Вівторок
24-11-26
04:33

test [404]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Туризм і все про нього. » test

Розділ 11. Екстремальний туризм

Розділ 11. Екстремальний туризм

11.1. Поняття про екстремальний туризм

Останнім часом активно розвивається пригодницький туризм - вид туризму, який об'єднує всі подорожі, що пов'язані з активними способами пересування і відпочинку на природі, мають на меті отримання нових відчуттів, вражень, поліпшення туристом фізичної форми і досягнення спортивних результатів. До спеціальних видів відноситься різновид пригодницького туризму, а саме - екстремальний туризм, що набирає силу у всьому світі, особливо в Росії. Все більше людей прагнуть побачити красу підводного миру, спуститися по гірському схилу на лижах і навіть стрибнути з парашутом. У Європі, наприклад, цей вид туризму почав розвиватися швидкими темпами і ставати масовішим в кінці 1980 х - початку 1990 х рр. А у нас, в Росії, - з середини 1990-х. Не дивлячись на те що цей вид туризму з року в рік стає все більш популярним, туристи в основному віддають перевагу таким, по колишньому популярні види туризму, як екскурсійний, пізнавальний, пляжний і ін. А все тому, що велика частина туристів не знає, що в себе включає екстремальний туризм, куди можна поїхати (адже можна навіть не виїжджати за межі свого міста) і скільки все це стоїть. У Росії екстремальний туризм розвинений не так добре, як в інших частинах світу, зокрема в Європі.

Активних видів відпочинку набувають все більше поклонників серед звичайних туристів. Особливо популярним став дайвінг, один з самих екстремальних видів. Дайвінг затягує. Він небезпечний і увлекателен. Він модний. Парашутистам і гірськолижникам доводиться потіснитися - число дайверов в Росії і у всьому світі стрімко росте. Самі дайвери упевнені, що кращого відпочинку, чим занурення на 40 метрову глибину з важкенними балонами за спиною, немає. При погляді на цифри стає ясно: розповсюдження дайвінга порівнянно тільки з епідемією. Зараз в світі майже 20 млн сертифікованих дайверов любителів, а 40 років тому їх було всього декілька сотень.

Нині дуже популярні стрибки з парашутом. З парашутом почали стрибати більше півстоліть назад, але в масовий вид відпочинку вони перетворилися тільки років 15 тому. Зараз існує багато варіантів стрибків з парашутом. Це і ськайсерфінг, і групова акробатика, але все велику популярність набирає Ваse jumping.

Если кому те не подобається упірнати під воду або стрибати з величезних висот - тоді можна спробувати віндсерфінг, теж популярний вид відпочинку. (Та варто врахувати, що це задоволення пов'язане з постійними падіннями у воду і реальною можливістю захлинутися в морських хвилях, а також неминучими мозолями на руках.) Або ж випробувати себе в сплаві по бурхливих гірських річках, який точно запам'ятається надовго.

Тим, хто боїться води, підійдуть піші тури. Це теж екстремальний туризм, який зв'язаний з труднощами і небезпеками.

Самим же екстремальним відпочинком можна сміливо назвати альпінізм, де перевіряється як фізична, так і психологічна витривалість людини.

Альтернативою альпінізму може стати похід по печерах. Вражень від такого походу зазвичай вистачає надовго. 11.2. Водні види екстремального туризму

Дайвінг(підводне занурення, пірнання) дуже популярний у всьому світі. Це достатньо дорогий різновид екстремального туризму. Загальна підготовка і спорядження обійдуться новачкові в суму до 1000 дол., додатково доведеться оплачувати вартість турпакета. Якщо ж спорядження не купувати, вартість підготовки до першого туру знижується до 250 дол. Правда, тоді доведеться платити по 30- 40 дол. за оренду костюма, акваланга і інших необхідних на глибині речей. Ну а дійсно хороше спорядження стоїть від 1500 дол. за повний комплект.
кие
Российс дайвери в більшості своїй молоді - їх середній вік 30 років (у США - 36). Це інтелігентна міська молодь: у Росії переважну більшість (77 %) дайверов мають вища освіта (у США - 50 %).

В цілому дайвінг в Росії розвинений дуже слабо, і стоїть по наших мірках дуже дорого. Та і кількість туристських фірм, що пропонують цей вид відпочинку безпосередньо в Росії, невелика. Адже Чорне море, звичайно, не порівняється по красі підводного миру з Червоним.

Поэто му багато громадян Росії вважають за краще їздити в Шарм ель Шейх або Юго Східну Азію, чим в Сочі. За трохи велику ціну вони отримують набагато більше задоволення.

Вейкбордінг є комбінацією водних лиж, сноуборду, ськейта і серфінгу. Катер буксирує рейдера, що стоїть на короткій, широкій дошці. Рухаючись на швидкості 30- 40 км/ч з додатковим баластом на борту, катер залишає за собою хвилю, яку рейдер використовує як трамплін. У стрибку можна виконати безліч різноманітних трюків. Особливо динамічно вейкбордінг почав розвиватися на початку 1990 х рр. Він зробив революцію у водному спорті так само, як свого часу сноуборд в гірських лижах. Із захоплення невеликої групи ентузіастів він перетворився на популярний спорт зі своєю філософією і культурою. Безліч трюків прийшла у вейкбордінг із споріднених "досочних" видів спорту - сноубордінга, скейтбординга, що дає вейкбордісту можливість прогресувати круглий рік. Все що потрібне - просто поміняти дошку!

Вартість повного комплекту "вейкбордінгського" спорядження - від 400 дол. Для вейкбордінга потрібний спеціальний катер, але такі катери коштують дорого, тому в Росії з'являються рідко. Отже, в наший країні цей вид відпочинку майже не розвинений унаслідок високої вартості турпродукта.

Водні лижі - один з найвідоміших видів активного відпочинку. Це гідна заміна гірським і біговим зимовим лижам. Водні лижі вперше з'явилися в 1922 р., коли американець Ральф Самуельсон, житель штату Міннесота, експериментуючи із звичайними зимовими лижами, вирішив випробувати їх на воді. Дві широкі соснові дошки він оснастив кріпленням для ніг. Після чого винахідник успішно випробував лижі на водах озера в Лейк Ситі. Цей вид спорту постійно прогресував і сьогодні він став настільки видовищем і популярним, що в 1998 р. Олімпійський комітет Греції рекомендував ввести водні лижі в програму Олімпіади 2004 р. в Афінах. Правда, остаточне рішення МОКНУВ з цього питання так і не прийняв.

Ну а для занять водними лижами буде потрібно чотири речі: власне водні лижі, рятувальний жилет, рукавички і гідрокостюм. Вартість лиж варіюється від 120 до 1000 дол., плюс решта спорядження (гідрокостюм, рукавички, рятувальний жилет) - приблизно 150 дол. Водні лижі в даний час активно практикуються на Чорноморському побережжі.

Віндсерфінг - різновид парусного спорту; гонки на спеціальній овальній дошці з вуглепластика з шорсткою поверхнею для стійкості, з плавниками стабілізаторами на нижній площині і невеликим вітрилом, яке кріпиться до дошки. Зародився в США (1968 р.).

Серфінг - те ж саме, тільки без вітрила. Власне, віндсерфінг і відбувся від серфінгу. При хорошому вітрі можна розвивати швидкість більш 10- 12 м/с. Ну а рекорд на сьогоднішній день - більше 70 км/ч.

Вартість комплекту спорядження достатньо висока. Віндсерф в комплекті - 1000 дол., запасний парусний комплект (щогла, гик, вітрило) - 500, гідрокостюм - 200, разом - 1700 дол.

Каякинг - популярний за кордоном, набирає все велику популярність і в Росії. Це спорт одинаків, хоча і не позбавлений командного духу, дає можливість кинути виклик стихії і залишитися з нею один на один.

У сучасному каякинге розвивається три основні напрями - грібний слалом, родео і сплав.

Слаломний каякинг - це уміння маневрувати на каяку, відчуваючи човен і воду.

Родео, на відміну від слалому, - це не тільки віртуозна техніка, але і елемент гри. Фристайл на каяку - це виконання різних трюків на човні за рахунок особливостей рельєфу річки.

На каяку можна відправитися у водний похід по річці будь-якої складності або проводити ігрові сплавина невеликому відрізку гірської річки, вибираючи окремі перешкоди у вигляді бочок, валів і водопадів і проходячи їх ні без чого. Природно, щоб відчувати себе упевнено під час сплавів, необхідно володіти базовою технікою слалому і родео.

До складу екіпіровки каякера входять: човен, шлемо, рятувальний жилет, спідниця (перешкоджає попаденію води в човен), прогумовані тапочки і весло.

Рафтінг - це увлекательний спуск по гірській річці на каное або спеціальних плотах. Рафтінг - один з найбільш відвідуваних турів, абсолютно безпечний навіть для самих юних туристів. Останніми роками він викликає такий величезний інтерес з боку любителів екстремального відпочинку, що більшість придатних для цього туризму гірських річок були освоєні професіоналами, які тепер пропонують рафтінг тури практично в будь-яку точку миру.
фт
Ра тури в основному бувають наступних видів: поїздки на день (від 60 до 150 дол.) або півдня (у районі 25- 75 дол.) і багатоденні подорожі. Під час багатоденних турів туристи потрапляють у віддалені куточки гір з незайманою природою, розбивають табір у міру проходження річки і досліджують дикі околиці навколо стоянок. Мінімальна вартість таких рафт турів - від 1000- 1500 дол.

11.3. Наземні види екстремального туризму

Маунтінбайкинг стає все більш популярним, не дивлячись на свою дорожнечу. Щоб серйозно займатися маунтінбайкингом, доведеться витратити немало грошей. Так, велосипед для новачка коштує від 300 до 500 дол., є гірські велосипеди із заднім амортизатором ціною до 10 тис. дол. Кінцеві, потрібно витратити гроші на амуніцію і різні запчастини, а це більше 800 дол. Така сума - для новачка, професійний байкер витрачає значно більше грошей.

Спелеологія. Якщо судити по тому, що спелеологи - це люди, які у вільний час відправляються в печери з величезними рюкзаками, то це туризм. Але в той же час спелеологія - це наука. Дослівно: "наука про печери", розділ геології, а саме картоведенія і гідрогеології. А головне, печери - це останні білі плями на карті світу, остання можливість пройти там, де не тільки не ступала нога людини, але і куди не падав погляд його очей або фотокамер. Дослідженням цього загадкового підземного світу і займаються спелеологи.

Что б займатися спелеологією, треба мати серйозну підготовку, причому не тільки фізичну, але і технічну, а також психологічну.

Спелестология - це увлекательная суміш туризму і науки, що вивчає порожнини штучного походження. У широкому сенсі слова спелестология - це наука про штучні підземні споруди. Спелестология тісно пов'язана із спелеологією, тільки спелестологов не цікавлять печери. Їм цікаве проникнення в яких або підземні міські структури, недоступні або нецікаві для останніх.

Х гонки - це коли екстремальні туристи настільки добре і універсально підготовлені, що можуть лізти на скелі, скакати на коні, сплавлятися на каяку або плоту по порогах, мчати по горах на велосипеді і спускатися по вірьовках під водопадом. Ці люди об'єднуються в команди і беруть участь в змаганнях, мета яких - щонайшвидше пройти дистанцію в 3- 4 сотні кілометрів, використовуючи свої навики. Це називається мультіспорт, або екстремальні (частіше навіть пригодницькі) гонки. На Заході щорічного проводиться більше 200 екстремальних гонок. Наприклад, найбільші гонки у Великобританії, організовані Асоціацією екстремальних гонок Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії.

11.4. Гірські види екстремального туризму

Альпінізм - вважається самим екстремальним відпочинком. Сьогодні альпінізм є цілу індустрію, яка рівномірно розвивається і популяризувався. Як правило, для сходження прийнято вибирати літо, коли погода дозволяє з мінімальними втратами дістатися до наміченої вершини. Проте любителі гострих відчуттів не зупиняються і взимку, а складні погодні умови і схід лавини тільки додають гостроту подорожі. У гори йдуть, щоб випробувати себе, ризикнути, подолати все і дістатися до вершини. Смак перемоги солодкий, навіть якщо альпініст підкорив не Ельбрус, а всього лише стінку на місцевому ськалодроме.

Альпіністське оснащення коштує дорого, повний комплект якісного спорядження обійдеться екстремальному туристові в 1500- 2000 дол. Втім, якщо хочеться просто раз в житті піднятися на Ельбрус, можна узяти спорядження і в оренду. Коштувати такий 10 денний тур буде близько 200 дол.

Гла вной проблемою альпінізму в Росії, крім своєї дорожнечі, є мала кількість досвідчених інструкторів.

Гірські лижі і сноуборд. Гірські лижі - один з найстаріших видів активного відпочинку. З перебігом років кількість охочих кататися на гірських лижах не зменшилося, а, швидше, збільшилася. До того ж зараз гірськолижний сервіс набагато якісний і різноманітніше, ніж років 10 тому, не говорячи вже про 1980 х, 1970 х рр. Майже на будь-якому гірськолижному курорті є спуски як для професіоналів, так і для новачків. Спорядження - комплект: лижі, кріплення, палиці, черевики, костюм, шлемо, маска, рукавички обійдеться в середньому в 700- 800 дол., оренда - приблизно 30- 40 дол. в день.

Сноубордінг - спуск по снігу з гірських схилів на спеціально обладнаній дошці. Це агресивніший, активніший і екстремальний вигляд, ніж гірські лижі. Сноубордінг як окремий вид спорту з'явився в Америці в 60 х р. ХХ в. Лютим поклонником новомодного захоплення стали здебільшого серфери, що не бажали сидіти без діла в очікуванні літніх днів. У наший країні сноубордінг масове визнання отримав в середині 1990 х рр.

Э кстремальниє захоплення, пов'язані з гірськими лижами і сноубордом, можна розділити на декілька груп: frisking, або Freddie, - спуск по крутих непідготовлених схилах з складним рельєфом; heliskiing - те ж саме, але з використанням вертольота як засіб доставки на гору; ski touring (randonee ski) - ськи тур, гірський туризм з використанням лиж і спеціальних кріплень для підйому в гору; ski mountaineering (лижний альпінізм) - сходження на гору з метою спуститися на лижах або сноуборді (використання страховки або якого або додаткового спорядження, окрім лиж, на спуску порушує "чистоту" такого сходження); останніми роками з'явилася new school - щось ніби сноубордічеського фристайлу.

11.5. Повітряні види екстремального туризму

Парашутний спорт - справа неабияке, і всі ніжеперечисленниє дисципліни мають на увазі серйозну підготовку. Але спершу треба розібратися, що є кожна з них.

Класичний парашутизм включає дві вправи. Перше - стрибки на точність приземлення. Завдання полягає в поразці мішені розміром 3 див. Друга вправа - комплекс фігур у вільному падінні. Змагання ведуться на якийсь час. Достатньо консервативний вид спорту: сам комплекс фігур не зазнає змін вже багато років. Вимагає вигостреної майстерності і постійності в результатах.

Групова акробатика. Дана дисципліна переслідує мету побудови максимальної кількості різних фігур командою з декількох парашутистів. Класична кількість парашутистів в команді - 4 або 8. Бувають також команди з 16 спортсменів. Команда з чотирьох чоловік може побудувати за час вільного падіння близько 30 фігур.

Купольная акробата полягає в побудові формацій з куполів розкритих парашутистів. Цим кардинально відрізняється від інших видів парашутного спорту, де робота над результатом йде до розкриття парашута (окрім стрибків на точність приземлення).

При виконанні фігур купольной акробатики парашути входять в безпосередній контакт з парашутами інших спортсменів, при цьому часто відбуваються завали куполів. Тому парашутистам, що займаються купольной акробатикою, потрібне особливе устаткування.

Посл е того як всі фігури побудовані, наступає етап, коли парашутисти винні відокремляться один від одного і робити захід на посадку. Це найбільш складна і небезпечна частина вправи. Якщо куполи зачепилися один за одного, навіть приведення в дію замків відчеплення куполу може не допомогти, і купол не відійде. Розкриття ж запасного парашута в такій ситуації достатньо небезпечно. Це робить купольную акробатику одним з найризикованіших видів парашутизму.

Фристайл - порівняно молодий вид парашутизму, виник він приблизно 10 років тому. Полягає в показі спортсменом різних фігур у вільному падінні. Тут оцінюється краса і складність елементів, виконаних парашутистом, а також майстерність повітряного оператора, який проводить зйомки спортсмена в повітрі.

Ськайсерфінг - це стрибки з лижею на виконання різних фігур у вільному падінні. З'явившись в Росії недавно, ськай серфінг відразу ж почав користуватися величезною популярністю.

Аеродинаміка лижника сильно відрізняється від простого вільного падіння, тому стрибки з лижею вважаються практично іншим видом спорту. Оскільки всі елементи виконуються в стані вільного падіння, для оцінки стрибка необхідний повітряний оператор, щоб на основі відеозапису члени жюрі змогли виставити оцінки. Таким чином, команда складається з двох членів - спортсмена лижника і спортивного оператора. У залік йдуть тільки перші 50 секунд відеозапису стрибка. Оцінюється майстерність і артистизм виконання фігур, а також якість роботи оператора.

BASE jumping. Бейс джамперу для заняття улюбленою справою - стрибками з парашутом - не потрібний літак або інша техніка, що літає. Він обходиться звичайним ліфтом, а часто і власними руками і ногами плюс альпіністське спорядження.

Спортсмен бейсер забирається на дах якого або будівлі, бажано хмарочоса вище, яку нібудь телевежу, гору або скелю і стрибає вниз.

Да же ентузіасти цього виду спорту говорять, що це один з найнебезпечніших видів, навіть на тлі екстремальних.

У Росії стрибки з висотних будівель і споруд вважаються дрібним хуліганством і караються в повній відповідності з Кримінальним кодексом.

Польоти на повітряних кулях звичайній людині доступні на різних фестивалях, які проходять і в наший країні. Дальність польоту на повітряній кулі залежить від сили вітру (у ураган, звичайно, ніхто не полетить), при середній силі вітру - це 20- 30 км. Місце приземлення повністю залежить від метеоумов.

Дельтапланеризм входить до числа бистроразвівающихся всесвітньо відомих видів спорту. Сьогодні налічується близько 90 тис. дельтапланерістов по всьому світу, плюс кожен рік в небо піднімається близько тисячі новоспечених дельпланерістов. Сучасні апарати неймовірно стійкі, міцні, і польоти на них можуть бути обмежені лише погодними умовами і досвідченістю самого пілота.

11.6. Екзотичні види екстремального туризму

Космічний туризм - найдорожчий і, мабуть, самий екзотичний вид екстремального туризму - подорож на орбіту Землі. Поки космічних туристів можна перерахувати по пальцях однієї руки. Першопроходцями були американський мільйонер Денніс Тіто і громадянин ЮАР Марк Шаттлворт. Кожному з них тижневе перебування на Міжнародній космічній станції обійшлося не менше чим в 20 млн. дол.

Суть кайтсерфінга полягає в тому, що людина, що стоїть на дошці, розгониться за допомогою повітряного змія, мотузок від якого знаходиться у нього в руках. Займатися кайтсерфінгом можна як в горах, так і на рівнинній місцевості, обов'язковою умовою є вітер. Можна навіть кататися по будь-яких полях, скільки завгодно плоских або горбистих. Але особливим шиком вважається прокотитися на дошці по водоймищах, покритих крижаною кіркою і запорошеним снігом. До того ж русла річок або озер, як правило, є найлегковажнішими місцями. Дивовижна позасезонна універсальність дозволяє використовувати повітряних зміїв і взимку, і літом. А деякі професіонали здійснюють стрибки до 100 м в довжину і 30 - у висоту. Кайт дозволяє розвивати швидкість, що перевершує швидкість вітру більш ніж в два рази.

Джайлоо туризм - один з видів екзотичного екстремального відпочинку - життя в первісному племені зі всією красою кочового побуту. Цей увлекательний вид туризму успішно розвивається на високогірних пасовищах Киргизстана. Пропонується сон прямо на підлозі юрти вівчаря, поряд з димом вогнища, свіжа баранина і кумис, а також верхові прогулянки в горах і на пасовищах. Прекрасна можливість відпочити від великого міста.

Туризм на Північному і Південному полюсах. Відносно недавно почали здійснюватися круїзи до Арктики і Антарктики. І все більше охочих хочуть побувати в екстремальних кліматичних умовах і подивитися на екзотичних тваринах, наприклад пінгвінів.

Зустрічаються і такі екзотичні тури, як поїздка до Чорнобиля або подорожі по джунглях.

Ж елающих поїхати до Чорнобиля із зрозумілих причин не багато. Адже і після двох десятків років екологічна обстановка в цьому районі далека від оптимальної. Звичайно, відправляють туди любителів гострих відчуттів в спеціальних костюмах у супроводі фахівців з дозиметрами.

При походах в джунглі у туристів з'являється можливість буквально вписатися в природу і при цьому виявитися відрізаними від цивілізованого світу. Навіть якщо така тургруппа має сучасні засоби супутникового зв'язку, для приходу допомоги може знадобитися декілька годин або днів, тому будь-яка надзвичайна подія може привести до серйозних наслідків.

Р езюміруя вищесказане, очевидно, що екстремальний туризм дуже цікавий, захоплюючий вид відпочинку і з кожним роком стає все більш популярним серед різних верств населення, не дивлячись на свою вартість. Примітно, що росіяни - одні з найбільших любителів екстремального туризму, хоча в Росії дохід у населення в середньому невисокий. Російські екстремальні туристи беруть участь в багатьох міжнародних змаганнях, і часто представники Росії - одні з сильних.
порівнянню
По з Росією екстремальний туризм в інших частинах світу - в Східній Азії, в Європі, в Північній Америці - розвинений в достатньо високому ступені. Жителі Європи і особливо Північної Америки навіть відносять екстремальний туризм до найбільш популярних видів спорту. До того ж доходи у населення цих частин світу значно вищі, ніж в Росії, тому там екстремальним туризмом можуть займатися майже всі охочі.

Найбільш перспективними місцями для екстремального туризму в Росії є Камчатка, Сахалін і Алтай, адже тут сама природа створена для екстриму. У даних районах можна побудувати безліч висококласних гірськолижних курортів. Також там багато місць для альпінізму, спелеології, маунтінбайкинга, каякинга, рафтінга. Якщо в цих районах вирішити проблему фінансування розвитку туристської інфраструктури, сюди приїжджатимуть не тільки росіяни, але і жителі довколишніх країн (Казахстан, Китай, Монголія, Корея, Японія).

Очевидно, що екстремальний туризм поступально розвиватиметься. Завдання держави полягає в тому, щоб зробити його максимально безпечним для учасників і не допускати безконтрольного використання і знищення природних туристських ресурсів. Екстремальний туризм відноситься до найбільш небезпечних видів туризму, його мета і полягає в тому, щоб відчути небезпеку. Всі види небезпек в екстремальному туризмі можна класифікувати за природою явища і ролі туристів у виникненні небезпечної ситуації.

Фа ктори риски в екстремальному туризмі класифікуються по їх природі:

- травмоопасность - результат переміщення механізмів і предметів (каменепади, схід лавини і т. д.), несприятливих ергономічних характеристик спорядження, небезпечних атмосферних явищ;
- дія навколишнього середовища - небезпека прояву несприятливих погодних умов;
- пожароопасность;
- біологічна дія - ризик укусів тварин, отруйних комах, переносників інфекцій, попадання в людський організм отруйних мікроорганізмів;
- психофізіологічні навантаження - ризик виникнення фізичних і нервово психічних перевантажень у туристів при проходженні важких, небезпечних ділянок маршруту;
- небезпека ультрафіолетового і радіаційного випромінювання;
- хімічна дія - токсичне, дратівливе, сенсибілізірующєє;
- специфічні чинники риски - можливість виникнення на маршруті природних і техногенних катастроф, поганий технічний стан об'єктів, низький рівень підготовки обслуговуючого персоналу, інструкторів, недостатнє інформаційне забезпечення на маршруті.

Контроль за виконанням вимог безпеки екстремального туризму винен проводиться перед початком туристського сезону і в ході поточних перевірок уповноваженими державними органами відповідно до їх компетенції. Контрольні питання до розділу 11

1. Розкажіть про особливості екстремального туризму.
2. Яка класифікація екстремального туризму по видах?
3. Які мотиви і цілі учасників екстремальних турів?
4. Охарактеризуйте основні види повітряного екстремального туризму.
5. Які основні види водного екстремального туризму?
6. Які чинники риски і класифікація небезпек при екстремальному туризмі?
7. Опишіть заходи безпеки для учасників екстремальних турів.



[10-03-04][Все для туристов]
центр Европы (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
З глибини століть. Кухня Киргизстана (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
El Carnaval: свято пригноблюваних мужів (0)
[09-08-19][Відпочинок і поради]
Дайвинг-сафари - що це таке?! (1)

Категорія: test | Додав: vechervkarpatah (10-03-04)
Переглядів: 7255 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: