Пісні страви
Зовсім скоро починається Різдвяний піст, який триватиме з 28 листопада по 6 січня. І, як завжди, сьогодні у нас нова добірка рецептів пісних страв. Пісні страви борщ з «вушками»
Буде потрібно: 2-3 буряків середнього розміру, 4 склянки води, коріння, сіль, цукор за смаком, шматочок житнього хліба. Для тіста: 1 склянка води, борошно (скільки візьме). Для начинки: 100 г свіжих грибів, 1 ріпчаста цибулина, 1 ст. ложка рослинного масла, 1-2 ст. ложки мелених сухарів, сіль і чорний мелений перець за смаком.
Червоний буряк натерти на тертці або дрібно нарізати, залити овочевим бульйоном, в який додано трохи оцту або кислого соку. Закип'ятити. Витримати півгодини. Потім бульйон процідити, заправити і знову довести до кипіння.
Для «вушок» приготувати в'язке, не дуже круте тісто, розкачати його тонким шаром і нарізати кубиками.
Для начинки: нашатковані гриби і ріпчасту цибулю згасити в маслі, остудити, посолити, поперчити за смаком і з'єднати з меленими сухарями.
На кожен шматочок тіста покласти гіркою начинку і покрити так, щоб вийшли трикутні маленькі пиріжки. Краї тіста щільно защипнути, щоб начинка під час варіння не витекла, пиріжку надати форму «вушка».
Смажити «вушка» у фритюрі або варити в злегка підсоленій воді, поки «вушка» не спливуть на поверхню, потім покласти їх у гарячий борщ або подати окремо.
Пісний борщ з квасолею
Відварити білу квасолю. У відвар покласти пасеровану буряк.
Коли бульйон посвітлішає, засипати картоплю, нарізану часточками або брусочками, потім морква, тушкована з томатом. Відразу ж за морквою додати підсмажений з борошном цибулю.
Наприкінці варіння закласти нашатковану соломкою капусту. Посолити, поперчити за смаком.
Якщо в пост вам захочеться покуштувати пельмені, тісто для них можна буде приготувати і без яєць.
Тісто для пісних пельменів
На 300 мл води буде потрібно: 3 ст. ложки манної крупи, сіль за смаком, борошно.
У підсолену воду покласти манну крупу і дати їй розбухнути. Потім, додавши борошно, замісити круте тісто. Ліпити пельмені як зазвичай.
Начинки для пісних пельменів
1. Тушкована капуста з ріпчастою цибулею - загасити капусту з цибулею, посолити, поперчити за смаком.
2. Тушкована морква з ріпчастою цибулею - моркву натерти на крупній тертці, цибулю нарізати кубиками і згасити в рослинному маслі, приправити сіллю і чорним меленим перцем.
3. Гарбуз або кабачки, тушковані з моркву і цибулею - кабачки або гарбуз, моркву натерти на крупній тертці, цибулю посікти і всі разом згасити з додаванням рослинної олії. Посолити, поперчити за смаком.
А тут кілька рецептів пісних вінегретів і салатів. Ці страви відмінно підходять для пісного харчування.
Вінегрет картопляний з зеленою цибулею (старовинна російська кухня)
Буде потрібно: 400 г вареної картоплі, 200 г зеленої цибулі, 2 ст. ложки рослинної олії, сіль за смаком.
Картоплю відварити в мундирі, очистити, нарізати кружечками. Зелену цибулю дрібно нарізати і змішати з картоплею, посолити за смаком і заправити рослинним маслом.
Вінегрет «Київський»
Буде потрібно: картоплин, 3 морквини, 2 буряки, 2 ріпчасті цибулини, 3-4 маринованих огірочка, 1 банка (250 г) консервованого зеленого горошку, 200 г маринованої капусти, рослинне масло, сіль за смаком.
Картопля, буряк і моркву відварити, очистити, охолодити.
Нарізати овочі невеликими кубиками, додати горошок і капусту, посолити за смаком, заправити рослинним маслом і ретельно перемішати.
Дати вінегрету настоятися 6-8 годин.
Салат грибний з овочами
З розрахунку на 1 порцію потрібно: 60 г печериць, 1 картоплина, 40 г квашеної капусти, Ѕ ст. ложки рослинної олії, цукор, сіль, оцет за смаком.
Відварену картоплю нарізати скибочками, додати нарізані відварені печериці, капусту. Заправити салат оцтом, рослинним маслом, посолити і посипати цукром за смаком.
Салат «Російський»
Буде потрібно: 200 г капусти, 2-3 капустяні качани, редька, по 2 моркви і ріпчастої цибулині, 3 ст. ложки томатної пасти, 2 ст. ложки рослинної олії, оцет, сіль і чорний мелений перець за смаком.
Листя капусти дрібно нарізати, кочережки настругати соломкою, все перемішати і посолити.
Ріпчасту цибулю нашаткувати кільцями, невелику моркву і редьку натерти на крупній тертці, часник дрібно порубати або пропустити через часниковий прес.
Все змішати з капустою, додати томатну пасту і рослинне масло. Посолити, поперчити за смаком, заправити оцтом і ретельно перемішати.
Прикрасити салат кільцями ріпчастої цибулі, скибочками моркви і зеленню.
Ікра бурякова з томатом
Ікра послужить і самостійною стравою та добавкою до відварного картоплі, каш і макаронів.
Буде потрібно: 3-4 буряки, 20-30 г томатної пасти, 1 ріпчаста цибулина, 1-2 корнішона, лимонний сік, сіль і чорний мелений перець за смаком.
Буряк відварити або спекти, очистити і нарізати шматками.
Ріпчасту цибулю нарізати і підсмажити на олії, додавши в нього трохи томатної пасти.
Пропустити через м'ясорубку буряк разом з цибулею, а потім цю масу небагато згасити на рослинному маслі. Посолити, поперчити за смаком, додати лимонний сік.
При подачі до столу прикрасити ікру дрібно нарізаними корнішонами.
Паштет з квасолі
Цей паштет, також як і бурякову ікру, можна використовувати як самостійне блюдо, як гарнір або намазки для бутербродів.
Буде потрібно: 0,5 кг квасолі, 1 ріпчаста цибулина, сіль, чорний мелений перець і оцет до смаку.
Квасоля промити і відварити в підсоленій воді до м'якості. Потім воду злити і квасоля розім'яти в пюре.
Ріпчасту цибулю дрібно нарізати і обсмажити на олії до золотистого кольору, змішати його з квасолею. Посолити, поперчити за смаком, додати оцет.
Подавати паштет охолодженим.
Плов вегетаріанський
Буде потрібно: 0,5 кг рису, 2 ріпчасті цибулини, 3 морква, 2 болгарські перці, 200 г чорносливу, 3 свіжих помідора, 3 зубчики часнику, 700 мл води, рослинне масло, лавровий лист, сіль і чорний мелений перець за смаком.
Цибулю, моркву і болгарський перець подрібнити і окремо обсмажити на олії до готовності.
Чорнослив нарізати соломкою, часник роздавити, помідори нарізати кубиками.
Рис промити, з'єднати з обсмаженими овочами, помідорами, часником і чорносливом. Додати лавровий лист, посолити, поперчити за смаком.
Все перемішати й залити гарячою водою.
На сильному вогні довести до кипіння, зменшити вогонь і варити плов до готовності, не помішуючи.
У дні, коли дозволяється риба можна приготувати такі страви:
Риба в морквяно-томатному соусі
Ця страва однаково смачно в гарячому і холодному вигляді.
З розрахунку на 1 порцію потрібно: 200 г свіжої риби, 15 г борошна, 15 г рослинної олії, маринований ріпчаста цибуля, зелена цибуля, сіль за смаком. Для соусу: 30 г моркви, 30 г ріпчастої цибулі, 20 г соняшникової олії, 60 г гострого томатного соусу, 20 г води, лавровий лист, сіль і чорний мелений перець за смаком.
Рибу очистити, посолити, обваляти в борошні, покласти в розтоплене масло і смажити до готовності.
Приготувати соус: терту моркву і дрібно нарізану ріпчасту цибулю підсмажити в олії до готовності. Потім додати томатний соус, лавровий лист, посолити, поперчити за смаком. Залити водою і закип'ятити.
Викладати шматочки смаженої риби в глибоку сковороду або казанок, поливаючи кожен шар приготовленим соусом. Закрити посуд кришкою і поставити в духовку. Запікати протягом 1 години при помірній температурі.
Подати до столу, прикрасивши кружечками лимона, маринованим і зеленою цибулею.
Кільки з картоплею
Буде потрібно: 5-6 картоплин, 150-180 г очищених від кісток і голів кільок (філе), 1 ст. ложка рослинної олії, 2 ст. ложки оцту, зелена цибуля, сіль і чорний мелений перець за смаком.
Картопля очистити, відварити і протерти крізь решето або сито над салатник, укласти гіркою.
У підстави картопляної гірки помістити філе кільок, згорнуті колечками. Між ними покласти дрібно нарізану зелену цибулю. З масла, оцту, солі і перцю приготувати соус і полити їм картоплю.
Навіть котлети можна приготувати в піст, але, зрозуміло, не з м'ясного фаршу, а ось такі
Незвичайні котлети
Буде потрібно: 100 г сушених грибів, 200 г ріпчастої цибулі, 500 г відвареної картоплі, рослинне масло, панірувальні сухарі, сіль і чорний мелений перець за смаком.
Гриби промити, замочити на 2-3 години, у цій же воді відварити.
Гриби дрібно нарізати і спасерувати разом з дрібно нарізаною ріпчастою цибулею на рослинному маслі.
Гарячий відварену картоплю протерти крізь сито і змішати з обсмаженими грибами і цибулею. Посолити, поперчити за смаком.
Зробити котлети, обваляти їх у панірувальних сухарях і обсмажити на рослинному маслі.
До котлет можна подати кетчуп або томатний соус.
|