Понеділок
25-01-13
08:13

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Прикмети квітня

Прикмети квітня


«Квітень, квітень - на дворі дзвенить капель». На душі від одного слова "квітень" стає ясно і світло. Квітень в народі прозвали снегогоном. Саме у квітні на більшій частині Росії сходить сніг, з'являються перші проліски і травичка.
Прикмети квітня «Квітень сніг морить - замет горить». Народні прикмети говорять, що квітень не буває холодніше березня і тепліше травня. Хоча всі ми, напевно, пам'ятаємо, що бувало не один раз - в кінці квітня ходимо в кофтах і навіть літніх майках, а на початку травня знову натягуємо плащі. На щастя, це трапляється не так часто.

Про квітня складено в народі чимало приказок: «Квітень водою славен», «Квітень всіх напоїть», «Квітень воду підбирає, квіти розкриває», «Квітень землю фарбує». Але квітень в народній свідомості - не тільки початок справжньої весни, краса природи, але й початок сільськогосподарських робіт: «Квітень-батюшка в поле кличе», «Квітнева турбота зжене з печі», «Квітень ледачого не любить, моторного голубить».

За квітневим прикметами дивилися, яким буде літо: «Якщо в квітні поверхню снігу шорстка, до врожаю», «Мокрий квітень, хороша рілля», «У квітні мокро - грибне літо, гроза - до теплого літа, до врожаю грибів».

Народні спостереження і прикмети характеризують квітень, як місяць температурних коливань. Тепло в квітні чергується з холодом, ясна погода - з дощем, а іноді і снігом.

Пам'ятаю, як одного разу в кінці 80-х років минулого століття моєму батькові захотілося пролісків, і він відправився за ними в ліс напередодні свого дня народження - 29 квітня. Погода була дивовижна, небо було блакитне, сонце світило яскраво, земля давно висохла, травичкою накрилась. Яке ж було здивування мого батька, коли серед сонячного теплого дня пішов сніг. Підсніжники, як у казці, опинилися під снігом. Він приніс додому крихітний букетик. І всі були щасливі. Сніг ж розтанув, поки він добирався додому з-за Волги. Навіть сліду не залишилося, як ніби все це приснилося або дійсно сталося, як у казці.

1 квітня. Світ відзначає День сміху, а Росія - «День дурня». Цікаве зауваження зробив з цього приводу поет Срібного століття О.М. Апухтін: «Денек веселий! З давніх пір звичай їсти патріархальний у нас: і брехати, і всякий дурниця сьогодні всім пороти нахабно ». Наші предки в цей день відзначали день будинкового, тому й намагалися розвеселити його хто як міг.

За народним календарем 1 квітня Дарина Брудні ополонці. Чи помічали, що на Дарину ополонці мутятся. З цього дня починали білити полотна. Наші прабабусі радили - «Стелі кросна по заморозків». Прилітали перші шуліки. У селах дивилися, якщо гній на дорогах витаівает - до урожайному році.

3 квітня. Прикмета для рибалок - «Не пройде на Микиту-сповідника лід - весь весняний лов нанівець зійде!»

6 квітня. День пам'яті преподобного Євтихія і мученика Єремії. За старовинним прикметам, «На Євтихія день тихий - до урожаю ранніх ярих!», «Єрема-пролітний лютує, вітром погрожує, хоч не сій рано яровіни, насіння не збереш!»

7 квітня. Благовіщення. Весна зиму поборола.

У Благовіщення не можна було занадто ретельно розчісувати волосся, вважалося, що волосся почнуть вилазити. Взагалі на Благовіщення заборонялася всяка робота. І приказка була відповідна: «Птах у цей день гнізда не в'є, дівчина косу не плете».

На Благовіщення відзначали третю зустріч весни. За прикметами, вітряний, туманний день обіцяв урожай. Заглядали і на дах, якщо там лежав сніг, то в полі він міг пролежати ще місяць.

9 квітня. Мотрона Настовніца. До цього дня майже весь сніг вже сходив, прилітали птахи. Казали: «Чайка прилетів - на хвості воду приніс», «Вівсянка заспівала - покинь сани, візьми віз».

14 квітня. Марія Єгипетська. Марія Запали Снігу. А ще 14 квітня Мартинов день - «Вороний свято». За старовинним народному переказом, в цей день кожен старий ворон відпускає своїх однорічних ворона на окреме гніздо - на власне життя. А ворон, як відомо, птах віща, живе 300 років, і тому ворона не тільки поважали, але й побоювалися.

15 квітня. Тит ледолом. У річках і озерах розливається вода. У цей день бджолярі йшли оглядати омшаннікі, прислухатися, чи не чи почала гудіти у вуликах бджола - «божа робітниця». У теплих районах бджіл із зимових приміщень виставляли на свіже повітря.

З 15 квітня починається інтенсивне токування глухарів.

16 квітня. Микита Водопіль. Розливаються річки. Рибалки помічали раніше, якщо лід не йде, то лов поганий буде.

Ще цього дня в давнину називали «Ірина-розрив-берега».

17 квітня - весняний день Зосими, соловецького чудотворця, коли «співаються по сільським храмам Божим молебні соловецьким угодникам Зосима і Саватія».

18 квітня. Федулов день. За прикметами в цей день приходить перше справжнє тепло і прокидаються цвіркуни.

19 квітня. День преподобних Трифона і Никифора. За старих часів перед божницею їм молилися господині, а потім йшли з полотнами в полі, де на своїй межі били земні поклони на чотири сторони і, повернувшись обличчям до сходу, говорили: «Матінка-весна, ось тобі нова новинка!» Потім полотно розстеляли на межі й зверху клали шматок пирога. Вважалося, що весна візьме подарунки і дасть великий урожай льону.

20 квітня: день пам'яті преподобного Георгія-сповідника Мітіленський. Міцний мороз і сонце в цей день - до урожаю хліба і гречки.

21 квітня. Родіон і Рут. Цей день вважався першим днем виїзду в поле. Примічали: якщо світанок ясний, то літо буде гарне, якщо похмуро, то літо буде непогожий.

23 квітня - Юріїв день. Примічали: «Якщо на Юріїв день місяць молода, то посів ярих буде рівний. Очікуються ранні заморозки, а якщо місяць на збиток, з сівбою можна не поспішати - морозів до пізньої осені не буде ».

24 квітня. День пам'яті Антіпи-священномученика. Якщо на Антипа води не розкриють, то літо буде погане. А ще за повір'ями Антип рятував від зубного болю. Існувала величезна кількість змов від зубного болю. У кожного сільського лікаря був свій. Наприклад, покласти на стіл цвях, камінь, налити в чашку води і прочитати такий змову: «мучуся, мучуся, не засну, на воду, камінь і залізо біль піди. У раба Божого (ім'я), молитовного та хрещеного, зуби більше не болять. Тьху, тьху, тьху! »

25 квітня. Василь Парійскій. Названий так тому, що від землі йшла пара - «На Василя і земля запариться, як баба в лазні». Вважалося, що в цей день ведмідь з барлогу вибирається.

28 квітня. День святого Пуда.

29 квітня. Ірина (Орися). «Ірина - заграй ярки». Дивились: якщо вдень вода бігла в ярах весело, а до вечора приставні, то врожай буде поганий.

30 квітня. Зосим Соловецький, Зосима пасіка. Заступник бджолярів. До цього часу вже й береза та вільха розпускаються. Старі люди дивилися: якщо береза перед вільхою лист розпустила, то чекай сухого літа, а якщо вільха перед березою, то все літо буде мокре.


[09-10-28][All for the tourists of]
To drive on a bicycle or hourse? (0)

[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Єгипет: віхи історії (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Інтересноє в Нью-Йорку. Найвідоміший хмарочос. (0)
[09-09-01][Відпочинок і поради]
Казки чорного лісу (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-24)
Переглядів: 1116 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: