Понеділок
23-06-05
15:45

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Ісламська Республіка Іран

Ісламська Республіка Іран

Язд (Yazd) - одне з красивих і самобутніх міст Ірану, розташований в 500км на південний схід від Тегерана. Дивно, як мало туристів сюди приїжджає, якщо порівнювати з Ісфаханом і Ширазом. Тим приємніше тим небагато чим, хто приїхав в Язд. Саме це місто є центром зороастрізма (вогнепоклонства), і саме тут кожен третій городянин сповідає саме цю стародавню віру у велич вогню. Власне, само назва міста, "Язд” (Яздан), переводиться як "Божественний”. Язд бачив таких знаменитих мандрівників, як Мазкий Порожнисто і Опанас Никітін.

Весь центр міста збудований з необпаленої глини, нагадуючи одну величезну "Касабу”, немов ми в Марокко. Хитросплетіння вузеньких вулиць, в яких можна (і потрібно!) хоч би раз заблукати. Вулиці петляючи і різко повертаючи з одного боку в інший, ведуть мимо старовинний мечетей, стенів міської фортеці, базарів, хамамов (лазень). Визначні пам'ятки які слід відвідати в Язде це дві головні його мечеті - чудову Масжід аль-кебір, і не менш вражаючу Мір-чакмак в самому центрі міста. Обидві мечеті побудовано в 15-16 століттях, і відрізняються виключно красивим декором і забавною "сталактитовою” cструктурой, типовою лише для іранських мечетей.

У місті впадають в очі численні дивні башточки - бадгири, що підносяться над коричневим глиняним старим містом, ці башточки виконували роль вентиляції сторіччя назад. Вони ловили щонайменший подих вітру, пропускали його вниз, в житлові приміщення, позбавляючи жителів від виснажливої жари.

В'язниця Олександра - ще один забавний пам'ятник, що є старовинною будовою, що колись була в'язницею, аж за часів Олександра Великого (Македонського). Нічого особливого. Ще один старовинний двір, перетворений частково на мечеть.

У місті два види готелів - традиційні і звичайні. У першому випадку ви житимете усередині найнатуральнішого караван-сараю в Старому місті, куди ведуть ті самі вузькі вулиці. Звичайний же готель має на увазі нецікаву бетонну коробку з коридорами і безліччю одноманітних кімнат. Більш того, в іранських містах не так багато готелів в цілому, і пропозиція ледве відповідає попиту, що росте. Відпочинок у Карпатах

Язд - Пасаргад - Персеполіс - Шираз (480км)
Велика частина траси не є особливим інтересом. Степ змінявся невисокими перевалами, на вершині яких ще зберігся сніг. Населені пунктів мало. Дорога - відмінна, така, що дає можливість тримати крейсерську швидкість в 100км/ч.

Пасаргад - стародавнє місто, розташоване в 120км на північ від Шираза, і всього в 50км від знаменитого Персеполіса. Колись тут був палац персидського царя Кира, і тут же Кир був похований. В даний час від Пасаргада дуже мало що збереглося. Приблизно у чотирьох розрізнених крапках є сліди старовини у вигляді колон, що повалили, або фундаменту могутньої фортеці.

Персеполіс, це, поза сумнівом, перлина Ірану. Це те місце, відвідати яке варто, навіть якщо ваш час в країні гранично обмежений.

Ісфахан це найкрасивіше, найгостинніше і найцікавіше місто Ірану. Якщо у вас абсолютно немає часу, і доводиться вибирати - відвідаєте тільки один Ісфахан. Забудьте про Шираз, і навіть про Язд, не кажучи вже про Тегеран.

Прекрасна площа Імаму (Imam Square) де розташована приголомшлива Мечеть Імаму (Масджид-э-имам), зведена в 1640 році. Цей величезний комплекс укупі з іншими мечетями, фонтанами, садами і базаром - найбільш яскравий шедевр ісламської архітектури не тільки в Ірані, але і в світі.[10-01-23][All for the tourists of]
Dragobrat (0)

[09-08-20][Відпочинок і поради]
Як з'явився звичай відзначати Новорічну ніч? (0)
[09-08-20][Відпочинок і поради]
Що поїсти туристові в Єгипті? (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
El Carnaval: свято пригноблюваних мужів (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-09-19)
Переглядів: 1032 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: