Понеділок
24-12-23
14:06

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Ніч матері

Ніч матері

Дуже багато традицій святкування тих чи інших подій прийшли в наше життя ще від язичницьких предків. Просто вони були прихильно перейняті християнською церквою. А поступово було забуто, що щось з'явилося раніше, ніж саме християнство. Так, в язичництві існував свято зимового сонцестояння, який святкувався 12 днів. Починалися святкування «Вночі матері», яка припадала на 20 грудня.
Ніч матері Ніч матері має велике значення в язичницькій традиції. Найдовша ніч припадає на 22 грудня і є вночі зимового сонцестояння. З цього періоду день починає збільшуватися, і за повір'ям древніх, саме в цю ніч народжується бог сонця і світла. Але перед нею, в Ніч матері, відбувається деяке таїнство, коли відкриваються ворота іншого світу. Так нове життя потрапляє в наш світ. І головну роль у цьому відіграє саме мати, яка потаємну темну двері і відриває.

До цього дня ретельно готувалися, адже це початок 12-денного святкування. Починаючи з цього дня в будинку не можна нічого робити, підмітати і прибирати, готувати і шити. До вечора 20-го числа господині зобов'язані закінчити приготування до свята, прибрати і прикрасити будинок, а також наготувати багато страв. Також вся сім'я обов'язково ходить в лазню митися, щоб очистити свої тіла перед такою важливою подією.

Прикрашається будинок обов'язково гілками вічнозелених дерев. Це символізує вічність життя, а також цієї традиції приписується захист мешканців будинку. Головний атрибут свята - це вінок Йоля. Його роблять з ялини в формі кола. Це символ того, що все в світі циклічно: смерть і народження. Вінок означає, що все в світі змінює одне одного, щось гине, а щось народжується. Вибір зелених гілок ялівцю або сосни не випадковий, адже саме цей колір можна вважати символічним початком весняного відродження.

На вінок ставлять чотири свічки, які означають чотири пори року, чотири сторони світу, чотири елементи, чотири тижні місячного циклу перед святкуванням зимового сонцестояння. Вінок встановлюють в тому місці будинку, який можна назвати його серцем, можливо, це камін або ще щось. Свічки горять спочатку за спаданням, запалюють відразу чотири, а потім по одній гасять на знак того, що сонце втрачає свою силу. Потім, в ніч зимового сонцестояння, знову запалюють всі чотири свічки.

Ніч матері завжди починається пишними і веселими застіллями. Це не випадково, вважалося дуже важливим накрити багатий і ситний стіл, а також поласувати досхочу різною смакотою. Це було гарантією того, що весь рік буде таким же ситним, багатим і прибутковим. Навіть домашнім тваринам давали їжі більше, ніж тим потрібно або ніж давали зазвичай.

У цілому ж Ніч матері була початком дуже суперечливого періоду, коли духи з іншого світу могли впливати на людей. Багато хто навіть не залишали протягом 12 днів межі будинку, щоб не опинитися під впливом нечистої сили. Після закінчення 12 днів проходили святкування настав Нового року. А це означає, що починався новий круг життя і можна було знову займатися повсякденними справами і не думати про світ потойбічний.

Зараз не скрізь вже пам'ятають про те, які традиції святкування були у наших язичницьких предків. Ми наряджаємо ялинку і будинок на Новий рік, при цьому навіть не знаючи, що це пішло від традиції святкування зимового сонцестояння. Традиції різдвяних гулянь, пишних застіль та інших заходів, пов'язаних із зимовими святами, також беруть початок саме від язичницьких традицій, які просто були трохи перероблені. З них були взяті ті елементи, які найбільше підійшли під християнське вчення. Тому не зайвим буде і нам знати, «звідки є пішла Русь».


[10-12-28][Все для туристів]
Феномени Старуні (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Бродіння «блакитної» крові. Їдемо відпочивати. (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Канада: особливості поведінки (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Легенда про озеро Синевір (4)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-25)
Переглядів: 819 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: