Вівторок
24-12-24
03:29

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Санта-Клаус і Снігова діва

Санта-Клаус і Снігова діва

Західний аналог Діда Мороза - Санта-Клаус. Але якщо наш російський Дід Мороз - це швидше дух або божество, то у його європейського побратима є цілком реальний прототип, хоч і оброслий легендами і переказами. Мова йде про святителя Миколая Мірлікийському, якого також називають Миколою Чудотворцем, а в просторіччі - Ніколою Угодником.
Санта-Клаус і Снігова діва Благочестива житіє

Розповідають, що народився святий Миколай у другій половині III ст. н.е. в місті Патари, розташованому в області Лікії у Малій Азії. Хлопчик отримав гарну освіту. Проте світське життя не приваблювала його - він ухилявся від суєти і порожніх розмов, уникав жінок і цілі дні проводив у храмі Божому, молячись і читаючи святі книги.

Бачачи, що юнак веде добродійне життя і ухиляється від світу, дядько його, єпископ Патарского, порадив батькам відпустити дитя служити Богові. Ті, згадавши про даний колись обітницю, послухали ради і віддали сина під заступництво Господа і єпископа Миколая, який незабаром звів племінника в пресвітерський сан. Коли ж єпископ відправився до Палестини, то вручив кермо влади церквою в Патарі Миколі. До того часу його батьки померли, і все що дісталася йому спадщину Микола роздав нужденним, а сам продовжував вести благочестиве життя в обителі, творячи багато добра і, по своїй скромності, таємно допомагаючи незаможним. Наприклад, він приходив під вікно до бідним родинам і потайки залишав їм гроші та подарунки для дітей ... Чутки про це, однак, незабаром поширилися, і саме вони сприяли згодом репутації Миколи Мірлікійського як «різдвяного святого» ...


Архієпископ-мученик

Як-то, стоячи на молитві, єпископ знову почув голос згори: «Микола, якщо ти бажаєш удостоїтися від Мене вінця, йди і подвизайся на благо світу».

Микола не наважився не послухатися Господа, але вирішив піти в інше місто, де б ніхто його не знав. Так він прибув до міста Мири, що був Лікійській митрополією, де його обрали архієпископом.

Однак Миколі Чудотворцю належало ще прийняти вінець мучеництва. Імператор Діоклетіан піддав церква Христову гонінням. Він наказав зруйнувати храми, спалити божественні книги та укласти священнослужителів у темниці, де їх зраджували тортурам.

При наступника Діоклетіана Галереї гоніння на християнство припинилися, і святий Миколай знову зайняв престол архієрея Мірлікійського. Він дожив до глибокої старості і помер 6 грудня 342 р. Тіло його було поховане в соборній церкві міста Мири. Мощі не зотліли і стали виділяти запашне миро, від якого зцілювалися хворі. З усіх боків стали сюди стікатися паломники.

Чимало розповідей про чудеса, творені Миколою Угодником, ходить і в наші дні. Святий є людям як уві сні, так і наяву в образі сивобородого старця і допомагає в їх бідах і проблемах.

«Батько Різдва»

Виглядає казковий Санта Клаус так само, як і наш Дід Мороз: старець з сивою бородою в червоному вбранні, за плечима - мішок, в руках - посох ... У західних країнах почала існувала традиція робити один одному подарунки у день Святого Ніколаса, 6 грудня. А пізніше стали від імені Санта Клауса дарувати подарунки і на Різдво.

У деяких країнах святому дають інші імена. Так, в Англії його називають Фазер Крістмас («Батько Різдва»). Зустрічаються різні варіації іміджу Санта Клауса. Так, у Німеччині його супроводжує «асистент» - Лицар Рупрехт, якого іноді називають також Крампусом. За повір'ям, хорошим дітям Санта роздає подарунки, а погані отримують від строгого помічника удари палицею.


Хто придумав Снігуроньку?

Якщо Дід Мороз з'явився на світ багато століть тому (у слов'ян прообразом його служив Карачун - бог зимової холоднечі, який виглядав як низькорослий дідок з довгою сивою бородою), то його пустотлива супутниця народилася в Росії, і відносно недавно. На Заході вона так і не прижилася: католицький Санта-Клаус всюди з'являється на оленячої упряжці, але без онуки!

Як і належить їй за рангом, Снігуронька значно молодше свого прославленого родича: вперше про неї почули в 1873 р. як про героїню однойменної п'єси О.М. Островського. За основу драматург узяв російську народну казку про дівчину, виліпленою з снігу і талої від сонячних променів. Сюжет п'єси істотно відрізнявся від оригіналу: Островський зробив свою героїню донькою Мороза, яка живе в лісі. Історія про Снігуроньці швидко завоювала популярність, і незабаром, за бажанням відомого мецената Сави Івановича Мамонтова, п'єсу поставив абрамцевской гурток у Москві. Ескізи костюмів для прем'єри, що відбулася 6 січня 1882, робив знаменитий художник В.М. Васнєцов. А три роки потому композитор Н.А. Римський-Корсаков поставив оперу «Снігуронька». У ній були використані ескізи все того ж Васнецова, яка намалювала діву у світлому сарафані і з обручем на голові.

Образ сніжної діви хвилювало багатьох живописців. Так, М.А. Врубель у 1898 р. зробив Снігуроньку одним з персонажів декоративного панно, замовленого А.В. Морозовим. Художник нарядив її в біле вбрання, виткане з снігу і пуху, підбите горностаєвим хутром. У 1912 р. портрет Снігуроньки створив Н.К. Реріх, що відповідав у той час за художню частину постановки драматичного спектаклю «Снігуронька». Його Снігурка була одягнена в білу хутряну шубку ...

Нам невідомо, хто першим запропонував дати Снігуроньку в помічниці Дідові Морозу. Але красуня-внучка зі свіжим рум'яним обличчям як не можна краще вписалися в «ялинкову» традицію, допомагаючи своєму одряхлілому дідусеві водити хороводи і роздавати дітям подарунки. Як не тендітна на вигляд ця красна дівиця - того й гляди розтане! - А пережила і революцію, і війни, і розбудову ... Та так і не постаріла, як і раніше радує око казкової красою. Шкода, що милуватися нею ми можемо тільки в період новорічних свят. А як настане їм кінець, піде Снігурка слідом за дідом-бороданем в засніжений ліс. До наступного Нового року!


[11-01-17][Все для туристів]
З висоти Високих Татр (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Мальта. Корисне в дорогу (0)
[09-08-31][Відпочинок і поради]
Вайсвурст і пиво - таємні секрети німецьких сосисок (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
На Говерлу початкові пункти. 2 (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-24)
Переглядів: 1034 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: