Субота
25-02-08
21:53

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

ТЕПЛІ КРАЇНИ, ТЕПЛІ МОРЯ АБО ЯК ЗУСТРІЧАТИ НОВИЙ РІК В ТАЇЛАНДІ

ТЕПЛІ КРАЇНИ, ТЕПЛІ МОРЯ АБО ЯК ЗУСТРІЧАТИ НОВИЙ РІК В ТАЇЛАНДІ

Обмовлюся відразу, досвідченим туристам і завзятим мандрівникам, що віддають перевагу 'самостійному відпочинку' і гострі відчуття, текст цей, швидше за все, буде нецікавий. Той же, хто збирається вперше побувати в немусульманській Азії, може бути і почерпне звідси яку-небудь корисну інформацію.

План іруємий маршрут, переліт, трансфер Бангкок - Паттая.
Оскільки зима остаточно дістала, до НГ на роботі планувався один нескінченний аврал 'до переможного кінця', а що залишилися 2 тижні відпустки слід було використовувати, було ухвалено рішення перебратися ближче до теплого океану, яскравого сонця, екзотичних фруктів... коротше - відвідати Королівство Таїланд.

Тур куплений в Неві, два тижні в Паттає, в Бангкоку вирішили не залишатися, хотілося швидше до океану, хоча, якщо ви берете стандартний тур, то, як правило, одін-два дня відводиться на огляд столиці: Королівський палац, канали...

П ерелет: регулярний рейс Узбецьких Авіаліній, Екатеринбург-Ташкент-Бангкок і назад. Мінуси: незручна стиковка в Ташкенті - 8 годин очікування рейса Бангкока в надзвичайно незручному і маленькому транзитному залі і патологічна пристрасть узбеків до запізнень. Хоча тут нам швидше повезло: з Катеринбургу рейс затримали на 3 години, назад з Бангкока - на 7... відповідно, годинник транзитного очікування в славному місті Ташкенті скоротилися. Плюси: достатньо нові літаки, ввічливий персонал, досвідчені пілоти, багаж благополучно переніс пересадки і доїхав у повній цілості (це було приємна несподіванка, оскільки незадовго до вильоту була почута розмова провідників: 'У мене 25 кг вантажу по накладним і 230 без:'), хороше годування. Загалом, за достатньо невеликі гроші (квитки туди назад на одного $550), ви отримаєте непоганий по сервісу переліт (за винятком транзитного залу в Ташкенті) і проведете в дорозі 17 годин.
Відпочинок у Карпатах

Есть ще достатні багато варіантів доставки вас до місця: чартери літають як до Бангкока, так і в У-тапао (аеропорт в 20 км. від Паттаї), це дешевше, трохи швидше (14 годин), але з технічною 3-х годинною посадкою, наприклад, в Карачі (нагадую, кондиціонери під час посадки не працюють, а жару там не менше, ніж в Таїланді). Регулярні рейси Люфтганзи через Франкфурт, за часом приблизно те ж саме, але дорожче за раз в півтора... вибрати є з чого.

Нарешті літак приземлився в аеропорту Бангкока, замість трапа під'єднали рукав і ми, переодягнувшись в тих, що стали вже незвичними легкі речі і абсолютно не виспавшись, вийшли у вологу жару, сонце било крізь щілини стиковки і обпалювало, а повітря нагадував клімат сауни. До речі, не забудьте містку сумку для зимових речей, виявляється, ми стільки їх на собі носимо... Шлі-шлі по рукаву, і перехід в само будівлю аеропорту відмітили тільки по різкій зміні температури - кондішени в будівлях працюють на повну потужність і іноді навіть холодно. Аеропорт: величезний і часто навіть пустинний півторакілометровий коридор, суцільно в магазинчиках duty free, кафешках і подібних закладах. Палити в Таїланді можна далеко не скрізь, в аеропорту для цього відводяться спеціальні курильні, в яких із-за диму не видно практично нічого.
мальності.
Фор Вам слід знайти стійку паспортного контролю; якщо віза вже є - відразу ідиті туди, в літаку вам дадуть заповнити імміграційну картку, яку офіційний прикордонник (єдина людина з суворим обличчям, якого мені довелося там побачити) пришпилить до паспорта (щоб ви її не втратили - по дорозі назад заберуть), тьопне друк і все, йдіть отримувати багаж (багажні квитанції не дивиться ніхто). Якщо візи немає - там коштують такі скляні будочки, недалеко від 1-7 гейтов, наприклад, в яких їх продають по $25, ще знадобляться 2 фотографії, знову ж таки поряд автоматичне фотоательє. Ніяких черг я не відмітила, мабуть, тепер туристи вважають за краще отримувати візи ще до вильоту. Після отримання багажу слід ще заповнити декларацію, її заповнюють всі, незалежно від того, є що декларувати чи ні. Як правило, досить вказати, що ви не везете нічого, що підлягає контролю і - будь ласка, на вихід. Все вищеперелічене (візи вже були) зайняло 20 хвилин.

Ті, що зустрічають стоять на першому поверсі, за парканом. У перших рядах примітили два таєк з плакатіком - це за нами. Поздоровалися, з'ясували, що по-російськи і по-англійськи вони знають 'здрастуйте, їдемо в готель', упірнули в кондиціонований мініавтобус і відправилися в шлях.

Від Бангкока до Паттаї 120 км. Дорога, якщо не потрапите в пробку на виїзді з міста, займе приблизно 2 години. Траса жвава, створюється враження, що тайци живуть уподовж дорогі (так, загалом, так воно і є), впродовж всього шляху жодного разу не уривалася низка яких те споруд, заводів, будиночків. По дорозі назад скуштували всю красу мегаполісу - замість 2 годин дорога зайняла 3,5, з них 2 години простояли в пробці по місту, дивлячись на те, як нескінченні потоки ледве рухомих машин і хмарочоси, що підносяться в серпанку смогу, поступово занурюються у вечірні сутінки. Загалом, Бангкок мені не сподобався і добре, що ми там не залишилися на день.

Готель, обслуговуючий персонал, сервіс.
На вибір готелю був витрачений не один вечір, у результаті зупинилися на Jomtien Palm Beach 4* і не пошкодували. Готель знаходиться на самому початку пляжу Jomtien в 10 хвилинах їзди від Паттаї (що важливе), 16-ти поверхова будівля, всі номери з виглядом на океан, великий басейн вільної форми, в холі - боулінг, магазинчик, масажний салон. Є ресторан (жодного разу не добралися), лобі-бар (з надзвичайно лояльними цінами) і кафе 'Кораловий риф', де накривають шведський стіл на сніданок, обід (начебто) і вечерю.

Втім, ці відомості можна почерпнути з каталога готелів, а особисті враження: тільки позитивні. Заходимо в готель - посередині холу коштує величезна штучна ялинка в оточенні крупних червоних квітів, які квітнуть тільки під НГ (в цей час ними уставлено все), під стелею ' біжить' упряжка оленів, робочі закінчують оформлення 'будиночка баби-яги (сніг на даху з вати) ', чуються різдвяні гімни. Тут же ходить різнонаціональний народ в шортах, хол виконаний в червоно-зелено-золотистих тонах, багато ліпнини, колона, в акваріумі на стіні плавають кругами три акули і все це справляє враження якій те впорядкованій фантасмагорії, в якій все яскраво, помітно і весело, але в теж час затишний і ненав'язливо.

Ключі від номера отримуємо через 5 хвилин (всі документи заповнюються дівчатами-гідами) і ось, нарешті, добираємося до тимчасового місця проживання, не без деякого побоювання, признатися. Викликана вона спогадами про відпочинок в Болгарії і Туреччині, де зоряність - річ умовна і кожного разу граєш з готелем в рулетку; та до того ж і номер ви свій можете отримати за годину, а можете взагалі невідомо коли і не той:. але всі побоювання виявляються марними, номер повністю відповідає заявленим 4 зіркам: велика світла кімната, ванна-туалет сполучені, все чисто і прибране, білизна і рушники нові, меняются/перестілаются щодня, телевізор, телефон, повний мінібар і звичайно ж - кондиціонер, з автономною спліт системою. Останній пункт особливо важливий і особливо людям, що погано переносять вологу жару (мені зокрема). У Таїланді будь-яке більш-менш цивілізоване місце обладнане кондиціонерами, і навіть в найжалюгідніших будиночках можна углядіти це благо цивілізації. Опису готелів без кондиціонерів я не бачила взагалі, відмінності - в способах управління (яке може бути централізованим або автономним) і потужності. Наш дув справно і регулюванню цілком піддавався. Готель відноситься швидше до категорії сімейних, його постояльці - люди спокійні і не суєтні. Росіян не багато, все більше сімейні пари. Компанія з трьох 'нових українців', що приїхали того ж дня, подивившись на це благоліпне, залишилася украй незадоволена і чинила розбирання з гідом по якомусь абстрактному приводу.

ассейн при готелі свій, працює з 7.00 до 18.00, видаються рушники, деякі носили їх і на пляж, але це не вітається. Вільні лежаки і парасольки були завжди, вода чиста, за день прогрівається до температури повітря і купатися в ній стає навіть якось нецікавий, тому, напевно, до кінця другого тижня нашого перебування її сталі охолоджувати. Глибина - 0,5-2,5 метра, можна і попірнати і поплавати. Пляж - через дорогу, йти 2 хвилини.

Дуже нас інтригував в перші дні плакат, що стоїть біля ліфтів і перекреслений крупний зелений волохатий фрукт/овоч, що зображає (???). Потім гід пояснила - це знак, що забороняє вхід в готель з дуріаном, таким екзотичним і надзвичайно сильно пахнучим (каналізацією, не жартую зовсім) фруктом. Експорт цього дива природи складає, тим часом, 10% від річного ВНП країни: експортують в основному до Японії, де дуріан вважається фруктом аристократів. Не зрозуміти мені їх ніколи.

Обслуговуючий персонал і сервіс. Якщо тайци беруться за яку те роботу, то роблять її добре і навіть якось самозабутньо. Ні у покоївок, ні у боїв, ні у офіціантів я не відмітила тієї прихованої огиди до 'цієї брудної роботи', яку можна легко поспостерігати в Європі і мусульманській Азії. Вони не роблять вам позики, а просто виконують свої обов'язки і прагнуть виконувати їх сумлінно. Часто в кафе можна побачити 'коробку для чайових', тобто ви даєте чайові не конкретно обслуговуючому вас офіціантові (там таких і ні, приймає замовлення одне, їжу несе інший, рахунок третій), а всьому закладу, всій працюючій зміні. І можете не сумніватися, навіть якщо ви поклали чайові в рахунок, вони все одно потраплять в цю коробку і будуть поділені в кінці дня. Серед покоївок практикується та ж система. В принципі можна нічого зовсім не залишати, в номері все одно буде чистота і порядок і дрібниця, лежача біля дзеркала, там і залишиться. Але якщо підкладете під попільничку 50-60 бат ($1 - приблизно 42 бат) те до вашого приходу все виблискуватиме і до того ж вони швидко вивчать ваш розклад, і ніколи не потурбують під час відпочинку. Втім, сейф на reception краще все-таки узяти, документи і гроші - речі, складно надолужувані в чужій країні. Сейф безкоштовний, залишаєте тільки заставу в 1000 бат, який в останній день стане в нагоді на митний збір з тих, що виїжджають (що кожен залишає країну повинен заплатити по 500 бат).

автраки. У путівку зазвичай включений сніданок - шведський стіл, при реєстрації в готелі видаються талони, які слід братися з собою і віддавати на вході в кафе всміхненим дівчатам, що кланяються. Придивитеся, зазвичай палити в кафе з кондиціонерами не можна або для куріння виділено якесь спеціальне місце. Шведською стіл приємно здивує тих, хто звик щільно снідати - європейська і тайська кухні представлені різноманітно і широко, гарячих блюд: здається було 6-8, причому тайські мінялися щодня, салати, гарніри, приправи, супи (їх кількість збільшувалася, якщо в готель заїжджала велика партія китайців або корейців), фрукти (кавуни, манго, ананаси). Все у міру потреби поповнюється, столики прибираються відразу ж, за роботою офіціантів спостерігає менеджер, який вважає за краще стимулювати роботу не окриками, а своїм прикладом, - побачивши який-небудь безлад, він його тут же сам усуває, не забуваючи, втім, докірливо глянути на підлеглих, які тут же починають бігати з подвоєною енергією. Хочеться спробувати все і відразу, але, по-перше, всього дуже багато, по-друге, деякі блюда, на наш погляд, виглядають абсолютно неїстівними (наприклад, курячі: загалом кігті, як їх їдять?), по-третє, практично всі тайські блюда дуже гострі і хоча смак приголомшливий (кисло-солодко-гострий), більше 2-х шматочків іноді і не з'їси. Брати вечері в готелі не раджу, в місті або прямо поряд з готелем ви знайдете масу всяких містечок для перекушування або щільної вечері, і вийде це дешевше.

Р езюміруя і закриваючи тему мешкання туристів в Таїланді. Ви отримаєте стільки, за скільки заплатили. Якщо це 4*, то це не нижче і не вище, ніж 4*. Обслуговувати вас будуть добре і в 3*, але там буде трохи бідніший шведський стіл і номери, швидше за все, будуть трохи менше, а готель постарший. Вибирати вам.

Есть ще варіант мешкання для туристів - кондотелі. Це удома, квартири в яких здаються в наймання. Часто є сусідами з готелями і іноді практично від них невідмітні (на вигляд, усередині не були), у нас такий комплекс був видний з вікна, на рівні другого поверху розташовувався басейн, народу не дуже багато. Є кондотелі трохи менше, двоповерхові, розташовані достатньо далеко від моря. Зняти житло у великому кондотеле на місяць, з чуток, стоїть від $200. На оголошеннях, які виставлені у дешевих кондотелей, мова йде про $50, іноді навіть $25 в місяць. Тільки, здається, в найдешевших з них все-таки немає кондиціонера, і його функцію виконує банальний вентилятор. Цікавилися щодо покупки квартири, по запевненнях гіда для іноземця це дуже складно, як і отримати громадянство.

Дуже важливе розташування готелю. Якщо ви хочете загоряти і купатися у океану, нікуди не виїжджаючи, у жодному випадку не беріть готель в Паттає. Паттая - хай не великий, але місто, зі всіма витікаючими (у прямому і переносному сенсі) наслідками. У північній Паттає і на Джомтієне вода чистіша (щось середнє між Чорним і Середземним морем), але блакиті і прозорості, як в рекламі 'баунті' ви і там не знайдете, для цього слід або виїжджати на острови недалеко від Паттаї (20 хвилин, острів До Лан і інші довколишні острови, оренда катера - 1000-1200 бат в день), або відразу летіти в який-небудь готель на островах Пхукет, Самуй, або навіть Пі-Пі. На Джомтієне практично скрізь пляж знаходиться через дорогу, і він платний (20 бат в день шезлонг під парасолькою) - таким нехитрим чином уряд забезпечує зайнятість населення. Будь-який таєц може орендувати шматок пляжу у муніципалітету, поставити там 40 шезлонгів, організувати водні розваги і жити з цього. Багато хто так і робить, ночує часто там же, на пляжі. Свої пляжі тільки у готелів на мисі Кліфф і подекуди в північній Паттає.
пляжу
По постійно бродить орда торговців, пропонують всі на світі, починаючи з фруктів (очищених, порізаних і загорнутих в плівку), дарів морить, сувенірів і закінчуючи 'коштовними каменями', якщо не хочете нічого купувати, краще не обертайте уваги і на 'halloo' (тайци співають слова) твердо говорите 'no', якщо ж вирішили - торгуйтеся, зазвичай ціна знижується на третину від первинної. Пік напливу торговців доводиться на 12 годин, і в цей час ми зазвичай збігали до басейну - діставали. Якщо приходити годиннику до 8, то їх практично немає, мабуть, вивчили вже розклад життя фарангов (білих). Пляж - єдине місце, де ми чули від тайцев що-небудь по-російськи: 'привіт, зробити масаж, потім, все здорово, касики' (заплітають кіски, причому з волосся будь-якої довжини). Якщо ж ви прийдете на одне і теж місце рази три, вас запам'ятають, і радітимуть, як рідним.



[10-03-04][Все для туристів]
Походи (0)

[09-08-19][Відпочинок і поради]
Дайвінг - що це таке?! (0)
[09-08-31][Відпочинок і поради]
Головним делікатесом цього літа стане СЛОН (0)
[09-08-31][Відпочинок за кордоном.]
Море на травневих. Моржам вхід заборонений (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: Lubchuk (09-11-03)
Переглядів: 1577 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: