|
---|
Котедж "Карпатська тиша"
Відпочинок у Яремче
0977739122 - Любов 0665020962
|
|
Вечер в Карпатах
::::::Каталог для туриста::::::
На відпочинок в село
На відпочинок в село
Розкішні Багами, престижні Багами ... - Як їх тільки не називають турагентства в рекламних проспектах. Все дуже заманливо загадково і, звичайно ж, дорого .... інакше, напевно, не було б стільки яскравих і вишуканих епітетів. Герб Співдружності Багамських островів
Поїхати на Багами через турагентство і жити в готелі? Навряд чи коли-небудь я зважилася б на таке. У Карибському морі є місця набагато цікавіше і дешевше. Віддавати 400 дол на добу за номер в готелі, нехай навіть і входить до десятки кращих готелів світу (я маю на увазі "Атлантіс"), не було ніякого бажання. Хороший знайомий на Багамах утворився в листопаді 2002 року. Жив він на цих "райських" островах давно, знав про них багато, мав квартиру, в якій люб'язно дозволив пожити нам з подругою в протягом 2 тижнів.
Не буду описувати процес отримання багамських віз. З одного боку, все дуже дивно, з іншого, все дуже просто. Візу дали швидко. Через 10 днів просто шльопнули у паспорт не вселяє ніякої поваги штамп, де від руки написали ім'я, прізвище і номер.
Летіти було вирішено через Кубу. Рейс Куба-Москва потребує окремої розмови. Такої кількості холостяцьких чоловічих компаній в рамках одного літака я не бачила вже давно. Через годину після зльоту половина літака вже була п'яна, друга половина ще пила - народ готувався до відпочинку. Писати про Кубу сенсу немає - від трьох днів перебування в Гавані навряд чи можна скласти про неї повноцінне уявлення. І все ж вразила особлива атмосфера якогось вічного свята, якоїсь безладності та голімого соціалізму в сфері обслуговування. Рейс в Нассау (столиця Багамських островів) був апофеозом цього самого соціалізму. Напередодні у куба зламався літак, який цей самий рейс і виконував. Так що в той день народ Кубана відправляла партіями в два рейси на одному маленькому літаку з очманілий від перельотів екіпажем. Нам також було оголошено, що великий літак щойно зламався .... І ми полетимо двома маленькими але ... .... в один час .... Брешуть, подумали ми і пішли в бар таріться пивом.
На 3-ій пляшці пива (кожному) було вирішено піти і розвідати ситуацію. Виявилося - вчасно, автобус до літака вже зібрався і хвилин через 5 нас почали б шукати. Літак опинився АН 24, який моторошно гудів і загрозливо деренчав. Радували тільки написи російською мовою і звичне відсутність місця між рядами - можна було на хвилину уявити, що ти вдома - на рейсі будь-яких місцевих авіаліній виконують рейс Усть-Урюпінськ - Пирловка. Відчути себе вдома не давало достаток чорних осіб навколо, навіть через легке сп'яніння трьома пляшками пива розуміла, що ні жителі Усть-Урюпінська, ні жителі Пирловкі не могли так сильно засмагнути.
Один з наших валіз у багажний відсік не помістився, і ми виявили його в салоні літака. Що теж дуже порадувало, так як ми знову ж подумали, що якщо роз ... і кубинці втратять другу валізу, то можна буде розділити одяг або носити її по черзі, благо, розміру ми з подругою майже одного. Але все обійшлося: літак сів, валізи не загубилися, до будинку доїхали без особливих пригод.
А вранці пішов дощ .... Дурниця, - подумали ми і кинулися вивчати околиці. Околиці не вражали. Хвалені Багами, зокрема Нассау, нагадували якийсь повітове містечко, з будинками-пряниками або просто будинками, в основному, не вище 2-х поверхів і пофарбованих у вигадливі і не дуже кольору. Відвідування супермаркету викликало легкий шок. Практично всі продукти були імпортовані з Америки. Свого багамського, окрім яєць, ми не знайшли нічого (може, погано шукали). Додайте до цього ціну продуктів, що відрізняється від московських в 2,5 рази. Особлива пісня про сир. На величезний супермакет знайшовся малесенький прилавок з сиром. Ціни на який не те щоб дивували, а були порівнянні з вартістю крил від літаків відомої авіакомпанії. Сир ми все одно купили, напевно, щоб хоч якось виділиться із загальної кількості багамського народу в поганих кількостях купували продукти швидкого приготування і ще якусь дурницю у вигляді консервів. Виходячи з суперкмаркета подумали - "не від'їдемо". Але "упьемся" - також подумали ми коли побачили ціни на алкоголь у вино-горілчаному магазині - так ми переклали назву Liquor store. Що ми й робили, тому що ціни на таксі, в ресторані тощо на Багамських островах можна сприймати спокійно тільки через стан легкого сп'яніння. Продавці в нашому вино-горілчаному магазині вже через кілька днів привітно махали нам рукою, коли ми заходили купити чергову пляшку вина і навіть просили навчити їх правильно вимовляти назву горілки "Столична" і "Балалайка" (навіть і не знаю, хто таку робить). Каліфорнійське вино, випите у великій кількості за поїздку, виявилося не зовсім вже й поганим, і я, яка до всього американського ставилася, мало сказати, дуже скептично, була приємно здивована якістю продукту .... Або просто ціна так радувала ... .... Не знаю.
В основному магазини в Нассау торгують золотом, годинами і алкоголем. Закриваються вони в 6 вечора, і життя в центрі міста завмирає. Тобто після 7 вечора на центральній вулиці міста її просто немає. Вона триває в ресторанах, клубах і, звичайно ж, готелях, але ніяких гулящих туристів, які тикають пальцем у вітрину в районі цього самого центру ввечері запрімечено не було.
На пляж ми потрапили тільки на наступний день і, можу сказати, колір моря тут типово для Карибів нереально красивий, а пісок, наприклад, в Канкуні (Мексика) дрібніше і білішими. Щоправда, подальші наші подорожі мене в цьому переконали, але про це пізніше.
Басейн на БагамахПрірода БагамФонтан на Багамах
Якщо ви хоча б трохи знайомі Багамські острови, то знаєте що столиця Нассау знаходиться на острові New Providence який через два горбатих мосту з'єднаний з іншим островом Paradise island, на якому і знаходиться "Атлантіс" - найкрасивіший і вражаючий готель Багамських островів. Мене вразила кількість акваріумів, що знаходяться на території готелю. Акваріуми під відкритим небом, акваріуми в галереях. Акваріуми з акулами, з черепахами, великими схилами, маленькими скатами, медузами і пр. Все дуже гідно і вражаюче. Можу сказати, що під час своїх подорожей я відвідувала подібні речі в Океанографічному музеї Монако, в Сінгапурі, в Барселоні і ще якась дрібна забігайлівка була на Канарах. Акваріуми "Атлантіса" можна порівняти з ними і за різноманітністю, і за красою і за кількістю займаної площі. Вражає архітектура самого готелю, інтер'єр переходів, казино, ресторанів. Це величезний самодостатній світ, створений з не дюжей фантазією, і ретельністю. Я не в перший раз за кордоном, в половині своїх поїздок жила в гідних, а часом і в кращих готелях, але "Атлантіс" зміг здивувати мене ще раз і змусити зізнатися самій собі, що нічого кращого я ще не бачила.
Якщо писати про Багамських островах, то обов'язково потрібно сказати пару слів про одне з улюблених страв Багамци - салат з морської равлики, іменований конки. Живе молюск в дуже красивій і великий раковині. Багамци ловлять раковини і з допомогою досить великої молотка фігачат по ній, роблячи дірку, і відокремлюють конка від його будинку. Потім видаляють всі непотрібні частини (живий конк при цьому дико обертає оком - правда, цього ми не бачили), ріжуть помідори, перець, цибулю. Трохи селери, туди ж конка. Заправляють соком від половинки лимона й апельсина. Роблять салат в трьох варіаціях spicy, reasonable spicy і no spicy. Нам радили брати no spicy. Але як же .... Панянки ми цікаві, і намагаючись скуштувати місцевого фольклору, спробувавши щось більш гостре. Природна обережність підказала нам, що почати все-таки краще з reasonable .... Ось була пісня. При такому варіанті Багамци кладуть не просто перець, а ріжуть перець чилі дрібними шматочками. Ось такі шматочки нам і попалися відразу ж з першої ложки. Як потім продавець салату веселився, коли він ці самі шматочки з салату назад ложкою виловлював. Знову заправляв, а ми тим часом з'їдені шматки перцю намагалися запити пивом, витираючи сльози. Роблять салат з конка у всіх ресторанах, але найсмачніший роблять під одним з мостів, що з'єднують два острови. Уздовж будочек йдуть ряди пластикових столиків під парасольками. Шляхом проб і помилок було знайдено наймайстерніший Готувальник салату. Лякала нас, не приховую, скромність у дотриманні санітарних норм цих "багамських літніх кафе", але не яким чином не отруївшись після першого разу, ми стали завсідниками. Тільки одне завдавало нам невеликі незручності. Місце це, у зв'язку з великою любов'ю місцевих жителів (80% населення чорні) до конку, був серед них дуже популярно, також як і жінки з білою шкірою. Тому з нами намагалися постійно знайомитися. Робили вони це на рідкість інтелігентно, починаючи з питань, як ми, росіяни, ставимося до війни в Іраку, що плавно переходячи на питання, в якому готелі ми зупинилися, а також заміжня ми і не хочемо, щоб вони показали нам Нассау. Відмова брали гідно, але робили бідолашні особи і з болем у голосі перепитували, а чи впевнені ми.
Саме на Багамах я почала розуміти, що чорні не всі на одне обличчя. Після першого дня дискомфорту вже на другий день звикаєш, що навколо тебе одні чорні обличчя. Чи то ми так швидко адаптувалися, чи то випите допомогло, але вже незабаром ми, можна сказати, навіть думали, що зовсім-то вони і не чорні, а засмагли занадто сильно.
Week end було вирішено провести на одному з прилеглих островів, який носив назву Eleuthera. Знаменитий він був тим, що межував між Атлантикою і Карибським морем, а також пляжами з рожевим піском. О 7 годині вечора, попередньо захопивши з дому сушену рибу, яку ми тягли через всю Атлантику, ми занурилися на пором-катер - або просто рейсове судно з'єднує два острови. На Eleuthera вивантажилися в 9 вечора. Темінь цілковита. На причалі нас чекав автомобіль, орендований напередодні. Вік автомобіля не визначався. Напевно, його кинули тут ще багамські пірати, а хитрий та зухвалий власник рент-кара підібрав, відремонтував і здає народу. Де-не-як розібравшись з машиною, рушили, зупиняючись кожні 15 хвилин у пошуках, як включити дальнє світло, двірники, магнітофон пр. Магнітофон так і не включили (як потім з'ясувалося, касету потрібно було запихати за особливою системою) і щоб не їхати зовсім вже в безмовність, горлали російські народні пісні.
Орендований будинок шукали досить довго, поки хтось із місцевих на машині не поїхав попереду і не показав нам дорогу. Прибутку. І лише вранці змогли оцінити всі красу місця. Наш двоповерховий будиночок зі старомодними колонами, пофарбований у білий колір, стояв навпроти крихітної провінційної пристані, яку облюбували чайки у великій кількості. Бірюзовий колір моря, сонце, крик чайок створював неповторний колорит і давав відчуття спокою і безтурботності. Остаточно розібравшись з автомобілем - нескореними залишилися тільки склопідйомники - і навіть дзвінок в рент-кар не виправив ситуацію - білий провід, за який просив посмикати власник, смикався, але підйомники все одно не працювали - ми вирушили в дорогу.
Острів представляє з себе витягнутий шматок суші - омивається з одного боку Атлантичним океаном, з іншого - Карибським морем. В одному місці острів звужується до розмірів мосту. Саме на цьому мосту і відкривається зовсім незвичайна картина. З одного боку, ти бачиш бірюзову гладь Карибів, не зіпсуту навіть натяком на хвилі, з іншого боку - сині води Атлантики, що розбиваються білими баранчиками про прибережні скелі. Вражає. Контраст разючий, різницю видно чітко і відчутно. Тут не треба напружуватися і як після двадцятого навіювання екскурсовода: - Ну подивіться, подивіться, подивіться, ну, що ж Ви, не бачите як вони відрізняються, ну є ж відмінність ... ... І і видавати відповідь (лише б відв'язався): - Так, так, здається, бачу. Ми довго стрибали по мосту, намагаючись якомога краще зняти околиці. Взагалі, Eleuthera ще велике село, ніж Нассау. Уздовж дороги трапляються дрібні селища з акуратними, іграшковими будиночками. Є на острові мангрові болота, але вони нас якось не вразили - або мангри ріденький, або болота маленькі. Доїхавши до кінцевого селища острова, ми поцікавилися - де тут є пляж з рожевим піском. Тітка, копатися в саду, - як зазвичай чорного кольору - вказала пальцем далі і сказала - туди. Ось ми і поїхали туди - 100 метрів по асфальту, решта по грунтовій дорозі. В деякі моменти наш "Понтіак" (справжні марка нашої машини) шкрябав днищем по грунтовці з жахливим скреготом, пару разів довелося виходити і тримати рада: відірвемо ми що-небудь від днища чи все таки проїдемо. Стільниковий тут уже не працював і якщо що - визволяти нас будуть довго. Але, начебто, все обійшлося, машину тиснулись між дерев, перемахнули через якийсь хребет і побачили це ... ..
Це являло собою минає за обрій пустельний пляж з все тією ж бірюзовою гладдю. Тільки кромка між морем і пальмами була незвичайного рожевого кольору. Ефект кольоровості посилювався, коли хвиля накочувала на берег. Пісок ставав ще більш рожевим. Подлубавшись в піску, ми зрозуміли, що рожевий відтінок піску надають найдрібніші частинки перламутрових раковин все того ж молюска конка.
Відпочинок на БагамахВ пошуках тіні, ми побрели до скель, які майоріли на горизонті. Вид звідси перевершив всі картинки, фотографії, листівки і реальні пейзажі, бачені мною до сьогоднішнього дня. Просто уявіть собі на хвилину - білі, надщерблені вітром і морем скелі, закруглюються в химерну форму, не дуже високі, але достатні для того, щоб дати гарну тінь, які на стику з морем раптом набували фіолетовий відтінок, пісок дрібний як пудра з нереальним рожевим відливом, дедалі більшим від набігла хвилі, бірюзове море з бездоганно прозорою водою, що тягнеться на весь видимий простір і нікого ... .... На зворотній дорозі шляхом довгих пошуків, відшукали хороший ресторан. Але поки ми стрибали на вулиці і милувалися околицями, скуштували всі принади тропіків. Раніше я ніколи не бачила москітів поблизу, але тут за 10 хвилин побачила їх стільки ... .. Чим вони кусають - тільки не зрозуміло. Розміром з блоху, а гризе як справжній крокодил. Спочатку ми не зрозуміли, що так боляче поколює нас в області щиколоток і вище, але шляхом недовгих спостережень запримітили це дрібне диво, яке атакувало нас з підлою жорстокістю, не давши наостанок насолодиться красою острова. У результаті весь вечерю ми провели, еротично чухаючись від укусів, які на очах збільшилися в розмірах і доставляли нам масу незручностей.
А в понеділок знову пішов дощ. Просто як за розкладом. Ось і приїжджай на Багами. Просто село Гадюкино якась. З метою ознайомлення з культурними пам'ятками міста було вирішено відвідати Музей піратства. Складно сказати про музей - в моєму розумінні він більш схожий на краєзнавчий музей обласного центру - зовсім вже не великий, якщо не сказати - маленький. Але завдяки йому подання мої про життя піратів значно розширилися, тому що всі основні моменти їх час проводження, законів і радощів відображені в ньому досить детально. Я, наприклад, ніколи не знала, що видів піратських прапорів було не один - два, а значно більше, можна навіть сказати, що кожен хоч трохи значущий піратський капітан вважав своїм обов'язком створити свій прапор, під яким і розтинав прибережні води.
Бути в Нассау і не відвідати завод Баккарді - було б неприпустимим промахом. Все-таки марка світової популярності. На завод нас не пустили. Відлуння війни ... іракської. Бояться, що терористи підірвуть завод і американцям доведеться заливати гіркоту поразок текілою або нашої горілкою. Але все не так уже й погано. Нас пустили на територію заводу, взявши обіцянку, що ми поїдемо прямо до павільйончик для відвідувачів. Сказавши "чесне піонерське", ми тут же прокотилися по околицях, заглядаючи в цеху, але були спіймані і відправлені в цей самий павільйончик. Там нас вже чекав дядечко-негр. У лічені хвилини він намішав якісь коктейлі і включив навчальний фільм про марку Бакарді. Ми, сидячи на барних стільцях, з розумним виглядом почали витріщатися в телевізор. Просто тренінг якийсь. За перші 10 хвилин ми дізналися, що раніше марка належала Кубі (це нам було вже відомо), а також, що крім просто марки Бакарді, існує ще більше селективна така як - Сasa Baccardi і все ... дію спиртного не сповільнило позначитися. Фільм був забутий, пішла посилена дегустація, нам дали перепробувати практично всі. Навіть горілку. Виявляється, на заводі виготовляється ще й горілка з вульгарним для нас, і, напевно, дуже романтичним для Багамци назвою "Наташа". Мені як самому розуміла в горілці людині дали скуштувати .... Не змогла ... .. змогла тільки понюхати ... вона і горілкою-то не пахне. Ну скажіть на милість, яку можна зробити горілку з цукрової тростина, ми з таким же успіхом могли б з пшениці ром гнати і назвати його як-небудь так вигадливо типу "Нассау" або "Конка". Я і раніше бачила цю сумнівну "Наташу" у вино-горілчаному і весь час думала, хто ж тебе мила розливає. І тут на тобі. На такій благородній заводі .... Дегустація закінчилася плачевно, перепробувавши все, що було можна, приблизно через годину ми опинилися біля нашої машини навантажені 10-ю пляшками рома в його різних варіаціях. Все це належало відвезти додому в Росію. У голові промайнула думка, а не лішканулі чи ми ... з покупками-то, часу залишилося небагато, більше однієї пляшки не вип'ємо, а попереду ще й Куба з обов'язковою покупкою "Гавани клаб" і традиційного Хенесі в дюті-фрі, але вирішили, що і не таке перевозили (я геть з Перу горщик везла з невелику валізу розміром), завантажили все в багажник.
Одну пляшку ми все ж таки випили за два дні. Щоправда, в чистому вигляді він нам зовсім не йшов. Ми все-таки бійці більше легкої, ніж важкій ваговій категорії. На допомогу прийшла якась суміш, яку ми купили в супермакет і при додаванні якої в ром, плюс лід, виходив непоганий доморощений варіант "Пінаколаду". Відразу пішла веселіше.
У Стро-маркеті купили собі як сувенір по чорній тітці з дерева. Пізніше на Кубі зробили відкриття, що практично всі сувеніри, які продаються на Багамах, зроблені на Кубі, що і підтвердив той факт, що мало не полвіни народу з рейсу Нассау-Гавана, ми зустріли на ринку сувенірів, де вони цими самими сувенірами і тарілісь. Взагалі, багамський народ, як я зрозуміла, не обтяжує себе особливо якою-небудь роботою. Тітки в своїй основній масі об'ємні, що дає привід подумати що харчуються вони чудово, все з нарощеними нігтями на руках і навіть ногах, що виключає навіть думка про те що вони щось роблять по будинку, типу, як поїсти приготувати або підлоги помити.
Багамци спокійні до не можна і навіть занадто, роблять все не кваплячись і в інших випадках тільки твій обережний оклик виводить якогось продавця або службовця з легкого зависання. - А? Що? Треба ж як ви підкралися непомітно? Уклад життя како-то по-селянськи спокійний і розмірений. Будиночки маленькі, вулиці вузькі, тротуарів для пішоходів мало, з шопінгом, крім золота, повний напряг. У 7 темніє, в 7-30 порожніє, село, одним словом.
Як висновок можу сказати, що нашому російському туристові на Багами їхати, може бути, і не треба. Нудно ... На Карибах є місця більш яскраві і цікаві і менш дорогі, одна Мексика чого вартий. Але вже якщо їхати, то на повну котушку - з проживанням в Атлантиді, з поїздкою на Eleuthera (що, до речі, не одна з наших агенцій не пропонує, так як їхати треба мінімум на 2 дні), інакше від відпочинку на Багамських островах може залишитися незрозумілий осад, що грошей-то вроде витрачено дуже багато, а зворотна віддача замала.
|
Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-19)
|
Переглядів: 1491
| Рейтинг: 0.0/0 |
|