День бухгалтера
16 липня
Можна з упевненістю стверджувати: і тисячу, і дві тисячі років тому без бухгалтерів не обходився жоден бізнес. Але свого професійного свята у цих безцінних для будь-якої справи фахівців в Україні не було. Їм доводиться не лише забезпечувати здоров’я "кровеносної системи” усякого бізнесу, а й оберігати його від невтримних фантазій власників і директорів підприємств, контролюючих органів та ще й мужньо терпіти звинувачення в тому, що вони "сухарі”, "сині панчохи”, "зануди”...
День бухгалтера відзначається для того, щоб підкреслити надзвичайно важливу роль вашої професії у сучасному суспільстві. Важко уявити собі галузь національної економіки де б не використовувалась Ваша праця, Ваш досвід та професійні знання.
Дата свята вибрана не випадково — в цей день в 1999 році був прийнятий Закон України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні».
До 2004 року свято відзначалось федерацією аудиторів і бухгалтерів України неофіційно, що дозволило підняти престиж професії, заставило представників державної влади по-новому поглянути на спеціалістів, усвідомити, що бухгалтерський облік — це не лише податкова звітність, але й основа для прийняття управлінських рішень. В результаті Указом Президента України № 662/2004 від 18.06.2004 16 червня було офіційно оголошене Днем бухгалтера.
Професія бухгалтера сьогодні є одною із наймасовіших у нашій державі. Бухгалтер є на кожному підприємстві, у кожній установі та у кожній організації. Саме бухгалтери володіють найповнішою інформацією про реальний фінансовий стан суб’єктів господарської діяльності.
Без бухгалтерської інформації у вигляді фінансових звітів не можуть обійтися інвестори і акціонери, працівники і керівників підприємств, позикодавці та постачальники, кредитори і клієнти, органи влади і громадськість. Ця інформація допомагає їм у прийнятті економічних рішень.
Зараз в Україні діють національні стандарти бухгалтерського обліку, розроблені на основі міжнародних. Це сприяє тому, що те, що діється в нашій державі краще розуміють у світі, допомагає розширенню економічних зв’язків, залученню інвестицій.
Гумор:
ЗАПОВІТ БУХГАЛТЕРА Автор: Руднев С.В.
Як умру, то поховайте мене між книжками І могилу мою вкрийте всіма бумажками. Як умру, то поховайте в архів під папери І під звуки рахівниці винесіть за двері.
Поховайте, люди добрі, мене край дороги Й податкову накладну покладіть у ноги. Під голови покладіть всі нові закони - Може й вони знадобляться як якісь канони.
Щоб всі справи й документи на труну поклали, А на хресті почепили звітні матер'яли Оборотні відомості зовсім не чіпайте - Накладними, ордерами мене поминайте.
Кредитори й дебітори хай за мной не плачуть (сльози не поможуть) На розтрати й недостачі нехай хрест положать. А останні всі папери зав'яжіть в пакунок, Як не хватить 20 гривень - спишіть в мій рахунок.
Поховайте й приступайте всі до декларації. Не забудьте й про додатки - матимете рацію. Поховайте, громадяни, з великим почотом І могилу мою вкрийте «годовим отчотом».
Джерело: sviato.in.ua
|