Четвер
24-03-28
22:53

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Легенди про Яремче, карпати.

Основні властивості деревини, побудова деревини

Основні властивості деревини, побудова деревини


Дерево - один із самих популярних будівельних і матеріалів виробів. Воно порівняно легко обробляється найпростішими інструментами. Деревина є досить твердою, міцна, пружна, легко піддається обробці (колеться, пиляється), легко склеюється.
  Але деревина також має і недоліки: вона може жолобитися, всихати, набухати, тріскатися, що веде до зміни форми виробу і стає причиною шлюбу. Тому будь-який виріб з деревини завжди виготовляється з урахуванням її фізико-механічних властивостей. Ці властивості залежать від породи дерева. Фізичні властивості деревини - це колір, блиск, запах, теплопровідність, розбухання і усушка, жолоблення, вологість, електропровідність. Механічні властивості - це міцність, пружність, пластичність, в'язкість, крихкість, твердість, зносостійкість.

  Будова дерева Дерево складається з коренів, стовбура і крони (рис. 1).

Будова дерева
  Коріння утримують дерево у вертикальному положенні, а також забезпечують водою та поживними речовинами. Крона - це вершина стовбура дерева разом з гілками і листям або хвоєю. Листя або хвоя перетворює вуглець з повітря в органічні речовини, необхідні для життя дерева.

  Ствол - найцінніша частина дерева утримує крону. Він проводить поживні речовини від коренів до крони і від крони до коріння. У стовбурі зберігаються запаси поживних речовин.

  Товщина стовбура змінюється від кореня до вершини. Товста нижня частина стовбура називається комлем, верхня, тонка частина вершиною.
Стовбур дерева складається з вертикально спрямованих волокон, розташованих навколо серцевини радіальними кільцями. Для ознайомлення з природним малюнком деревини, утвореним розташуванням волокон, рекомендується розрізати її в трьох напрямках: уздовж волокон (радіальний розріз), впоперек волокон (торцевий або поперечний) та під кутом (тангентальний або тангенціальний) (рис. 2, 3).

Розрізи деревини
Основні розрізи стовбура
  Поздовжній радіальний розріз проходить через серцевину стовбура, при цьому розрізі видно вертикальні лінії волокон.
  Поздовжній тангентальний розріз проходить вздовж стовбура паралельно серцевині на будь-якій відстані. На такому розрізі видно лінії, що сходяться конусоподібно, тобто текстура деревини.
  Поперечний розріз волокон проходить перпендикулярно осі стовбура і утворює торцеву площину. На торцевій площині видно основні частини стовбура: кора, деревина з річними кільцями і серцевина (рис. 4).

Поперечний розріз стовбура і його будова
Кора складається з 2-х шарів: зовнішнього - пробкового і внутрішнього - луб'яного, Пробкова шар захищає деревину стовбура від зовнішнього середовища і механічних пошкоджень, в луб'яне шарі відбувається рух соку. Між корою та деревиною розташований тонкий шар живих клітин. Він називається камбій. У камбії відбувається утворення нових клітин, які утворюють річні кільця (шари) деревини.
  Серцевина - це пухка тканина в середині стовбура, утворена в перші роки життя дерева. Навколо серцевини розташовані концентричні річні кільця (річні шари) деревини.

  Серцевинні промені - це світлі блискучі смужки, спрямовані від серцевини до кори. Вони запасають поживні речовини, а також проводять їх, повітря, воду в горизонтальному напрямку. Ці промені в одних деревах яскраво виражені (дуб, бук, вільха), в інших - практично непомітні (осика, береза, груша). Малюнок, утворений шарами деревини, називається текстурою. У різних порід дерева текстура неоднакова. У дуба, сосни і ряду інших порід вона виражена досить яскраво і відрізняється красивим малюнком, у липи, вільхи, берези майже непомітна.

  Текстура дерева особливо сильно виявляється при поліруванні, лакуванні, травленні. В окремих порід деревина всередині стовбура відмирає і має більш темний колір, ніж решта деревина. Цю частину стовбура називають ядром. Ядро - найбільш цінна і міцна частина деревини. Породи, в яких вона утворюється, - називають ядровими. До них відносяться: кедр, яблуня, сосна, дуб, ясен і ін Навколо ядра розташований шари світлої деревини, званий заболонню. Це - живий деревина. Деревина заболоні більш насичена вологою і має меншу міцність в порівнянні з ядрової деревиною.

  Породи, у яких явної відмінності між ядром і заболонню немає, називають безьядровимі. Безьядровие породи поділяються на спелодревесние і заболонні. Спелодревесние породи - ті, у яких деревина всередині стовбура майже повністю відмирає, але не відрізняється за кольором від заболоні. До таких порід належать ялина, липа, осика, ялиця. Заболонь породи - ті, у яких деревина в центрі не відмирає і нічим не відрізняється від заболоні. До цієї породі відносяться береза, липа, осика, вільха, клен, груша.



[10-12-28][Все для туристів]
З літа в зиму, з Апецької на Боржаву (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
ОАЕ: можна і не можна (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Визначні пам'ятки, головні місця Латвії (0)
[09-08-22][Відпочинок і поради]
Найдорожчі види сексу (0)

Категорія: Легенди про Яремче, карпати. | Додав: vechervkarpatah (10-11-14)
Переглядів: 2214 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: