Вівторок
25-01-28
05:03

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Подорож по Калузько-Ризької гілці московського метро

Подорож по Калузько-Ризької гілці московського метро

У метро завжди є люди. Можна рано-рано вранці їхати в порожньому вагоні електрички, або дуже-дуже пізно в порожньому вагоні трамвая, але не метро. Коли б ви не зайшли туди - рано вранці, пізно ввечері або в самий розпал робочого дня. Завжди - люди: читають, пишуть, слухають музику, і їдуть, їдуть, їдуть.

У 1931 році Пленум ЦК ВКП (б) ухвалив: «Негайно розпочати до підготовчої роботи по спорудженню метрополітену в Москві як головного засобу, який дозволить проблему швидких і дешевих людських перевезень з тим, щоб в 1932 році вже розпочати будівництво метрополітену». Подорож по Калузько- Ризькій гілці московського метро І вже 7 листопада на Русаковской вулиці невелика група людей урочисто відкрила першу шахту, досвідчений ділянка майбутнього метро. Працювали кілька людей. На озброєнні - лопати, мотики і пара коней. На будівництво Московського метро пішло багато сил, часу і, напевно, грошей. Це був не просто транспортний проект. Це була можливість «показати себе», свої можливості, здібності. В. Попов, архітектор: «Це надзвичайно демократичне споруда - для дуже великої кількості людей, людей рухомих, тобто: анти-колонний зал, анти-тронний зал. Динамічна архітектура замість статичної. Характеристика простору - лінійна безперервність. <...> У конструкцій метро в принципі немає верху, немає низу. Ні опор. Метро плаває. Воно утворюється вибирання простору, а не наземним вигороджування. Має аналогію з підводним простором. У ньому немає ренесансної тектоніки стиснутих конструкцій. Є сорочка облицювання, підвішена на тіло сталевої конструкції ».

Московське метро - дійсно дуже красиво. Щоправда, більшою мірою це стосується центральних станцій. Окраїнні - поскромніше, без архітектурних надмірностей. Тому нікого не здивує бадьора група іноземних туристів, дружно клацають фотоапаратами і продиратися через штовханину години пік слідом за екскурсоводом. Однак моя поява на більш ніж окраїнною станції Медведково з тим же самим фотоапаратом і блокнотом у руках викликало певний інтерес. Тим більше що виявилася я там приблизно опівдні, і народу на станції було не дуже багато. І навіть один не цілком тверезий чоловічок у хвацько заламаною кепці запропонував мені «показати Москву». Як раз коли я знімала пропелери, прикрашають вихід з Бабушкінської. Мабуть, вирішив, що фотографувати Медведково може тільки зовсім вже не місцева дівчина. А зовсім навіть не студентка ІЖЛТ, що бажає добре здати Державний іспит.

1 травня 1958 були введені в дію самі старі станції на Калузько-Ризької лінії. Тут були відкриті станції: «Проспект Миру», що має пересадку на однойменну станцію кільцевої лінії, "Ризька", «Олексіївська» («Світ», «Щербаківська», «Ново-Олексіївська») і «ВДНХ» («ВСХВ»). Взагалі - вся ця гілка йде від більш старих станцій, побудованих ще за радянських часів, до більш нових - Ясенів, Бітцевський парк - відкритих вже після перебудови. Значить - перша зупинка - ВДНХ. Це сама «густонаселена» станція по цей бік кільця. Цікаво, чому машиніст оголошує, що «двері закриваються» набагато раніше, ніж пасажири встигають хоча б вийти з вагона, не кажучи вже про тих, хто бажає туди увійти. Від цього - тиснява, паніка і всіляка неввічливість. Але ж з машиністами таке часто-густо. Ніякого терпіння. Або ось ще цікава звичка - стояти, спершись на двері, підпираючи спиною ручку лави. Тобто - абсолютно безцеремонно нависаючи попою над тим, хто сидів пасажиром. Жах! Можу стверджувати це, як людина, який не раз бував у положенні як сидить, так і в положенні нависає. Нічого з цим не поробиш. Така от традиція. Місце в куточку між дверима і лавою здавна є самим затребуваним стоячим місцем. Отже, ВДНГ. Тут дуже багато лавок. І це добре - можна сісти і спокійно записати все, що прийшло в голову. Тим більше що батарея в фотоапараті села все на тій же Бабушкінської. Ще на ВДНГ є красиві люстри. Плафони подвійні - дивляться вгору і вниз, як старші карткові масті. Крім плафонів є щось на зразок круглих металевих вітражів, вставлених в колони. І дуже багато цікаво одягнених людей. На ВДНГ добре гуляти великими кампаніями, і зустрічаються ці кампанії, як правило, в метро. І багато хто з них дотримуються якихось цікавих субкультурних течій. Зараз, звичайно, не час для дозвільних хитань, тому вдалося знайти тільки пару емо-дівчат, роздивляються журнал. Емо мені дуже подобаються. У них яскраві зачіски божевільних кольорів, на зразок салатового або металік, і не менш яскравий одяг, самого неймовірного крою: з корсетами, пишними короткими спідницями, довгими плащами, навмисне рваними рожевими колготами та чоботи на високих платформах. До речі, напевно, тому серед них майже немає повних - спробуй, помісі сніг з такими гирями на ногах.

Їдемо далі. Відразу слідом за мною у вагон влітає тітка з величезним баулом на коліщатках і в дутої зеленій куртці. Народ поспішно-ввічливо розступається. Це ще одна традиція метро - коли бачиш щось великогабаритне і, можливо, не цілком чисте - потрібно терміново стати ввічливим і забратися з дороги. Лише мала частина пасажирів насмілюється знехтувати цим правилом і, замість того, щоб забратися, допомагає чергового важкоатлету утягнути його вантаж у вагон або на сходи. Проїжджаємо біло-зелену Олексіївську і жовту, як курча, Ризьку. На ризьких лавках картонні таблички з великими рукописними буквами «РЕМОНТ». Ремонт чого - не ясно. Взагалі, ці лавки - окрема історія. Як-то раз на Арбатській я бачила лавку з люком. Ну, так - лава. У ній відкрита маленькі дверцята, яка, загалом-то, нікуди не веде. Тут, звичайно, багато чого можна напридумувати ... Але зараз мова не про арбатских лавках, мова про ризьких. А в них нічого цікавого (крім табличок із словом «РЕМОНТ») немає.

Проспект Миру. Хороша станція. Її дуже легко дізнатися, навіть якщо зачиталася і перестала стежити за назвами. По-перше, тут завжди виходить не менше третини вагона. А, по-друге - вона біла в чорну смужку. Взагалі, даремно в Метро не зробили туалетів. Ось, наприклад, у віденському метро вони є на кожній станції. А ще там є ліфти, які перевозять пасажирів з вулиці прямо на платформу. Є звичайний спуск - сходи та ескалатори, а є - ліфт. Це дуже зручно для інвалідів. Тому, напевно, у Відні на вулицях інвалідів в два рази більше, ніж у нас. Їм там зручно. А у нас навіть на вулицю спуститися - проблема. Тому що ліфти вузькі, і накати для візків на сходах не скрізь є. Зараз, звичайно, не про інвалідів мова. Ну, просто це недобре, що так все влаштовано. А з туалетами все досить просто. Потрібно запам'ятати, на яких станціях метро є МакДональдси. Напевно, це не дуже добре по відношенню до Макдональдса. Але, сподіваюся, їх втішить свідомість того, що вони роблять добру справу. Отже, на цій гілці МакДональдси є на станціях: Медведкова, ВВЦ, Ризька, Проспект Миру, Сухаревська, Профспілкова, Калузька, Бєляєво. Такі речі краще про всяк випадок знати.

Отже, їдемо далі. Весь вагон обвішаний агіт-плакатами. Воно і зрозуміло - вибори вже ось-ось. Скрізь триколор і закличні гасла, навроде «Доля вітчизни в твоїх руках». Вони ж - головна, мабуть, тема для дорожніх бесід. Це ще одна цікава особливість метро. У трамваї можна розмовляти з сусідом. У метро - лише з усім вагоном. Інакше тебе навіть сусід не почує. Так що робити нема чого - сиди, підслуховував. Тургенівська. Серйозний чоловічий голос, що оголошував зупинки, помінявся на натхнений жіночий. Цікаво, чому? Китай-місто. Станція-плутанина. Як буває практично завжди - зазівалися пасажир в останню секунду відсахнувся від раптово (хоча, не так вже й раптово) відкрилася двері. Зате тут чудово короткий перехід. Навіть два. І це - теж традиція. Кажуть, в метро є два типи переходів. Для москвичів і для гостей столиці. Для останнього виду існує ціла купа покажчиків, він прямий, довгий і очевидний. Перший же - ніде не позначено (вірніше, позначений, але як зовсім інший перехід), хитромудрі, протівоправен і короткий. Приклад - на Китай-Місті - перехід повз пам'ятник В. П. Ногін. Біля якого, крім переходу, зручно призначати зустрічі. Жовтнева - інша сторона кільця ... І більшого про неї не скажеш. Наближаємося до самої нової частини гілки. Народу виходить значно менше, ніж на Проспекті Миру. Ця сторона гілки подобається мені менше, ніж та, яка нагорі карти. Тут тільки одна забавна станція - Ленінський проспект. Вона викладена по стінах квадратної білою плиткою, у яку вкраплені квадратики інших кольорів. Живіше. Червоного, там, жовтого. Вкраплені вони непередбачувано. У всякому разі, мені ніякої закономірності виявити не вдалося. Але забавно.

Їдемо далі. А далі у вагон зайшла старенька у поношеному смугастому сірому пальті з чорним коміром. Сівши поруч зі мною і побачивши, що я щось записую, вона тут же побажала дізнатися, що саме. А дізнавшись, поділилася думкою, що сьогодні молодь набагато менше приділяє уваги навчанню, ніж у пору старушкіной молодості. І взагалі - з тієї пори багато що змінилося далеко не в кращу сторону. Коли ця тема вичерпала себе, вона стала пояснювати мені, чому в холодну пору року потрібно носити шапки, і що я даремно цього не роблю. Тому що вона, працюючи на будівництві (а вона працювала на будівництві), всі ці речі (про шапку) дуже добре зрозуміла. Так що і мені радить. Я - хороший слухач. Чесне слово. Особливо коли літні жінки вирішують поділитися зі мною своїм досвідом, їдучи в метро. Так що зупинилася вона тільки на станції Ясенів, де несподівано згадала, що їй пора виходити. Спішно розпрощавшись, вона в останню секунду вискочила у вже закриваються двері, а я благополучно дісталася до Бітцевського парку. На Бітцевському парку я вийшла (далі потяг йшов у депо, а туди мені не хотілося), озирнулася - дивитися було рішуче не на що. Оглянулась ще раз - все-таки я людина відповідальна, а іспит - державний. Але було дійсно - нічого. Тоді, з почуттям виконаного в міру сил боргу, я сіла в зворотний поїзд.


[10-03-16][Все для туристів]
У гори — трамваєм (0)

[09-09-18][Відпочинок і поради]
Рейтинг небезпеки країн (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Австрія: радощі шопінга (0)
[09-08-20][Відпочинок і поради]
Що одягнути на Новий рік? (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-18)
Переглядів: 862 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: