Інтересноє в Нью-Йорку. Найвідоміший хмарочос.
Ні у одному місті миру не знайдеться в такій кількості різних по стилю хмарочосів, як в Нью-Йорку . Головні вулиці нагадують темні ущелини. Удома закривають небо, та так, що вгорі видно тільки найменшу його смужку. І найвища будівля міста - Емпайр-стейт-білдінг. Звання такого хмарочос повернув собі, після того, як були зруйновані башти-близнята, які на вісім поверхів підносилися над ним. Будівля продовжує залишатися одним з головних символів міста і країни і привертає близько 2 млн. туристів в рік. 20 років тому хмарочос отримав статус національного пам'ятника архітектури.
Емпайр-стейт-білдінг в 102 поверхи побудували в нечувано рекордні терміни
на місці старого і свого часу найпрестижнішого готелю «Уолдорф-асторія». За тиждень будували приблизно чотири з половиною поверхи, а в найбільш інтенсивний період за 10 днів були зведені аж 14 поверхів! Офіційне відкриття (1 травня 1931 року) відбулося в епоху економічної депресії, тому здати вдалося далеко не всі приміщення, а будівлю отримала назва Empty State Building (Порожній стейт білдінг). А власники отримували доходи від платних екскурсій, причому число відвідувачів в ті роки перевалило за 4 мільйони. Пройшло десять років, поки всі приміщення, нарешті, були здані. І спочатку слава у хмарочоса була вельми сумна, тому що він виявився дуже привабливою крапкою для самовбивць. Відпочинок у Карпатах
Емпайр-стейт-білдінг був і залишається символом блискучого і чарівного Нью-Йорка . Хоча сьогодні його переросли більш юні суперники, все-таки для багатьох він залишається хмарочосом з хмарочосів. Розміри будівлі дійсно вражають. Первинна його висота складала 381 м, але після установки на даху декількох телеантен в 1950 вона збільшилася майже до 449 м. На нього пішло десять мільйонів цегли і 700 кілометрів кабелю. Загальна площа вікон - два гектари. Сходи налічують 1860 ступенів, там один раз в рік проводиться змагання на швидкий підйом. У офісних приміщеннях можуть розміститися 15000 чоловік, а ліфти здатні за одну годину перевезти 10000 пасажирів.
Хмарочос виконаний в скромному, але елегантному стилі арт-деко. По сірому кам'яному фасаду увись тягнуться смуги неіржавіючої сталі
а верхні поверхи розташовані трьома уступами. Хол усередині має довжину 30 метрів і висоту в три поверхи. Він прикрашений панно із зображеннями семи чудес світу, тільки до них додано і восьме, сам Емпайр-стейт-білдінг. На 86-му і 102-му поверхах є оглядові майданчики, з яких в гарну погоду відкривається вигляд в радіусі 50 миль.
У Емпайр-стейт-білдінг відкрився перший на Манхеттене заклад, в якому за 14 доларів знервовані ньюйоркци впродовж 20 хвилин можуть відпочити від свого «міста, яке ніколи не спить». Це ізольоване приміщення без вікон, де слабке світло ледве розсіює морок, а температуру підтримують на ідеальному для дрімоти рівні, щось середнє між холодом і прохолодою. Проходячи чергу напівтемний хол, Ви бачите два ряди споруд, що нагадують гігантські яйця. Це спальні місця, обладнані за зразком трансформованих крісел в першому класі літаків. За допомогою перемикача можна згасити і без того тьмяне світло, і повністю «відключитися» під звуки дзюркотливих струмочків, хвиль, що набігають на берег, і тужливі голоси дельфінів. Через 20 хвилин лунає звук, що дзижчить, включається світло, і трудящі з новими силам встають, обприскують особу поновлюючим засобом, витираються рушником з ароматом лимона і знову можуть повернутися до суєти міського життя.
|