Вівторок
24-11-26
04:35

test [404]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Туризм і все про нього. » test

Розділ 3. Релігійний туризм в християнстві

Розділ 3. Релігійний туризм в християнстві

Християнство - найчисленніша по кількості прихильників релігія в світі, що налічує близько 2 млрд чоловік (майже кожен третій житель Землі є християнином). Християнство включає два основні напрями: ортодоксальна церква(східна церква) і католицька церква(західна церква). Багато учених виділяють як напрями християнства ще і протестантизм, монофізітство і несторіанство, а також численні релігійні течії, рухи і деномінації. Насправді протестантизм є лише напрямом західній церкві, тобто виділився з католицизму. Монофізітство і несторіанство є єрессю, засудженою як східною, так і західною церквою. Специфіку християнських паломників багато в чому визначають особливості релігійної свідомості віруючих.

Як основні мотиви паломництва слід виділити наступні:

- бажання помолитися і доторкнутися до чудотворної ікони, нетлінних мощів;
- сповідатися в культовому центрі або релігійному центрі, або у відомого релігійного діяча;
- виконати богоугодні роботи;
- зробити пожертвування;
- знайти благодать;
- вилікуватися від хвороби;
- виконати обітницю.

Особливості паломництва в християнстві можуть розрізнятися у різних напрямах, сектах і деномінаціях. Характер цих поїздок, їх інтенсивність залежать також від особливостей економічного і політичного стану в тій або іншій країні, рівня матеріального добробуту громадян, їх соціального і професійного положення. Прямо або побічно на особливості поїздок релігійних туристів впливає географічне положення і клімат в місцях поїздок.

Христиан ство є другою за часом виникнення після буддизму світовою релігією з багатою культурною і духовною спадщиною. У багатьох країнах світу є численні християнські святині і пам'ятники, культурні цінності представлені в музеях більшості крупних міст. 3.1. Основи віровчення християнства

Християнство нерозривно пов'язане з життям і діяльністю Ісуса Хріста. У віці 30 років Ісус Хрістос прийняв хрещення у Іоанна Крестітеля в річці Іордан. Протягом трьох років він проповідував в Палестині, його учення викладене в Нагірній проповіді. У Єрусалимі Ісус Хрістос був зраджений одним зі своїх апостолів Іудою, розіпнутий, а через три дні воскрес.

У основі християнства лежать два основні принципи: ідея гріховності і ідея прощення. У культах відправлення християнства важливе місце належить шануванню хреста. З III в. н.е. християнство почало поступово розділятися на західне і східне. Східне християнство оформилося у Візантії. У 1054 р. відбувся остаточний розкол (Велика схизма) церков.

Священним писанням християнства є Біблія, що складається із Старого Завіту і Нового Заповіту. До Нового Заповіту увійшли 27 книг: чотири Євангеліє, Діяння апостолів, сім соборних апостольських послань, 14 послань апостола Павла, Одкровення Іоанна Богослова.

По давляющєє більшість християн визнає два найважливіші догмати: про Святу Трійцю і про два пріродах Ісуса Хріста - божественною і людською.

У християнстві склалося сім таїнств:

1) хрещення;
2) миропомазання;
3) причащання (євхаристія);
4) сповідь;
5) брак;
6) елеосвященіє;
7) священство.

Під час здійснення таїнств віруючі містично залучаються до Божественної благодаті. Всі сім таїнств визнають православні і католики, хоча в здійсненні таїнств між ними є відмінності. У протестантизмі таїнства вважаються просто обрядами. Причому більшість протестантських організацій зберегли тільки хрещення і причащання. А такі християнські конфесії, як квакери, відкидають не тільки таїнства, але і всі інші християнські обряди.

гослужебная практика у християн різних напрямів дуже різнорідна. Від урочистої літургії в православ'ї і меси в католицизмі до простій богослужебної практики в протестантизмі.

У церковній організації різних християнських конфесій також існують значні відмінності - від жорсткої централізації (Римська католицька церква, протестантська деномінація і адвентисти сьомого дня) до фактично повної незалежності кожної церковної общини (конгрегациональниє церкви, церкви Христа і т. д). 3.2. Православна церква

У IX в. християнство прийняли болгари і серби. У 988 р. відбулося хрещення Русі князем Володимиром. З того часу християнство почало зміцнюватися на Русі. В середині XVI в. у Москві відбувся Стоголовий собор (його ухвали включали 100 розділів). У 1589 р. на Русі було установлено патріаршество.

В середині XVII в. патріарх Никон провів церковну реформу, основними елементами якої були:

1) встановлення єдиного культу богослужіння, при цьому за зразок брався грецький богослужебний чин, а богослужебні книги виправлялися по грецьких зразках;
2) звичай одночасно читати і співати разноє був замінений едіноголосием;
3) вводилося хресне знамення трьома перстами замість двох, поясні уклони;
4) хресні ходи за сонцем були замінені ходами назустріч сонцю.

Проти у никоновськой реформи виступила частина духівництва на чолі з протопопом Авакумом і їх прихильники серед прихожан. На соборі в 1666- 1667 рр. супротивники Никона були зраджені анафемі. Так з'явився перебіг старообрядців. Старообрядців держава переслідувала аж до кінця XIX в. Догматичних розбіжностей майже немає, відмінності старообрядців стосуються в основному обрядової частини:

1) визнають двоперстне хресне знамення;
2) тільки земні уклони;
3) восьмикінечний хрест;
4) "Ісус" без другої букви "і";
5) під час дієприкметника сім просфор, а не п'ять.
Петрові
При I управління церквою перейшло в руки держави, патріаршество було ліквідоване, справами православної церкви відав Святійший синод, який очолював обер прокурор, що призначається царем. Патріаршество було відновлене тільки в 1917 р. У 1918 р. був прийнятий Декрет про відділення церкви від держави. Більшовики почали боротися з релігією, яка була названа "опіумом для народу". Почали руйнувати і закривати монастирі і храми. У 1930 е рр. російське духівництво піддалося сталінському терору. До 1941 р. в Росії залишилося всього біля 100 православних церков, що діяли. На початку 1990 х рр. в Росії почалося нове звернення людей до релігії. Згідно із законом "Про свободу віросповідань" Російська православна церква отримала статус юридичної особи. До тисячоліття Хрещення Русі до лиця святих були зараховані Андрій Рубльов, Максим Грек, Дмитро Донський, старик Амвросій Оптінський. Структура православної церкви

Нижча церковно адміністративна одиниця - церковний прихід, церква з прічтом (священнослужителями і церковнослужителями) і що містить їх церковна община (прихожани). Церковні приходи об'єднані в округи(благочинності), які у свою чергу входять в єпархії.

Зараз в Російській православній церкві (РПЦ) 14 тис. приходів (50 % у Росії), 94 єпархії (48 в Росії), 310 монастирів. РПЦ очолює Патріарх Московський і всього Русі Алексій II. Патріарх обирається помісним собором довічно. При патріарху діє Священний синод. РПЦ має свою ієрархію священнослужителів. Вищі священнослужителі - єпископи, архієпископи і митрополити. Основою православної церкви є чернецтво.

У РПЦ існує чотири ступені чернецтва як для чоловіків, так і для жінок:

1) слухняність (кандидат в ченці, послушник, живе і трудиться в монастирі під керівництвом свого духовного наставника);
2) рясофорноє постриження (людина прийнята в чернечу общину);
3) мала схима;
4) велика схима.

Мон астирі підкоряються архієреєві єпархії, в якій вони знаходяться. Є ставропігиальниємонастирі (підкоряються виключно Московській патріархії), чотири лаври (Трійці Сергиева, Александро Невськая, Киево Печерська і Почаєвськая Успенська лаври), скити - невеликі подвір'я крупного монастиря, де селяться ченці, що прийняли велику схиму. Православна церква відзначає Великдень і дванадцять двунадесятих свят, дев'ять з яких мають постійні дати, а три - перехідні. Православні церковні організації

У православ'ї на відміну від католицизму немає єдиної церковної організації. Крупні православні церкви повністю самостійні (автокефальни). В даний час в світі налічується 15 автокефальних церков. Загальне число православних 182 млн чоловік. З них: на Україні 30 млн, в Румунії 20 млн, в Греції 9,5 млн, в Сербії і Чорногорії 7 млн, в Болгарії 6 млн, в Білорусії 5 млн, в Молдові 3 млн, у Великобританії 400 тис., у Франції 260 тис., в США 7 млн., в Швейцарії 70 тис., в Італії 36 тис. Старообрядців в світі налічується понад 3 млн чоловік.

3.3. Православне паломництво. Релігійні центри в Росії і країнах СНД

Історія православного паломництва

Деякі російські учені вважають, що одним з перших росіян православних паломнічеств була поїздка княгині Ольги до Константинополя для здійснення обряду хрещення. При князеві Владіміре паломництво на Афон зробив преподобний Антоній, майбутній засновник Киево Печерської лаври. У 1062 р. ігумен Варлаам зробив перше паломництво на Святу землю. На початку XII в. ігумен Данило двічі відвідав і описав Святу землю. У 1389- 1391 рр. диякон Ігнатій зробив паломництво до Єрусалиму і зробив опис храмів, монастирів і інших святинь. У 1418- 1421 рр. ієродиякон Зосим описав Святу гору Афон. Розквіт паломництва наступив в ХІХ в. У 1857 р. встановлені рейси пароплавів від Одеси ка Яффи. У 1882 р. великий князь Володимир Олександрович створив Імператорське Православне Палестинське суспільство для надання допомоги паломникам, мандрівним на Святу землю. З 1893 р. в Росії почали продаватися "паломнічеськие книжки" із зниженим на 35 % тарифом на проїзд по російських залізницях. Популярними стають паломнічеськие тури усередині Росії. На початку ХХ в. у Дівєєво, де знаходяться мощі Серафима Саровського, щодня прибували 3 тис. паломників. Одним з основних центрів паломництва стала Троїце Сергиева лавра, в яку щодня приїжджали поклонитися мощам Сергия Радонежського до 5 тис. паломників. Паломництво грало і грає важливу роль в житті суспільства.

Об'єкти відвідин православних паломників: храм; монастир; нетлінні мощі; святі джерела.

Р ешеніє про паломництво приймається по благословенню духовного отця і самостійно. Основні об'єкти паломництва - монастирі. У Росії 313 монастирів і 26 пустелею РПЦ. У країнах СНД налічується ще 183 православних монастиря РПЦ.

У Росії знаходиться 8 місць того, що упокоїло святих догідників:

1) Свято Троїцкий Серафімо Дівєєвський монастир (преподобний Серафим Саровський) в Ніжегородськой області;
2) Свято Троїцкий Александро Свірський монастир (ігумен Олександр) в Ленінградській області;
3) Задонський Богородіцкий монастир (св. Тихон Задонський) в р. Задонське, Липецькій області;
4) каплиця Блаженної Ксенії (св. Ксенія Петербурзька) на Смоленському кладовищі в Санкт Петербурзі;
5) Свято Сергиева лавра (преподобний Сергий Радонежський) Троїцкая в р. Сергиевом Посаді Московської області;
6) Свято Введенськая Оптіна пустель (преподобний Амвросій Оптінський) в р. Козельське Калузької області;
7) Покровський кафедральний собор (св. Митрофан) в м. Воронежі;
8) Іоанновський монастир (св. Іоанн Кронштадський) в Санкт Петербурзі.

У практиці паломнічеського туризму прийнята класифікація монастирів по наступних ознаках:

1) по странової приналежності;
2) по місцерозташуванню з погляду транспортної доступності;
3) по складу тих, що несуть чернечі обітниці;
4) за віком монастиря.

Слід виділити деякі особливості прийому паломників в різних монастирях:

1) монастирі, що приймають паломників тільки по попередній домовленості або благословенню настоятеля;
2) монастирі, що приймають паломників на обмежений час або на необмежений час мешкання;
3) монастирі, що надають можливість мешкання з живленням або не надають таких послуг;
4) монастирі, що приймають тільки чоловіків або паломників обох полови;
5) монастирі, які стягують плату за надання проживання та харчування або що не стягують плату;
6) монастирі, на території яких розташовуються музеї, бібліотеки або що не мають таких об'єктів;
7) монастирі, на території яких організовані православні недільні школи, єпархіальні училища, дитячі притулки, богадільні або що не мають таких соціальних об'єктів. 3.4. Найбільш відомі монастирі Російської православної церкви в Росії і на Україні

1. Свято-троїцкая лавра Сергиева, ставропігиальний чоловічий монастир. Заснована Сергием Радонежським в 1337 р. (Московська область).
2. Свято-троїцкий Серафімо-дівєєвський жіночий монастир в Дівєєве (Ніжегородськая область), заснований в XVIII в. У монастирі покояться мощі Серафима Саровського, який служив в нім.
3. Спасо-преображенський Соловецкий ставропігиальний чоловічий монастир, заснований в XV в. (Соловецкие острова).
4. Свято-боголюбський чоловічий монастир, заснований в 1155 р. князем Андрієм Боголюбським (Володимирська область). Один із старих монастирів Росії.
5. Спасо-преображенський Валаамський ставропігиальний чоловічий монастир (Карелія). Після свого відродження в 1989 р. обитель живе по Валаамському статуту.
6. Свято-введенськая Оптіна пустель, ставропігиальний чоловічий монастир, де покояться святі мощі оптінських стариків (р. Козельськ Калузької області).
7. Кирілло-белозерський чоловічий монастир (Вологодська область).
8. Свято-успенська Киево Печерська Лавра, ставропігиальний чоловічий монастир (Україна, Київ).

3.5. Зарубіжні православні центри, монастирі і храми РПЦ

Греція:
- Свята гора Афон на півострові Халкидіки, тут розташовано п'ять очолюючих монастирів: лавра Св. Опанаса, Ватопеді, Іверон (Іверський), Хилендарі (Хиландар) і Св. Діонісія. На Святій горі розташований монастир Св. великомученика Пантелеймона, належний РПЦ. Цей монастир займає 19 е місце в ієрархії святогорських монастирів. В кінці XIX в. у монастирі жили більше 1000 ченців, зараз - близько 50;
- р. Патри, тут покояться нетлінні мощі св. Андрія Первозванного;
- острів Евія (Евбея), де покояться мощі св. Іоанна Російського Священника.

Острів Кіпр:
- храм Лазаря з гробницею і святими мощами; - колона того, що Батожить апостола Павла; - катакомбний храм Св. Соломонії.

Сербія і Чорногорія:
- церква Миколи Чудотворца (XII в.); - монастир Студеніца (XII в.); - церква Св. Петра (XII в.).

Болгарія:
- церква Св. Софії;
- собор Олександра Невського;
- церква Св. Пантелеймона.

Італія:
- в р. Барі знаходиться російський храм, де покояться мощі Миколи Чудотворца;
- в р. Амальфі покояться мощі св. апостола Андрія.

Франція:
- в р. Сіна Подіни покояться мощі св. Діонісія;
- в р. Турі покояться мощі преподобного Мартіна Турського;
- в м. Ельзасе покояться мощі св. мучениць Вери, Надії, Любові і Софії.

Культові місця на території сучасного Єгипту:
- на півострові Синайськом знаходиться монастир Св. Катерини, де покояться її нетлінні мощі.

3.6. Християнські святині і Свята земля

Центрами православного християнства є Єрусалим, Віфлєєм, Назарет і Віфанія. Віфлєєм розташований в декількох кілометрах на південь від Єрусалиму, Віфанія - східніше. Назарет знаходиться в 100 км. на північ від Єрусалиму, недалеко від знаменитого моря Галілейського. Паломники, що прибувають в Святу землю, спочатку прямують до Віфлєєм, де відвідують храм Різдва Христова. У стіні храму влаштована ніша, викладена мармуром, в якій знаходяться ясла, де за переказами лежало немовля Ісус. У Віфанії для відвідин туристів відкриті фундамент будинку і надгробна плита могили Лазаря, що воскресив Ісусом. Духовна значущість паломництва до Назарета полягає у відвідинах того місця, де Ісус ріс і пізніше знайшов учнів серед рибаків.

езусловно, центром залучення паломників є Єрусалим. У Єрусалимі розташований ряд об'єктів культу, що мають величезне значення. Перш за все, це сад Гефсиманський, який з'явився свідком душевних мук Ісуса Хріста. У саду Гефсиманськом ростуть вісім старих оливкових дерев, посаджених ще в часи Ісуса. Тут же розташована базіліка Пристрастей Господніх, усередині якої - скеля Пристрастей Господніх. Зазвичай паломники тягнуться ниць перед цією скелею, моляться і згадують пристрасті Панове перед тим, як його схопили римські стражники.

Всі паломники, що прибувають до Єрусалиму, проходять по шляху Скорботи 14 зупинок, пов'язаних з останнім годинником життя Ісуса:

- Ісус засуджений до смерті;
- Ісус бере свій хрест;
- Рятівник падає вперше;
- Ісус зустрічає свою Матір;
- Симон Кирінейський допомагає Ісусові нести хрест;
- вероніка утирає хусткою лице Христа;
- Ісус падає удруге;
- Рятівник проповідує жінкам Єрусалиму;
- Ісус падає утретє;
- з Христа знімають одяг;
- прибивання до хреста;
- Ісус Хрістос вмирає на хресті;
- тіло Рятівника знімають з хреста;
- тіло Ісуса Хріста кладуть в труну.

На кожній з 14 зупинок паломники зупиняються для молитов і роздумів. В кінці Хресного шляху знаходиться Храм Труни Господня. Це унікальна споруда коштує там, де мали місце події, пов'язані з розп'яттям, похованням і воскресінням Ісуса Хріста. Храм Труни Господня відвідують паломники християни всіх напрямів - католики, православні, монофізіти, аріане, несторіане, протестанти, копти.

Христиан ський паломнічеський туризм має особливе значення в житті суспільства:

1) духовно просвітницька роль (під час поїздки паломники дізнаються про історію місць, які вони відвідують, їх ролі в духовному житті Росії; знайомляться з особливістю проведення богослужіння, спадщиною святих, стариків);
2) Загальноосвітня роль (монастирі були і є культурними історичними центрами, на території багато розташовані музеї, що відображають життя і звичаї різних історичних епох);
3) місіонерська роль (поїздки по святих місцях сприяють воцерквленію багато раніше нерелігійних людей);
4) добродійна роль (під час паломнічеських турів паломниками здійснюється добродійна матеріальна допомога і грошові пожертвування).

Спеціалізовані туристські фірми пропонують різні паломнічеськие тури. Особливою популярністю і попитом користуються тури до Ізраїлю. Програма паломнічеського туру до Ізраїлю, 8 дней/7 ночей

1-й день - Прибуття в а/п ім. Бен Гуріона. Зустріч. Яффа. Російський монастир Св. Петра. Могила Св. Тавіфи. Лідда. Грецький православний храм Св. Георгія Победоносца. Переїзд до Єрусалиму. Розміщення в готелі. Вечеря.
2-й день - Єрусалим. Сніданок. Поклоніння Труні Господню. Російське подвір'я. Російська духовна місія в Єрусалимі. Храм Святої Трійці. Вечеря. У 24:00 - Божественна літургія в Храмі Труни Господня (з суботи на воскресінні).
3-й день - Єрусалим. Сніданок. Гора Сион. Гробниця царя Давида. Світлиця Таємної вечері. Храм першого Пречистого Пресвятої Богородиці. Храмова гора. Хресний шлях. Храм Труни Господня. Голгофа. Камінь миропомазання. Труна Господня. Місце отримання Животворящого Хреста. Вечеря.
4-й день - Єрусалим. Сніданок. Ейн Карому. Місце Різдва Іоанна Предтечи. Джерело Пресвятої Богородиці. Горненський православний жіночий монастир. Монастир "Відвідин" (місце житла праведних Елісавети і Захара). Віфлєємськоє поле. Церква пастушків. Віфлєєм. Храм Різдва Христова. Грецький православний монастир Святого Хреста. Вечеря.
5-й день - Єрусалим. Сніданок. Елеонськая гора. Спасо Метушні сенський монастир Російської зарубіжної православної церкви. Місце отримання Глави Іоанна Предтечи. Гефсиманія. Гробниця Пресвятої Богородиці. Сад Гефсиманський. Російський монастир Св. равноап. Марії Магдалини, поклоніння мощам Великої княгині Єлизавети Федорівни і черниці Варвари. Вечеря.
6-й день - Єрусалим. Сніданок. Виїзд з готелю. Іудейська пустеля. Монастир Св. Георгія Хозевіта. Монастир Герасима Йорданського. Переїзд в Галілею по долині річки Іордан. Обмивання в священних водах річки Іордан. Розміщення в готелі в Тіверії. Вечеря.
7-й день - Тіверія. Сніданок. Назарет. Церква Архангела Гаврила при джерелі Діви Марії. Церква Благовіщення. Кана Галілейськая. Церква на честь першого чудотворенія на шлюбному бенкету. Галілейськоє море. Табха. Церква Дива множення хлібів і риб. Капернаум. Монастир Дванадцяти апостолів. Гора Блаженств. Церква Нагірної проповіді. Магдала. Російський храм Марії Магдалини. Вечеря в готелі.
8-й день - Тіверія. Сніданок. Гора Фавор. Храм Перетворення Господня. Переїзд в аеропорт. Виліт до Москви.



[09-11-01][Все для туристов]
Развлечения, отдых, квадроцикли, велосипеды - На прокат! (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Мадагаскарські раритети (0)
[09-08-19][Відпочинок і поради]
Пішки по центру Одеси: розповідь (1)
[10-10-16][Відпочинок за кордоном.]
Відпочинок в Італії (0)

Категорія: test | Додав: vechervkarpatah (10-03-04)
Переглядів: 3706 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0  
1 Nataliya   (12-05-24 15:03) [Материал]
11111111111

Ім`я *:
Email *:
Код *: