Субота
24-12-28
20:56

test [404]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Туризм і все про нього. » test

БЛАГОДАТЬ СІРІЙСЬКИЙ

БЛАГОДАТЬ СІРІЙСЬКИЙ

Тут будували місто Адам і Єва, тут був хрещений апостол Павло, проповідувала і зціляла Свята Фекла. Сірія, з її численними християнськими і мусульманськими святинями, що мирно є сусідами один з одним, є местомом, де по-справжньому відпочиває душа і наповнюється силою божественній благодаті.

Дамаск

 

Це загадкове місто оповите таємницями і легендами. Говорять, що пророк Мухаммед, побачивши дамаск, потопаючий в зелені садів, відмовився в нього увійти, сказавши, що в рай можна потрапити лише одного разу... Коли виник цей рай, напевно не відомо. Існує навіть точка зору, що місто було побудоване Адамом і Євою. А арабський історик Ібн Асакир, що жив в XII столітті, стверджував, що кріпосні стіни дамаску були першими, побудованими після усесвітнього потопу. Історики ламають списи щодо дати його заснування, але в одному одностайні: Дамаск - найстародавніше жиле місто Землі. Напевно, тому він вражає своєю дивовижною привітністю і терпимістю - мудрістю старика, якщо так можна сказати про місто.

Підтвердженням сірійської толерантності для мене стала мечеть Омеядов. Три тисячі років назад тут поклонялися арамійському боові Хаада, потім на цьому місці римляни побудували храм Юпітеру Дамаському. Християнський слід залишив в IV столітті імператор Феодосій, що наказав зруйнувати язичницький храм і створити базіліку Св. Захарі, яку пізніше перейменували в Іоанна Крестітеля. Мусульмани, що прийшли до дамаску, перебудували церкву в мечеть, але перші сімдесят років вона була местомом молитви і для мусульман, і для християн, і тільки потім викуплена у останніх. Сьогодні мечеть по праву вважається серцем Старого міста і приймає сотні тисяч паломників зі всього світу.

Надівши ніжно-зелені плащі до п'ят з довгими рукавами і капюшоном, жіноча частина наший групи не почала бути більше схожим на мусульманок, але пристойність була дотримана. Ми з неприхованою цікавістю розглядали сірійських жінок. І яким же було наше здивування, коли зрозуміли, що є джерелом їх не менш живого і дуже доброзичливого інтересу. Ми не знали мови один одного і були різного віросповідання, але жести і усмішки складалися в спілкування, що складаються з позитивних емоцій. І обопільним було бажання доторкнутися і побажати щось приємне, разом сфотографуватися, щоб залишити частинку знайденого тепла для довгих спогадів.

Йти не хотілося, тут можна провести весь день, милуючись мозаїкою зведень із золотої смальти, мармуровою підлогою і стінами з онікса. Вона мені нагадала собор Сан-марко у Венеції, тільки здавалося, що у багато разів перевершує його площею і розкішшю. А ще, сидячи на мармуровій підлозі у дворі мечеті Омеядов, можна дивитися на восьмигранну скарбницю Кубат Аль-хазна і представляти розміри захованих в ній багатств. Якщо немає богослужіння - зайти всередину мечеті і доторкнутися до стін каплиці Іоанна Крестітеля, де зберігається голова святого, знайдена в 705 році в одному з підвалів при перебудові християнського храму в мечеть. Мусульмани почитали Іоанна Крестітеля як святий, називаючи його пророком Яхья.

А забравшись на мінарет Нареченої, милуватися містом і мінаретом Ісуса, з якого, за переказами, спуститься Рятівник напередодні Страшного суду через 50000 років. І звичайно, весь цей час потрібно безперервно фотографувати. Адже де ще побачиш таку красу?

Але часу катастрофічно не вистачало, а мені так хотілося відвідати ще одну мечеть, особливо шанобливу сірійськими жінками. Мечеть Джамі шейх Мохи Ад-дін вдалося знайти далеко не відразу по двох причинах: по-перше, вона розташована не в центрі старого міста, а на одній з житлових вулиць, куди туристи забрідають дуже рідко. А по-друге, таксистові просто не вдавалося зрозуміти з гордістю вимовну мною назву. З арабською вимовою, мабуть, у мене було зовсім погано. Але наполегливість перемогла. І ось ми вже у невеликої мечеті з восьмикутним мінаретом, викладеним з білого і чорного каменів. Хочеться зайти у всередину і своїми очима подивитися на могилу святого Мохи Пекло-Діна, до якого не заростає жіноча стежка. На наш питальний погляд і зняті сандалі, доглядач відповідає доброзичливою усмішкою і ствердним кивком. Знову одягається в абаї, прохідний всередину, і я переконуюся, що путівник був прав. У могили великого суфія коштує уклінна жінка і молиться про своє. А за перегородкою інші терпляче чекають своєї черги.

Мох Ад-дін ібн Аль-рабі народився в андалусськом місті Мурсиа, але все життя прожив в Сірії. Був відомим алхіміком, філософом-містиком і поетом, що складав еротичні вірші, за що і названий був в народі святим і грішником. Жінки упевнені, що святий, що тонко осягнув душу і що оспівав тілесну красу, почує їх прохання. Спостерігаючи за тими, що моляться, я думала про те, наскільки умовні відмінності, коли мова йде про любові, сімейному щасті і здоров'ї близьких... Ринок аль Хамідія

 

Дамаск неможливо представити без найстародавнішого і більшого ринку на Близькому Сході Аль Хамідії, де можна зробити покупки, щоб порадувати друзів, рідних і близьких східними сувенірами. Це можуть бути солодощі, національні наряди, від різноманітності квітів яких розбігаються очі, шарфи і шалі, вироби з інкрустованого дерева - від крихітних шкатулок до очей столиків, що зачаровують, для ігор: шахів, нард або карт. Важко пройти мимо килимових лавок, а в кварталі ювелірних прикрас можна загубитися. Я віддаю перевагу сріблу, тому бродила, розглядаючи вітрини, як музейні експонати. Але, побачивши незвичайний кулончик, не змогла утриматися. Витончена робота, оригінальна ідея і доступна ціна - ну як піти без покупки? Звичайно, гарненько поторговує. Остаточна вартість може бути в три-чотири рази нижче початковою. Головне, не показувати, наскільки сильно вам сподобалася річ. Сірійські торговці -- хороші психологи і не знижуватимуть істотно ціну, побачивши, як ви зацікавлені. Але чим би не закінчився торг, вони незмінно доброзичливі і ненав'язливі, що не такий характерний для Сходу.

Навіть якщо ви не налаштовані на покупки, в Хамідії можна непогано провести час, знайомлячись з національним колоритом, вдихаючи аромати ринку прянощів Бзурія, розшукуючи сліди епох, що пішли, між лавками торговців -- це можуть бути залишки воріт або фрагменти мечеті, старі світильники на стелі, мумії висохлих рептилій в лавці лікаря... Можна розслабитися в кафе, покурити кальян, спостерігаючи, як навколо тече життя, або послухати колоритного східного розповідача - хакаваті, який, гордо сидячи на троні, оповідає одну зі своїх численних історій. І зовсім неважливо, що вам не знайома мова, важлива атмосфера, жестикуляція, мова і постава розповідача, чай у ваших руках і відчуття себе героїнею однією з східних казок. Історичне разноцветіє

 

Сірійці гордяться своїм Національним музеєм. Тут зібрані пам'ятники всіх епох і культур, що коли-небудь зустрічалися на території Сірії. Статуї, ювелірні прикраси, кераміка, стекло, текстиль, стародавні манускрипти, мозаїка і відновлена кімната палацу Азема - зразок досконалості інкрустації дерева. Стомившись від вражень, можна відпочити в парку музею на лавці під тінню пальми і помилуватися виставленими просто неба скульптурами, надгробками і зменшеними водними колесами норіями.

А ще обов'язково відвідаєте Старий вокзал! Зовні він нагадує кам'яний палац (тільки паровоз, що стоїть біля входу видає його призначення), а зсередини прикрашений майстерним різьбленням по дереву. На першому поверсі розташовуються книжковий магазин і кафе, які працюють допізна, тому можна зайти і помилуватися старим залом очікування з написами французькою мовою: каси першого класу, каси другого класу...

Недалеко від вокзалу розташована мечеть Дервіша, названа на честь похованого в ній правителя дамаску. Мені не вдалося помилуватися мавзолеєм, прикрашеним мармуровими кахлями і міхрабом з мармуровим узором, - мечеть закривається раніше вокзалу.

Але за одну поїздку не можна охопити все, тому я із задоволенням зав'язую вузлики на майбутнє.

Вузлик на майбутнє:

Обов'язково відвідати на схилі гори Касьюн, біля підніжжя якої розташувався дамаск, "печеру першої крові", де нібито здійснилося перше вбивство на Землі - каїн убив Авеля. Неподалеку розташований семиметровий похоронний саркофаг Авеля і могила біблейського царя Німруда, який, згідно однієї з місцевих легенд, подарував Авраму раба Дамашка, що став згодом засновником міста. У цій печері молилися стародавні пророки: Ібрагим (Аврам), Муса (Мойсей), Іса (Ісус), Айюб (Іов), Яакуб (Яків), Ільяс (Ілля). До речі, потрапити сюди можна лише в п'ятницю - коли в місті закрито все, навіть ринок аль Хамідія.

Дуже хочеться відчути, що ж надихнуло Євгенія Евтушенко, що побував тут, написати такі рядки: ...Брели паломники сириє
До мекки по сірій Сірії.
Скорчений і поламаний
пересувалися паломники,
від мани і хаосу -
каятися, каятися, каятися.
А я стояв на вершині
грішником нерозкаяним,
де колись - не ворушите! -
Авель убитий був каїном...

Маалюля

 

Це крихітне містечко, заховане в ущелині гірської гряди -- оплот християнства в Сірії. А така незвична для мого слуху назва в перекладі з арамійського означає "вхід" і пов'язано з історією святий Фекли. Проповідуючи учення Христа, юна туркеня, вигнана з рідного міста, опинилася в горах, де сили покинули її. Щоб укрити дівчину від гонителів, Господь розсунув скелі, і вона увійшла до крихітного селища, що отримало пізніше на честь цієї події ім'я Маалюля. Влаштувавшись в крихітній печері, вона зціляла хворих і калік, і довгі роки проповідувала нову віру. Біля цієї печери побудували монастир, де в маленькій келії зберігаються мощі святий Фекли. І до цього дня до неї приходять з молитвою і вірять, що волога, що сочилася через зведення печери, володіє чудотворною силою. Сьогодні тут діє найбільша в Сірії школа для дівчаток-сиріт, в якої вихованки окрім шкільної і релігійної освіти вчаться вишивати бісером, займаються плетінням і іншими ремеслами. Після досягнення повноліття їх чекає вибір: стати черницями, або повернуться до світського життя.

Ще одна визначна пам'ятка Маалюля - монастир Святих Сергия і Вакха, що стоїть на вершині гори на місці язичницького храму, - був побудований в 313 році на честь братів, які, увірувавши в Христа, відмовилися приносити жертви язичницьким богам і загинули мученицькою смертю. Дуже строгий і скромний, монастир володіє приголомшливою енергетикою і знаменитий своїми стародавніми вівтарями, що нагадують формою язичницькі. Вони вважаються одними з якнайдавніших в світі.

Маалюля - єдине місце на землі, де говорять на мові Ісуса. Це абсолютно особливе відчуття - слухати "Отче наш" на западно-арамейськом прислівнику і уявляти, як трохи більше дві тисячі років назад саме ці слова вимовляв Рятівник. Місцеві жителі дуже трепетно відносяться до своєї мови, передаючи його з покоління в покоління. Останніми роками інтерес до нього зріс, і в Маалюле організовані спеціальні курси.

У міста є ще одна особливість: його будинки, що близько-близько приліпилися до гір і один до одного, нагадують скупчення ласточкиних гнізд. Виявляється, власники будинків, яким гори служили опорною стіною і частково фундаментом, платили значно менший податок на землю, що і послужило причиною такого "пташиного" будівництва. На кожній землі є свої маленькі хитрощі... Монастир Сайднайськой Божої матері

 

Потрапивши сюди, розумієш значення слова "благодать". Тут, як ніде, відчувається в молитві милосердя Боже, таке, що дає прощення, силу і любов що всім просить Його. Історія цього монастиря йде в 547 рік, коли імператор Юстініан, зморений війнами на сірійській землі і мучений спрагою, відправився шукати джерело. Побачивши вдалині газель, він почав переслідувати її. Але та перетворилася на жінку в білому одязі: "Ти не уб'єш мене, Юстініан, а побудуєш на цій скелі, де ми стоїмо, монастир". Так і трапилося, і згідно легенді, Свята Богородиця ще раз з'явилася імператорові, щоб підказати план споруди монастиря. Першою настоятелькою в нім була сестра імператора. Самою шанованою є ікона Сайднайськой Божої Матері -- одна з чотирьох написаних апостолом Лукою. Зі всього світу до неї їдуть паломники, щоб доторкнутися і помолитися про головний. Сірійський ця ікона називається "шакура", що означає "знаменита". Багато чудес і зцілень пов'язано з нею. Мені ж це місце здавалося дивовижним тому, що в нім гостро відчуваєш, не дивлячись на гріховність думок і вчинків, любов і милосердя Рятівника, що наповнюють силою вищій благодаті тих, що всіх просять не у справах їх, а по Вищій милості.

"Благодать"... Дивно, що саме це слово, не таке типове для мене, приходить на думку, коли я згадую про Сірію. Я навіть заглянула в тлумачний словник Ожегова, щоб переконатися, що я правильно сприймаю суть цього слова. Пояснення мене порадувало, оскільки цілком відповідало моїм відчуттям. Отже, його значення:

- благодать, - благодатне місце, достаток благ (уживається в розмовній мові);
- благодать, - в релігійних уявленнях: послана зверху сила.

Країною сюрпризів і відкриттів стала для мене Сірія, в якій мусульманство мирно є сусідами з християнством. Але головним враженням залишилася незмінна і щира доброзичливість людей, що зустрічалися на нашому шляху, їх щирі усмішки і готовність допомогти. І хочеться повернутися знов на цю землю, так щедро даруючу благодать мандрівникам. Туристові на замітку

 

- Класичним зразком цивільної архітектури Османа вважається палац Азема, побудований Асад-пашой аль-аземом, губернатором дамаску в 1749 році. Розкішний двір, жіноча половина, в якій згадувалася сірійська приказка: "Жінка в своєму житті двічі виходить з будинку: заміж і на кладовищі". Все передбачено: і вітальня, і кімната для навчання дітей, і місце для молитви, і кафе з местомом для східного розповідача хакаваті, і хамам. Чоловіча половина оформлена прагматичніше, в ній враховано, що чоловік - годувальник сім'ї і повинен працювати.
- Комплекс Теккия Сулейманія був побудований султаном Сулейманом в 1554 році за проектом знаменитого архітектора Синана. У нього входить дуже красива мечеть в класичному турецькому стилі з плоским куполом і двома високими мінаретами. У східній частині комплексу знаходиться затишний двір з численними лавками ремісників, що продають свої товари. У північній розташований військовий музей, закритий в 2007 році на реставрацію.
- На південь від ринку Хамідія знаходиться музей арабської медицини і науки, побудований в 12 столітті як госпіталь Бімарістан Нур-Дина (у перекладі з персидського "бімар", - хворий, "стан", - місце). Зараз в нім зібрані старовинні арабські медичні інструменти, анатомічні зображення, кадила, амулети і засоби народної медицини, а також астрономічні прилади: мідна астролябія 12 століть, оригінальні ліхтарі.
- Більшість музеїв працюють до 14.00 або максимум до 16.00. Це необхідно враховувати, складаючи маршрут.
- Теккия Маулявія, - обитель дервіша, побудована в 1585 році шейхом Мухаммедом Карталем Уауа, гробниця якого знаходиться в молельном будинку. У прикрасі мінарета, куполів, на барельєфах часто можна побачити ковпак дервіша.
- Потрапивши до дамаску, не можна забути про описаний в "Діяннях апостолів". Неодмінно варто відвідати церкву святого Ананія, першого єпископа дамаску, одного з найближчих учнів Христа. У двох кімнатах церкви, що пішла за сторіччя під землю зберігаються стенди і ікони з описом житія Ананія, який повернув зір засліпленому Савлу, хрестив майбутнього апостола Павла і був страчений за свої проповіді. Поряд розташована каплиця святого Павла - вона стоїть на місці воріт Баб Кисан, через яких великий апостол біг від переслідувачів, за переказами, сховавшись в карзіне.
- Місцева валюта - сірійський фунт, один долар приблизно рівний 50 сірійським фунтам (SP). Бажано завжди мати при собі деяку суму в місцевій валюті: одна і та ж річ в доларах коштуватиме значно вище, ніж в сірійських фунтах. Гроші можна поміняти не тільки в аеропорту, але і готелі, і на ринку.
- найзручніший, а головне недорогий навіть по наших мірках вид транспорту для туриста - таксі. Багато водіїв трохи говорять по-англійськи, а деякі навіть по-російськи (позначаються довгі роки радянсько-сірійської дружби). Звичайна поїздка по місту обійдеться в 25-50 фунтів, що приблизно відповідає 2,5-5 гривнам, подорож за місто або в нічний час припускає подвійну оплату, яка все одно залишається більш ніж демократичною. Можна, звичайно ще більше заощадити, скориставшись міським автобусом (квиток коштує 5 фунтів) або маршрутним таксі (3-5 фунтів), але не раджу. Розклад маршрутів написаний арабський, а більшість водіїв ніякою мовою, окрім рідного, не володіє.
- Інформацію про готелі і апартаменти в містах Сірії, ресторанах, кафе, ринках, визначних пам'ятках, історії країни, достоїнствах столиці і різних провінцій, можливостях оздоровчого або релігійного туризму можна знайти на сайті міністерства туризму Сірії: www.syriatourism.org/  - Інтернет-кафе є в різних частинах дамаску, необхідно тільки питати про його місцеположення у місцевої молоді, яка розуміє англійський і сама користується інтернетом. Година в "світовій павутині" обійдеться вам в середньому в 50 SP.



[09-11-01][All for the tourists of]
History of home town - Yaremche, Yaremcha, Yaremchi. (0)

[09-09-01][Відпочинок за кордоном.]
Тайське плем'я довгошиїх жінок (0)
[09-09-01][Відпочинок і поради]
Казки чорного лісу (0)
[09-08-20][Відпочинок і поради]
Їдете на гірськолижний курорт? Ознайомтеся з радами експертів (0)

Категорія: test | Додав: vechervkarpatah (10-01-16)
Переглядів: 961 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: