П’ятниця
24-11-22
16:19

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Іспанська Корида

Іспанська Корида

Історія кориди, швидше за все, сходить на початок нової ери, до іберів що населяв Піренейський півострів і що почитали бика священною твариною (збереглися наскальні зображення биків, яким декілька тисяч років). Ймовірно, первинне вбивство бика було ритуальним і здійснювалося тільки жерцями. До VIII століття, перед вторгненням арабів, битви з биком вже були улюбленою народною забавою. А до кінця XV століття, тобто часу завершення реконкисти і об'єднання Іспанії, корида стає розвагою благородного стану. З биком б'ється кабальєро, лицар на коні. Ті, хто ще недавно билися з маврами і готувалися зустріти смерть на полі лайки, знову могли випробувати себе на арені.

Без неї і свято ні свято
В XVI столітті без кориди не обходилися вже багато крупних свят. У Мадриді бої влаштовували на центральній площі, на Пласа Майор, де відбувалися найважливіші для країни події, зокрема особливо важливі автодафе, а в дні коронаційних торжеств королі виходили вітати народ. Корида в цей період естетізіруєтся і стає фактом культури. У драматургії XVI-XVII століть, зокрема у Лопе де Вега, Тірсо де Моліна, Кальдерона, часто фігурує поранений герой або герой, що тільки що переміг бика.

За неї відлучали від церкви

В середині XVI століття тато Пій V видав едикт, що забороняв кориду під страхом відлучення від церкви. Але іспанський король Пилип II, хоча і був відомий своїм суворим відношенням до всяких видовищ, добився у папської курії відміни едикту. Він вважав, що саме це видовище загартовує мужність - одна з головних рис справжнього іспанця.
Перші професійні тореро, як піші, так і кінні, з'являються в XVII столітті. І це знаменна віха в історії кориди. Благородні кабальєро не могли зглянутися до ремісництва, професіоналізм був долею простолюддя.
Відпочинок у Карпатах

Для чужаків це дикість
В 1700 році на іспанський трон зійшов перший Бурбон - Пилип V, внук Людовика XIV прибув з Франції, країни іншої культури і, як він був упевнений, країни освіченішої. Йому, чужакові, бій биків здавався дикістю, тому корида була заборонена. Заборона діяла аж до смерті монарха, а в 40-х роках XVIII сторіччя перервана традиція відродилася. Але це була вже інша корида - з пішим тореадором-професіоналом, схожа на сучасну. Почав формуватися строгий канон. Смертельна сутичка перетворюється на подібність трагічного балету зі своєю "божественною", як її пізніше

визначив Лорка, геометрією і обов'язковими фігурами. Знавці оцінювали майстерність тореро і по витонченості виконання таких фігур, і по ступеню їх ризикованої. Пропусти матадор бика під мулетой трохи далі від себе, чим прийнято, - він боягуз, трохи ближче - небіжчик.

Модель трагічного існування
Просвітницький пафос XVIII сторіччя надає вплив і на наступні століття, коли свято вірили на благо прогресу і цивілізації. Більшість письменників кінця минулого і початку нинішнього століття - проти кориди. Але в XX столітті, що проходило під знаком масового знищення безневинних людей, для оптимізму залишилися мало підстав. Багато художників побачили в кориді модель трагічного існування людини на волосок від загибелі, сублімацію невижитої тяги до насильства і жадання смертоубивчої сутички. У літературі, театрі і кінематографі другої половини XX століття корида знову займає важливе місце.

Жінка і корида
В католицькій Іспанії жінки виходили на арену навіть двісті років тому. Знаменита матадорша кінця XVIII сторіччя Пахуелера билася на аренах Мадрида. А корида 27 січня 1839 року увійшла до історії як чисто жіноча тавромахия: всі учасники - пікадори, бандерільеро і матадор - були молодими жінками.

20 ударів за кар'єру
За свою кар'єру матадор отримує в середньому двадцять поранень рогом. Починають битися піші тореадори у вісімнадцять - двадцять років, а вчаться з десяти. До сорока років вже виходять на пенсію, а зоряних сезонів в їх житті буває не більше семи. Гонорар знаменитого матадора на крупній арені - сто тисяч доларів за одну битву.
Кар'єра кінного тореадора починається пізніше - спочатку треба стати дресирувальником, потім підготувати своїх коней. Чоловіки-вершники йдуть з великої кориди в шістдесят, жінки - в сорок років.



[10-12-28][Все для туристів]
«Хресна» дорога (0)

[09-09-18][Відпочинок за кордоном.]
Дубай - це модно (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
Вибираємо «правильний» круїз (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
«Еко» і «зелений» ваші брати навік (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-08-15)
Переглядів: 1565 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: