Варшава: є, що подивитися
Поговоримо про визначні пам'ятки Варшави. Звичайно, взимку дивитися польську столицю незручно, тому що холодно, та і фарби місцевості всі тьмяні. Проте раз вже потрапили сюди в цей час роки, то виділите час на прогулянку і перетерпіте низькі температури. Враження затьмарять всі незручності.
Борода міста Свій рух краще почати із Старе Мяста (Старого міста) - це «борода міста», як жартують деколи варшавяни. Ще на рубежі плоцкий князь Болеслав-ii на рубежі 13-14 століть привернув сюди поселенців. Для цього було виділено на ринковій площі більше 40 земельних ділянок, розташованих по шаховій системі. В кінці 14 століття місто було оточене кріпосною стіною, частина якої збереглася і понині. Слід зазначити, що в ті часи територія Варшави складала всього 10 гектарів, а його населення ледве дотягувала до тисячі чоловік. Надалі на Старе Място було споруджено безліч будівель, які і понині додають цьому району неповторний образ. Спочатку Ви потрапите на Пляц Замкови (Замкову площу), яка в нинішньому вигляді була сформована на початку 19 століття. Говорять, що це був передній двір замку, який потім був забудований численними спорудами, від яких, на жаль, зберігся готичний міст. На мосту можна побачити і табличку, на якому показано, як страчували за старих часів злочинців - вішали людину вниз головою, ноги розводили убік і. пиляли на частини в живу. Зараз тут безліч ресторанчиків, магазинів, в яких продають сувеніри. Тут же стоять незрозуміло для чого парусна яхта, далеко не стародавня, яку охороняють люди в оранжевих жилетах. Тут же візники катають туристів на фаетонах (у Польщі їх називають фіакр) і поїзді, що складається з трактора-паровоза і двох вагончиків. Відпочинок у Карпатах
Королівський замок Триповерховий і п'ятикутний королівський замок виключно червоного кольору, лише купол башти з годинником - зеленого. Він був зведений для короля Сигизмунда-iii Ваза, коли столиця країни була перенесена до Варшави з Кракова. Будівництво доручили італійським майстрам Джованні Тревано, Джакомо Родондо і Маттео Кастеллі. Правда, в подальші сторіччя палац багато разів перебудовувався і розширювався, в 1939 році він пережив пожежу, а в 1944 році підірваний фашистами. Лише у 1971-84 роках він був відновлений. В робочі дні вхід платний, але воскресіння сюди можна зайти, не заплативши ні гроша. Тільки потрібно в касі узяти безкоштовні квитки і почати обхід. У Княжому підвалі, який іменується Пивниця Ксенженца, розташовані роздягальня, туалет і сувенірний магазин. Взагалі-то ця частина палацу була споруджена на початку 15 століття, коли країною правив Януш-i Старший. Раніше тут окрім княжих спокоїв розташовувалися скарбниця, канцелярія і палати, де засідали разниє там чиновники. Рицарський зал прикрашає статуя Хроноса - це людина з косою, який тримає на спині земну кулю. Само приміщення було зведене по кресленнях архітектора Домініка Мерліні. Тут також знаходяться статуя Слави і картини, що зображають життя вельмож і людей знатного роду. Бальний зал розташований в крилі палацу і був побудований при Августе-iii. Він розписаний дивовижним рожевим декором, що вражає буквально кожного, хто вступить сюди. Є також гігантський на 150 кв. м монументальний плафон, виконаний Марчелло Баччиареллі. Тронний зал, який споруджений в саксонському різаліте (суцільні червоно-жовті кольори) в 1774-1777 роках, вражає не тільки своєю пишністю, але і незрозумілим феноменом, близьким до містики, тут неможливо нічого сфотографувати. Мармуровий зал - зелені стіни, дзеркала і гобелени. Внутрішнє убрання відноситься до часів царювання Владіслава-iv. У замку також є зал Сенату, зал Каналетто, де розвішено 23 картини з видами Варшави (вони виконані італійським живописцем Бернардом Беллотта), а також королівський кабінет з портретами європейських правителів.
Ринок Із замку перейдемо на ринок Старе Мяста, який славиться серед туристів своїми спорудами. Найбільш інтересниє з них відносяться до 17 століття. На жаль, тут давно не ведеться тієї жвавої торгівлі, що мало місце сотню років назад. Зате зараз тут кафе, художники, продавці сувенірів. Але найголовніше - саме тут, знаходиться символ Варшави - статуя Сирени - напівжінки-напівриби з мечем і щитом, встановлена з 1855 року. Автором скульптури є майстер Костянтин Гегель. У теплі дні під п'єдесталом хлюпає вода, мовляв, це стихія Сирени. Недалеко від ринку проходить Барбакан - фортифікаційна споруда міста, яке споруджене в 1548 році (тут, до речі, торгують виробами з дерева). Порохова башта або Башта Прохова - це частина стенів, що збереглися, недалеко поміщений пам'ятник Юному повстанцеві роботи Їжаки Ярнушкевіча. Це хлопчисько у величезній касці піхотинця і з автоматом в руці. Він символізує дітей, які брали участь у Варшавському повстанні 1944 року. Трохи далі - пам'ятник шевцеві Яну Киліньському, героєві повстання, очолюваного Тадеушем Костюшко. Тут же на фасаді будинку 18 століть, в якому розміщений Музей художнього і точного ремесла, можна побачити стінний годинник, виконаний з скляної мозаїки. До речі, ще один годинник можна побачити на фасаді будинку сім'ї Симонетті - тільки це вже на території ринку.
Будинок Фукеров Якщо зголодніли, то загляньте в будинок Фукеров, побудований на початку 16 століття винарем Гжегожем Корбом. Це один з кращих ресторанів Варшави, але і ціни там, якщо признатися, теж «кращі». А ось будинок Сальватор (1632 рік) зобов'язаний своєю назвою фігурі Хрістоса, поміщеній на остюку аттіки. На порталі можна прочитати ім'я першого власника будинку - якогось Якова Джіанотті. Зате романтична назва будинку «Під Бізілішком» 15 століть. Виявляється, по легенді якась істота - василіск, мешкає під землею, але прославилося воно не своїм умінням повзати по печерах і тунелях, а вбивати все живе своїм поглядом. Воно загинуло, поглянувши на себе в одне з дзеркал, які розвісив довкола молодий кравець - ось така легенда. І голову цього василіска можна побачити на фасаді будівлі. На Старе Място є також Канонія - це невелика трикутна площа, яка, як нам сказали, виникла на місці кладовища. Звідки така назва? Просто раніше тут жили каноніки. З релігійних об'єктів слід заглянути в костьол Пресвятої Діви Марії Милостивою, який бере початок з 1608 року. Він побудований в стилі пізнього Ренесансу і установлений королем Сигизмундом-iii. Недалеко можна побачити арочну галерею, споруджена з метою безпеки короля Сигизмунда - вона зроблена після невдалої спроби замаху на життя володаря.
|