Вівторок
24-11-26
18:25

test [404]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Туризм і все про нього. » test

ПРИРОДНО-РЕКРЕАЦІЙНИЙ КОМПЛЕКС КРИМУ, ЕКОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ

ПРИРОДНО-РЕКРЕАЦІЙНИЙ КОМПЛЕКС КРИМУ, ЕКОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ

Курортно-рекреаційна галузь зі своєю інфраструктурою обслуговування рекреантов, що склалася, була і залишається одній з провідних галузей в народному господарстві Криму. Обслуговування в недалекому минулому 8 - 9 млн. відпочиваючих давало можливість стабільно розвивати курортні зони, забезпечувати зайнятість населення Криму і гарантувати стабільні фінансові надходження до бюджету.

В даний час у всьому народохозяйственном погіршала екологічна обстановка.

Збереження і відновлення ресурсного і екологічного потенціалу Криму - ось що повинне стати основою стійкого розвитку регіону.

Повинен бути вибраний оптимальний шлях розвитку, що орієнтується на регіональні особливості: природно-ресурсні, екологічні, історичні, культурні. Серед ресурсів Криму найбільше значення має його багатюща різноманітність кліматичних умов, грунтового і рослинного покриву, ландшафтів, мінеральної сировини. Це дозволить сконцентрувати на великих ділянках різноманітні види курортно-рекреаційної діяльності і сільськогосподарського виробництва.

Тому найпереважніше виділити курортно-рекреаційний і сільськогосподарський пріоритети в розвитку Криму.

У зв'язку з розвалом колишніх господарських зв'язків Крим повинен використовувати, перш за все, своє вигідне географічне положення, тим паче, що в міжнародному розподілі праці, що намічається, товарів і послуг на величезному просторі СНД Криму є ще що запропонувати. Перш за все, свій, потенціал, що поки що зберігся, рекреаційний, екзотичну субтропічну сільськогосподарську продукцію, багаті пектинами лікувальні вина, ефіроноси, лікарські трави і пов'язану з ними аромотерапію. Не можна не враховувати гірничо-лісові ландшафти, красиві морські бухти, археологічні і історичні пам'ятники і багато що інше, що може привернути сюди мільйони туристів.

Всі види господарської діяльності на території Криму повинні співвідноситися з потребами і завданнями курорту по оздоровленню і організації відпочинку громадян, що повинне бути закріплене в законах України і АРК про курорти. В межах курортних і лікувально-оздоровчих зон повинна бути заборонена діяльність, яка протіворечит їх цільовому призначенню і може негативно вплинути на лікувальні якості і санітарний стан територій. Тільки такі підходи зможуть вивести курортний Крим на рівень світових стандартів і забезпечити виконання комплексної програми структурної перебудови всього народного господарства Криму, що додається.

На півострові працює 635 санаторно-курортних установ, які одночасно можуть прийняти 156,7 тисяч чоловік. Близько 40% курортно-оздоровчих установ працюють впродовж всього року, але місткістю зверху 1тисячи чоловік складають лише 2 % загальної кількості, понад 70% - це здравниці місткістю менше 300 чоловік. В той же час за 1999 рік Крим відвідало на 500 тисяч чоловік менше, ніж в 1998 році.

Невпорядкованість курортного господарства значно погіршила екологічну ситуацію.

Принципи стійкого розвитку Криму:

1. Для Криму застосовна тільки така стратегія стійкого розвитку, яка дозволить зберігати природу, відновлювати порушене середовище і раціонально використовувати найбільш цінні возобновімиє ресурси.
2. В межах Криму найбільш істотним показником благополуччя його природи є екологічна рівновага, тобто підтримка певного взаємовідношення між екологічними компонентами і рівноваги між територіями, використовуваними інтенсивно (урбанізація, агрокомплекси і ін.) і екстенсивно (ліси, луги, заповідники і ін.).
3. У Криму, що стійко розвивається, прийнятні тільки пріродосберегающие, біосферосовместімиє, ресурсо-сберегающие і маловідхідні технології, замкнуті цикли, відсутність звалищ.
4. Будь-які дії з втручання в унікальну природу Криму повинні жорстоко обмежуватися з урахуванням збереження природо-ресурсного потенціалу і піддаватися комплексній державній і суспільній експертизі.
5. Основою успішного стійкого розвитку Криму повинна стати система екологічної освіти, виховання, інформації. Люди повинні знати правду про стан свого селища, міста, всього Криму.

Перехід до моделі стійкого розвитку займе достатньо тривалий проміжок часу, в який повинні вміститися і істотні зміни в технологіях господарської і рекреаційної діяльності, створення раціональної територіальної організації природокористування і природоохоронної діяльності, і, головне, вироблення соціумом принципово нових ноосферних підходів у взаєминах Чоловік - Природа.

Стійкий розвиток Криму можливий за умови вирішення цілого ряду суспільно-політичних, соціально-економічних і інших завдань. Для цього необхідні: вдосконалення суспільно-політичної системи, формування цивільного суспільства, правової держави, цивілізованого ринкового господарства, здійснення принципу розділення влади на законодавчу, старанну і судову на всіх рівнях управління, вдосконалення екологічної освіти, виховання і так далі

Уряд АРК соціально-економічний розвиток регіону пов'язує з курортною галуззю. Але для цього необхідно вийти на міжнародний туристичний ринок і забезпечувати якість - і в економічній обстановці на кримських курортах, і в умовах прийому, розміщення і обслуговування гостей, що прибувають.

Археологічні, історичні, курортно-етнографічні пам'ятники і визначні місця, пам'ятники природи: вулкани, каньйони, ущелини, озера, річки, водопади - все це унікально і не залишить байдужими наших гостей.

Деякі програми орієнтовані на розвиток в Криму транспортного зв'язку, будівельній індустрії, нафтотерміналів і так далі Перетворення Криму на транспортну артерію з перевалкою вантажів таїть в собі загрозу подальшого погіршення екологічного стану півострова. Велику небезпеку представляє створення перевантажувальних баз, особливо нафтових терміналів. Екологічні наслідки перетворення півострова в транспортному - комунікаційну систему прямо направлені проти основних ресурсів Криму, його природи, забезпечуюче лікування і відпочинок людей, виробництво якісної сільськогосподарської продукції.

Вихід з екологічної кризи - в переоцінці цінностей, в гармонізації з природним середовищем.

Значним внеском в розвиток економіки туризму в Україні повинне стати створення рекреаційно-туристичних зон. Прикладом може служити розвиток рекреаційно-туристичної індустрії Криму, яка до теперішнього часу не була пріоритетною і вносила недостатній внесок до формування прибуткової частини бюджету.

Попереду, в прийдешньому ХХI столітті, у кримчан величезне поле діяльності. Зусиллями представників курортно-рекреаційної області, учених, екологів, політиків, промисловців, бізнесменів, молоді - всіх патріотів Криму ми зробимо наш півострів екологічно чистим, таким, що притягає мільйони людей своєю дивовижною історією, пам'ятниками природи і культури, своїми прекрасними пляжами і якнайсинішим, чистішим і надихаючим морем, що завжди хвилює. Ради цієї мрії варто жити і працювати.



[10-02-22][Все для туристів]
«Ну, просто згущена енергія вівсянки» (0)

[09-07-30][Відпочинок і поради]
«Еко» і «зелений» ваші брати навік (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
Що таке діловий туризм (0)
[09-09-19][Відпочинок за кордоном.]
Місто музей Хива (0)

Категорія: test | Додав: vechervkarpatah (10-01-20)
Переглядів: 997 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: