|
---|
Котедж "Карпатська тиша"
Відпочинок у Яремче
0977739122 - Любов 0665020962
|
|
Вечер в Карпатах
::::::Каталог для туриста::::::
Побачити Париж - і вижити. Романтична історія про кохання
Побачити Париж - і вижити. Романтична історія про кохання
То були часи, коли наші стосунки з Олегом досягли свого піку і, нарешті, перейшли у нову несподівану фазу - у глухий кут. Наближався екзотичний день календаря, свято Усіх Жінок 8 березня. День, коли суворо за регламентом від усіх чоловіків тхне галантністю. День великих відкриттів: чоловіки відкривають свої портмоне і, нарешті, дізнаються, що почім. «Бабуся, почому ці квіточки? .. Та ти з глузду з'їхала! .. »Так, це божевільне свято. Для бабусь, які торгують квітами.
Побачити Париж - і вижити. Романтична історія про кохання Олег не любив дарувати мені троянди 8 березня. Може, він боявся вколотися? Ні, він панічно боявся 8 березня! Просто тому, що ненавидів слово «повинен», а в цей день він, не підписуючи контракту, опинявся в боргу перед усіма. Особливо перед тими, хто виявився самотньою жінкою в Жіночий День. 8-го березня Олегові не подобалося навіть виходити на вулицю. Здавалося, треба подарувати квіти всім. Але такого відкриття не переживе навіть дуже солідне портмоне. І виникає мимовільна думка - а може втекти? ..
І ось ми сидимо за столиком ресторану. Я з лінню досліджую виделкою вміст тарілки, Олег задумливо вивчає вміст свого келиха. Ми стали такі близькі, що слів не потрібно. Вони просто не допоможуть. І раптом (!) Він вирішує зробити стрибок у глухому куті. Це коли праворуч - обрив, ліворуч - обрив, попереду - стіна, а позаду - кінці у воду. Залишається одне: стрибнути вгору. І полетіти. «Дами-панове, авіакомпанія« Ейр-Франс »вітає вас. Хоча зовсім і не мріяла бачити вас на борту свого корабля ».
- Принеси мені свій закордонний паспорт, - не змінюючи задумі, прорікає Олег. І, помовчавши, додає: Завтра.
- Завтра? Я не можу, - від переляку навіть забуваю запитати, навіщо я повинна притягти йому свою останню надію покинути країну. У разі раптової революції і приходу до влади гуманоїдів системи Сіріус, якими нас раз у раз лякають по ТБ.
- Чому не завтра? - В очах Олега прокинулася життя. І зробилося очевидно: в гуманоїдів це життя не вірить.
- Завтра я не можу. Обіцяла повечеряти зі знайомим, з тим самим, ну я тобі казала, з нашої богадільні ... («богодільнею» я тоді називала місце своєї роботи. Чому? Дуже просто. Кожен, хто займає пост в цій організації, вважає себе богом, ну або в крайньому випадком, помічником бога. І в зв'язку з займаною посадою робить бог знає що. Тут не те, що у деяких - поробляють, тут ведуть конструктивний діалог про справу (від французького слова - «парле»). Найбільш популярний у місцевих буфетах «сорт »сигарет« Парламент »також походить від французького аналога. І цей аналог (похідне від« ах було б тільки з ким поговорити ») вніс корективи до регламенту моєї долі.
Відвідують «богадільню» люди різних професій і конфесій. Іноді можна покататися в ліфті з батьком православної Церкви, іноді з поважним мусульманином, деколи з відомим режисером, зі співачкою Лолітою і одного разу з "чоловіком своєї мрії. Ох вже ці ліфти ...
Це трапилося за кілька місяців до «початку кінця». У той день я одягла нові туфлі! Весь поверх ходив ходором під стукіт підборів мого настрою. «Віточка, які в тебе туфельки, - захоплення зрілих дам сипалися на мене, - Раніше я теж носила такі, тепер не можу - дуже великий каблук». «А я можу», - від цієї думки настрій ще трохи піднялося: шпилька підросла на кілька сантиметрів. Я впурхнула в ліфт ... і тут же зустріла іншого каблук. Чоловічі туфлі, здається, англійські, з таким елегантним каблучком. Це моя таємна пристрасть! Обожнюю чоловіче взуття з «піднесенням». Плоскі «шузи» такі нудні ...
Погляд ковзнув вище. Довге приталене пальто, здається, знову англійське. А ось бере визначено французька. Російський чоловік може дозволити собі бере в трьох випадках: якщо він ексцентрична «богема», химерний «нетрадіціонал» або сантехнік старого гарту. «Іноземець», - подумала я. Він пересмикнув плечима, немов моя думка потрапила йому проміж лопаток, і надривно закахикала, занурюючи обличчя у величезний шарф. Але який голос (!) Був у цього кашлю. Заговорювати з невідомими - не в моїх правилах. Хіба що запитати дорогу ... Як пройти до бібліотеки, він явно не знав. Але затемнення поглинуло мене ... «Вам потрібен аспірин ... з такою застудою», - промовила я неуважно. Аспірин необхідний при кашлі так само, як серцеві краплі при мігрені. Не допомагає. І прикро, що не допомагає. Але яке це мало значення ...
Він обернувся, подивився на мене уважно ... і, нарешті, зняв ультрамодні темні окуляри, під якими приховував, чорт візьми, божественно красиві очі. «Мій візаві вважав себе супер-зіркою», - подумала я. Темні окуляри пізньої осені! «А у вас є? Аспірин ", - промовив візаві. Я не помилилася: голос сексуальний. Гірше того - ну дуже сексуальний." Аспірину немає. Але є аптека. На першому поверсі », - відрапортувала я.« Так? - Інформація не викликала у нього довіри, - я тут погано орієнтуюся. Двічі заблукав у переходах ».« Можу проводити », - дожили, я добровільно записалася в гіди.
До аптеки було десять кроків, але судячи по неуважності візаві він зміг би заблукати і в п'яти. «Що-то від кашлю» в кіоску знайшлося, а ось аспірин скінчився. І що тепер? «Вас ще куди-небудь проводити?» - Я ризикнула познущатися. Він залишився безутішно серйозний. І після хвилинних роздумів оголосив своє рішення: «Проведіть. Тут неподалік ресторан ... Дорогу я знаю. Але можу заблукати в меню. Пообідайте зі мною ».
З тих пір я часто харчувалася за його рахунок: обідала, вечеряла, пила чай - по-англійськи «файв про жмут». Одним словом працювала позаурочно: робила те ж, чим був зайнятий кожен в нашій організації - «парлекала», тобто перебувала на посаді позаштатного співрозмовника. Ми вели бесіди про мистецтво і політиці, про релігію і сновидіннях, про те, що відбувається в нашому світі і про те, що чекає в потойбічному. Андрій - у нього виявилося зовсім російське ім'я - знав все про все, дещо про мене і нічого не розповідав про себе. Лише одного разу обмовився, що через тривалу відсутність в межах неосяжної Батьківщини розгубив тут практично всіх друзів: не з ким просто поспілкуватися ... Всякий розмова зводиться до укладення угоди. Отже, все ясно: я - його коло спілкування.
Він не намагався мене звабити, навіть цілував - тільки ручку. Але здається він просто жив зі мною. Він дзвонив мені вранці, дзвонив увечері, а вдень, якщо ми обідали не разом, надсилав листи на «мейл». Я так звикла до нього, що забула, як може бути по-іншому. Мій Олег знав про це не все. Але все, що йому потрібно було знати. У мене є хороший знайомий - хіба це заборонено?! Олег не забороняв. Але іноді гарчав. Його репліки викликали нерозуміння. «О, старий Куртізан! - Обурювався Олег сміхом, - Коли-небудь я все-таки утоплю цього красеня ... в ароматі квітів ». «Ти що, його знаєш?» - Сумніви прокралися в мою обитель. «Я його?! - Надто різко вигукнув Олег, - Гадаю, що ні. Ні в кого з тих, кого я знаю, я не помічав такого віроломства. Потайки водити в ресторан чужу дівчину! »
З ресторанів я таємниці не робила. Олег все знав, нічому не опирався, але якось дивно бурчав. Це бурчання, здається, вже стало нашим єдиним приводом до розмови. Інших тим у нас просто не залишилося. А до 8 березня залишилося кілька днів. І раптом Олег знаходить тему: «Так значить завтра знову вечеря з куртізаном?! Ну що ж! Бон апетит - це по-французьки. Приємного апетиту. І все ж принеси мені свій паспорт. Хотів зробити тобі сюрприз, але сюрпризи - це по частині куртізанов. Я покажу тобі Париж, маленький. І повір мені на слово, такого Парижа ти ще не бачила ».
Обіцянка прозвучало кілька загрозливо. «Олег загрожує відвезти мене в Париж», - повідомила я за вечерею своєму «найкращому другові». «Так-так, знаю», - промовив він, перебуваючи в неуважності. «Звідки?» - Я зронила здивований вигук, він полетів на підлогу разом з вилкою. Ледве приловчилися зловити прикмету в польоті: зронити вилку - чекай візиту пані. Андрій мені друг, але жінок тут не треба. До столика підійшла офіціантка з новим приладом: все-таки прикмета спрацювала.
«Звідки знаю? - Без суєтності говорив Андрій, - Ти казала, ви давно збиралися. Париж - гарне місто ». Переконав. І все ж це жахливо: я зрозуміла, що була б зовсім не проти, якщо б він спробував мене спокусити. А він і не думає спробувати. Кошмарний тип! Пора закінчувати цю історію.
Ми їхали додому. Шофер дивився на дорогу, Андрій на мене, я у вікно. «Ти любиш Олега?» - До речі запитав мій найкращий друг. Знайшов час покопатися в моїй душі, коли в ній суцільна розруха. І на уламках напишуть Його ім'я! «Звичайно. Люблю, що ж ще з ним робити », - зізналася, називається. І це була правда. Але не вся. Я любила нареченого, як старого друга, і цього одного, як нареченого. І раптом він захопив мене зненацька і поцілував. Від несподіванки я втратила залишки розуму. І навіть забула спитати, куди він їде: за якихось справах в якусь закордон ... Більше він не телефонував.
8 березня наш літак приземлився в аеропорту «Орлі». Олег вів себе як завжди. Але все ж таки здавався дивним. Він явно нервував. «Боже мій, невже він зібрався зробити мені пропозицію?» - Подумала я з жахом. Тільки не зараз. Він зіпсує мій Жіночий День. Олег запхав мене в таксі і з бездоганним московським прононсом гаркнув: «Монмартр. РУЕ Корто ». Як же наївна я була, вважаючи, що ми їдемо в готель. Це виявився житловий будинок. Квартира у верхніх поверхах. З тераси відкривається вид на Місто Любові і квартал паризької богеми. У плетеному кріслі хтось забув плед і томик Бодлера, на столику мікстуру від кашлю. Раптово у мене змерзли руки. Мікстура з російською етикеткою. Мені навіть здалося, я знаю аптечний кіоск, де вона була куплена.
«Олег, чия це квартира?!» - Мабуть, я майже закричала. «Мого дядька, - відповів він спокійно, - Він у нас актор. Колишній. Колись втік з Союзу до Франції. Тепер вони важливі персони. У них свій холдинг у справах Муз. А що таке? »Дядечко - це вікове визначення. Я представила літньої людини. Схильного до повноти буржуа з сигарою і чаркою коньяку. А мікстура, можливо, його дружини ...
Ми блукали вуличками старого Парижа, забрідали в питні заклади, досліджували Лувр, фотографувалися в обіймах Ейфелевої вежі і до вечора падали від утоми. Олег раптом виявив у себе застуду, прояви якої виражалися наступним чином: він старанно подкашлівал, знищуючи хазяйську мікстуру, і спав у вітальні, надавши в моє розпорядження спальню. «Маленький, я боюся тебе заразити». Я була цілком задоволена. Ідилія закінчилася на четвертий день вояжу.
Олег «зняв» у дядечка квартирку дня на три, але, звичайно, дорогоцінний родич не буде заперечувати, якщо ми трохи затримаємося. Літак у нас післязавтра. А сьогодні у нас закінчилися сигарети. Олег відправився в найближчий магазинчик за французьким «Жетаном» і американським «Мальборо». До чого ж шкідливо курити у французькій столиці! Ціни на сигарети не "кусаються", а просто з'їдають гроші.
Поки мій офіційний наречений фінансово підтримував імпортного виробника, я досліджувала житло таємничого емігранта. Все таємне від секретера до білизняного шафи було замкнено на ключ. На книжкових полицях мешкали російські класики упереміж з світовою спадщиною - Шекспір в оригіналі. Цікаво, господар це читає або грає - все-таки актор. І тут мені стало ясно, що таке актор.
Грюкнули двері. І в дім увійшов голос. Голос з'явився зі стільниковим телефоном. Експресивна французька мова заполонила мене лавиною гірського водоспаду. І збила з ніг - я впала в крісло. Так, це був голос Андрія. Він щось емоційно пояснював опоненту на дроті. І так, за течією бесіди, заплив у вітальню і завмер. Він, зрозуміло, думав, що гості вже поїхали. Але ми тут. Ось чому Олег нервував ... Він чекав останнього акту драми. І хто ж тут режисер? Хто автор сценарію? Ясно одне - це не я.
Я кинулася в спальню: це була єдина кімната з надійним, не підвладним ключу замком. На прохання «відкрити» і обіцянки «пояснити» я реагувала скупим мовчанням. Чуже місто, чужа країна і двоє чоловіків, кожен з яких мене обманював. Що вони задумали? Може, все-таки подзвонити в поліцію? Це була вдала думка. Іноземка викликає «службу порятунку» в чужу квартиру, господар якої респектабельний «месьє». Кого з нас посадять? Мабуть, мене. І добре б у літак до Москви. Любов до Батьківщини нахлинула на мене з неймовірною силою!
За дверима спальні двоє чоловіків з'ясовували стосунки. Олег вибухнув гомеричним реготом: «Друзі мої! Це приголомшливо. Я показав своєму молодому красивому дядечкові фотографію своєї нареченої. Я розповів йому, де вона працює, показав, що пише. І попросив свого милого дядечка з нею познайомитися, щоб перевірити, як моя майбутня дружина себе поведе. Нам пора одружитися, але, по-моєму, щось у нас не так. Дядечко глянув фотографії, прочитав твори, відчитав племінника (не можна так з дівчиною!) І запросив її в ресторан ».
Тиша. Потім неясний шум, здається, боротьба. Тиха бійка - це схоже на Олега. І раптом крик: «Андрійко, чорт! Що? Погано? Віта! У нього непритомність. Принеси води, ліки ... »Я вилетіла з кімнати і встромилася в женишка кулею:« Ти вбити його хотів?! »« Це не я, - гаркнув Олег, - У нього нерви хворі. Він так на сцені падав, лікарі наклали вето на театр ».
-І ти привіз мене сюди, тому що хотів його угробити?! - Версія про вбивство була близька мені як ніколи.
-Тому що цей псих тебе любить, - огризнувся Олег. - Я знав, що так буде, коли притяг йому твою писанину і фотографії. Я знаю його з дитинства, тебе достатньо. Ви вічна пісня один одного. А я співаю тільки в душі.
Андрій відкрив очі і подивився на нас з тугою. «Ну, - зажадав турботливий небоже, - скажи їй. Ось бачиш, не може сказати. Глибокий невротик ». «Залиш його в спокої!" - Лють кричала в мені. І вихлюпувалася на Олега, виштовхуючи його геть з вітальні. Він пішов, а я сіла і спробувала задуматися, але проба не вдалася. Думок не було зовсім. Щоб чимось зайняти порожню голову, принесла Андрію плед. Виявилося, закутаний в хутряне ковдру він виглядає беззахисним. «Тобі краще?» - Обережно погладила його волосся. Він зітхнув і мовчки уткнувся обличчям у мою руку ... «Андрюша ...» - хотіла сказати щось ще, але забула що.
Крізь серце Парижа протікає річка Сена, над річкою нависає Міст Закоханих. Згідно з повір'ям, якщо поцілувати свого обранця безпосередньо під цим містком, то любов буде щасливим і вічного. А може бути, і бажання збудеться - якщо загадати. Я загадала. І раптом подумала - тепер зрозуміло, про що попереджає приказка «побачити Париж і померти». Якщо вдасться вижити в бою, тебе спіткає смертельне щастя.
|
Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-19)
|
Переглядів: 1421
| Рейтинг: 0.0/0 |
|