Четвер
24-12-26
17:33

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Приманки, що світяться

Давня мрія рибалок - мати особливі, придатні для нічного лову риб на вудку приманки - здійснюється в наші дні завдяки використанню штучних матеріалів, що світяться.

Давня мрія рибалок - мати особливі, придатні для нічного лову риб на вудку приманки - здійснюється в наші дні завдяки використанню штучних матеріалів, що світяться.

У багатьох місцях Сибіру, на деяких озерах Карелії і зараз іноді практикується лов риби вночі на заклик багаття. За останнє десятиліття з успіхом застосовується промисловий лов кільки на Каспійському морі, на яскраве підводне електричне світло (лампи підводного освітлення силою в 1000 вт і більш). Але всі ці способи нічного лову риби в більшості своїй відносяться лише до промислового лову, а застосування аналогічних прийомів в любительському спортивному рибальстві - скрутно, а часом і неможливо. Ловити ж риб вночі на вудку все ж таки можна, використовуючи також привертає дію на них так званого "холодного світла".

Багатьом, мабуть, доводилося бачити, як у темряві світяться блакитним світлом дерева-гнилиці, спостерігати світіння живих організмів - деяких видів комах, інфузорій. Одним з чудових "живих світильників" є досить поширений світляк. Але особливо багато світяться організмів у море. Вночі в морі світяться деякі риби, медузи, гребневики, сальпи, різного виду черв'яки, рачки; світиться планктон - це скупчення різних дрібних організмів, більшість яких служить їжею багатьох видів риб.

Мати природні світяться в темряві приманки не завжди і не скрізь можливо. Для їх заміни з успіхом застосовуються штучні речовини, що світяться, що виробляються нашої хімічної промисловістю. Светосостави в темряві дають зеленувате, мерехтливе світіння, добре імітує природне свічення організмів.

Що ж являють собою ці штучні речовини, що світяться? Вже кілька сот років тому було відкрито ряд речовин, які після попереднього освітлення здатні світитися в темноті. Деякі з них зберігали світіння лише кілька секунд, інші - хвилини. Сучасні світяться матеріали мають здатність до "післясвічення" протягом декількох годин, а светосостави з домішками солей радію світяться безперервно протягом декількох років і не вимагають для свого свічення попереднього їх опромінення іншими джерелами світла. Явище акумуляції - "запасання" - світла з подальшим його випусканням отримало назву фосфоресценції. Слово фосфоресценція походить від грецького слова "фосфор", що означає "світлоносний". Речовини, здатні фосфорилася, в науці називають фосфорами, на відміну від фосфору - елементу, що світиться на повітрі завдяки повільному окисленню. Фосфоресценція дуже схожа з іншими явищами "холодного світла": світінням живих організмів, бактерій, свіченням розрідженого газу, коли через нього проходить електричний струм, світіння, що виникає при розколюванні в темноті шматка цукру та ін Все це явища "холодного світла" або "люмінесценції ".

За тривалістю процесів холодного свічення розрізняють флуоресценцію - явище люмінесценції, що має місце тільки під час опромінення, і фосфоресценцію - явище люмінесценції, що продовжується і після припинення опромінення. Флуоресціюючі речовини зазвичай застосовують із спеціальними джерелами невидимого ультрафіолетового світла, під дією яких вони світяться в темряві. При виключенні цих джерел свічення миттєво припиняється. Фосфоресціюючі речовини володіють, навпаки, більш-менш тривалим післясвіченням після того, як збудження припинилося. Під дією ультрафіолетових променів вони світяться подібно флуоресціюючим речовин, проте їх можна порушувати до післясвічення і іншими джерелами світла, зокрема - денним світлом або звичайними лампами розжарювання.

Найбільш уживані світяться фарби і лаки виготовляються із спеціальних синтезованих порошків, що носять назву світяться складів тимчасового і постійного дії. Для цілей рибальства дуже зручні светосостави постійної дії. завдяки безперервності їх свічення "але порівняно велика їх вартість обмежує поки їх застосування в спортивному рибальстві і примушує звертатися до светосоставам тимчасового, але можливо більш тривалого" післясвітіння ".

Для освечіванія приманок, мереж, поплавців успішно використовуються светосостави тимчасової дії. При користуванні вночі приманками з светосоставам тимчасової дії їх треба періодично опромінювати електросвітла. Буває достатнім опромінення приблизно через кожні 20-30 хвилин звичайним кишеньковим електроліхтарем, з досить свіжої батареєю.

Коли батарея почне слабшати, слід підключити іншу. Але це треба робити обережно, щоб не перегоріла лампочка ліхтаря. Днем свої заряджається моментально, як тільки її торкнеться денне освітлення, причому буває достатнім навіть сутінкового або похмурого світла. Ця обставина дуже полегшує користування світяться приманками при лові в сутінковий час.

Дія светосостава від часу не зменшується, і приманки слід тільки берегти від механічних ушкоджень, обмивати від мулу, бруду, нальоту солі (при лові в морі). Не слід приманку тривало тримати на дуже яскравому сонці, особливо приманки з светосоставамі постійної дії.

Як і які риби реагують на випромінювання светосоставов, поки перевірено ще на порівняно невеликій кількості видів риб, враховуючи, що в наших обширнейших морських і прісноводних водоймах мешкає близько 2000 видів риб. Можна тільки відзначити, що в морі успішно діяли приманки, що світяться при лові на доріжку лососевих (сьомги, кумжі) і при лові на підчепивши, тріски, пікші, морського окуня, зубатки та ін У прісних водах часто добре ловилися вночі судаки, мині, щуки , окуні, йоржі. Судаки найбільш активні в пошуках пиши зазвичай вночі, а тому і лов судаків вночі на приманки, що світяться найчастіше більш добичлів, ніж вдень. Це багато разів перевірялося. Ловляться судаки спінінгом, на доріжку, на донні звичайні і приманки, що світяться, а взимку - переважно на підчепивши ("вертикальне блесненіе").

Минь відомий як нічний хижак. Він належить до риб, легко переносять низькі температури води. Тому він буває рухомий і активний у своїх полюваннях в зимових холодних водах, коли більшість риб стає дуже пасивними, а деякі з них впадають у зимову сплячку. Проявляючи особливу активність в своїх нічних полюваннях, минь енергійно обнишпорює в нічній темряві всі куточки водоймища і без праці відшукує дрібну рибку і пожирає її. Минь - ненажерливий хижак, поїдаючи у великій кількості риб, їх памолодь і ікру, приносить велику утрату рибним запасам водоймища. Минь успішно ловився вночі на приманки, що світяться (металеві блешні з вкрапленнями, що світяться). Ловлять його спінінгів занедбаністю, але частіше - "прямовисних блесненіем".

Щука - особливо поширена хижа риба, добре бере всі приманки спінінгів. Багаторазово перевірялося, що щуки ловляться вночі на приманки, що світяться, хоча існує думка, що вночі щуки не харчуються, а тому і не ловляться. Можливо, що хватка щукою приманки, що світиться вночі викликається, часто, не відчуттям голоду, а властивим всім хижим рибам інстинктивним прагненням схопити рухається і блискучий предмет, який раптово потрапив у поле зору риби. Відсутність раніше придатних для нічного лову приманок створила, мабуть, думка, що щуки вночі не ловляться. Успішне застосування світяться приманок це спростовує ... Особливо успішно щуки починають ловитися з вечірніх зорь, всю ніч і в передсвітанкові сутінки.

Окунь майже завжди мешкає там, де і щуки. Ловиться на дрібні блешні, з дрібними вкрапленнями, що світяться спінінгом, на доріжку.

Йоржі відмінно ловляться вночі на перемети.

[09-10-23][All for the tourists of]
The winter, pattens, sprot, rest - Where for us to drive? (0)

[09-09-18][Яремче]
Сіновал на склоні г. Маковиця (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Ситно і просто. Кухня Латвії (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Кухня без вишукувань. Мальтійське живлення (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: ЛюбOFF (11-02-17)
Переглядів: 1647 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: