П’ятниця
25-02-07
20:00

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Італійські сюрпризи

Італійські сюрпризи
      
    Взагалі-то жителі знаменитого «чобота» туристами розпещені і, в принципі, можуть не особливо напружуватися. Адже в Італії є що подивитися - говорять, що тут знаходиться 70% шедеврів світової архітектури... Тому ясно, що багато хто приїде до італійців в гості навіть в тому випадку, якщо господарі поселять їх в брезентовому наметі із зручностями біля входу - за умови, що цей намет буде натягнутий у підніжжя Колізею. Це, звичайно, перебільшення, але про особливості відпочинку в Італії непогано все-таки знати.
    Хоч би для того, щоб відразу з'ясувати собі, за чим, власне кажучи, ви їдете. Наприклад, минулого року відкрили було прямий чартер з Катеринбургу на Лігурійськоє побережжя, а недавно відмінили: немає пасажирів, не звик середній росіянин з глибинки до європейського стандарту відпочинку на морі, який пропонують лігурійськие готелі. Нам би зволікатися за звичайною програмою: російська для море-пляж-фрукты-пиво-карты компанія, а тут тихі європейські радощі: краса самоти, піші прогулянки в гори...
    Та і взагалі використовувати Італію за сценарієм «відпочинок на морі» досить безглуздо. Значно більше підійдуть Туреччина і Кіпр, а для тих, хто жадає більш за дорого сплачену самоту, справжнім успіхом стане відпочинок на пустинних пляжах тропічних островів.
    У Італії варто не валятися на пляжі, а несамовито їздити по країні і оглядати її. Іоганн Вольфганг Гете, той прямо пообіцяв: «Хто добре бачив Італію, і особливо Рим, той ніколи більше не буде зовсім нещасним». Відвідуючі Італію європейці, на відміну від більшості наших співгромадян, готові до того, що доведеться багато ходити і їздити, жити в готелях з цілком пристойною кількістю «зірок» і малогабаритними номерами одночасно (якщо це, звичайно ж, не президентські апартаменти), харчуватися одними макаронами і піцою (до речі, піцу в тому ж Ріміні з недавніх пір досить важко поїсти «стаціонарно», в ресторані) і дивитися, дивитися...
    Про те, щоб встигнути всюди, можна забути відразу і назавжди. Майже по будь-якому італійському місту, будь то столиця області або провінція, можна гуляти два-три дні, а то і цілу тиждень. Будь-яка італійська глушина може похвалитися собором з розписами і статуями відомих майстрів, знаменитим замком або палаццо, на худий кінець - музеєм, в якому зібрані шедеври античності, готики, Відродження або бароко.

    Але є в Італії чотири «перлини», побачити які необхідно:

       1. Рим з його стародавніми розвалинами і музеями Ватикану
       2. Флоренція, без якої неможливо уявити собі італійське Відродження
       3. Піза з її вічно падаючою баштою
       4. Венеція - ірреальне місто мостів і каналів, яке мріють відвідати буквально все

    І без будь-якого з цих міст уявлення про Італію буде неповним. Отже для першого знайомства цілком достатньо маршруту за чотирма вищезазначеними пунктами, з невеликими зупинками, наприклад, в Ассизі або Ферраре. А завершальним акордом може стати відпочинок на морі, наприклад на чудовому курорті Лідо ді Езоло поблизу Венеції або ще краще - на Лігурійськом побережжя.
    Знайомство з Італією можна почати і з півдня. В цьому випадку класичний варіант маршруту: Сорренто - Неаполь - Рим з оглядом стародавніх Помпей і поїздкою на Капрі. Правда, перший за часом виникнення «російський» курорт Італії Сорренто спочатку може показатися дуже своєобразним для нашого туриста, зорієнтованого на пляжний відпочинок: всі готелі розташовані тут так високо на схилі гори, що до води доведеться спускатися на ліфтах або пішки по сходах з високими кам'яними ступенями. Власний пляж - велика рідкість для готелів в Сорренто. Та і взагалі піщаних пляжів як таких тут немає, народ купається, в основному, з пірсів.  Відпочинок у Карпатах
    Тому, хто мужньо вирішив пожертвувати загаром на користь вражень і вибрав «чотири перлини» (див. вищий), потрібно заздалегідь настроїтися на довгі автобусні переїзди. Від Венеції ка Риму, наприклад, більше 600 кілометрів. З одного боку, що поганого - декілька годин помилуватися італійськими видами з вікна комфортабельного автобуса. До речі, «автострада» - слово італійське, і перші якісні дороги почали будувати саме в Італії. Образливо тільки, що дорогі ці переважно прокладені в деякому віддаленні від населених пунктів - тобто тих самих вищезазначених архітектурних шедеврів. Тому зазвичай програми турів спеціально побудовані так, щоб після двох-трьох годинників шляху можна було не тільки розім'яти ноги і перекусити, але і відвідати з гідом достопрімечательность-другую, купити сувеніри. Зробити знімки, нарешті.
    У Вероні зазвичай фотографуються на тлі балкона Джульєти і давньоримського амфітеатру, який зберігся набагато краще за те, що показують туристам в Римі. Деякі вибирають фоном що приліпилася біля моста через річку готичну Церкву Колючки (делла Спина), названу так тому, що тут зберігалася шпилька від тернового вінця Ісуса Хріста. А в Пізе всі чомусь норовлять увічнити себе в позі отакого атланта, що підтримує знамениту башту.

    У Ассизі туристи зазвичай виймають свій «кодак» і «мінолти» у соборів із знаменитими фресками Джотто або у собору Св. Кьяри, сестри Франциска Ассизського. Італійці вважають її покровителькою телебачення, оскільки, будучи хворою і прикованою до ліжка в своєму монастирі, вона була присутня в своїй тілесній зовнішності на службі в головному соборі Ассизі на іншому кінці міста.
    Звичайно, такі тури «з міста в місто» з щоденною зміною готелів натомлять навіть найвитривалішого любителя італійської старизни. Та зате заощадять головне - час. Набагато незручніше, якщо туристів на весь термін селять в який-небудь одне місто, а потім возять його на екскурсії тими ж автобусами в різні кінці країни. В цьому випадку левова частка часу йде на дорогу: адже кожного разу потрібно повернутися на те ж місце, щоб завтра знов танцювати «від печі». Час зжере дорога, і самому по музеях вже, наприклад, не бути схожим. А вони того коштують (хоч би у флоренції) і не завжди входять в програму.
    Для того, щоб потрапити в знамениту Галерею Уффіци, доведеться хвилин сорок потоптатися у вічно довгій черзі. І для груп з екскурсоводами - ніяких послаблень: пожалте в порядку загальної черги. Причому стояти доведеться майже всім без виключення. Наш національний прийом « зайняти чергу одному, щоб потім, ближче до справи, підвалила решта всієї групи - тут не проходить: охоронці, що запам'ятовують всіх в обличчя, можуть заявити: вас тут не стояло.
    І ще про музеї. Майте на увазі, що вхідні квитки не замовляють в турагентстве заздалегідь з передоплатою, а купують безпосередньо на місці: ціни постійно міняються, до того ж існує маса знижок, про які можна дізнатися тільки на місці. Але досить про прекрасний, спустимося на грішну землю.
    Що таке сервіс по-італійськи? Італія не живе виключно туризмом. Звідси і поблажливе відношення готельних службовців і офіціантів в ресторанах до всіх іноземців. Клієнта ніхто особливо облизувати не збирається - тут вам не Анталья. Хоча відвертого хамства, звичайно, не буває, максимум - байдужість. Навіть трохи спартанські номери трех-четирехзвездочних готелів з невеликими кімнатами і вузькими вікнами як би говорять: ви приїхали сюди не спати, а гуляти. Хоча при цьому все оброблено із смаком, який у італійців в крові. Більшість готелів перебудовані із старих або, як мінімум, відреставровані. Сервіс готелю «чотири зірки», як правило, припускає наявність в номері телевізора, телефону, радіо, міні-бару, кондиціонера. У тризірковому готелі це буває не завжди, часто не у всіх номерах готелю або за додаткову плату. Знову ж таки - це не Туреччина.

    Є ще одна італійська особливість, від якої страждають, як з'ясовується, виключно російські туристи. Це їжа. У турах зазвичай передбачений напівпансіон - сніданок і вечеря. Обіди на бігу, в перервах між екскурсіями: у ресторанах, тратторіях. 250-300$ на тиждень - цілком достатньо на обіди і чайові. Забудьте про «шведський стіл», що ломиться від жрання, до нього вас запросять тільки в п'ятизіркових готелях американських готельних систем, та ще в курортних готелях. А континентальний сніданок в італійських готелях виглядає майже по-сиротськи: кава або чай і свіжа булочка з джемом і маслом. Так званий «посилений континентальний сніданок» на додаток до булочки дає вам право на скибочку шинки або ковбаси, сира, апельсиновий сік.
    Взагалі-то, як відомо, напівпансіон напівпансіоном, але за напої увечері на шведському столі треба платити. Тим, кому про Італію цікаво знати лише те, де і як в цій країні «прийняти на груди», корисно мати на увазі таку курйозну подробицю: у ресторані цілком трьохзоряного готелю «Ла Меридіана» в Марина Ромеа (це 18 км. від Равенни) за вечерею гостям викочують бочку місцевого вина. І - без обмежень, наливай та пий! При цьому в сусідньому четирехзвездочном готелі пляшка майже таке ж вино коштує 5-8$.
    Треба заздалегідь приготуватися до щоденного макаронного марафону. Пристрасть італійців до макаронів загальновідома, але мало хто знає, що pasta в італійському - не тільки видова назва всіх макаронних виробів, але і взагалі синонім слова «їжа». Отже прохання приготувати їжу одночасно звучить, як «дай макаронів!» Всі європейці обожнюють італійську кухню, але ми-то встигли обжертися макаронів в 70-х - тоді СРСР купив у міланської фірми автоматичні лінії по виробництву спагеті. Втім, нашій людині голоду ними не утамувати. На перше - макарони, на друге макарони... Нам - м'ясо подавай.
    Але і до макаронів можна пристосуватися. А ось до повільності італійців і до їх пристрасті до запізнень складно звикнути. У цьому вони мало змінилися за останнє сторіччя. Та і перерви в магазинах і банках (зазвичай з дванадцяти дня і до трьох-чотирьох годин - знаменита італійська сієста) виведуть з себе кого завгодно.
    Наплив туристів до Італії починається в березні, «високий» сезон доводиться на липень-серпень; «низький» сезон - на листопад-грудень. І в турагентствах нагадують: для того, щоб виїхати до Італії, потрібно звернутися до них тижні за три до поїздки. А краще місяця - адже і в посольствах працюють ті ж італійці....
a


[09-10-29][All for the tourists of]
Excursions, hikes - All are possible variants of excursions in our region. (0)

[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Кінний похід першої категорії складності Верхи по загадкових Карпатпх (0)
[09-08-20][Відпочинок і поради]
За дружинами за межу (0)
[09-09-19][Карпати]
Зимові Краєвиди Карпат. (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: Lubchuk (10-10-23)
Переглядів: 873 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: