Неділя
24-12-22
09:21




Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Свята України :: Праздники Украины :: Holidays » Релігійні свята

День всіх святих

День всіх святих

1 листопада

Два перших листопадових дня у католицькій церкві присвячені пам'яті померлих – День всіх святих (1 листопада) і День поминання померлих (2 листопада).

Свято має глибокі язичницькі корені. Біля двох тисяч років тому кельтські племена в цей час святкували настання нового року, в переддень якого відзначалось свято Самхейн (Samhain). Цей медовий час (перехід до зими) вважався часом чарівним і містичним – сіди (нейтрально, а часто і ворожо налаштовані до людей чарівні істоти), проходять в світ людей, а люди теж мають можливість побувати в потусторонньому світі. Вважалось також, що душі померлих у цей день повертаються у свої домівки і вимагають жертовної їжі у живих. Приблизно в цей самий час (в кінці жовтня) древні римляни відзначали два свята – Фералії, присвячені пам'яті померлих, і дні Помони, богині деревних плодів.

Такий збіг дат сприяв збереженню традиції поминання померлих і після повсюдного поширення християнства. Свято в народній свідомості зрослося зі святом церковним. Так з'явився День всіх святих, який до сих пір відзначається католицькою церквою 1 листопада. All hallow ees (Меса всіх святих) – такою була його спотворена староанглійська назва, так що "Геловін" ("Хеловін") – це не більш як "Канун (переддень) Олголовіса". При цьому язичницькі уявлення про сідів у середньовічній християнській свідомості перетворились в уявлення про нечисту силу, яка в цей день виходить лякати доброчесних обивателів. Саме тому в епохи Середньовіччя і Нового часу Геловін сподобили відьми, які обов'язково влаштовували в цей день шабаш.

Свято Всіх святих спочатку відзначалось 13 травня, в цей день 609 (за іншими деними 910 р.) папа Боніфацій IV освячував римську ротонду, посвячену Богоматері і всім великомученикам церкви. А на початку XI ст. папою Григорієм ІІІ це свято було перенесене на 1 листопада (тоді цей день посвятили тим святим, у яких не було свого свята протягом року).
День поминання померлих

2 листопада.

А 2 листопада католицькою церквою відзначається день поминання померлих. День поминання померлих грунтується на догматі католицизму про чистилище. Люди повинні пам'ятати про тих, хто пішов з життя, але перебуває чистилищі і зобов'язаний очиститись від гріхів. Скоротити час очищення можуть добрі справи і молитви, покаяння тих, хто живе і пам'ятає про померлих.

День поминання померлих був встановлений абатом Оділо Клюнійським у 998 р. Поминати померлих почали вже в раннє середньовіччя. Під впливом Клюнійської реформи цей звичай дуже швидко поширився.

В цей день католики відправляються на кладовище, часто з молитвами і піснеспівами, приводять в порядок могили, ставлять запалені свічки.


джерело:sviato.in.ua


[09-10-14][Все для туристов]
Буковель? (0)

[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Ой коби ми цімборочки (0)
[09-09-18][Відпочинок і поради]
Крим це не тільки літній відпочинок... (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Казахстан: визначні пам'ятки природні, а не музейні (0)

Категорія: Релігійні свята | Додав: vechervkarpatah (11-01-24)
Переглядів: 1200 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: