Понеділок
24-10-28
11:22

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

ЯК ВРЯТУВАТИСЯ В АВІАКАТАСТРОФІ

    
ЯК ВРЯТУВАТИСЯ В АВІАКАТАСТРОФІ
    
      
У спеціальній літературі існує поняття «Компетентний пасажир» - людина, яка максимально використовує свої шанси на порятунок в аварійній ситуації.

У 1974 році при аварії літака В-707 в Паго-даго в Самоа із ста одного пасажира залишилися в живих тільки п'ятеро, які потім розповіли, що уважно прочитали пам'ятку і прослуховували інструкцію стюардеси. Тому для порятунку вони скористалися аварійними виходами на крило, тоді як інші пасажири влаштували тисняву, спрямувавшись до традиційного входу-виходу. Комісія з гіркотою констатувала, що більшість пасажирів врятувалися б, якби вони просто знали, де знаходяться аварійні люки і як ними користуватися.

На відміну від автомобіля, літак, налітаючи на стаціонарну споруду або який-небудь транспортний засіб, зазвичай не зупиняється, а мчить далі. Тому пасажири не піддаються різким ударним діям. Виключенням з цього можуть бути випадки, коли літак стикається з горою. В цьому випадку шанси на порятунок мізерні.

У інших випадках при виникненні аварійної ситуації у польоті екіпаж може ухвалити рішення про вимушену посадку, яка цілком вірогідна в безлюдній місцевості. При цьому, якщо дозволяють умови і літак керований, прагнуть сісти на відносно рівну місцевість без перешкод, а в крайніх випадках і на ліс. Травматизм і число жертв при цьому зростає, але якщо літак розвалюється не відразу і не горить, то шанси на порятунок підвищуються.

 Існує декілька основних типів аварійних ситуацій. В повітрі, щоб правильно діяти в них, треба не тільки знати, як поводитися, але і в думках заздалегідь пройти шлях до порятунку. Це дає більше шансів, що в небезпечну хвилину вам не відмовить пам'ять.

ДЕКОМПРЕСІЯ. Швидка декомпресія зазвичай починається з оглушливого реву (йде повітря). Салон наповнюється пилом і туманом. Різко знижується видимість. З легенів людини швидко виходить повітря і його не можна затримати. Одночасно вірогідні дзвін у вухах і болі в кишечнику (розширюються гази).

Не чекаючи команди, а тим більше допомозі екіпажа, негайно надягайте кисневу маску. Про те, де вона знаходиться і як нею користуватися, вам розповість стюардеса на початку польоту. Маску треба саме надіти, а не просто притиснути до носа і рота - навіть при кисні, що поступив, ви ще можете знепритомніти і упустити маску.

З тієї ж причини не намагайтеся надати комусь допомогу до того, як самі наділи маску, навіть якщо це ваша дитина: якщо ви не встигнете допомогти собі, без кисню опинитеся ви обидва.

Розріджене повітря в літаку - декомпресія - аварійна ситуація, яку екіпаж негайно починає виправляти, знижуючи висоту польоту. Нижче за три тисячі метрів зміст кисню вже можна вважати нормальним. Тому при ознаках декомпресії відразу ж після надягання маски пристебніть ремені і підготуйтеся до різкого зниження або «твердої» посадки.

АВАРІЇ ПРИ ЗЛЬОТІ І ПОСАДЦІ. Про аварію такого роду вас навряд чи зможуть попередити заздалегідь. Тому найрозумніша тактика - попередні заходи особистої безпеки перед кожним зльотом і посадкою.

Наприклад, бути у верхньому одязі: пальто або куртка (не синтетика!) можуть захистити вас від опіків, якщо доведеться вибиратися з пожежі. Залишайтеся у взутті, навіть якщо вона на високому каблуці - на випадок, якщо вам доведеться йти по осколках, пластику, що горить, і так далі Туфельки на шпильках жінка слід зняти лише перед надувним трапом, не загороджуючи при цьому шлях до евакуації іншим пасажирам і не випускати взуття з рук, щоб на землі негайно взутися.

Безумовно, треба зняти краватку, шарф, окуляри, шпильки і так далі - в екстремальній ситуації небезпечна навіть авторучка в бічній кишені піджака.

Перед кожним зльотом і посадкою ретельно підганяйте ремінь безпеки. Він повинен бути щільно закріплений якнайнижче у ваших стегон. Перевірте, чи немає у вас над головою важких валіз.

Безпосередньо перед аварією зазвичай є можливість прийняти безпечну фіксовану позу.

Зазвичай рекомендується зігнутися і щільно зчепити руки під колінами (або схопитися за кісточки). Голову треба укласти на коліна, а якщо це не виходить, нахилити її якнайнижче. Ноги слід уперти в підлогу, висунувши їх якнайдалі (але не під переднє крісло, яке при аварії може заклинити).

Федеральне авіаційне управління США рекомендує використовувати крісло перед вами для ухвалення іншої фіксованої пози. На спинку крісла слід покласти руки в схрещеному стані і голову притиснути до рук. Також витягнути ноги і упертися. І, зрозуміло, обидві пози можна приймати лише при пристебнутому ремені.

У момент удару слід максимально напружитися і підготуватися до значного перевантаження. Її напрям при більшості аварій - вперед і, можливо, вниз.

Як правило, аварійні виходи розташовані з лівої і правої сторін фюзеляжу. Всі виходи для пасажирів, підходи до них і засоби відкриття мають помітну на відстані маркіровку, яка полегшує їх виявлення.

Про розташування всіх виходів з салону розповідає в короткій інструкції стюардеса. Залишивши всі передпосадкові хвилювання, вислухайте її уважно. Обов'язково в думках представте свій шлях до найближчого виходу. А якщо ви сидите поряд з аварійним люком, то на вас лягає додаткова відповідальність: від того, чи зумієте ви його відкрити, залежить життя багатьох людей.

Проте не завжди можна відкривати найближчий вихід (полум'я зовні, деформацію фюзеляжу в цьому місці і так далі), тому пам'ятати треба про всі шляхи порятунку.

Для аварій на злеті і посадці звичайна раптовість, і попередження екіпажа ви можете не дочекатися, тому будьте в курсі всіх подій за бортом, щоб прийняти фіксовану позу. Проте ні за яких обставин не покидайте свого місця до повної зупинки літака, не піднімайте паніку. Тільки професіонал може з упевненістю судити про небезпеку того, що відбувається.

ПОЖЕЖА НА ЛІТАКУ. Більшість пасажирів вважають, що під час пожежі за бортів у них буде близько п'яти хвилин після приземлення, щоб покинути літак. Проте досвід показує, що краще розраховувати на одну-две хвилини. Пожежами супроводжується приблизно 20% аварій літаків; понад 70% людей, що потрапили в авіакатастрофи з пожежами, залишаються в живих.

Дуже важливо запам'ятати розташування виходів. При пожежі це необхідно ще і тому, що дим заважає не тільки дихати, але і бачити покажчики. А найголовніше при пожежі - негайно після зупинки літака попрямувати до найближчого виходу. При цьому:

- захистите свою шкіру - на вас повинні бути пальто, шапка, плед;

- не дихайте димом, захищайтеся одягом, пригніться або навіть пробирайтеся до виходу рачки - внизу диму повинно бути менше; пам'ятаєте - дим, а не вогонь - перша небезпека;

- зніміть капронові колготки і панчохи, при розплавленні вони можуть стати причиною важких опіків;

- не стійте в натовпі біля виходу, якщо черга не рухається, пам'ятаєте, що якщо інші виходи; якщо прохід завалений, пробирайтеся через крісла, опускаючи їх спинки;

- перед зльотом перерахуйте і запам'ятайте число поряд крісел перед і позаду вас на шляху до аварійного виходу, тоді ви зможете до нього добратися навіть на дотик в непроглядному диму;

- не беріть з собою ручну поклажу, це може коштувати вам життя;

- не відкривайте запасні люки в тому місці, де зовні вогонь і дим;

- будьте рішучі і дісциплінірованни, боріться з панікою на борту будь-якими засобами, надайте максимальну допомогу стюардесі;

- не стаєте самі причиною пожежі: на борту літака треба поводитися з вогнем так, ніби ви їдете в бензовозі.

ПОСАДКА НА ВОДУ. Пасажир, у якого є всі шанси на порятунок при посадці на воду, повинен мати деяке уявлення про те, в якому положенні літак володіє плавучістю, ще до того, як він сяде на воду. Деякі літаки плавають в горизонтальному положенні, інші - із зануреним хвостом, а деякі - із зануреним у воду носом. Знаючи це, ви не кинетеся в паніці до аварійного виходу в хвостовій частині літака, якщо цей вихід опиниться під водою. Слідує також заздалегідь знати, які засоби порятунку на воді (жилети, плоти і ін.) є на борту, де вони знаходяться і як їх застосовувати.

Перед тим, як затонути, літак може знаходитися на плаву від 10 до 40 хвилин. Проте, якщо фюзеляж пошкоджений, цей час може опинитися значно меншим.

Після приводнювання слід спустити на воду рятувальні плоти, які при скиданні надуваються автоматично. Якщо цього не відбулося, то потрібно сильним ривком смикнути за фал, який веде до балона системи газонаповнення. Час приведення плоту в робочий стан займає приблизно одну хвилину влітку і три хвилини взимку.

Катастрофічні ситуації на літаках показують два небезпечні типи поведінки пасажирів - паніку і апатію. Як не дивно, заціпеніння зустрічається значно частіше. Це треба пам'ятати, щоб попереджати у себе таку реакцію і ні за яких обставин не припиняти боротьбу за свій порятунок.



[11-01-16][Все для туристів]
Замок попри колію (0)

[09-08-20][Відпочинок і поради]
Десять найсмертоносніших тварин миру (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Ретроспективний аналіз розвитку туризму в Україні (0)
[09-08-15][Відпочинок і поради]
Пам'ятка туристові (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: Lubchuk (09-11-15)
Переглядів: 709 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: