Понеділок
24-12-23
19:52

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Прикмети листопада

Прикмети листопада

Листопад називали колись воротами зими ... І справді, то сніг, то дощ. Темніє рано, та й день найчастіше зовсім не яскравий, небо затягнуте хмарами рваними, зовсім низько пливуть важкі хмари, зачіпаючи волохатим черевом вершини дерев. Червоні кисті горобин в сірому повітрі не так помітні, як облямовані снігом зими.
Прикмети листопада Снігурі і омелюхи ще не прилетіли. Незадоволено каркають ворони, сороки торохтять і галки. До їх зграї прибиваються Льоня кочувати граки. Настовбурчилися горобці тримаються ближче до будинків, там, де люди, де тепло і їжа. І лише синички, облітаючи балкони і кватирки в пошуках годівниць, радують слух своїми дзвінкими голосами.

Листопад ... Вранці калюжі скуті тонким льодом, як панциром, а вдень, в залежності від сонця, вони то іскрометно виблискують, відбиваючи сонячні відблиски, то похмуро чорніють через відсутність світла ... Перший сніг ненадовго вкриває землю.

Листопад в народі величають полузімніком, сентябревим онуком, октябревим сином, а грудня листопада доводиться рідним братом.

Російські селяни помічали - листопад виїжджає на рябого кобилі: то сніг, то бруд, то бруд, то сніг. За старих часів казали: «Не велика в листопаді кузня, а на всю Русь в ній кайдани куються: льодостав вже на річках, на ставках і на озерах». З середини листопада в колишні століття і до середини 20-х років минулого століття - до дня святих Косьми і Даміана - мороз сковував річки і озера льодом. Може бути, зими були суворіше, або води, не отруєні хімікатами, замерзали швидше.

У садах і парках тихо ... Безжально роздягнені дерева тремтять на вітрі і чекають сніжного шати, яке не тільки зігріє, а й перетворить їх на красивих напівказкових героїв ... За народними прикметами наших предків, сніг, що випав наприкінці жовтня, в листопаді вже не танув.

2 листопада день пам'яті великомученика Артемія. На думку знахарів, у цей день особливо вдається лікування всіх шлункових захворювань. Зберігся такий знахарський змова від грижі: «Грижа ти, грижа, буде тобі нити, буде тобі ломити, пора з Тимка виходити глистами за високі ліси, за далекі поля, за сині моря. Спаси і помилуй раба Божого (ім'я) ». Після чого потрібно було один раз дмухнути на грижу і три рази плюнути через ліве плече.

4 листопада велике свято - День Казанської ікони Божої Матері. До дня Казанської Божої Матері намагалися закінчувати всі будівельні роботи, побоюючись наступаючих холодів.

6 листопада - день пам'яті скорботної Божої Матері. Скорботна Божа Мати шанували на Русі як ізбавітельніца від усіх скорбот і хвороб. Вважалося, що якщо помолитися скорботної Божої Матері щиро від всього серця, вона неодмінно позбавить людину від хвороби. Знахарі в цей день вдавалися до різних змов, багато з яких не дійшли до наших днів. Заговорювали воду, мед, сірники, сіль.

9 листопада - день пам'яті святого Дмитра Солунського. За старим стилем цей день збігається з німецьким святом Всіх Святих. І на Русі, і в Німеччині в цей день згадують померлих батьків. У росіян є таке прислів'я: «Живи батьки - почитай, а померли - поминай!» На Русі до революції молодята в Дмитрієв день відвідували могили своїх родичів, залишаючи на них частування покійним предкам - пироги, спечені молодими дружинами. На Дмитрієв день випадає така прикмета: Якщо Дмитрієв день по снігу, то й Великдень по снігу. Весна буде пізня. Якщо відлига у цей день, то зима і весна будуть теплими.

10 листопада - день Святого Дмитра Ростовського і святої мучениці Параскеви. У листопаді починався сезон ярмарків на Русі. Селяни везли на базари свої товари і продукти. На листопадових ярмарках не тільки вели галасливу торгівлю, а й відпочивали, веселились. Цигани водили ведмедів, ставили смішні сценки скоморохи, грали катеринщики, вчені мавпи і ручні щури пророкували майбутнє, пропонуючи витягнути щасливий квиток у долі. Особливо яскравими були ярмарки на день Святої великомучениці Параскеви, названої П'ятницею.

Святому Дмитру Ростовському молилися при грудних хворобах. Зберігся старовинний змова від хворого серця, який читали, заговорюючи вино, мед, часник: «втішив сам Христос в раба Божому (ім'я) хвороба цю, так Увар мученик, та Іван Хреститель, та Михайла Архангел, та Тихон Святий».

11 листопада - день пам'яті святих мучеників Зиновія та Зіновії. У багатьох областях Росії цей день відзначали як день мисливців. У цей день мисливцям належало вбити хоча б одного зайця, той, хто повернеться в цей день додому без здобичі, за повір'ями на вдале полювання в цьому сезоні міг не розраховувати. А от зустріч на полюванні з вовком вважалася поганою прикметою. За давнім повір'ям вовки зграями віщували голод, мор, війну.

14 листопада - день святих Косьми і Даміана, покровителів ковалів, на думку наших предків, був першим справжнім зимовим святом. На 14 листопада є така прикмета - якщо на Косьмодемьяна на деревах залишаються листя, то на другий рік буде голод. Якщо випав сніг, то по весні потрібно чекати великого розливу.

19 листопада - день Павла сповідника. Мужики говорили: «Хто в листопаді не мерзне, тому й у водохресну холоднечу не холодно», «Листопадові ночі до снігу - темні». Якщо на Павла-сповідника випав сніг, то вся зима буде сніжна, що добре для озимини.

21 листопада - Собор Архістратига Михаїла. За повір'ями Михайло-архангел має владу над тілом нечистю. Саме архангел Михайло за наказом Бога, розгнівався на Сатану, скинув його на землю вогненним мечем з усіма його ангелами. Саме з цих повалених ангелів і пішли на землі лісовики, водяні і будинкові.

23 листопада - день пам'яті апостолів Ераста та Родіона. У народі казали, «що Ераст на всі здатний». І на холод, і на голод, і на бездорожную метелицю.

24 листопада - день преподобних Феодора Студита і Мартирія Зеленецький. За старих часів мудрі люди казали: «З Федора Студита стане холодно й сердито».

27 листопада - день пам'яті апостола Пилипа. Іній цього дня по прикметі обіцяв на наступний рік хороший урожай вівса.

28 листопада відзначали день пам'яті мучеників і сповідників Гурія, Самона і Авіва. Їх шанували покровителями сімейного вогнища і захисниками від жорстоких чоловіків. Ображені жінки молилися мученикам Гурію, Самона, Авіву, щоб у домі був мир і злагода.

29 листопада - день Святого Матвія апостола і євангеліста. За прикметами в цей день дмуть сильні вітри і ведуть за собою хуртовини-хуртовини. Природа поринає в сон, а для людей у листопаді припасені довгі вечори - саме час зайнятися удосконаленням чогось старого, почати освоювати щось нове або присвятити час собі коханій.


[10-02-16][Все для туристов]
Катки на все вкусы (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Визначні пам'ятки, головні місця Латвії (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Австрія: культура і музеї (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Головні визначні пам'ятки Австралії (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-24)
Переглядів: 2351 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: