Це черевики-кросівки, спеціально призначені для їзди на велосипеді. Ціна - 50-100 $.
Рукавички
Щоб не прати руки, варто купити велоперчаткі з відкритими пальцями і м'якими вставками на долоні. Ціна - $ 20-40.
|
Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-19)
|
Переглядів: 1296
| Рейтинг: 0.0/0 |
|