Субота
25-02-08
09:26

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Тибет - Дах миру

Тибет - Дах миру

Тибет часто називають "Дахом Миру", що абсолютно справедливо. Плато Тибету є найбільшим високогірним плато на Землі.
Середня його висота - 5000метров над рівнем морить. Площа - 2.5 мільйона квадратних кілометрів. Населення - 6 мільйонів Тибету і 7.5 мільйонів китайців.

Тибет - район Центральної Азії, розташований на нагір'ї Тибету. У різні періоди історії Тибет був незалежною державою або територією у складі Монгольської імперії або васальною землею цинського Китаю. З 1950 р. входить до складу КНР. Опозиція Тибету розцінює політику Пекіна в регіоні як геноцид народу Тибету. Традиційно територія Тибету ділилася на провінції У-цанг, Кхам і Амдо. Автономний район (ТАР) Тибету в Китаї займає менше половини всього історичного Тибету (провінція У-цанг і західна частина Кхама), а населення ТАР складає всього лише одну третину від населення історичного Тибету. Територія історичного Амдо і решта частини Кхама адміністративно входять в провінції Юньнань, Сичуань, Цинхай і Ганьсу.


"Говорять, це одна з найбільших будівель в світі. Навіть якщо ти живеш там протягом багатьох років, всі секрети цієї будівлі дізнатися неможливо. Воно повністю покриває верхню частину горба. Це ціле місто. Будівництво його було почате царем Тибету 1300 років тому, коли це був просто будиночок для медитації. Цей будиночок був істотно розширений П'ятим Далай-ламою в ХVII столітті. Центральна частина сучасної будівлі, що має висоту тринадцять поверхів, була побудована по його вказівках, але він помер, коли будівля досягла лише другого поверху. Зрозумівши, що він незабаром помре, він велів прем'єр-міністрові зберігати свою смерть в таємниці, оскільки побоювався, що, якби народ дізнався, що він помер, будівництво зупинили б. Прем'єр-міністр розшукав ченця, який зовні нагадував Далай-ламу, і досяг успіху в захованні його смерті впродовж тринадцяти років, поки робота не була завершена. Але таємно він зробив камінь, покритий молитвами про швидке перевтілення Далай-лами, і камінь цей був вмонтований в стіну. Його і зараз можна бачити на другому поверсі палацу. Ця центральна частина будівлі має великі зали для церемоній, близько 35 каплиць, багато прикрашених і розписаних, чотирьох келії для медитації і мавзолеїв семи Далай-лам. Деякі з них досягають висоти 30 футів і покриті золотом і коштовними каменями.

Західне крило будівлі, яка було прибудовано пізніше, було житлом для 175 ченців, а в східному крилі знаходилися урядові офіси, школа для ченців, що виконували офіційні функції, і зали Національної асамблеї, тобто парламенту Тибету.

Мої власні апартаменти були розташовані над офісами на верхньому поверсі, на висоті зразкового 400 футів над містом. Там у мене були чотири кімнати. Та, яку я використовував найчастіше, мала розмір близько 25 квадратних футів, і стіни її були повністю покриті розписами, що зображають життя П'ятого Далай-лами настільки детально, що портрети окремих персонажів були розміром не більше дюйма. Коли мені набридало читати, я часто сидів і розглядав історії, які розповідали ті, що оточували мене прекрасно докладні фрески. Відпочинок у Карпатах

Проте крім того, що будівля ця використовувалася як офіс, храм, школа і житло, Потала також була і величезним складом. Тут були кімнати, наповнені тисячами безцінних сувоїв-ікон, тханок. Деякі з них були написані тисячу років назад. Були кімнати, наповнені золотими регаліями стародавніх царів Тибету, що також мали вік більше 1000 років, і різними дарами, отриманими від китайських і монгольських імператорів, а також скарбами Далай-лам, які правили країною після царів. Тут же зберігалися зброя і зброя періоду всієї історії Тибету.

У бібліотеках знаходилися літописи культури Тибету і релігії, близько семи тисяч величезних томів. Деякі, як то кажуть, важили близько 80 фунтів, а інші були написані на пальмовому листі, привезеному з Індії 1000 років тому. Дві тисячі прояснюючих томів священних писань були написані чорнилом, складеним з порошків золота, срібла, заліза, міді, перламутру, лазуриту і корала. Кожен рядок був написаний чорнилом іншого кольору. У нижній частині будівлі знаходилися нескінченні підземні склади і кімнати, де зберігалися державні запаси масла, сподіваючись і тканин, якими забезпечувалися монастирі, армія і державні службовці. У східній стороні була в'язниця для злочинців високого рангу, що, можливо, відповідає якоюсь мірою Тауеру в Лондоні. А по чотирьох сторонах будівлі були кріпосні башти, на яких армія Тибету ставила вартових".

Уривок з книги Його Святейшества Далай-лами XIV "Моя країна і мій народ".
Лхаса (у перекладі - "божественне місце"), місто в Китаї, адміністративний, економічний і культурний центр автономного району Тибету. Розташований в долині річки Джічу, притоки Брахмапутри, на нагір'ї Тибету на висоті 3650 м. Населення 50 тисяч чоловік (1958). Відвіку був торгово-ремісничим центром і транспортним вузлом на нагір'ї Тибету.
Починаючи з 1950-х років в Лхасе побудовані харчові, деревообробні, шкіряні, металообробні, ремонтно-механічні підприємства, заводи по виробництву сироватки і вакцин. На місцевому вугіллі працює ТЕС (невелика вугільна шахта поблизу Лхаси). У Лхасе є геофизична обсерваторія, метеорологічна і досвідчена сільськогосподарська станції. Околиці Лхаси - основний сільськогосподарський район нагір'я Тибету.

Підстава Лхаси приписується Сронцзангамбо (617? - 649) - творцеві першої держави Тибету, який переніс до Лхасу столицю з долини річки Ярлунг. Проте раніше на місці Лхаси, мабуть, існувало укріплене поселення, що відбилося в первинній назві міста - Раса (обгороджене місце). У 10 столітті, з настанням феодальної роздробленості, значення Лхаси падає. Піднесення Лхаси як світського і духовного центру Тибету пов'язано з діяльністю секти Гелуг-ба («желтошапошников») в 15-17 століттях і встановленням влади далай-лами.

У основі концентричного плану Лхаси - кільцеві дороги, по яких пролягали шляхи паломників; перша внутрішня дорога - в монастирі Джоканг (641-650), друга (Пакор) замикає торговий центр навколо монастиря, третя (Лінкор), - навколо Старого міста. Радіальні вузькі і криві вулиці забудовані 1-2-поверховими будинками з цеглини-сирцю з плоскими дахами. Над північно-західною частиною Лхаси - палац-фортеця Потала (відомий з 7 століття, сучасна зовнішність сходить до 16-17 століть). Поблизу Л. - три монастирі: до північного сходу - Сіра (15-16 століть), на схід - Гендан, до заходу - Дрепунг.

Поява першого Тибету, як і все в Тибеті, оповита магічною таємницею. Найбільш відомо дві легенди. Перша, така, що відноситься до релігії Бон, говорить що найперший цар Тибету спустився з Небес по срібній нитці. Друга, ближча буддизму, розповідає про царя мавп Брангрінпо, втіленням Авалокитешвари (будди співчуття) і скельному дияволові Брангрінмо, що було, втіленій Тарі.

Брангрінмо полюбила красивого, сильного царя мавп, і прагнула будь-якими шляхами заманити його. Брангрінпо ж ніяк не обертав не її належної уваги, тому як прийняв обітницю безшлюбності. Врешті-решт, Брангрінмо заявила йому, що якщо він не оволодіє нею, вона вбиватиме людей з сусідніх земель і зійдеться із злим демоном, щоб весь Тибет заселили демони. Жалісливий Брангрінпо не міг допустити цього, і відповів на бажання Брангрінмо взаємністю. Місце де вони зляглися, знаходиться в долині Ярлунг, в районі сучасного Цзетана і вважається священним.

Їх перші діти були мавпами, так що походження Тибету від мавп йде від цієї легенди (пригадаємо про теорію Дарвіна?). Нащадки Брангрінпо і Брангрінмо навчилися робити одяг, вирощувати насіння, у них відпали хвости і вони врешті-решт перетворилися на людей.

Клімат Тибету

Для Тибету характерна велика різниця в кліматі різних районів, унікальні явища природи, пов'язані з дією вітру, хмар, дощивши, інею і туману, а також незвичайно примітний схід і заходи сонця.

Особливий клімат Тибету обумовлений особливостями його рельєфу і атмосферної циркуляції. Загальною тенденцією є сухий, і холодний клімат в північно-західній частині краю і вологий і теплий в південно-східній його частині. Крім того, явно дає про себе знати закономірність в зміні кліматичних поясів по висоті рельєфу.

Головними особливостями клімату Тибету є розрідженість повітря, знижений атмосферний тиск, понижений вміст в атмосфері кисню, низька запилена і вологість повітря. Повітря дуже чисте і розріджене, атмосфера володіє високою проникністю для радіації і сонячних променів.

У Лхасе (3650 м.) щільність атмосфери дорівнює 810 грамів на один кубометр, а середньорічний атмосферний тиск 652 міллібара. Якщо на рівнині зміст кисню складає 250 -260 грамів, то у високогірних районах Тибету воно дорівнює лише 150-170 грамам, тобто 62-65% від рівнинного.

Тибет - район, що не знає собі рівних в світі по інтенсивності сонячної радіації. У Лхасе на кожен квадратний метр території доводиться 2 000000 кілокалорій сонячної енергії в рік. У році налічується більше 3000 годин сонячної інсоляції.

Інтенсивність ультрафіолетового опромінювання в порівнянні з інтенсивністю на рівнині сильніше в 2 рази. Тому в Тибеті майже відсутні багато хвороботворних бактерій, у Тибету майже не буває шкірних захворювань і зараження при травмах.

Середня температура повітря в Тибеті нижче в порівнянні з рівнинними районами, лежачими на тій же широті. Різниця температур в різні сезони року невелика. Та зате в Тибеті спостерігаються значні добові коливання температури. У Лхасе і Шигадзе різниця між температурою найжаркішого місяця і середньорічною температурою нижче в порівнянні з лежачими на тій же широті Чунцином, Уханем і Шанхаєм на 10-15 градусів. А середня величина добових коливань температури складає 12-17 градусів. У районах Нгарі і Нагчу в серпні денна температура повітря доходить до 10 градусів, а вночі падає і нижче, так що за ніч річечки і озера покриваються кіркою льоду. У червні в Лхасе і Шигадзе опівдні максимальна температура доходить до 27-30 градусів, на вулиці відчувається справжня літня жара. Але до вечора температура знижується так, що виникає відчуття осінньої прохолоди, а опівночі температура може впасти до 0 градусів. На наступний ранок, зі сходом сонця знову стає тепло як навесні. У Північному Тибеті середньорічна температура біля нуля градусів, розрізняють лише два сезони: холодний і дуже холодний. Для жителів цих районів не існує поняття про чотири пори року.
Дощовий сезон наступає в різних місцях в різний час, але розмежування між сухим і дощовим сезонами вельми виразно. Причому для Тибету характерне випадання дощивши переважно в нічний час. Річна кількість опадів в найбільш низькорозташованих районах Південно-східного Тибету (округ Лінчжі) складає 5000 мм, у міру просування на північний захід воно поступово зменшується і, нарешті, доходить до 50 мм (північ округу Нагчу). У період з жовтня по квітень випадає 10-20% річної кількості опадів, в травні наступає дощовий сезон, який триває до вересня. В цей час випадає 90% річної кількості опадів.
Якнайкращою з погляду туристичної поїздки порою року в Тибеті вважаються місяці з березня по жовтень, а найсприятливішим часом - період з червня по вересень, коли денна температура коливається в межах 8 -18 градусів.

Фактично, вся історія Тибету пов'язана з приходом і розвитком буддизму. Принесений з Індії, він успішно адаптувався і розвинувся саме в Тибеті. Будучи дуже гнучким ученням, він успішно поглинув в собі релігію Бон, що очолювала на землі Тибету до його приходу. Це збагатило буддизм пишними і барвистими ритуалами, традиціями і містеріями, властивими тільки буддизму Тибету.
У 16-17 століттях, до Тибету прибувають перші християнські місіонери. Деякі з них живуть по декілька років, але так і не знаходять підтримки. Основна причина, - відмінність в розуміння понять Бог і реінкарнація. У результаті, християнство виявилося нездібним гнучко адаптуватися до конкретних умов інших традицій і так і не зробило ніякого видимого впливу на культуру Тибету.
З іншого боку, кинувши погляд на день сьогоднішній, можна констатувати, що буддизм органічно вписується в сучасне суспільство, і має безліч послідовників практично у всіх країнах світу.



[09-10-14][All for the tourists of]
Yaremche? (0)

[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Курорти Сінгапуру (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Канада: особливості поведінки (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Шомон: Лиса гора (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-09-19)
Переглядів: 1393 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: