Понеділок
24-10-28
09:32

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

РІЧКОВИЙ БОГ

РІЧКОВИЙ БОГ

Земля, вода, вогонь і повітря - в полоні цих стихій відчуваєш себе як тільки потрапляєш в це місце. Ні, це не традиційні Карпати або Крим.Є ще багато цікавих куточків України, про які знають тільки або місцеві жителі або допитливі туристи. Серед таких - річка Південний Буг, Бог, Гипаніс.

Сплав по порогах - справа ризикове, але кількість охочих від цього не зменшується. Когось привертає спортивний інтерес, іншим хочеться хоч на якийсь час вирватися з буднів, але більшість маніла романтика, пригоди.

Бог - так ємко називали наші предки-словяні цю незвичайну річку. Перший спогад, що дійшов до нашого часу, про неї датується V ст. до наший ери. Завдяки Геродоту ми знаємо, що греки називали її Гипанісом. Вона серед длінейших в Україні - бере початок на Хмельнічине і через більш ніж 800 км., досягає Чорного морить.

Отже - об'єкт вибраний, речі упаковані, ми готові випробувати незвідане. Відразу після старту нас чекав перший сюрприз: щось заскрипіло під одним з катамаранів і той зупинився посеред річки. Веслами до дна ніхто не діставав, але катамаран «сидів» міцно: під водою - великий плоский камінь, якого нітрохи не видно на поверхні. Такі ось сюрпризи готує своїм гостям «річковий Бог».

Русло поступове розширялось, почали з'являтися багато очеретяних острівців. Спокійна вода, лілії, непомітна течія. Пейзажі зачаровували. Тільки маленькі птічки-рибалочки порушували чарівну тишу.

Раптом річка різко звузилася, зробила крутий поворот, за яким все чітко чувся шум падаючої води. Це ознаки першого порогу, яких на нашому шляху, - більше трьох десятків.

Південний Буг проходить мимо цікавого геологічного творіння - Український кристалічний щит. Ця ділянка суші не перебувала в морських глибинах близько 60 млн років. Річка пливе між високих крутих берегів з гранітними скелями, порогами, островами, неповторними пейзажами.

Одне з виключно красивих місць - в районі сів Соколець і Печера. Тут річка розділена островом на два рукави: у правом по всій ширині ніби могутні велетні розкидали величезні кам'яні глиби, із-за яка вода проривається з гучним гуркотом; у лівому - штучно створений в ХІХ сторіччі канал, який подає воду в млин і ГЕС. Цікаві об'єкти над берегами - усипальня останніх власників Печери з роду магнатів Потоцких (початок ХХ сторіччя ), старий парк на обох берегах річки і стара дерев'яна церква на високому скелястому березі . На цій ділянці традиційно проводяться змагання по водному туризму. Зараз канал пристосовують до проведення змагань різного рівня. А рельєф тут і в околицях - відмінний полігон для скелелазів.

Останній день подорожі на вінницькій ділянці Буга виявилася вдалою: спіймана вночі риба стала смачним сніданком; врятували баклана, в лапу якому врізався риболовецький гачок-трійник. Наступна зупинка дала нам можливість відчути себе археологами: високий берег, під яким зупинилися, усіяний давньою керамікою. За півгодини пошуків зібраний неабиякий матеріал. А скільки версій щодо історії краю висунуть за декілька наступних годинників подорожі!

Пороги сіла з виразною назвою Гранітне складаються з чотирьох "сходинок". Першу пройшли, висадилися на берег і просто через гущавину подалися до руїн давнього млина. Сама споруда, все що її оточує і стежина нагадували загублене місто в джунглях. Перебралися на протилежний берег, щоб з скелі помилуватися всім порогом і живописними околицями. Стежина вела вгору по розжареному граніту, на якому грілися вужі. У тріщині знайшли зміїну шкірку - якась "господиня кам'яної гори" залишила після ліньки...

Розжарена сонцем земля пам'ятає галопи козацьких коней, вигоріла трава і запахи різнотрав'я порушують уяву мандрівників, а неймовірний схід і заходи сонця зачаровують назавжди. Історією тут дихає все: камінь, скелі, сіла... Урочище Протіч, Запорізька Брояка ("брояка - це поріг"), острів козака Мамая, скелі Турецький Стіл, Пугач, Сова, Корабельна і Гайдамацкая, Романова балка - ось далеко не всі назви, які дійшли до нас з давніх часів. Ще з кам'яного століття на цих землях селилися люди: тріпольци, кіммерійці, скіфи, сармати, греки, рімляні,слов'яни. На території парку відомо майже сто археологічних пам'яток. Але в історичному плані ця місцевість відома перш за все завдяки колись розташованій тут найбільшій з восьми територіальних одиниць Запорізькій Січі - Бугогардівськой паланки, її прикордонного, сторожового, митного і риболовецького пунктів. Сердечником краю був острів Гард з однойменним порогом. Він привертає увагу дослідників вже зверху сторіччя. Останні розкопки велися лише декілька років тому.

Два наступні дні насолоджувалися сплавом в каньйоні, ловили рибу, їли юшку, пили пиво, купалися. Передостанній вечір присвятили організації туристичної лазні. Не знаєте такий? Все просто. Впродовж двох-трьох годинників сильним вогнем нагріваються по-особливому складені камені, а паралельно з гнучкого дерева готується пересувний каркас, який обтягується поліетиленом. Коли камені лаються, жар закидають землею і зверху ставлять каркас. Умови просто ідеальні: на березі - пісочок, в річці - чиста, аж прозора вода, дубових і березових віників удосталь...

Ранок. Ми чіпали на Гард, до апогею мандрів.

Вийшли на острів, придивилися: вода при порозі так піниться і реве. Серйозно задумалися: "Чи а воно того гідно? Може, обнести катамарани берегом та і по всіх?.." Мудрували довго. Вже і година минула, а ми ще думали, до дрібниць придивлялися, оцінювали підводні течії. На виході з порогу - так звана "бочка", тобто могутній злив водного потоку з подальшою сильною зворотною течією, яка подолати дуже складно . І не дай Бог стати боком до течії - переворот неминучий. Вирішили, що поріг проходитиме один катамаран із збірною командою на борту, останні стоятимуть на острові з рятувальним мотузком і фотоапаратами.

Рев води заглушив всі слова, адреналін розширив очі, змусив розум і тіло боротися із стихією. Боротися, щоб вижити - це вже не жарти. Пройшли майже до середини, як раптом течія різко кинула нас під гранітний берег острова. Через секунду вирівняли катамаран перед "бочкою" і навіть набрали швидкості, щоб її "простріляти", як потрапили в зворотну течію. Катамаран зупинився, хоча ми зі всіх сил прагнули його витягнути, потім судно разом з нами різко підняло вертикально і опустило... без трьох членів команди, які опинилися у воді. Їх старання самостійно вилізти нічого не дали. Катамаран тримало у воді, то підтягаючи до "бочки", то трохи відпускаючи. Кілька разів "річковий бог" Буг знову пробував його перекинути. Залишався єдиний шанс вибратися - допомога з берега.

Рятувальний мотузок - спеціальний засіб страхування під час водних подорожей, яке застосовується переважно, щоб витягати людей з води. Головне тут - надати допомогу своєчасно. Для цього "лише" треба влучно кинути цей мотузок тим, хто терпить біду.

Сила води була такою, що п'ятеро сильних хлоп'ят ледве витягнули нас на безпечну твердь. Враховуючи на реалії і те, що могло б трапитися, "втрати" вирішили вважати незначними: синяки, два втоплені захисного шолома і пари сандаль.

Останній в справжньому році вечір над Південним Бугом. Тости філософського змісту - сьогодні ми інакше поглянули на цінність і суть життя. Розмови від душі, від серця. Враження через край... Десять днів подорожі пролетіли як мить.

І ми ще повернемося !



[11-01-17][Все для туристів]
Веломани відкрили Красію (0)

[09-07-30][Відпочинок і поради]
Тур вихідного дня: як з користю убити час (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
Що таке діловий туризм (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Іспанська Корида (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: Lubchuk (09-10-30)
Переглядів: 1188 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: