П’ятниця
25-02-07
15:48

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Останнє китайське місто в печері

Останнє китайське місто в печері
            
    Жондон

    Для Ванг Фенгуана (Wang Fengguan) його печера - його фортеця. Він живе в одній з печер південної провінції Китаю Гуйчжоу (Guizhou) і навіть не збирається її покидати, рівно, як і 20 сімей села в якій він живе.
   «Куди ми підемо?», - говорить Ванг сидячи в своєму будинку, побудованим в печері, де його сім'я в бідності жила впродовж останніх 50 років.
   «Це наш будинок. Ми до нього звикли», - додає він.

        Село Ванга має назву Жондон (Zhongdong), що дослівно переводиться як «середня печера». Печера, в якій вона побудована, схожа на величезний ангар, тисячоліттями утворювалася усередині гори за допомогою вітру, води і сейсмічної активності.
        У інших частинах Китаю люди живуть в будинках висічених в схилах гір і горбах і якщо вірити місцевому уряду, Жондон - останнє місце в країні де люди рік за роком живуть в природно освіченій печері.
        Всі поселенці відносяться до етнічної групи Мяо, Азії Хмонг, що імовірно відноситься до Південно-східної народності (Hmong).
        Дістатися до печери шалено складно. Вам буде потрібно 4 години їзди на машині від столиці провінції - Гуянг (Guiyang), причому останній з чотирьох годинників - по болотистій дорозі, яка нависає над величезною долиною, високо над річкою. Але і це ще не все. Вам буде потрібно ще годину пройти пішки в гору по вузькій стежині. Це єдиний шлях в Жондон і все привозиться сюди (їжа, цемент і навіть пральні машинки) іменной по цій стежці.
        Держава побудувала удома для поселенців села в долині біля печери, але вони не бажають йти, аргументуючи це тим, що удома непридатні для них, оскільки вони протікають під час сильних дощів, які характеризують вологий клімат Гуйчжоу.
       «Ми думали про переселення, але бажання немає», говорить Ванг Хаужонг (Wang Houzhong), сидячи на підлозі і обробляючи бамбук, для того, щоб зробити килимок.
       «Ми останні китайські мешканці печер», - додає він. «Наше життя дуже гірке».


           Місце для оптимізму

            Можна сказати напевно - життя в селі дуже складне. Величезним щастям для людей є заробіток в 1 000 юанів ($129) на сім'ю в рік.
            Жінки народжують безпосередньо в печері, в будинках з брудними підлогами і первісними вогнищами. Найближча лікарня розташована в 5 годинах ходьби від печери.
            Проте, якщо вірити словам жителів - за останній час життя в печері значно покращало. З'явилися електрика і школа, яка як практично всіх будівель в Жондон не має даху (оскільки не потребує її). У чотирьох будинках вже є телебачення, деякі навіть з DVD плеєром, а у деяких є пральні машинки. Супутникові тарілки видніються на скелях біля входу, а недалеко від них навіть коштує вежа мобільного зв'язку.
           «Школа кардинально змінила наше життя», - говорять жителі. Діти тепер вільно говорять без акценту на Мандаринському китайському, тоді як їх батьки і прародителі до цих пір не можуть звикнути до офіційної мови Китаю.
           «Коди я був молодший, нам доводилося йти 3 години до школи і стільки ж назад», - говорить Ванг Фенгуан. « Здорово, що у нас побудували нову школу!»
           Також проводяться заняття для дорослих. Прогрес позначається довідками і замітками на будинках. Папір з написом «пішов від неписьменності» вішається на будинки в яких дорослі відвідували уроки.
            Проте, як і раніше у людей дуже багато роботи і подів. Як і раніше, один раз в тиждень вони ходять в найближче місто (займає 4-5 годин) для того, щоб купити речі які вони не можуть самі виростити або зробити (зубна паста, мило і так далі), а також, для того, щоб продати свою худобу.
            У посушливий сезон в селі обмежено споживання води. У зв'язку з цим, навколо печери розставляються відра, для того, щоб в них збиралася дощова вода. Також по можливості вони будують колодязі усередині печери.


                Економічна загроза

                Багато суперечок йде з питання, коли і для чого люди поселилися в цій печері. Деякі поселенці говорять, що їх рід жив тут в перебігу багатьох поколінь. Інші говорять, що переїхали сюди лише під час хаосу, який слідував за комуністичною революцією 1949 року, щоб сховатися від бандитів.
                Окрім головної печери існує нижня печера, яка занадто волога для проживання і верхня, в якій теж ніхто не живе.
                На жаль, Жондон з часом стає це менше і менше і головною провиною цьому - економіка. Велика кількість жителів вже виїхала працювати в інших, багатші, частини країни.
                Вся три дитина Луо Яомей (Luo Yaomei) вже виїхали, залишивши їй ростити своїх дітей в її обпаленому димом солом'яному будинку біля входу в печеру. «Ніхто з них не хоче жити тут», - говорить вона. «Мир зовні, звичайно ж, краще», - додає вона із сумом.



[09-11-01][Все для туристов]
Сувениры - Домой? (0)

[09-09-19][Відпочинок]
Солотвино. (1)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Йорданія: поїсти від душі (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Спогади про опришків (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: Lubchuk (10-11-05)
Переглядів: 666 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: