П’ятниця
24-12-27
10:36

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Визначні пам'ятки Камбоджі

Визначні пам'ятки Камбоджі

Пномпень
Пномпень розташований на перетині 3-х річок: Тонл Сап, Бассак і Меконгу. Згідно легенді на цьому місці був заснований монастир після того, як одна багата вдова по прізвищу Пень знайшла тут 4 статуї Будди в дуплі дерева. Горб на якому стояв монастир називався Пном, звідси і виникла назва міста - Пномпень.

У 1434 році кхмерське дворянство, не бажаючи визнавати владу сіамського уряду з Ангкора (після захоплення його в 1431 році сіамцями) заснували нову Кхмерську столицю Пномпень через 64 роки після того, як на горбі Пень був заснований монастир. Протягом довгого періоду часу кхмерське королівство з центром в Пномпене не було суверенною державою, а знаходилося залежності від в'єтнамських і тайських правителів. Впродовж 400 років політика Пномпеня полягала в постійному маневруванні між двома сильними державами. У квітні 1864 року за сприяння короля Нородома кхмерська держава стає протекторатом Франції. За 90 років французького впливу в Камбоджі відбулися важливі зміни, французи відновили, облаштували і розширили Пномпень. У 1975 році, через 20 років після закінчення французького колоніального правління, в країні спалахнуло повстання Червоних кхмерів і місто Пномпень був практично спустошений протягом декількох тижнів. У січні 1979 року до Пномпень увійшли в'єтнамські війська.
Після підписання в 1991 році паризького мирного договору, Пномпень стає культурним і економічним центром з багатомільйонним населенням.

Національний Музей Мистецтв
Національний Музей Мистецтв розташований на північ від палацових лужків, на протилежній стороні 184 вулиці. Будівля Музею виконана в кхмерському стилі, дизайном займався в 1920 році французький архітектор. Найбільш цінними експонатами музею є стародавні скульптури ангкорськой епохи і навіть раніші знахідки. Музей працює щодня з 7 до 11.30 і з 14.00 до 17.00, за винятком понеділків.

Королівський Палац
Королівський палац, розташований між 184 і 240 вулицями, був побудований в 1866 році французами. Вхід знаходиться недалеко від річки Тон Сап, з боку бульвару Samdech Sothearos. Серед різних будівель за стінами палацу найцікавіший і важливіший Тронний Зал. Будівля Тронного Залу була побудована в кхмерському стилі в 1917 році. Тут проходили урочисті церемонії по особливих випадках. Поряд із Залом підноситься Башта (59м).

На півдні від Тронного Залу знаходяться Королівська скарбниця і вілла Наполеона Третього. Така резиденція вперше була зведена в 1866 році, але не в Камбоджі, а в Єгипті. У Єгипті вона служила местомом перебування для французів, які брали участь у відкриття Суецького Каналу. Пізніше Наполеон Третій подарував віллу в подарунок Камбоджійському Королеві. Відпочинок у Карпатах

Срібна Пагода
Срібна Пагода була заснована королем Нородомом в 1866 р. Будівля пагоди дуже оригінальної архітектури зроблена з дерева. У 1962 році споруда була розширена при королеві Сиханоуке. Пагода названа срібною, тому що пів пагоди вимощений 5 000 срібними блоками, що важать більше 6 тонн. При відвідинах пагоди слід знімати головні убори і взуття.
Найголовнішою статуєю храму є Смарагдовий Будда, який зроблений не з чистого смарагду звичайно, а з кристала. Статуя була зроблена в 17 столітті.

За статуєю смарагдового Будди знаходиться інша статуя - Статуя Золотого Будди, виконана з 90 кг золота і прикрашена 9, 584 бріліантамі. Шістсот метрові стіни, що оточують Срібну Пагоду зсередини розписані фресками із зображенням героїв епосу Рамаяни. На сході пагоди розташований пам'ятник королеві Нородому, який насправді є пам'ятником Імператорові Наполеонові Третьому. Голова оригінальної, первинної статуї була знесена, а на її місце поставили голову, Нородома, що зображає.

Вати Пном
Вати Пном, на честь якого названа столиця Камбоджі, розташований на горбі, в північній частині Пномпеня. Вати був побудований в 1372 році і не раз піддавався реконструкції і переробці: 1434, 1890, 1894, 1926 роках. Вати Пном дуже поважане і найулюбленіше місце в місті для жителів Пномпеня, вважається, що на цьому горбі прощаються всі образи, це місце для молитов і покаяння.

Анкор
Анкор (Angkor) - стародавня столиця Камбоджі
Протягом декількох століть кхмерські королі, що рахували себе рівними богам, будували тут величні палаци і храми. У X-XII століттях Ангкор, напевно, був одним з найбільших міст миру. Проте після того, як в 1431 році війська сусіднього сіаму захопили і зруйнували місто, жителі покинули його, і він потрапив у владу джунглів, які на багато років приховали його від людей. Час і джунглі не пощадили дерев'яні будови, проте палаци і храми, не дивлячись на руйнування, зуміли протистояти джунглям і просто потрясли європейських дослідників, що вперше побачили їх в середині XIX століття. У Європі Ангкор здобув широку популярність після виходу в світ в 1868 році книги французького натураліста Анрі Мюо (Mouhot) "Подорож до сіаму і Камбоджі". У 1907 році район Ангкора, що знаходився до цього під контролем сіаму (нинішній Таїланд), під тиском Франції був повернений Камбоджі.

Перші роботи по очищенню Ангкора від джунглів і відновленню будівель почалися ще в початку XX століття, проте, повномасштабного характеру вони набули лише в 1930-годи. Великий комплекс робіт по відновленню Ангкора був виконаний в 1960-х роках. Громадянська війна, що почалася після військового перевороту в 1970 році і що продовжувалася фактично майже 20 років, нанесла Ангкору величезний збиток. Досить сказати, що в 1980-х роках в його розвалинах знаходилася головна база партизанських загонів червоних кхмерів. По-справжньому Ангкором зайнялися лише на початку 1990-х років. У 1992 році Ангкор був узятий під охорону ЮНЕСЬКО.

Залишки Ангкора займають площу близько 200 кв. км. Всього тут збереглося близько 100 палаців і храмів. Розташований Ангкор приблизно в 240 км. на захід від столиці Камбоджі - Пномпеня і в 6 км. на північ від міста Сиемреап (Siem Reap), яке є базовою крапкою для огляду Ангкора. У декількох кілометрах від Сиемреапа (і від Ангкора) знаходиться аеропорт, куди здійснюють регулярні рейси літаки з Пномпеня і з Бангкока - столиці сусіднього Таїланду. Останніми роками в Сиемреапе спеціально для туристів було побудовано декілька сучасних готелів. В даний час Ангкор саме туристичне місце в Камбоджі, яке, не дивлячись на складне положення в країні, щорічно відвідує декілька сотень тисяч чоловік.

Храм Ангкор-ват (Angkor Wat)
Храм Ангкор-ват, розташований на південній межі стародавнього Ангкора, є його головною визначною пам'яткою. Побудований за часів правління короля Сурьявармана II (1112-1152) і присвячений боові індуїста Вішну, Ангкор-ват є, найкрупніша релігійна споруда в світі. Його загальна площа складає близько 2 кв. км. До речі, "Ангкор-ват" переводиться як "місто-храм".

Ангкор-ват зберігся набагато краще, ніж багато інших споруд Ангкора, що пояснюється тим, що навіть після запустіння цих місць в Ангкор-вате жили буддійські ченці. Живуть вони тут і зараз.

Храм оточений ровом шириною 190 м. За старих часів в нім розводили крокодилів. Із західного боку рів перетинає кам'яна гребля, по якій і проходять всередину. Територія Ангкор-вата обнесена стіною завдовжки 1025 м на 800 м. Від воріт до храму веде досить довга широка дорога, прокладена по насипу, що піднімається над землею майже на півтора метри. При підході до храму дорога проходить між двома штучними ставками, які в сухий сезон іноді висихають.

Сам храм є достатньо складною трирівневою конструкцією з безліччю сходів і переходів. Вінчають храм п'ять башт - одна в центрі і чотири по краях даху. Висота центральної башти, яка істотно вище за останніх, складає 42 м. Над землею ж вона підноситься на 65 м. Ця башта символізує міфічну гору Міру (Meru), яка відповідно до міфології індуїста є центром всього світу.

Уздовж кожного рівня проходять галереї. Галереї першого рівня, загальна довжина яких приблизно 800 метрів, прикрашені барельєфами заввишки 2 метри, що зображають сцени з міфології і життя стародавніх кхмерів. Галереї другого рівня прикрашені скульптурними зображеннями танцівниць, загальна кількість яких близько 2000.

Храм Пхном-бакхенг (Phnom Bakheng)
Храм Пном-бакхенг, розташований приблизно в 1,5 км. від Ангкор-вата. Пхном-бакхенг - один з перших храмів, побудованих в Ангкоре. Його будівництво відносять до часу правління короля Ясовармана I (889-910). Храмом є п'ятиярусна споруда з безліччю башточок і ступенями, ведучими вгору.

Ангкор-Том (Angkor Thom)
Ангкор-Том розташований в 1,7 км. північніше Ангкор-вата. Це, якщо так можна виразитися, цитадель міста, його центральна частина. Назву "Ангкор-Том" означає "Велике Місто". Агкор-Том був споруджений за часів Джаявармана VII (1181-1210) після того, як в 1181 році Ангкор був узятий і розграбований чамамі.

Анкгор-Том оточений ровом, ширина якого складає 100 м, і обнесений стіною, яка утворює квадрат із стороною близько 3 км. Висота стіни близько 8 м. У стіні є п'ять воріт. Над південними комірами підноситься башта, прикрашена лицями бодхисатви Авалокитешвари. Висота башти складає близько 23 м.

Храм Байон (Bayon)
В самому центрі Ангкор-Тома, знаходиться головна його визначна пам'ятка - храм Байон. Здалеку Байон виглядає, як химерне нагромадження величезних каменів, проте у міру наближення до нього, все виразніше відчуваєш незвичайну красу цієї споруди. Байон є трирівневою будівлею, з розміром підстави 140 м на 160 м. Центральна башта Байона піднімається на висоту 45 м над землею. Окрім неї Байон прикрашають ще 52 квадратних башти, і на кожній стороні всіх цих башт зображено лице бодхисатви Авалокитешвари. Башти ці розташовані на різних рівнях і мають різну висоту, тому складається враження, що, де б Ви не знаходилися, ці лиця дивляться на Вас. (Висота від 1,75 м до 2,40 м.)

Уздовж нижніх рівнів Байона проходять галереї, прикрашені, як і галереї Ангкор-вата, барельєфами, що зображають сцени з життя стародавніх кхмерів. Загальна довжина барельєфів складає близько 1200 м.

Храм Бапхуон (Baphuon)
Храм Бапхуон, розташований в 200 м на північний захід від Байона побудований в середині XI століття, ще до споруди самого Ангкор-Тома. В ті часи тут знаходився самий центр міста.
З східної частини перед ровом розташована так звана Слоняча тераса (Terrace of Elephants) 350 м. З цієї тераси кхмерські королі спостерігали церемонії на головній площі Ангкор-Тома.
У самому центрі обнесеною стіною території знаходиться Хайменакас (Phimeanakas), що означає "Небесний палац" що була резиденцію кхмерських королів.

Храм Преакхан (Preah Khan)
Храм Преакхан, як і більшість крупних храмів, оточений ровом і стіною. Розміри зовнішньої стіни - 700 на 800 м. Практично всіма храмами Агнкора є правильні прямокутники строго орієнтовані по напрямах північ-південь і захід-схід. Головний вхід більшості храмів знаходиться з східного боку. Все це відноситься і до Пеакхану.
Преакхан був побудований королем Джаяварманом VII і до споруди Ангкор-Тома служив тимчасовою королівською резиденцією.

Преанекпеан (Preah Neak Pean)
На схід від Преакхана знаходиться Преанекпеан, побудований в кінці XII століття. Він є складною композицією: навколо великого квадратного басейну знаходяться чотири значно менших басейну, строго орієнтованих по осях північ-південь і захід-схід. В центрі головного басейну на штучному острові знаходиться невеликий храм.

Східний Барей (Baray)
Східний Барей- це величезне штучне водоймище. Його розміри просто приголомшують - 7 км. x 1,8 км. Східний Барей був викопаний при королеві Ясовармане I (889-910) для постачання міста водою в посушливий період. Аналогічне водоймище, розміри якого 8 км. x 2,3 км., розташоване і на захід від Ангкора. Він носить назву Західний Барей. Обидва водоймища харчувалися водою річки Сиам-ріап, що протікає через Ангкор. В середині кожного з цих водоймищ знаходиться штучний острів, на якому підноситься невеликий храм, - Мебон (Mebon). В даний час водою заповнена лише невелика частина Західного Барея. Східний Баррей абсолютно сухий.
Між Східним Барєєм і Ангкор-Томом розташований храм Та Кео (Ta Keo). Та Кео був побудований при королеві Явармане V (968-1001) і присвячений боові Шиве. Його центральна башта підноситься над землею більш, ніж на 50 м.

Храм Та-пром (Ta Prohm)
Храм Та-пром знаходиться на південній стороні Східного Барея. Особлива своєрідність Та-прома полягає в тому, що він не був очищений від джунглів, і предстає перед нами в тому ж самому вигляді, в якому і побачили його дослідники в кінці XIX століття.

Храм Бантей-кдей (Banteay Kdei)
храм Буддиста Бантей-кдей, відноситься до другої половини XII століття. Бантей-кдей оточений чотирма стінами, причому розміри зовнішньої стіни складають 700 x 500 м. Ворота кожним із стенів прикрашені лицями Авалокетешвари Навпроти Бантей-кдея лежить прямокутний ставок розміром 800 x 400 м Срас-сранг (Sras Srang). Раніше він використовувався для здійснення священних обмивань, тому до води ведуть сходи, з боків яких завмерли скульптури левів.

Храм Прасат-краван (Prasat Kravan)
Храм Прасат-краван лежить на схід від Анкгор-вата і знаходиться декілька в стороні від основних визначних пам'яток Ангкора. Цей храм, побудований в 921 році, був присвячений боові індуїста Вішну.

Храм Бантей-срей (Banteay Srei)
Храм Бантей-срей розташований приблизно в 25 км. на північний схід від Сиамріапа. Це один з найвіддаленіших храмів Ангкора. Бантей-срей був побудований в кінці X століття. Це храм індуїста, присвячений боові Шиве. Ділянка храму оточена стіною, за якою знаходиться рів. Храм складається з трьох башен-прасатов. Стіни башт прикрашені рельєфами.



[10-03-04][All for the tourists of]
Fishing (0)

[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Чим пригостить Доміникана? (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
18 лютого. Китайський Новий рік. (0)
[09-08-19][Відпочинок і поради]
Що таке паломництво? (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-07-30)
Переглядів: 1451 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: