Неділя
25-01-26
16:50

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Подорож по арабському Сходу: Ємен

Подорож по арабському Сходу: Ємен

Тут були побудовані перші глиняні «хмарочоси», тут росте справжня кава Мокко, тут збирають ладан і мирру і найкращий у світі мед. А ще в Ємені знаходиться справжнє «восьме диво світу» - руїни храму легендарної цариці Савської.
Подорож по арабському Сходу: Ємен Країна зі східної казки

Розташоване на півдні Аравійського півострова держава Ємен зовсім нещодавно відкрилося для туристів. Мандрівника тут приваблює не тільки збереглася архітектура середньовічних міст, причому кожне місто має свою неповторну архітектуру, а й уклад життя, який не змінюється протягом сотень років.

Цю країну здавна називали Arabia Felix, що означає «щаслива Аравія». Цій назві Ємен зобов'язаний головним чином пахощам, які цінувалися дорожче за золото. Запахи тліючих пахощів використовувалися не тільки для ароматизації повітря, їх дим міг навіювати радісний настрій, викликати любовне бажання, охороняти від лихого ока і знімати порчу, лікувати багато хвороб, головні болі і навіть полегшувати родові сутички, надавати пахощі одязі і волоссю.

Південна Аравія була головним постачальником пахощів. За знаменитим торговому караванному «шляху пахощів» мирра, ладан і інші ароматичні смоли, а також краще рожеве масло, деякі прянощі і засушені квіти доставлялися в Єгипет, Передню Азію, Грецію, Рим та Індію. «Шлях пахощів», який починався в єменському місті Шабва, столиці древнього Хадрамаут, був завдовжки приблизно 3500 км, і каравану, щоб дістатися до місця, потрібно від 70-ти до 90 днів. Каравани верблюдів, що везуть пахощі, розтягувалися на два кілометри. У день верблюди проходили по 30-40 км. А всього щорічно в караванах пахощів брало участь до десяти тисяч верблюдів.

Пахощі до цих пір видобуваються в Ємені у великій кількості. На старих ринках єменських міст можна купити всілякі види пахощів (натуральних і корисних) та спеціальні курильні для них - мабхари. Але не тільки - ще старовинні і сучасні золоті та срібні прикраси, традиційні кинджали - Джамбі, східні прянощі, традиційний одяг і хустки.

У Ємені чимало визначних пам'яток, розповідати про які можна хоч цілий день. Наприклад, про столицю - місто Сана, який розкинувся на плато на висоті 2200 метрів над рівнем моря. Як стверджує середньовічний єменський історик Хасан аль-Хамданія, місто було засноване Сімом, сином врятувався від Всесвітнього потопу Ноя. Потім на цьому місці був побудований оброблений алебастровими пластинами замок Гамдан, найвища вежа якого мала 20 поверхів. Цей один з перших у світі хмарочосів став головним центром різних, змінюють протягом століть один одного релігійних культів. У Сані знаходиться кілька історичних музеїв, старовинних будівель і мечетей, але сама головна визначна пам'ятка - це старе місто.

Старе місто - своєрідний музей єменської архітектури, оголошений ЮНЕСКО ще кілька років тому культурною спадщиною людства. Товсті глинобитні стіни з круглими сторожовими вежами мають сім воріт з важкими створами з червоного дерева. Центральні ворота називаються «Баб-аль-Ємен» - тобто «Врата Ємену». На території старого міста розташований знаменитий східний базар.

Подорож по арабському Сходу: ЙеменАрабскій історик XIII століття Закарія аль-Казвін у своїй книзі «Про країни та народи» пише про столицю Ємену в захоплених тонах: «Сана - найкраще місто по своїм спорудам, місто з самим здоровим кліматом, самої солодкою водою, родючим грунтом і найменшою кількістю хвороб. Якщо людина захворіла в іншому місці, його привозять в Сану, щоб він одужав ». Аль-Казвін особливо докладно розповідає про мистецтво єменських ремісників, що обробляли напівкоштовні камені, в тому числі і сонячний сердолік. Цей камінь, вправлений у срібні персні, носять і сьогодні на Арабському Сході, переважно чоловіки. За східним переказами, сердолік приносить щастя і охороняє від хвороб. І навіть сьогодні справжній сердолік зазвичай вживається з прикметником «єменський».

Найстаріший порт на Червоному морі - порт Мокха. У 17 і 18 століттях Мокха пережила період підйому завдяки експорту кави, який так і називався «мокко». Цей сорт кави став одним з найбільш популярних в Європі, особливо в Амстердамі і Венеції, де були відкриті перші кавові будинки.

Де знаходилося Сабейське царство?

Сабейське царство розташовувалося в Південній Аравії, на території сучасного Ємену. Це була квітуча цивілізація з багатим сільським господарством, високим рівнем іригації і складною соціальною, політичною і релігійним життям. Правителями Саби були "мукарріби" ("царі-жерці"), влада яких передавалася у спадщину. Найзнаменитішим з них була легендарна Бількіс, цариця Шеви, прославилася як найпрекрасніша жінка планети. У Біблії і Корані розповідається про подорож цариці Савської в Єрусалим до Соломона, не менш легендарному цареві, превеликий монарху, який прославився своєю мудрістю. У подарунок цареві Соломонові прекрасна уродженка нинішнього Ємену і жриця якогось культу «ніжної пристрасті», привезла багато - кілька тонн - небачених раніше пахощів.

Подорож по арабському Сходу: ЙеменСтоліцей царства було місто Маріб, що зберігся до цих пір. Для культури стародавнього Ємену були характерні монументальні, схожі на будівлі кам'яні трони правителів. Відносно недавно стало ясно, що в народній релігії стародавнього Ємену дуже велику роль відігравало божество сонця Шамс. А в Корані говориться, що цариця Саби і її народ поклонялися сонцю. Про це говорять і легенди, в яких цариця представлена язичницею, що поклонялася зіркам, в першу чергу Місяці, Сонцю і Венері. Лише зустрівшись з Соломоном, вона познайомилася з релігією іудеїв і прийняла її. Біля міста Маріб збереглися залишки Храму Сонця, потім переробленого в Храм Місячного Бога Альмакха (друга назва - храм Бількіс), а також, згідно з існуючими переказами, десь недалеко під землею знаходиться таємний Палац цариці.

Гордістю Сабейського царства була гігантська гребля на захід від Маріб, яка підпирала воду в штучному озері. Через складну мережу каналів і стоків озеро поіло вологою поля селян, фруктові плантації і сади при храмах і палацах на території всієї держави. Довжина кам'яної дамби досягла 600 метрів, висота була 15 метрів. Вода в систему каналів подавалася через два хитромудрих шлюзу. За греблею збиралася не річкова вода, а дощова, принесена один раз на рік тропічним ураганом з Індійського океану. Гребля була зруйнована римлянами, але її залишки збереглися до цих пір і вражають уяву своїми масштабами.

Вважається, що в Ємен їздити небезпечно. Це не зовсім вірно. Туристичні агентства надають надійну охорону. Але вона потрібна лише для впевненості самих туристів. Єменці - дуже відкритий і дружелюбний народ, з повагою відноситься до російським туристам і взагалі до іноземців. А якщо ви вивчите ще й кілька основних слів арабською, таких як «шукран» («дякую»), то зможете знайти в Ємені чимало друзів.


[10-10-10][Все для туристів]
Єгипетська мозаїка вражень (0)

[09-08-31][Відпочинок і поради]
Ядерний туризм України (0)
[09-08-20][Відпочинок і поради]
Вартість життя в Доміникане (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Кухня без вишукувань. Мальтійське живлення (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-19)
Переглядів: 906 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: