Четвер
25-01-16
11:26

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Лада Лузіна: "Київ - місто живе. Треба тільки уміти його бачити"

Лада Лузіна: "Київ - місто живе. Треба тільки уміти його бачити"

Важко не погодитися з великим класиком, що написав роман про наше з вами Місті, закохався в нього з дитинства, і продовжуючи любити все життя - Михайлом Булгаковим: "Добре вам бісам! Живете в Києві, там у вас старовини всякі, святині, монастирі, театри і кабаре."

От як раз з приводу всяких київських старовин і дивностей наший каштаново-зеленої столиці, я зустрілася із з біса чарівною і досить-таки таємничою дівчиною, владаркою шалено довгої коси, призу "Золотий Фенікс" і негласного звання "найскандальнішої журналістки України" - Ладою Лузіной, щоб розпитати про найцікавіші місця Києва.

Тури до Львова

Лада, почало наший екскурсії досить символічно, адже саме з Андріївського спуску, "в'юнкого змією на Поділ", і починається твій роман.

Так, безумовно, місце це унікальне. Для багатьох Андріївський спуск переважно, такий собі київський Монмартр - гулябельний і фотографований. І дуже мало хто, прогулюючись по ньому, усвідомлює, що як би проходячи між двома крапками - горою, на якій коштує Андріївська церква, відоміша як Свята Андріївська гора, і горою Старокиївською, він проходить між двох основоположних точок історії Русі. На Андріївській свого часу Андрій Первозванний поставив свій хрест як знамення звернення землі і її дуже великих околиць в християнство. А на Старокиївській - зводився стародавній Київ, від якого пішла вся Київська Русь. Тобто якщо усвідомити ці крапки те, напевно, починаєш відчувати це відчуття провалу в часі, і ось таких ось "провальних" місць, насправді в Києві достатньо багато. Якщо почати вдивлятися, то розумієш що це містичне місто.

Одним з найдивовижніших місць в Києві, яке знає не багато хто - злам вулиці Малопідвальною, описаною в романі "Біла гвардія" як "Малопровальна". У своїх дослідженнях Мирон Петровський пише, що під час втечі від петлюрівських військ, Олексій Турбін - що примітно, в романі точно описаний момент, що це відбувається на вигині вулиці - потрапляє в якийсь будинок, куди зазиває його рятівник, і біжить разом з нею через величезний сад. Причому, потрапляючи туди, він як би провалюється.

Ніякого саду в цьому місці бути не могло, тобто виходить, що ніби заходивши за хвіртку Турбін, потрапляє в якийсь ірреальний простір - якого в київській топографії немає! У місті дійсно існують місця, в яких якщо знати, як топати ногою, можеш потрапити в інше вимірювання, причому крапка, де треба топати, відома достатньо точно. Питання в тому, чи зможеш ти топати правильним чином?!

Тури в Мукачево

Якщо ж говорити про київські Лисі гори, мене завжди дивував той факт що більшість (ну, принаймні, три з них) - в центрі міста, і всі вони залишаються "лисими". Притому що на деяких з них були численні спроби щось побудувати, але час все одно уперто зносив ці споруди, залишаючи гори у відвічному їх значенні.

У Києві існують такі будинки, вони як прокляті! От як, допустимий, замок Річарда на Андріївському спуску. Скільки там намагаються щось побудувати - безрезультатно. Легенда, що там живе нечиста сила, існує чи не з моменту його споруди. Хоча чи не з моменту його споруди з'ясували, що просто робочі заклали шкаралупу в труби, і це стало причиною дивних звуків і стогонів, що доносяться із замку. Але, проте, коли проходить сторіччя, а будинок все ще не можуть заселити, починаєш замислюватися, а чи в шкаралупі тільки справа?

Та ж ситуація і з історичними спорудами ніби удома на Яр Валу  1, в якому я поселила своїх головних героїнь - Ясних Киевіц.

Так, якраз прочитавши твій роман, я спробувала зайти в цей милий будинок, щоб самій перевірити, чи так він незвичайний усередині, як загадковий зовні. В результаті, я посварилася з конс'єржкою, що намагався мене запевнити, що будинок звичайний, і нічого тут "шлятися"

Ти знаєш, я придумала заздалегідь, як підстрахуватися від скарг потенційних жителів цього будинку, які по прочитанню мого романа вирішать подати на мене до суду. Мотивуючи: "у цій квартирі живемо ми, а не якісь там Киевіци". Але ніби хтось охороняє мене від цих скарг. Що цікаво, як тільки я дописала свій твір, будинок почав поволі розселятися, а потім його і зовсім закрили. І ось вже, скільки років він коштує абсолютно порожній. Ну, хіба не "чортівня"?!

А щодо "незвичності" споруди, то, безумовно, це один з найказковіших будинків міста Києва, там дійсно на сходинках є напис "Salve" що в перекладі з латині позначає "Здрастуйте". Мені пощастило потрапити туди, коли ще будинок не був закритий.

А коли це було?

Ще в процесі написання перших "Київських відьом", отже, десь в 2003-2004. Мені пощастило бути схожим, поразглядивать. Там розкішне ліплення, прекрасні кахельні каміни. І ось ця башточка з балконом, у якого немає поручнів "спеціальний майданчик для зльоту на мітлах", як була описана в романі, такій і залишилася, я лещу собі думкою, що будинок відповідає моїм ідеалам.

Тури до Труськавец

Наступним местомом наший екскурсії, я вибрала покинутий будинок по вулиці Ярославов Вал 15, не випадково. Тут проживав Ігор Сикорський - знаменитий авіаконструктор, син відомого лікаря - психіатра, професора Київського університету.

Для мене особливо зараз, коли я вивела Ігоря, як одного з головних персонажів в своєму новому романі, по ходу ознайомлення з його життям, початки закохувалася в цей образ. Начебто багато людей знають, хто такий Сикорський, народився на Яр Валу, тут же у дворі власного будинку намагався запустити 1-у модель вертольота. Ось ця логічна зв'язка: Сикорський - вертоліт - Київ, існує в голові, але ми не усвідомлюємо масштаб його особи, його внеску, ту гордість, яку він повинен у нас викликати в повному об'ємі (його будинок, в якому він стані знаходиться, типове тому свідоцтво).

Тому я повторюю, що якщо ходити по Києву і пильно вдивлятися в тих, що оточують тебе удома, то дійсно починаєш вражатися тому факту, чому це ніхто не написав, не зробив.. На підставі історичних фактів міста Києва можна написати 150 романів в стилі А.Дюма і зняти таку ж кількість пригодницьких картин. Хоча я не схильна турбуватися із цього приводу, тому що якби ми зараз знімали подібний фільм, це було б щось смутне - патріотичне. Дуже нудне і показане, на малих екранах. Але сподіваюся, що кияни і українці в цілому дозріють до стану, коли почнуть розуміти те, де вони живуть.

Лада, якимсь містичним чином деякі моменти, що описуються в твоїх книгах, через певний час "оживають" в реальному житті міста. Як, наприклад одна з трьох головних твоїх героїнь Маша обурено вигукує: "У Києві коштує тисяча пам'ятників, включаючи пам'ятник туркменському поетові Махтумкулі Фраги, який у нас ніколи не бував. А Булгакову пам'ятника немає..Як таке можливе?!" І через деякий час, на Андріївському спуску відкривають пам'ятник Михайлу Опанасовичеві. Чи були ще подібні до цього збіги, якщо їх можна такими назвати?

Тури в Яремчу

Роман ще не написаний, але вже придумана по фабулі завершальна частина "Київські відьми. Рецепт народження Москви", яка починається якраз з того, що на Старокиївській горі вирішують побудувати Десятинну церкву і на тому місці з'являється огорожа. Ось цей шматочок із зеленою огорожею був мною описаний і благополучно відкладений. Я дуже здивуюся, якщо огорожа з'явиться. І я підозрюю, що споруда мусирується і ніяк не почнеться, тому що вони просто віддано чекають, коли ж, нарешті, справа дійде до третього романа щоб приурочити до моменту його написання. Ось такі ось речі трапляються досить часто, але я їх забуваю, іноді говорю собі - Записуй!

Або ще чого приклад "магії літератури" - по-перше Київських відьмах, описаний випадок, коли Даша здуру вирішила приворожити всіх Саш, а в цей час через Європейську площу йде численна демонстрація, і вона проїжджаючи по Володимирському спуску, боїться в неї врізатися..Ось я це описала і якраз у момент написання переживала що цей випадок в реальному київському житті недостовірно виглядатиме, тому що на самій-то справі демонстрації в тому районі, звичайно ж, трапляються, але досить нечисленні. Але коли роман готувався до друку, у нас відбулася Оранжева революція, після чого ось цей момент з демонстрацією на площі, був сприйнятий читачами не тільки достовірно, але і як якусь пародію на революцію.

Найулюбленіші місця Лади Лузіной, це..

Володимирський собор і музей Булгакова - усередині мені завжди добре. Я православною набагато пізніше стала, чим полюбила Володимирський. А щодо музею - те я завжди говорю, що якби мені там здавали кімнату - я б із задоволенням жила, і з цієї причини відзначила весілля саме в будинку-музеї Михайла Булгакова, де її відзначав сам письменник, тому що це було моєю мрією. І ніякі погані прикмети мене не бентежили.

Тури по Україні

Не можу не поставити це питання, особливо тобі, як ти відносишся до містики?

Знаєш, містика поняття задоволене розмите. Для мене, наприклад, абсолютно нормально розповідати Місту, що я від нього хочу. І розмовляти з ним, що люди не містичні, напевно, визнають за божевілля. Під час презентації моєї книги "Заміж в 30 років", п'ять чоловік підряд мені сказали, що саме на цей день намічений проливний дощ і тоді я просто підійшла до вікна і дуже голосно сказала: "Якщо піде дощ на мою презентацію - я ображуся!" Дощу не було.

І часто ти так розмовляєш з Києвом?

Ну, буває.. Місто живої. Тільки треба уміти його бачити!



[10-03-29][All for the tourists of]
Spring salad (0)

[09-08-19][Відпочинок і поради]
Софіївський парк в Умані: розповідь та відео (6)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Легенда Прута та Говерли (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
ОРГАНІЗАЦІЯ ТУРИСТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: Lubchuk (10-04-20)
Переглядів: 1379 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: