|
---|
Котедж "Карпатська тиша"
Відпочинок у Яремче
0977739122 - Любов 0665020962
|
|
Вечер в Карпатах
::::::Каталог для туриста::::::
Нижній Новгород - волзький перлина
Нижній Новгород - волзький перлина
За 400 кілометрів від Москви на злитті Волги і Оки розкинувся чудовий споконвічно російське місто - Нижній Новгород. І. Рєпін називав місто «царствено поставленим над всім сходом Росії». Думаю, що кожен, хто хоч раз прогулявся по набережних і вулицях Нижнього, погодиться з іменитим художником. Нижній Новгород - волзький перлина Трохи історії
Нижній Новгород був закладений в 1221 році князем Юрієм Всеволодовичем в тому місці, де Ока впадає в Волгу, як опорний пункт оборони російських кордонів від мордви, черемисів і татар. Вигідне географічне положення сприяло розвитку міста, і вже до середини XIV століття він став столицею великого Суздальсько-Нижегородського князівства.
Перша назва було саме «Нижній Новгород». Історики пояснюють це тим, що розташований він був у "Низовський" землях щодо Новгорода Великого.
У 1311 московський князь Юрій Данилович захопив Нижній Новгород, де посадив на княжіння свого брата Бориса. У 1341 році місто стало столицею самостійного Нижегородського князівства, яке займало велику територію.
З кінця XV століття на багато десятиліть Нижній стає надійним оплотом Москви в боротьбі за великий річковий шлях. У XVI столітті для будівництва в місті кам'яного кремля запрошуються московські зодчі. Створені за єдиним задумом і планом могутні зміцнення Нижегородського Кремля встояли під натиском численних ворогів. Його стіни і вежі збереглися до наших днів майже у первісному вигляді.
Від стін Нижегородського Кремля взимку 1612 виступило ополчення на чолі з Кузьмою Мініним і Дмитром Пожарським для боротьби з польсько-литовськими загарбниками. Ще однією знаменною історичною подією в історії міста був приїзд Петра Першого 28 травня 1722. У Нижньому він відсвяткував своє п'ятдесятиріччя.
З 1714 року місто стало губернським, а з 1779 по 1796 рік - центром Нижегородського намісництва. На рубежі 18 і 19 століть Нижній Новгород був великим науковим і культурним центром країни. З 1900-х років Нижній Новгород перетворюється у великий центр суднобудування, автомобільної та авіаційної промисловості. Місто по праву стає третім містом Росії.
З початку 30-х рр.. 20 століття місто стало носити ім'я А.М. Горького, на честь 40-річчя літературної та громадської діяльності письменника. Після революції починається етап активного індустріального зростання міста. Для багатьох поколінь радянських людей Горький асоціювався з автомобільним заводом, який був побудований за 17 місяців і введений в дію 1 січня 1932. У 1991 році місту повернено найменування Нижній Новгород.
Нижегородський Кремль
Нижній новгородДо наших днів збереглися багато стародавніх споруди, якими по праву славиться місто. Створені талановитими майстрами архітектурні композиції з Білокам'яною різьбленим декором, мальовничі ансамблі дивують і захоплюють своєю красою. До їх числа, безперечно, стосується в першу чергу Кремль.
Нижегородський Кремль - унікальне оборонна споруда початку XVI століття - був побудований у відповідності з усіма правилами інженерного мистецтва і ніколи не був захоплений ворогами. Стоїть він на плоскій вершині і cеверо-західних схилах Часовий гори.
Назви башт Кремля наступні:
Дмитрівська, або Дмитрівська (головна, на ім'я нижегородського великого князя Дмитра Костянтиновича); Комора (служила складським місцем); Нікольська (по сусідству з Микільської посадской церквою, тепер не існує); Коромисла (за нібито похованої під нею легендарної дівчини з коромислом); Тайницкая (за таємним підземним ходом з неї до річки Почайни (інакше - Почаге); Північна, або Іллінська (по своєму північному положенню щодо інших кремлівських веж і по сусідству з посадской церквою Іллі Пророка); Годинна (за встановленими на ній у XVI ст. Годинах); Іванівська (по сусідству з посадской церквою Іоанна Предтечі, тепер не існує); Біла (по білокам'яної облицюванні нижньої частини зовнішнього фасаду); Георгіївська (по сусідству з посадской Георгіївською церквою, тепер не існує); Порохова (за метою зберігання пороху та інших боєприпасів). Зараз від Комори вежі починаються екскурсії по кремлівській стіні.
Нижній новгородНа території Кремля красується Михайло-Архангельський собор, закладений ще при заснуванні міста. Нинішня будівля була зведена в 1631 році в пам'ять перемоги народного ополчення. Будинок собору служило домовою церквою великих князів Н. Новгорода і усипальницею їхніх нащадків. У 1962 році в собор перенесений прах нижегородського патріота Козьми Мініна. Останній раз Собор був відреставрований у 2005 році з нагоди 250-річчя з дня народження Преподобного Серафима Саровського.
Тут же на території Кремля розташовані будівля Нижегородської адміністрації, свого часу служила резиденцією губернатора Нижегородської області, і Будинок губернатора, побудований в 1837-1841 роках, де в даний час розташовується Нижегородський художній музей, що володіє однією з найбагатших в Росії колекцій російського живопису.
Нижній новгородНапротів будівлі адміністрації стоїть пам'ятник-обеліск Мініну і Пожарському, споруджений в 1826 році на народні кошти в ознаменування визволення Вітчизни від польсько-литовських інтервентів у 1612 році. Поруч з обеліском знаходиться меморіал, присвячений нижегородцам, загиблим в боях з фашизмом. Тема Великої Вітчизняної війни відображена також на Алеї слави, де представлені «знаряддя перемоги», які випускала Нижегородська промисловість. Горьковський автомобільний завод вже у 1943 році освоїв серійне виробництво «Катюші», а на заводі «Червоне Сормово" випускалися танки Т-34, військові кораблі і підводні човни.
Нижній новгородПерпендікулярно Дому губернатора варто Будинок Рад, побудований в 1931 році в стилі конструктивізму. З висоти пташиного польоту він нагадує літак. Зараз в цій будівлі працює Нижегородська Дума.
Від Георгіївської вежі Кремля вниз до річки спускається Чкаловська сходи (1943-1949), задумана як пам'ятник перемозі в Сталінградській битві. Біля підніжжя сходів встановлений катер «Герой», що входив до складу Волзької флотилії.
Церква Собору Пресвятої Богородиці (Строгановская)
Нижній новгородРождественская (Строгановская) церква була побудована в 1719 році, і мені вона здається самим гарною російською церковним спорудою XVIII століття. Будівництво велося на гроші купців Строганових в стилі «барокко». Церква відзначається майстерною білокамінної різьбленням, витонченої дзвіницею і флюгером з годинником. Оздоблення церкви відповідає її зовнішньому вигляду. До наших днів зберігся різьблений іконостас з живописом Строгановских ізографів.
Пам'ятник К. Мініну і Д. Пожарському
Нижній новгородВ 1808 уряд Олександра I оголосило конкурс на установку в Нижньому Новгороді пам'ятника героям народного ополчення 1612 року. Кращим був визнаний проект відомого скульптора І.П. Матроса, але, на превеликий жаль нижньогородців, монумент було вирішено встановити в Москві на Червоній площі. Сталося це 20 лютого 1818. Через 200 років у Нижньому Новгороді, поруч з храмом Іоанна Предтечі (де в 1612 році К. Мінін звернувся до нижегородцам зі своїм знаменитим відозвою), була відновлена історична справедливість - встановлена точна копія московського пам'ятника Мініну і Пожарському.
Нижегородська ярмарок
Нижній новгородІсторія Нижегородської ярмарку починається з XVII століття, коли в 1641 році ярмарок був офіційно затверджена біля стін Макарьевского монастиря, розташованого в 90 км від Нижнього Новгорода вниз по річці Волзі. У 1817 році після пожежі вона була перенесена в Нижній Новгород. Невипадково, що протягом багатьох десятиліть ярмарок називалася по імені своєї попередниці Макаріївського.
На Нижегородської ярмарку вперше за весь час будівництва ярмарків в Росії були влаштовані санітарно-технічні приміщення, була побудована перша в Росії підземна склепінчаста каналізація.
У середині XIX століття вартість привезених на Нижегородський ярмарок товарів перевищувала 60% загальної вартості товарів, які прибували в Росію. Саме до цього часу був утворений унікальний архітектурний ансамбль, який не мав собі рівних не тільки в російській, а й у європейському містобудуванні XIX століття.
У наші дні Нижегородська ярмарок - одна з найпрестижніших у країні виставкових майданчиків.
Собор Олександра Невського
Нижній новгородІсторія Собору тісно пов'язана з історією Нижегородської ярмарку. Коли Макарьевская ярмарок була переведена в Нижній Новгород, на території ярмарку був побудований Спаський собор. Але одного храму виявилося мало. Було прийнято рішення про зведення ще однієї церкви для Нижньогородської ярмарку.
У 1856 році почався збір коштів на будівництво храму. Церква вирішено було звести на Стрілища - місці злиття Оки і Волги. Архітекторами стали Володимир Іванович Даль і Роберт Якович Кілевейн.
Собор був закритий у 1929-1930 роках, за радянських часів у приміщенні храму розташовувався склад. Під час Великої Вітчизняної війни на центральному барабані собору Олександра Невського стояла зенітна батарея, яка захищала нижньогородське небо від ворожих нальотів.
У 40-х роках в будівлі храму сталася пожежа, яка знищила інтер'єр собору і розпис на стелі і стінах. Після цього залишки внутрішньої штукатурки були повністю збиті. У вересні 1991 року в соборі і на прилеглій території почалися реставраційно-відновлювальні роботи, які тривають донині.
Державний банк
Нижній новгородБил відкритий в 1913 році на честь 300-річчя династії Романових. Банк був побудований в архітектурній манері XVII століття і відрізнявся багатим внутрішнім оздобленням. Розташований банк на вулиці Велика Покровська, яка є пішохідною зоною для туристів.
Звичайно, це лише невелика частина тих дивовижних місць, які можна подивитися в Нижньому Новгороді. Подорожуйте більше, адже в Росії так багато дивовижних куточків, від яких душа завмирає в захваті! І для того, щоб отримати незабутні враження, зовсім необов'язково їхати далеко від дому.
|
Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-19)
|
Переглядів: 893
| Рейтинг: 0.0/0 |
|