Понеділок
25-01-06
14:52

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

МЕНІ ЗВЕРХУ ВИДНО ВСЕ!

    
МЕНІ ЗВЕРХУ ВИДНО ВСЕ!
    
      
Як цікаво побувати в далеких, труднодоступних заповідниках, де збереглися первозданна флора і фауна. Але такі поїздки під силу лише людям загартованим і витривалим. Тим часом знайомство з екзотичною дикою природою можна зробити приємним, як тепла ванна, і не більш утомливим, ніж відпочинок після  неї.

Спосіб цей - підводне плавання з трубкою. "Підводне" тут, швидше, для солідності. Та і "плавання" - явна натяжка; так, контрольований дрейф. Ключове слово - трубка, по-англійськи -snorkel, і довгу російську назву відпускної розваги почали замінювати на "сноркеллінг". На відміну від дайвінга, для якого потрібна дорога апаратура, сертифікат про закінчення спеціальних курсів і ціла допоміжна команда, сноркеллінг дешевий, доступний людям з будь-якою фізичною підготовкою і не вимагає ескорту. Практично в будь-якому теплому морі, уподобаному курортниками, є на що подивитися у воді, і в більшості готелів спорядження для плавання з трубкою видають напрокат всім 'охочим. Але щоб грамотно його вибрати - тим більше, якщо ви зважилися на покупку, - потрібно знати, на що звернути увагу.

Найголовніше в комплекті - маска. Цей "костюмчик" повинен сидіти ідеально, тому не жалійте часу на примірку і не бійтеся показатися капризним. Виготовляються маски з пластика, гуми або силікону; останні - подорожче, але забезпечують підвищений комфорт, довговічні і не викликають роздратування навіть чутливої шкіри. Базові варіанти бувають з суцільним ілюмінатором або з двох окремих лінз (які можна зробити діоптрійними). Якщо у вас ніс з горбовиною або просто високе перенісся, то двохлінзові можуть натирати. Якщо ви носите вуса, рясно змастіть їх вазеліном, щоб забезпечити герметичне прилягання.

Тому що саме воно буде для вас основним критерієм вибору. Візьміть уподобаний екземпляр і прикладіть до особи, не використовуючи ремінець. Вдихніть носом повітря, нахилите голову вниз і відпустите руку. Якщо маска впала - вона не ваша; тримається - можна роздивлятися її далі. Тепер накиньте ремінець. Він повинен розташовуватися на найширшій частині голови. Застебніть, але не затягуйте дуже сильно! Якщо перестараєтеся, ефект буде зворотний: або "оправа" перекосить і відійде від особи, або ремінець швидко сповзе до підстави черепа - в тому і іншому випадку маска почне протікати. Те ж саме трапиться, якщо верхній її край виявився вищим за лінію зростання волосся.

Наступний елемент спорядження - горезвісний сноркель. Саме він дозволяє нам дихати, не піднімаючи опущеної у воду особи. Проста трубка виготовляється з пластика і забезпечується загубником: тут теж переважно силікон. Довжина і форма всіх трубок приблизно однакові, а ось загубникі бувають разниє; повітря повинне проходити вільно, а зуби - мати комфортний упор, інакше втомляться щелепи. Сноркелі роблять різних квітів - можна підібрати до маски. Так само, як і ласти. Але, зрозуміло, не в кольорі справа. Вони розрізняються формою кріплення: із закритою і відкритою п'ятою. Перші - коротше і гнучкіші; саме їх радять початкуючим, оскільки з незвички в них менше втомлюються ноги. Вибираючи розмір галоші, пам'ятаєте: якщо пальці підгинаються - не минути судом у воді. Візьміть більше; в крайньому випадку, підчепите неопренову шкарпетку. Важливо: надягаючи такі ласти, спочатку втопіть задник, засуньте ногу, а потім натягніть задник на п'яту - так він довше не порветься. І пам'ятаєте: поза водою ласти - дуже незручне взуття. Тому щоб уникнути травм взувайтеся, зайшовши у воду до пояса або перед самим зануренням з човна; вилазячи з води, роззувайтеся ще на трапі. Всю амуніцію після запливу обполосніть прісною водою і висушіть - не на сонці! Отже, ви повністю екіпіровані і готові випробувати обновки. Декілька рекомендацій перед першим запливом.

Менше рухів - більше досягнень. Ваше тіло з опущеною у воду особою володіє природною плавучістю, а ваша мета - якомога менше турбувати морських мешканців, за якими ви збираєтеся підглядати. Розслабте коліна і щиколотки. Ласти - це хвіст русалки; вони приводяться в рух (і приводять в рух вас) легкими коливаннями ніг. І не бултихайте ними по поверхні води, як при кролі, - шуму і плескоту багато, а ККД - нульовий: ласти ефективні, лише повністю занурені у воду. Руки можна витягнути уздовж тіла, зчепити на поясниці або виставити одну вперед - як бампер для захисту голови при зіткненні, наприклад, з іншими плавцями. Вода спотворює зорове сприйняття із-за різного з повітрям коефіцієнта заломлення. Всі предмети виглядають на третину більше і на чіт верть ближче, ніж насправді, і поле зору виявляється звуженим. "На відстані витягнутої руки" під водою зовсім не те, що на суші. Адаптація зажадає деякого часу.

   - Маски і трубки заливає не тільки у новачків - просто новачки від цього лякаються. Щоб звільнити маску, просто відтягніть від особи нижній її край, заздалегідь піднявши з води голову (можна залишити трохи води - омивати скло, якщо запітніє). Трубку продувають, з силою видихнувши в неї повітря; перший вдих після цього треба робити обережно: раптом вода ще залишилася? Деякі сноркелі забезпечують внизу спеціальним клапаном, але він може забитися мулом або піском; щоб його прочистити, дути треба, закривши рукою верхній отвір трубки.

   - Тонкий шар води фокусує сонячні промені, а її прохолода не дає шкірі нагріватися, позбавляючи вас пильності; обгорілі плавці - зовсім не рідкість. Перед "виходом в морі" нанесіть щедрий шар захисного крему на шию, плечі і задню частину ніг; можна також плавати у футболці.
   - Пам'ятаєте про течії. Якщо місце входу і виходу з води одне і те ж (наприклад, човен), розумніше спочатку рухатися проти течії: тоді по дорозі назад, коли ви втомитеся, воно допоможе вам повернутися.
   І, нарешті, поводьтеся в гостях біля моря пристойно:
   -    Дивитеся, але не чіпайте. Навіть легкий дотик до рибки може пошкодити слизистий покрив, який захищає її від хвороб.  Провівши рукою по коралу, ви віднімаєте життя декілька сотів крихітних поліпів. Не вставайте на корали відпочити; не жаль свої ноги - пошкодуйте рифи, багато з них від цього загинули.
   - Можете з шанобливої відстані заглянути в яку-небудь затишну печерку в рифі або на дні, але ніколи не суньте туди руки: ви навіть не встигнете розглянути, хто вас укусив, ужалив або пожалив.
   - Не збаламучуйте мул і пісок: вони забивають вапняні будиночки поліпів і позбавляють морську живність сонячного світла.
   - Не годуєте морських мешканців. У місцях скупчення нирців вони можуть звикнути до подачок і втратити навик здобичі прожитку.
   - Залиште будинки прикраси. Напад барракуд - велика рідкість, але цю зубасту тварюку, схоже, дійсно привертає все блискуче.
   - Акули в місцях масового сноркеллінга з'являються рідко; у будь-якому випадку, що живуть на рифах - не людоїди і зазвичай ігнорують плавців. Якщо ж вами зацікавилися впритул, не панікуйте: ретируйтеся поволі і спокійно.



[10-01-23][Все для туристов]
Три дня снежного безумия (0)

[09-07-30][Відпочинок і поради]
З ким на морі поїдеш, так там і відпочинеш (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Йорданія: Мертве море (0)
[09-08-20][Відпочинок і поради]
Ближче за гори можуть бути тільки гори... Східної Європи (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: Lubchuk (09-11-15)
Переглядів: 772 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: