НАБЛИЖАЄТЬСЯ ВІДПУСТКА? ДОЗВОЛЬТЕ СОБІ БІЛЬШЕ! |
Один мій знайомий, любитель сафарі в Африці, знайшов альтернативу цій дорогій звичці -- відправився на Подляшье подивитися на бізонів і несподівано для себе записався там на татарські кулінарні курси. Звідки в польському Подляшье татарські кулінарні курси? Та просто там компактно проживає татарське населення, збереглися татарська мова, традиції, мечеті. Тут же знаходиться Біловезький заповідник, в якому мешкають зубри і бізони. Повернувся мандрівник хай і не засмаглим, але таким, що посвіжішав. І відпочив, і поправив здоров'я на свіжому повітрі (акліматизація не знадобилася), і нових вражень привіз. А який тар-тар навчився готувати!
ПЛЯЖ ВЖЕ НЕ В МОДІ? ольшинство з нас -- «жертви» офісів і сидячої роботи, ми просто-таки маємо потребу в русі! Тим більше що туризм з кожним роком стає різноманітнішим. Валятися на пляжі вже не модно, сьогоднішній тренд -- активний відпочинок.У Польщі для цього створена прекрасна інфраструктура, повно спеціальних пропозицій на будь-який смак. Існують Центри активного відпочинку, ландшафтні парки і заповідники, канатні дороги, пішохідні і велосипедні шляхи, кінна рекреація, верхова їзда, гольф, водні і екстремальні види спорту, різноманітні парки розваг -- всього не перечитати.
Польща також може запропонувати культурний міський туризм і шопінг. А головне, що все це запросто можна суміщати з відпочинком на природі. Наприклад, оглянути Варшаву, пробігтися по магазинах, а потім відправитися за місто -- скажімо, підкотитися на конях. Багато туристів відразу після прогулянок по Королівському тракту вважають за краще осідлати скакуна, щоб зберегти відчуття королівського відпочинку.
Пол яки говорять, що жінка в танці, корабель під повними вітрилами і кінь на бігу -- це найприємніші речі для ока. Верхова їзда -- це і насправді відмінна розвага, корисна і доступна. Цей вид спорту благотворно впливає на всі групи м'язів і доступний для кожного в будь-якому віці, не вимагає спеціальної підготовки.
У 15 км. від Варшави знаходиться чудовий Сільський клуб «Вільченец». Це унікальний комплекс об'єктів в стилі невеликих польських садиб в оточенні прекрасної природи. Добиратися сюди зручно, і просто не віриться, що поряд з мегаполісом збереглися така тиша і спокій. Вільченец -- це 25 гектарів дикої зеленої території і прекрасна туристична інфраструктура. Своїм гостям Клуб пропонує обширну програму розваг. Тут можна займатися спортом, дегустувати блюда регіональної мазовецкой кухні, навчатися верховій їзді. Визначна «пам'ятка» Клубу -- місцева група каскадерів «Вільченец», знаменита постановкою кінних трюків в багатьох відомих фільмах (наприклад, «Пан Тадеуш»). Хлоп'ята покажуть гостям яскраве шоу і дозволять підкотитися Пакет вихідного дня у Вільченце коштує близько 700 злотих. вам Если більше до душі верхова їзда в стилі вестерн, то не обов'язково мати американську візу, щоб відчути себе справжнім ковбоєм. У Польщі цей стиль верхової їзди дуже популярний. Наприклад, Центр верхової їзди Furioso в Старих Жуковіцах під Тарновом (недалеко від Кракова пропонує і навчання, і розвагу, і іпотерапію. До речі, господарі Furioso Ганна і Олексій Ярмула самі тримаються в сідлі, як боги. Мешкання тут коштує 25 злотих в добу, повноцінне живлення -- 35 злотих в добу, годину їзди під наглядом інструктора -- 25 злотих, півгодини іпотерапії -- 15 злотих. За відмінну туристичну пропозицію Центр Furioso був відмічений нагородою Польської туристичної організації. До речі, знаю українців, які просилися в Furioso хоч би просто поухажівать за кіньми, так тут все відмінно і душевно організоване.
ГЕОКЕШИНГ - ОСТРІВ СКАРБІВ Ви ще не знаєте, що таке геокешинг? Це саме те для шукачів пригод! Назва походить від грецького гео -- «земля» і англійського cache -- «тайник». Геокешинг -- це сучасна модна туристична гра із застосуванням супутникових навігаційних систем, суть якої полягає в знаходженні тайників інших учасників гри.
Як правило, тайник створюється в місці, яке представляє природний, історичний, культурний, географічний інтерес. Тому кожна така крапка на карті володіє особливою привабливою силою не тільки для власників GPS, але і для людей, що цікавляться історією, географією і тому подібне
Ита до, є скарби, заховані у водонепроникному ящику, відомі координати, ви берете GPS, натягуєте зручне взуття, прихоплюєте ліхтарик -- і вперед, на пошуки тайника! Клад може бути де завгодно -- у лісі, в центрі міста, серед руїн замку, під землею, навіть на затонулому кораблі.
Что робити із знайденим? Відкрити ящик, забрати собі сюрприз і залишити свій -- для наступного шукача. Що це буде -- залежить тільки від вас самих. Крім того, в кожному ящику знаходиться обліковий журнал, в якому потрібно зробити запис на пам'ять. До речі, для цього завжди є олівець, залишений попередником...
Зараз в Польщі геокешинг сверхпопулярен. У таємних місцях заховано понад 54 тис. ящиків! Любителі цього виду пригод створюють свої співтовариства, особливо багато їх у Варшаві, Вроцлаві,Гданьську (тут є спеціальний вид геокешинга -- для любителів підводного плавання).
У Німеччині, Франції і Англії вже існують турфірми, що спеціалізуються тільки на цьому виді розваг. Кожен третій турист-німець називає геокешинг серед видів активного відпочинку, що віддаються перевага. Все про геокешинге в Польщі можна дізнатися на сторінці http://www.opencaching.pl/
ПО ГОРАХ, ПО Лесам.ваш Если вірний супутник -- велосипед, то пропонуємо вам відправитися в гори. Хто сказав, що туди потрібно їздити тільки кататися на лижах? Адже в горах кожна пора року прекрасна. Так, відомий зимовий гірськолижний курорт Щирк (Силезія) до весни перетворюється на центр гірського велотурізма. Тут однаково упевнено відчувають себе як аматори, так і досвідчені велосипедисти. У цих місцях прокладено п'ять цікавих і живописних маршрутів, два з них -- для початківців. Наприклад, уздовж річки Жиліца. Загальна протяжність трас -- більше 60 км. Для тих, хто віддає перевагу екстремальним версіям гірського велоспорту, тутешня природа приготувала відмінні місця для спуску по схилу.
Справжнім раєм для велолюбітелей в Польщі вважаються Ізерськие Гори (Нижня Силезія). Гори тут особливої структури, м'які, їздити на велосипеді в цих місцях можна всією сім'єю. Велосипедних доріжок -- множина. Підлітки легко справляться з м'якими під'їздами, довгими і безпечними з'їздами на спеціально підготовлених трасах. Батьки з малюками без побоювань можуть відправитися на прогулянку з дитиною в спеціальному кріслі, а ще краще -- у колясці, прикріпленій до дорослого велосипеда. Саме у Ізерських горах з'явився перший гірський фунікулер в Судетах, який піднімає велотурістов на самий верх високої гори Стуг Ізерський. Звідти вже легко і приємно спускатися, наприклад, убік Велькой Ізери, на Високі Камені або долинами до Шклярськой Порембе. Для любителів гострих відчуттів пропонуємо з'їзд з Високого Каменя -- викид адреналіну гарантований! Словом, варіантів -- маса, кожен може вибрати те, що більше всього йому підходить.
Гла вниє туристичні центри Ізерських Гір -- це Шклярська Поремба (українці вже асоціюють цю місцевість з горами Карконошамі) і Сверадув-здруй. Звідси зручно добиратися в будь-яке місце в сілезьких горах. Тільки в околицях Шклярськой Поремби прокладене 12 велосипедних трас загальною протяжністю 278,3 км.
Велосипеди і все спорядження можна позичити на гірських велобазах, яких тут множина. Не забудьте про шолом, щитки, окуляри і рюкзак для їжі. Корисно записати і мати при собі номер рятувальників GOPR (985 або 600100300). Як подорожувати з велосипедом? Та зазвичай. Польські автобуси і поїзди пристосовані до перевезення цього малого транспортного засобу. Отже якщо десь в дорозі вам потрібно передихнути від сідла і під'їхати в інший район, проблем не буде, тільки задоволення.
|