Понеділок
24-12-23
14:12

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Сюрпризи лютого

Сюрпризи лютого


«Віхоли та хуртовини на лютий налетіли». Так говорять в народі про останній, самому хуртовинний і вітряному місяці року.
Сюрпризи лютого На Русі лютого мав кілька назв: «сечень» - січуть ще зимові вітри, «снежень» - багато снігу, «лютень» - ще лютують морози. Але називали лютий і «бокогреем», тому що починає пригрівати сонечко, а ще «межею» - межа (кордон) між зимою і весною.

Зима ще не здається, на зміну відлиг приходять холоднечі і морози, які не поступаються Водохресним. 15 лютого - Стрітенські морози, 17 лютого - студений Микола, а 24 лютого - власевскіе морози.

За лютневої погоду в народі будувалися довгострокові метеорологічні прогнози:

1. Якщо 10 лютого, в Єфремов день, сильний вітер і сніг, чекай сире і холодне літо. А от якщо сонечко виглянуло опівдні, весна буде рання.

2. Якщо 14 лютого, на Трифона, небо зоряне, весна буде пізня.

3. 15 лютого - Стрітення, перша зустріч зими з весною. Відлига в цей день вказує на ранню і теплу весну. А от якщо на Стрітення холодно, та до того ж і сніг іде, весна буде затяжною і дощовою. Як в народі кажуть: «На Стрітення сніжок - весною дождек».

4. Мороз 19 лютого передрікає бурхливу весну і сухе спекотне літо.

5. Відлига 24 лютого говорить про те, що морозів більше не буде.

У лютому у нас два свята, яким ми приділяємо особливу увагу. 14 лютого - День Святого Валентина, свято, яке давно вписався в наше життя і відомий нам як День всіх закоханих. Багато хто з нас, особливо молодь, вже не уявляють, що раніше в Росії це свято не відзначали. Хоча і на Русі було своє свято закоханих, ось тільки відзначали його не взимку, а на початку літа. Він був пов'язаний з легендарною історією любові Петра та Февронії і присвячений Купали - язичницькому слов'янському богові, синові Перуна.

День святих Петра і Февронії, які жили в любові та злагоді і померли в один день, церква відзначає 8 липня. Народне повір'я говорить: «Хто повінчалися в цей день, буде жити довго і щасливо в коханні».

Офіційно День всіх закоханих існує вже більше 16 століть, але свята Любові відомі ще з часів стародавніх язичницьких культур. Наприклад, римляни в середині лютого святкували Lupercalia - фестиваль еротизму на честь богині кохання Juno Februata.

У кожній країні існують свої звичаї і традиції, пов'язані зі святкуванням, і кожна з них має давнє коріння. Звичай дарувати на День Святого Валентина всілякі солодощі: цукерки, печиво та шоколадки у формі серця - бере свій початок в Італії, де свято називається «солодким» днем. Потім цей звичай підхопили у багатьох інших країнах, і солодощі в якості подарунка стали неодмінним атрибутом свята.

У старі часи в Америці закохані дарували одне одному марципани. Це був досить цінний презент, оскільки марципан містив цукор, який тоді коштував дуже дорого. А коли з 1800 року розпочалося широке використання цукрових буряків і американці налагодили виробництво карамелі, спеціально випущені до свята цукерочки з відповідним написом стали головним подарунком на День Святого Валентина.

Пізніше цукерки стали продавати в картонних коробочках у формі серця. За традицією в Америці з Днем усіх закоханих вітають не тільки своїх коханих, але і всіх тих, кого просто люблять: мам, тат, бабусь, дідусів, друзів. В Америці це свято відзначають з 1777 року.

Манірні англійці, які дуже люблять День Святого Валентина, вітають не тільки улюблених людей, а й улюблених домашніх тварин - коней, собак. Найпопулярнішими подарунками на 14 лютого в Англії вважаються солодощі у вигляді сердечок, м'які іграшки і, звичайно ж, «валентинки».

До речі, «валентинки» - любовні послання-чотиривірші - були вперше введені галантними французами. Крім листівок-сердечок у Франції дарують білизну, шоколадні муси, цукерки, романтичні подорожі, «щасливі» лотерейні квитки, нарізану сердечками ковбасу, рожеві йогурти, штучні квіти.

День Святого Валентина вважається у Франції найбільш вдалим днем для пропозиції руки і серця. Під шампанське і десерт коханої простягається червона (синя, біла, блакитна) коробочка з колечком.

У Британії незаміжні дівчата 14 лютого встають до сходу сонця, стають біля вікна і дивляться на минаючих повз чоловіків. Згідно з повір'ям, перший чоловік, якого вони побачать, і є їх суджений.

В Уельсі перед святом Святого Валентина закохані вирізають з дерева ложку, прикрашають її сердечками, ключами й замковими свердловинами і дарують один одному. Такий подарунок буквально означає: «Ти знайшов шлях до мого серця». Ці ложки так і називають - «ложками любові».

У Данії в якості подарунка шлють один одному засушені білі квіти.

У Голландії 14 лютого будь-яка жінка може сама підійти до чоловіка і ввічливо попросити його одружитися на ній. Якщо ж чоловік їй відмовить, то він повинен подарувати дамі сукню, переважно шовкове.

Що стосується Японії, то тут традиція дарувати цього дня солодке з'явилася з подачі однієї великої фірми з виробництва шоколаду. Там почали святкувати День Святого Валентина в 30-і роки, і до цих пір шоколад залишається найпоширенішим подарунком. До речі, у День Святого Валентина японські чоловіки отримують, мабуть, навіть більше подарунків, ніж жінки. Зазвичай це усілякі чоловічі аксесуари, типу бритви, лосьйону, гаманця і так далі.

Поляки 14 лютого відвідують Познанську метрополію, де, за повір'ям, спочивають мощі Святого Валентина і знаходиться його чудотворна ікона. Вважається, що це паломництво допомагає в любовних справах.

Але не скрізь День Святого Валентина відзначають 14 лютого. В Іспанії, наприклад, День всіх закоханих проходить 1 травня, і його незмінними символами вважаються травневе дерево і «королева», обрана з числа найкрасивіших дівчат. У Бразилії це свято припадає на 12 червня. А в Ірані і Саудівській Аравії це свято не відзначають і навіть приймають спеціальні заходи щодо винесення на нього заборону.

Що стосується Німеччини, то тут Святий Валентин вважається покровителем не закоханих, а ... психічно хворих. На честь свята німці прикрашають психіатричні лікарні яскраво-червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне богослужіння.

У багатьох країнах у День всіх закоханих влаштовуються різні святкові забави для молоді. Тут і катання на ковзанах, і конкурси на найкрасивішу пару, і вибір королеви балу. Влаштовують і жартівливі змагання, під час яких вибирають «кращого жениха» або «кращу наречену». Багато пар, як юні, так і літні, беруть участь у змаганні «Найдовший поцілунок». Всіх забав не перелічити!

У середні століття був і такий звичай. Той, хто хотів дізнатися ім'я судженого або судженої, витягав із спеціальної чаші папірець з ім'ям, а потім протягом тижня носив ім'я майбутнього супутника життя вишитим на рукаві. Вважалося, що покровитель усіх закоханих у цей день може передбачити ім'я судженого.

І все-таки в Росії, де день Святого Валентина начебто вписався в наш побут, знаходяться супротивники цього свята. Але незважаючи на різні вмовляння, молодь продовжує дарувати цього дня "валентинки", солодощі своїм коханим та друзям, робити маленькі приємні подарунки і підносити квіти. Адже навіть наші спостережні предки помітили, що 14 лютого любов охоплює не тільки людей, але і птахів. За народним повір'ям, саме в цей день пернаті вибирають собі пару.

Ще одне свято відзначається в лютому в нашій країні. 23 лютого ми вітаємо зі святом своїх коханих чоловіків: батьків і дідів, братів і друзів, своїх коханих чоловіків і просто хороших друзів. Це наші теперішні чи майбутні захисники Вітчизни.

І, як завжди, в цей день ми прагнемо порадувати своїх коханих чоловіків приємними сюрпризами, даруємо їм сувеніри і подарунки. І, звичайно ж, намагаємося нагодувати їх смачним обідом і пригостити приготованим власноруч тортом. Як провести незабутній вечір із коханим 14 або 23 лютого, що приготувати на вечерю і як накрити стіл, щоб вечір надовго залишився в пам'яті обох, я розповім в наступних статтях.

Хороший місяць! Як, втім, і всі інші місяці року.


[10-12-28][Все для туристів]
Феномени Старуні (0)

[09-08-20][Відпочинок і поради]
На замітку господині. Українські традиції і Різдво (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
По праву називають місто Яремчу (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Цей загадковий SPA (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-25)
Переглядів: 938 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: