Субота
24-12-28
22:47

test [404]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Туризм і все про нього. » test

Розділ 5. Релігійний туризм в буддизмі

Розділ 5. Релігійний туризм в буддизмі

Буддизм є старим з трьох світових релігій. Буддійський мир охоплює багато країн Південною, Юго Східної і Східної Азії, а також ряд регіонів Росії. Існує безліч буддійських храмів в країнах Західної Європи. По оцінках деяких учених, в світі налічується більше 325 млн прихильників буддизму. Ця цифра не враховує ті віруючі, які одночасно є послідовниками і буддизму, і інших конфесій. За іншими статистичними даними, буддистів на сучасному світі близько 500 млн. У Азії проживає близько 320 млн., в Америці приблизно 1,5 млн., в Європі - 1,6 млн., в Африці близько 38 тис. У різних країнах буддистів налічується: у Японії - 72 млн чоловік, в Таїланді - 52 млн., в Мьянме - 37 млн., у В'єтнамі - 35 млн., в Китаї - 34 млн., на Шри Олениці - 12 млн., в Кореї - 12 млн., в Камбоджі - 7 млн., в Індії - 82 млн., в Лаосі - 2,4 млн., в непалі - 1,3 млн., в Малайзії - 3 млн.

5.1. Виникнення і основи віровчення буддизму

У царя Шуддходани народився син Сиддхартха Гаутама. І було передбачене, що він стане найбільшим духовним вчителем. У 29 років принц, опинившись за межами палацу, мав декілька (за переказами, чотири зустрічі, які в корені змінили його життя. Він побачив:

1) старість;
2) хвороба;
3) смерть.

Прин ц був уражений побаченим. Реальне життя з'явилося перед ним. Під час четвертої зустрічі він зі своєї колісниці звернув увагу на дивну людину. Слуга пояснила, що це мандруючий відлюдник, який удосконалює свій дух, щоб звільнитися від низки народжень. Приголомшений побаченим, Сиддхартха покидає палац. Принц мандрував шість років і виснажував себе аскетичними практиками, спілкуючись з багатьма духовними вчителями. Він намагався зрозуміти, чи можна жити без страждань. Одного разу, коли він сидів під деревом, на нього зглянулося прояснення. Це дерево називається деревом Бодхи. І принц Сиддхартха Гаутама став Буддою, тобто пробужденним. Величезне, безбережне співчуття, яке Будда випробував до всіх живих істот, подвігло його на шлях служіння.

Під час своєї першої проповіді він виклав чотири благородні істини:

1) "Про страждання" - "Народження - є страждання, старість - страждання, хвороба - страждання, смерть - страждання, бажання - є страждання";
2) "Про причину страждання" - це спрага, з якої походить низка народжень, що супроводжуються плотською насолодою і жаданням;
3) "Про припинення страждання" - це вивільнення від спраги і повне викорінювання пристрасті, що досягається зреченням від них";
4) "Про шлях припинення страждань" - це благородний Вісімковий шлях, що полягає в правильному здійсненні переконань, роздумів, мов, дій, способу підтримки життя, пам'яті і зосередження.

Гла вная мета буддизму - нірвана (прояснення). З досягненням нірвани припиняється дія закону карми, і віруючий звільняється від колеса перероджень.

удда пішов з життя у віці 80 років. Перед своєю смертю він сказав: "Боротьба з горем і стражданням, знищення горівши і страждання - це все, чому я учу". Після смерті Будди відбулися три буддійські собори. На першому соборі учні Будди передавали з вуст у вуста те, що повідав їм вчитель. Учення було записане лише в I в. н.е.

уддійський канон називається Тріпітака(три корзини мудрості):

1) Віная пітака - тексти по чернечій дисципліні і правильному етичному вихованню;
2) Сутра пітака - тексти проповідей Будди;
3) Абхидхарма пітака - систематичний виклад закону. Існує три шкідливі схильності - пристрасть, ненависть і неуцтво. Протиставити цим трьом шкідливим прівязанностям коштує "потрійну коштовність": Будда - дхарма (борг, закон) - сангха (чернеча община).

уддізм разом з індуїзмом базується на концепції реінкарнації, тобто переродження. Згідно цієї концепції благі вчинки ведуть до хорошої карми, погані - до поганої. Але буддійське трактування відрізняється запереченням вічності душі. Тому що цикл перероджень, пов'язаних із стражданням, завершується досягненням нірвани. У Всесвіту немає нічого постійного і навіть боги схильні до закону карми і теж можуть переродитися на нижчих рівнях. Особа як стійка освіта - ілюзія.

У буддизмі існує концепція шести світів - шести царств:

1) мир богів (девов);
2) мир демонів (асуров);
3) мир людей;
4) мир тварин;
5) мир голодних духів;
6) мир пекла.

Всі вони складають колесо сансари (страждань), і люди можуть утілюватися в різних світах. Лише прояснення (нірвана) здатне вивести з цього колеса страждань.

З часом в буддизмі виділилися три основні напрями: Хинаяна (мала колісниця), Махаяна (велика колісниця) і Ваджраяна (діамантова колісниця).

1. Хинаяна (мала колісниця, вузький шлях) - це вузький шлях порятунку і досягнення нірвани. В основному врятуватися можуть ченці. В даний час хинаяна представлена школою тхеравада (учення старих).
2. Махаяна (велика колісниця, широкий шлях) - широкий шлях порятунку від колеса страждань, який передбачає, що врятуватися можуть і ченці, і миряни. Доктрина великої колісниці робить основний упор на вчення про небесних і земних бодхисатвах (просвітлених істотах).
3. Ваджраяна (діамантова колісниця, діамантовий шлях, непохитна колісниця) - тут духовна і текстова спадщина Хинаяни і Махаяни доповнилася новими методами, практиками, текстами, іменованими тантрамі ("тканини закону"), міфологією і ритуалами. 5.2. Буддійські свята і церемонії

Існують чотири основні традиції проведення буддійських свят і церемоній: Тибет, японська китайська, тхеравади і західної буддійської общини. У різних країнах і регіонах буддійські свята відрізняються. Буддійські свята призначені в першу чергу для того, щоб пригадати про свій борг і підтвердити наміри. Свято Весакв день поміновенія (наголошується в кінці травня - початку червня). Цього дня відзначають день народження, прояснення і день смерті Будди, але в Японії все ці три події святкуються окремо. Свято Асалаотмечаєтся в жовтні листопаді, його святкують на честь першої проповіді Будди. Свято Лосар - Новий Рік - наголошується у феврале- березні. Свято голодних духовотмечают в липні серпні.

5.3. Буддизм в Росії

На території Росії послідовники буддизму в основному проживають в Бурятії, Туві, Калмикії, Якутії, Хакасії і на Алтаї. У Бурятії, наприклад, відновлено 20 дацанов (монастирів) і створена Академія буддизму. А в Санкт Петербурзі в 1991 р. був відновлений і діє до цього дня храм Тибету, побудований на честь божества Калачакрі.

5.4. Особливості і історія паломництва в буддизмі

Традиції буддійського паломництва сходять до часу життя самого Будди. Згідно канону Тріпітака, Будда заповідав своїм послідовникам відвідувати місця, де він народився (Лумбіні, непал), отримав прояснення (Бодхгая, штат Біхар, Індія), прочитав свою першу проповідь (Сарнатх, біля р. Варакаси, штат Уттар Прадеш, Індія) і пішов з цього світу (Кушинагара, біля м. Горакхпур, штат Уттар Прадеш, Індія).

У V, VI, VIII вв. здійснилися паломництва китайських ченців буддистів до Індії. Ченці слідували двома маршрутами. Перший, "північний", маршрут пролягав по Великому шовковому шляху через Афганістан і Пакистан. Другий маршрут - через Південно Китайське море, Бенгальська затока.

Тіло Будди після його відходу в нірвану кремувало, останки розділені на 8 частин і поміщені в ступи. Паломництва в буддизмі почалися з поклоніння останкам Будди. Паломництво в буддизмі полягає у відвідинах святих місць для отримання духовних результатів, поклоніння і виразу пошани вищим силам. У каноні сказано, що паломник - це той, хто відмовився від світу, а місця паломництва підносяться драбинками в небо. 5.5. Класифікація святих місць буддизму в Індії і непалі

Буддійські місця в Індії і непалі можуть бути розділені на п'ять категорій:

1) святі місця, пов'язані з важливими етапами в житті Будди;
2) святі місця, які відвідував Будда або де він провів частину життя;
3) святі місця, пов'язані з видатними святими і майстрами буддизму;
4) святі місця, пов'язані з буддизмом як релігією, його історією і культурою;
5) святі місця, в яких продовжується буддійське життя. 5.6. Паломнічеськие центри буддизму в Індії і непалі

Паломнічеськие місця пов'язані з етапами життєвого шляху Будди. Є вісім центрів шанування Будди, чотири з них є головними для віруючих: Лумбіні (Непал), Бодхгая (Індія), Кушинагара (Індія), Сарнатх (Індія).

Ч етире головних центру шанування Будди:

- На території современнго містечка Лумбіні(Непал) в 543 р. до н.е. народився Сиддхартха Гаутама. Поряд знаходяться руїни палацу, де він жив до 29 років. У Лумбіні знаходиться більше 20 монастирів.
- Бодхгая(штат Біхар, Індія) знаходиться в 12 км. від відомого центру паломників індуїстів Гая. Саме тут Будді було послано прояснення. Центром залучення паломників є Махабодхи Мандір, храм, що знаходиться на тому місці, де Будда знайшов прояснення.
- Сарнатх(штат Уттар Прадеш, Індія) розташований в 6 км. на північ від р. Варанаси. Тут Будда прочитав свою першу проповідь про чотири благородні істини.
- Кушинагара(штат Уттар Прадеш, Індія) знаходиться біля містечка Горакхпур, тут Будда покинув своє тіло у віці 80 років.
угие
Др центри шанування Будди:

- Раджгар(штат Біхар, Індія), де Будда розповів світу своє вчення про порожнечу. Тут розташована печера, де проходив перший буддійський собор.
- Вайшалі(штат Біхар, Індія), тут Будда читав свої проповіді, зокрема вчення про природу Будди, і передбачив свій швидкий відхід із земного світу.
- В штаті Махараштранаходятся печерні храми Аджанти і Еллори. Всього 29 храмів, споруджених в скельних породах ущелини, що нависає над річкою. 5.7. Паломнічеськие центри буддизму в Тибеті

Основний паломнічеський центр Тибету - його столиця, місто Лхаса. У Лхасе знаходиться палац Потала, колишня резиденція далай лами. У Лхасе існують три кільця (круга), по яких буддисти паломники здійснюють обхід святих місць.

Найважливішим паломнічеським местомом в Тибеті є священна гора Кайлаш і озеро Манасаровар, розташоване неподалеку. Цікаво, що гора Кайлаш є священною горою для представників чотирьох релігій - буддизму, індуїзму, джайнізму і стародавньої релігії Тибету бон. Навколо Кайлаш паломники слідують по зовнішньому і внутрішньому кругу. Прийнято вступати на внутрішній круг, якщо паломник пройшов по зовнішньому мінімум 12 разів. Паломники обходять гору Кайлаш по зовнішньому кругу приблизно за 30 годин (довжина круга 55 км., він знаходиться на висоті 4800- 5600 м над рівнем морить). Практикується і обхід гори Кай лаш з простяганнями (паломники лежать на горі в акті поклоніння), але це займає одну два тижні. На зовнішньому крузі знаходяться чотири монастирі Тибету, на внутрішньому - два.

Друге за величиною місто Тибету - Шигацзе, знаходиться на трасі Катманду - Лхаса. Тут туристи відвідують монастир Ташилунгпо, резиденцію панчен лами. 5.8. Інші паломнічеськие центри буддизму

Центр буддизму в Японії

Одним з найшанобливіших місць в Японії є місто Нара. У свій час це місто було столицею японської держави. У наш час Нару відвідують щорічно близько 3 млн паломників. На території в 525 га розташовані декілька буддійських і синтоїстських храмів і кумирен. Найбільш відомий - Великий східний храм - буддійський храм Тодайцзи, в якому знаходиться одна з найбільших статуй Будди в світі і найбільша в Японії (висота 22 м).

Центри буддизму на Шри Олениці

Це перш за все царствене місто Канді, в якому на березі штучного озера коштує храм Священного зуба Будди, де зберігається зуб Будди. Місто Анурадхапура привертає щорічно тисячі паломників. Тут розташовано вісім святих місць, серед яких саджанець дерева Бодхи, під яким, згідно переказу, принц Сиддхартха Гаутама досяг прояснення, і Тупа рама - перша релігійна споруда і ступа, де зберігається частинка ключиці Будди. У місті Полонарува є другий храм Священного зуба Будди, храм Лежачого Будди і найзнаменитіший Кам'яний храм, де колосального розміру чотири статуї Будди висічені в гранітній скелі. Особливу увагу паломників привертають печери і храми Дамбулли. Печерний храм Дамбулли був піднесений в дар ордену буддійських ченців королем Шри Олениці в I в. до н.е. В нім знаходиться найвідоміша 14 метрова статуя лежачого Будди із зрадженим учнем Анандой у його ніг. Вона відтворює момент входу Будди в нірвану. У найбільшій печері розташований храм Великих королів, де представлено 16 статуй Будди, що стоять, і 40 статуй Будди в медитації.

Центри буддизму в Таїланді

У Таїланді знаходяться більше 18 тис. буддійських храмів і монастирів. З них більше 400 - в Місті ангелів - Бангкоку. Найвідоміший - храм Смарагдового Будди, який розташовується на території королівського палацу. По дорозі від Бангкока до міста Канчанабурі знаходиться найвищий буддійський пам'ятник в світі - Пхре Пахтом Чеді. На північ від Бангкока тягнуться Центральні рівнини. У серці цього району знаходиться місто Аютхайа, яке більше 400 років було столицею Таїланду, аж до його руйнування в 1767 р. Зараз там можна побачити лише руїни численних храмів, що залишилися від того, що вважалося коли те найкрупнішим і могутнішим містом Сходу.

У Камбоджі знаходиться знаменитий храмовий комплекс Ангкор Вати, його площа складає 260 кв. км. і включає близько 200 різних культових споруд.

У Індонезії на острові Ява розташований всесвітньо відомий храмовий комплекс Боробудур.

У Россиіс кінця 80 х рр. ХХ в. продовжується відродження буддизму, в першу чергу серед представників таких народів, як буряти, тувинці і калмики. Останніми роками в Бурятії відновлені більше 20 дацанов, а також побудовані нові: Балдан Брайбун, Гусиноозерський, Тамчинський, Мурочинський. У Калмикиів 1996 р. закінчено будівництво буддійського комплексу Гедден Шеддуп Чойкормінг. Це найбільший храм в Європі, в нім знаходиться позолочена статуя Будди. Контрольні питання до розділів 2-5

1. Розкажіть про класифікацію релігійного туризму.
2. Перерахуєте основні мотиви і цілі паломників.
3. Які об'єкти відвідин і об'єкти показу в релігійному туризмі вам відомі? Дайте коротку характеристику культових центрів і релігійних центрів.
4. Назвіть особливості паломнічеського туризму в ісламі.
5. Чим відрізняються види паломництва хадж і умра?
6. Охарактеризуйте основні релігійні центри і культові центри РПЦ.
7. Що означає термін "лавра" в християнстві? Назвіть основні лаври і охарактеризуйте їх.
8. У чому виявляються особливості паломнічеських турів в буддизмі? Назвіть основні центри паломництва і охарактеризуйте їх.
9. Розкажіть про паломнічеських тури до Тибету, особливостях їх організації.
10. Назвіть основні регіони паломнічеських турів.
11. Розкажіть про основні культові центри буддизму на території Індії і непалу.



[10-10-17][Все для туристів]
Транскарпатський (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Всім, хто їде до Литви. Корисні дрібниці (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Латвія: коли туди поїхати (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Складна кухня Канади (0)

Категорія: test | Додав: vechervkarpatah (10-03-04)
Переглядів: 4291 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: