|
---|
Котедж "Карпатська тиша"
Відпочинок у Яремче
0977739122 - Любов 0665020962
|
|
Вечер в Карпатах
::::::Каталог для туриста::::::
Гіон Мацурі
Гіон Мацурі
Свята Японії виділяються серед свят інших країн Сходу своєю специфічністю і оригінальністю. Викликано це особливим менталітетом японського народу, його вірністю традиціям, повагою своїх «коренів». Японія - країна, що поєднує в собі все хороше, що було в неї за колишні «самітницький» століття, і те краще, що запозичене за останнє сторіччя в інших країн. У відношенні свят країна до цих пір вірна своїм віруванням і традицій, багато національні свята не схожі на європейські, вони дивують своєю тематикою і захоплюють одночасно. Приклад тому - свято Gion, що проходить щороку в липні. Гіон Мацурі Його проводять на вулицях району Гіон стародавньої столиці Кіото, що розташовується в 200 милях від сучасної столиці Токіо. Саме в Кіото знаходиться древнє синтоїстське святилище Ясак. Коріння традиції йдуть до 869 року, коли в столиці вибухнула страшна чума. Щоб зупинити заразу, гонець імператора вирушив до храму ясак - храм бога Сусаноо (тоді храм носив іншу назву - Гіоня). За указом імператора перед храмом було встановлено 66 алебард - стільки, скільки було провінцій Японії в той час. Мешканці міста теж молилися богам про зцілення. Імператор і народ вірили, що алебарди мають магічне значення і позбавлять від епідемії. Що й сталося. З тих пір Гіон Мацурі відзначається вдячними жителями Кіото щорічно, до цієї пори. Відзначають його 17 і 24 липня, коли проходить парад возів і палантинів. Готуються до його зустрічі цілий місяць. За тривалістю Гіон можна порівняти з святкуванням в нас нового року!
Без колісниць і палантинів неможливо уявити свято. Тому їх дбайливо зберігають з колишнього року, збирають, реставрують, виготовляють нові. Багато з них - справжні шедеври мистецтва в традиційному японському стилі оформлення. Різноманіття форм і фарб дозволяють захоплюватися, вражають і розміри - вози Хоко більше двадцяти метрів у довжину і вагою до 12 тонн. Розташовані на платформах каркаси з балок скріплені канатами. Багато двоповерхові з характерними для Японії дахами - прообраз пагод. Висота возів досягає 24 метрів. Музиканти, гості, актори в білих кімоно розташовуються на другому ярусі, що нагадує відкриту веранду і навіть на дахах. Декорують колісниці найкращими тканинами - гобеленами, шовками, парчею, багато тканини привозять із сусідніх країн - Індії, Китаю, Ірану та Кореї, що надає Гіхону якийсь інтернаціоналізм.
У момент просування колісниць чоловіки в білому одязі з опахалами за традицією стоять нагорі і розкидають людям навколо символічні священні Тімаков - запорука здоров'я на рік. Виготовляють Тімаков з бамбукового листя і загорнутих всередину пучків соломи. Найважчі колісниці просувають уперед за канати кілька десятків людей. Їх підбадьорює величезна кількість вдячних глядачів, які щорічно приїжджають в Кіото: ні багато ні мало 800 000 чоловік. Процесію супроводжують звуки живої японської музики, яку виконують музиканти, що сидять на других поверхах Хоко.
Темами прикраси возів-яма (паланкінів) є сюжети з притч, легенд і оповідей. Паланкіни мають вигляд коробок, переносяться на плечах двох-трьох десятків людей. Вага їх досягає 3 тонн. На даху такого вагомого чотирикутного споруди стоять прикраси у вигляді героїв японського епосу, національна лялька в червоному кімоно або просто люди. За традицією в цьому параді задіяні 25 возів яма і 7 колісниць Хоко.
Завжди є традиційною для свята головна очолює фестивальну процесію віз, на якій сидить маленький хлопчик - символ божества храму Ясак, який за віруванням японців і послав звільнення від чуми в 869 році. Грандіозне видовище! Свято не забутий, але ж минуло вже більше 1000 років.
Гіон відзначається і в інших містах і селищах країни. Примітно те, що в ряді місць назву «Алея» збереглося. Японці обожнюють свята, особливо люблять до них готуватися, адже свято - завжди привід для веселощів і відпочинку, пам'ять про те, що було в історії їхніх предків. Величезна любов японців до свят - врівноважує додаток до їхнього традиційному самовідданій праці, адже праця японці до цих пір вважають великої привілеєм. Воістину загадкова і чарівна країна Вранішнього Сонця.
|
Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-28)
|
Переглядів: 919
| Рейтинг: 0.0/0 |
|