Понеділок
23-06-05
15:58

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Австрія: культура і музеї

Австрія: культура і музеї

На відміну від сусідньої і спорідненої по мові і духу Німеччини, розділеної аж до XIX століття на безліч дрібних князівств, Австрійська Імперія, навпаки, об'єднувала безліч націй, культур і говору. Таким чином, вона як би акумулювала в собі голоси різноманітних традицій: німецькою, угорською, чеською, італійською. Саме це впродовж століть визначало оригінальність і чарівливість австрійської культури.

Суперники італійців Стилістична різноманітність найблаготворніше проявила себе не стільки в живописі, скільки в музиці. Австрійці по праву змагаються з італійцями - родоначальниками опери - вважаючи свою батьківщину «країною музики». Багато музеїв присвячено знаменитим австрійським музикантам. Це два будинки-музеї Моцарта в Зальцбурге, на батьківщині композитора, будинок Брамса в Мюрццушлаге і безлічі меморіалів у Відні.
Недолік майстрів живопису в Австрії з лишком винагороджується пам'ятниками архітектури - соборами, палацами і монастирями.

Монастирі і замки найзнаменитіші серед монастирів - Санкт Флоріан (місто Санкт Флоріан, Верхня Австрія) і цистерцианськие монастирі в Хейлігенкрейце, приблизно в 25 км. на південний захід від Відня, і в Цветле в 110 км. на північний захід від Відня. Обидва вони засновані в XII столітті, але монастир в Цветле був більшою мірою перебудований в XV і XVIII століттях.
Віденський Шенбрунн - резиденція імператорів - поза сумнівом, найбільш прославлений палац Австрії, але не далеко найстародавніший. Набагато старше його замок Амбрас в Тиролі, поблизу Інсбрука (XVI століття). На березі Дунаю, в 70 км. на захід від Відня, збереглися руїни фортеці Дюрнштейн (XII століття). У 1192 році в'язнем її був сам Річард Левове Сердце, захоплений австрійським герцогом по дорозі назад до Англії з хрестового походу. Живописний Зальцбург гордиться своїм собором (заснований в VIII столітті, перебудований в 1611-1628 рр.), оточеним трьома площами з розкішною резиденцією князів-архієпископів, правителів Зальцбурга протягом тисячоліття.
Відпочинок у Карпатах

Музеї Головні художні скарби зібрані в музеях австрійської столиці. Другі по значності художні збори - музей бароко в Зальцбурге. У Ейзенштадте (приблизно 50 км. на південний схід від Відня) мандрівника може зацікавити Державний єврейський музей - одна з найбагатших в Європі експозицій, присвячених єврейській історії і мистецтву.

Музеї Відня Віна з великим правом, чим будь-яке інше місто, може претендувати на звання наймузичнішого в світі. З XVII століття і по сьогоднішній день у Відні постійно звучить музика. У старовинних віденських парках - Аугартен і Пратер - садові оркестри грають лендлери і вальси. З Віднем пов'язані імена Гайдна, Моцарта, Бетховена, Шуберта, Брамса, Малера, Брукнера, Легара, Іоганна Штрауса, а також композиторів так званої «нововенськой школи» (1-а половина XX століття) - Шенберга, Берга і Веберна. Окрім традиційних для будь-якого крупного міста картинних галерей, пам'ятників історії і архітектури, Відень рясніє музеями, так або інакше пов'язаними з музикою. Серед них збори музичного суспільства (Musikverein), колекція старовинних музичних інструментів при музеї історії мистецтв і, last but not least, - пам'ятні місця, пов'язані з життям і діяльністю великих музикантів. Відень дбайливо зберігає меморіали майже всіх композиторів, що працювали в ній. Особливо пощастило поклонникам Бетховена - вони мають можливість відвідати цілих чотири будинки-музеї великого композитора.
Кажучи про музеї Відня, в першу чергу необхідно згадати величний Шенбрунн - резиденцію австрійських імператорів, витончену готичну церкву св. Стефана - такий же символ столиці Австрії, як Ейфелева башта - символ Парижа, музей графіки - галерею Альбертіна і, нарешті, головний художній музей Австрії - музей історії мистецтв (Kunsthistorische Museum).
Музей історії мистецтв
Основна будівля музею, розташована в центрі міста на площі Марії-терезії, зберігає колекції, зібрані за декілька століть австрійською династією Габсбургов. Серед них гордість музею - Картинна галерея, збори скульптур і декоративного мистецтва, єгипетські, грецькі і римські старовини і кабінет нумізматики. Музей має філії - музей зброї, збори костюмів і екіпажів (розташоване в замку Шенбрунн), старовинні музичні інструменти, витвори прикладного мистецтва та інші.

Строкатий смак Строкатість зборів пояснюється строкатістю смаків і пристрастей царюючих персон. Колекціонування витворів мистецтва почав в XVI столітті імператор Рудольф II. Але понад усе музей зобов'язаний Великому герцогові Леопольду Вільгельму, колекція якого стала ядром сьогоднішньої Картинної галереї. Будучи намісником Нідерландів в середині XVII століття, Леопольд збагатив збори Габсбургов шедеврами нідерландського живопису XV-XVII вв., а також творами італійського (в основному венеціанського) Ренесансу.
Художники італійської школи представлені іменами Антонелло та Мессіна, Веронезе, Тінторетто, Корреджіо, Караваджо, Сальватора Рози, Гвідо Рені і інших. Перлини італійської колекції - полотна Андреа Мантеньі, Рафаеля і Тіциана.
Рідкісною по багатству колекцією представлена нідерландська школа. Віденський музей має в своєму розпорядженні найбільші в світі збори картин Пітера Брейгеля Старшого. Воно налічує дев'ять значних полотен, серед яких прославлена «Зима» («Мисливці на снігу»). У Росії цей шедевр особливо відомий завдяки Андрію Тарковському, який процитував його двічі: у фільмах «Соляріс» і «Дзеркало».
У галереї виставлені твори Нідерландів XV століття - Яна ван Ейка, Рогира ван дер Вейдена, Ієроніма Босха. У залах XVII століття радимо звернути увагу на єдину в Австрії картину геніального голландського художника Вермєєра Дельфтського. Вермєєр залишив після себе дуже мало полотен, так що небагато музеїв можуть похвалитися наявністю в своїй експозиції його творів. Два інших голландця, Рембрандт і Рубенс, навпаки, часто зустрічаються в російських і європейських музеях. Проте, два прекрасних рембрандтовських портрета і знаменита рубенсовськая «Шубка» заслуговують того, щоб перед ними зупинитися.
Інші художні школи представлені в музеї не так обширно, але не менш якісний. Любитель живопису напевно затримається перед творами німецьких живописців Дюрера, Гольбейна, Альтдорфера і Кранаха, а також великого іспанця Дієго Веласькеса.
Музей відкритий з 10 до 18 годин (по четвергах до 21 години). Вихідний - понеділок. Вартість квитків - 100 ATS (пільговий квиток - 70 ATS).
Офіційний сайт Музею історії мистецтв: www.khm.at
Галерея Альбертіна
Цей музей - одне з багатющих, якщо не найбагатше в світі, збори малюнків і графіки, починаючи з епохи середньовіччя і по теперішній час. Початок колекції поклав герцог Альберт Саксонський (1738 - 1822), який дав своє ім'я, як зборам, так і будівлі, в якій воно розміщується. Більше 50 років герцог Альберт збирав малюнки, витративши на своє захоплення немало засобів, отриманих їм завдяки браку з дочкою імператриці Марії-терезії - Марією Хрістіной. Після його смерті колекціонування продовжили спадкоємці, а після падіння будинку Габсбургов колекція була об'єднана з колекцією гравюр колишньої Імператорської бібліотеки і виставлена в 1921 році під загальною назвою «Колекція графічного мистецтва Альбертіна».
В даний час галерея має в своєму розпорядженні малюнки найбільших майстрів Відродження: Рафаеля Санті, Мікеланджело Буонаротті, Леонардо да Вінчі, Альбрехта Дюрера, Рембрандта ван Рейна, Петера Пауля Рубенса, Клода Лоррена. У зборах XIX-XX століття представлені твори знаменитих австрійських художників Густава Клімта, Оскара Кокошки і інших. Крім того, Альбертіна володіє цінними зборами мініатюр, а також листівок і архітектурних моделей.
Оскільки твори графіки вимагають особливого температурного і світлового режиму, в Альбертіне немає постійної експозиції малюнків, зате часто проводяться різноманітні виставки.
Музей відкритий з 10 до 17 годин щоденно, окрім понеділка і святкових днів. Вартість квитків - 70 ATS. Пільговий квиток - 45 ATS.
Офіційний сайт галереї Альбертіна: www.albertina.at[10-03-16][Все для туристів]
Виклик гірським потокам (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Подарунок з Китаю - шовк (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Програма шопінг-туру Сувенірні ринки м. Яремче (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Кіпр: гроші і покупки (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-07-30)
Переглядів: 1851 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: