Понеділок
24-11-25
00:14

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Чорногорія: морська і гірська

Чорногорія: морська і гірська

Назва країни говорить само за себе. Там, де кінчається море, відразу ж піднімаються високі гори, які стають ще вищими і крутішими у міру видалення від побережжя. Покриті снігами скелясті списи, бездонні пропасти, водопади, що б'ють з міжгір'їв, - все це по красі і величності нітрохи не поступається пейзажам Швейцарських Альп.

Адріатичне побережжя Чорногорії   визнано самим екологічно чистим районом Середземномор'я. У живописних бухтах і фьордах, серед яких дивовижний Которський заливши, що врізався углиб побережжя на декілька десятків кілометрів, красуються стародавні міста, засновані ще іллірійськимі піратами і римлянами. Херцегнові, Рісан, Пераст, Котор, туристична столиця побережжя Будва  . Всі вони мають первозданну середньовічну зовнішність. У кожному з них можна прогулятися по стародавніх вулицях і площах, де православні церкви

мирно є сусідами з католицькими, або підійнятися на стіни старої фортеці, що нагадує про чужоземних завойовників - венеціанців, французів, австрійців і турків, що колись володіли цими місцями.

Зовсім інша картина в місті Ульцинь, що на самому півдні країни на межі з Албанією. Іноді здається, що це Близький Схід - десятки мечетей, посилені динаміками голоси муедзинів, білі фески місцевих жителів. Довгий час Ульцинь був головним опорним пунктом Туреччини Османа на чорногорському побережжі, звідси характерний східний колорит. До того ж близько 80 % населення - албанці, більшість з яких мусульмани. При цьому відносини у албанців з Чорногорією цілком добросусідські. Відпочинок у Карпатах

Краєзнавці розповідають, що нібито саме тут був проданий в рабство автор "Дон Кихота" МігельСервантес, захоплений в полон алжірськими піратами. У старій фортеці збереглася площа, де продавали рабів, а в місті до цих пір живуть їх нащадки - маленька община справжніх негрів, чиїх предків привезли сюди ті ж пірати.

Вся ця екзотика робить Ульцинь вельми привабливим курортом. До того ж тут 13-кілометровий піщаний пляж. Чорногорія стверджує, що це щонайдовша піщана коса в світі. І ось парадокс: не дивлячись на те що більшість населення Ульциня мусульмани, прямо під містом розмістилася Ада Бояна - одна з найобширніших нудистських резервацій. Нудизм - теж свого роду екзотика, і перш за все для самої Чорногорії. Патріархальність вдач ще існує, особливо на селі, проте вона не перешкодила всім приморським містам стати сучасними курортами. Серед них і всесвітньо відомий "Святий Стефан" - шикарний готель у фортеці XV століття, що стоїть на невеликому острові.

Від фортеці, звичайно, залишилася тільки зовнішність. Усередині - розкішні номери, басейни, інші зручності і надмірності. Там люблять відпочивати голлівудські зірки, політики найвищого рангу і інші імениті особи типу Клаудії Шиффер. Втім, в комфортабельних готелях, хай і не таких багатих, в прекрасних пляжах і, природно, магазинах, кафе і ресторанах, як національних, так і цілком космополітичних, немає недоліку і на інших чорногорських курортах.

Ну а для тих, хто вимушений зосередитися на власномуздоров'я і не може приділити належної уваги різноманітним і дуже смачним блюдам місцевої кухні, чудовому червоному вину "Вранац", виноградному, грушевому або яблучному лозо (ракиі), завжди в наявності цілюще повітря, сірчановодневі морські купання і мінеральні джерела. Крім того, недалеко від Херцегнові знаходиться курорт Ігало   - один з найбільших в світі центрів фізіотерапії, хвилевої терапії і реабілітації.

Чорногорія - не тільки зони відпочинку побережжя. Без чого вона абсолютно немислима, так це без гірських православних монастирів. Пиво, Мораче, Стовпи Джурджа, Савіна і знаменитий Острожський монастир  >, названий так на честь святого Василя Острожського, чудотворця і зцілителя.

Таке враження, що свята обитель просто висить на високій скелі і дістатися до неї неможливо. Але туди все-таки ходить великий туристичний автобус, який незрозуміло як уміщається на вузенькому серпантині і не тільки не валиться в безодню, але ще і вписується в повороти, ухитряючись роз'їжджатися із зустрічними машинами. Чорногорські водії - це якісь акробати на колесах. Самі шофери стверджують, що дякувати слід святого Василя - це із-за його заступництва на шляху до монастиря жодного разу не відбулося жодної аварії.

Монастир складається з двох частин - Верхнього і Нижнього Острогів. До Нижнього Острогу, розташованого на висоті 800 метрів над рівнем морить, можна доїхати тільки на туристичному автобусі. До Верхнього Острогу, що на висоті більше 1000 метрів, курсує мікроавтобус, оскільки дорога туди настільки вузька, що майстерність водіїв вже не допомагає.

Під суворими поглядами смуглявих ченців з іконописними візантійськими особами відвідувачі, пригинаючись і хрестившись, входять в низькі двері, цілують хрест у священика, що похмуро питає: "Ортодокс?" ("Православний?") - і прикладаються до хреста, вмурованному поряд з ракой, де покояться мощі святого Василя. Проте інославних християн начебто теж не гоніти.

Звичайно, послушники не просто так будували свої монастирі високо в горах: по-перше, це саме відповідне місце для чернечої самоти, по-друге, тут було легко сховатися і відбитися від турок. До того ж в Чорногорії  мало рівнин.

Ті, хто хочодного разу бачив гори цієї країни, підтвердять, що вони нічим не поступаються швейцарським. Але є в Чорногорії те, чого немає навіть в Швейцарії, - це гігантські каньйони, глибина яких на окремих ділянках досягає 1300 метрів. Річки Тара, Пиво і Морача, спускаючись на рівнину, розщеплюють гори впродовж десятків кілометрів, створюючи абсолютно унікальний і таємничий світ. Відчуття від руху по серпантину, що чіпляється за схили ущелин, мабуть, сильніше, ніж в Оберланде, тим більше що гірські дороги в Чорногорії набагато вужчий швейцарських.

Після одного з крутих поворотів гірського серпантину, прокладеного уподовж каньйону річки Тара, перед очима раптово виникає приголомшливий арочний міст, перекинутий з одного скелястого берега пропасти на іншій. Зараз крім основного призначення його можна використовувати для захоплюючого туристичного атракціону - джампінга: людину за ноги прив'язують до пружинячого гумового троса, і він летить вниз головою із запаморочливої висоти. До екстремальних різновидів туризму в Чорногорії відносяться з великою увагою - в каньйонах прокладені маршрути для рафтінга, у великій шані альпінізм і гірські велосипеди, взимку - гірські лижі.

Біля мостадорога роздвоюється, і одна з її гілок веде в Чорногорський Атос - самий високогірний район країни. У Чорногорії 48 вершин, висота яких перевищує 2000 метрів над рівнем морить. Одні з них гострі, скелясті, інші нагадують величезні куполи або гігантських міфологічних чудовисьок. Вінчає все це пишність, покриту вічними снігами і сосновими лісами, гора Дурмітор (2525 метрів). Центр заповідника Дурмітор - курорт Жабляк (1465 метрів) - саме високогірне місто на всьому Балканському півострові. Перш за все це зимовий гірськолижний курорт з відмінно обладнаними трасами і підйомниками. Гірськолижний сезон продовжується аж до кінця квітня, а подекуди можна кататися і в червні.

Навесні і літом в Жабляке нудьгувати теж не доводиться - альпінізм або просто прогулянки по маркірованих гірських стежках, походи в льодовикові печери із сталагмітами і сталактитами, купання в Чорному озері, що в трьох кілометрах від Жабляка (всього в Чорногорському Атосе 18 озер). Чорне озеро плескалося в живописній улоговині у льодовикової підошви Меджеда - одній з вершин гірського масиву Дурмітор. Власне, це не одне, а два озера - Велике і Мале, сполучені вузькою протокою. Рівень води в обох водоймищах не завжди однаковий, і тоді протока перетворюється на перемичку, через яку вода з Малого озера перетікає у Велике, утворюючи подібність водопаду. Місцеві жителі називають Чорне озеро очима гір і стверджують, що воно найкрасивіше в Чорногорії.
У Жабляке до послуг туристів готелі, кемпінги, щось подібне до туристських таборів з невеликими дерев'яними будиночками, колоритні ресторанчики і харчевні, де пригощають домашніми блюдами. Обов'язково підкреслять, що всі страви - домаче, тобто зі своїх власних продуктів. І не тільки страви, але і вино, і міцне лозо.

Але все з'їдено і випито, пейзажі оглянуті і сфотографовані, можна повертатися на побережжі, щоб всього через декілька годинників знову зануритися в прозорі води Адріатики.



[10-02-01][All for the tourists of]
Festival of taste brynza (0)

[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Ой зелена полонинка (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
The Carpathian National Park (0)
[09-09-01][Відпочинок за кордоном.]
Spa-столица Азії (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-08-22)
Переглядів: 1617 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: