ВЕСЕЛКА МІЖ РАЄМ І ОКЕАНОМ |
ЗВІДКИ Есмь.У походження назви островів, цікава їх історія. Хто тільки не намагався володарювати над цим райським куточком! Спочатку тутешніми мешканцями були переселенці з довколишніх Шрі-ланки і Індії. У V-VII століттях сюди перекочували араби і перси. Тут намагалися укорінятися португальці і голландці. Але перемогла Британія, встановивши на островах протекторат з 1887 року до 26 липня 1965 року (остання дата, звичайно, святкується як день Незалежності). В результаті разноязиких змішень і з'явилася назва «Острови Мальдівськие» -- від «махав» («палац» арабський) і «дива» («острів» на хінді). Мова місцевих жителів -- дівехи -- нагадує сингальський. Але на «туристичній» території в ходу англійський і інші поширені мови.
Ч АСТІЧКА Пріродиєвственную Д природу островів в океані зуміли сумістити з комфортабельними умовами -- вийшов рай із земною суттю. Вдень -- розкидисті пальми, море квітів і зграї неляканої риби. Вночі -- чисте зоряне небо, шум птахів і летючих мишок, що не обертають на «прибульців» ніякої уваги.
лагодаря м'якому і теплому клімату саме затребуване «житло» в готелях Мальдівських -- бунгало. Живучи в бунгало, влаштованих на палях, ви ніби зливаєтеся з природою: вранці прокинувся -- і в океан. А увечері під зоряним небом відкривається безмежний «акваріум» з мільярдами жителів.
Маль дівськие острови -- втілення бажання хоч на якийсь час відійти від мирської суєти. Тут немає сум'яття перенасиченого і загазованого мегаполісу, немає стресів, роботи, турбот. Тут досить просто насолоджуватися тим, що живеш. Слухати музику океану, бродити по коліно у воді, збираючи черепашок, милуватися цвітінням рослин. Можна просто з рук годувати риб, милуватися величезними черепахами.
Не дивлячись на близькість до природи, в готелях комфортно і затишно. Кожен острів-курорт має рецепцію, ресторани, більшість -- SPA, розважальний центр. Не бійтеся схуднути -- меню більшості курортів включає як місцеву, азіатську, так і європейську кухню. Місцева кухня «позаїмствована» у індійської кулінарії і арабських традицій. Широко використовуються рис у всіх його видах, морепродукти, приправи і гострі спеції. Головний десерт -- кокосовий горіх у всіх варіаціях, а також солодкі блюда з рису і фруктів. Головний напій -- чай, п'ють його з молоком і великою кількістю цукру. Місцевим жителям на смак солодкий раа, який вони варять з пальмового соку.
Алкоголь тут доступний тільки в барах і ресторанах готелів, де служать приїжджі з острова Шрі-ланка і з Індії (громадянам Мальдів торгувати спиртним заборонено).
ЗА РОЗВАГАМИ -- У ВОДУ! Гла вноє -- знати особливості відпочинку по-мальдівськи і його відмінності від відпочинку, скажімо, по-турецьки. Передчувати повний релакс, розмірений ритм дня, велику кількість смачної їжі. Приготуватися до знайомства з підводним світом.
чкурнув пляжні атракціони, масажі, заходи -- тропічна романтика, що ніби зійшла із сторінок глянсових журналів. А ось гучних дискотек і нічних розваг не буде -- точно! У певні дні на островах, як в піонертаборі, проходить фольклорне шоу, наприклад звучить психоделічеськая музика боду бера. Або бувають танці під живу музику, яку виконують аборигени -- цілком якісну і європейську. вінг -- Дай ось суть активного способу життя на Мальдівах. Навіть звичайні окуляри для плавання дозволять побачити строкате царство різноколірних риб. Достатньо лише протягнути руку -- і ви торкнетеся тунця або риби-клоуна. Риба-ангел, риба-хірург, риба-імператор, губана, риба-метелик, мурени діловито пропливають мимо заворожених дайверов.
Водні лижі або стрибки у воду з парашутом, серфінг і катамарани, каяки, каное, парасейлінг, пляжний волейбол -- все це для тих, кому бірюза океану опинилося недостатньо. На додаток до всього перерахованого компанії пропонують туристам зробити оглядові польоти і одноденні екскурсії з пікніками на нежилі острови.
СТОЛИЦЯ І Деревніє Посл декількох днів релакса і спілкування суто з летючими собаками, чаплями і морською живністю прийде час зібрати себе і відправитися за враженнями. Столиця Мале (острів займає всього 3 кв.км) відвіку була відома як острів Султана. У столиці є все, що належить мати східному місту: мечеті, ринок, безліч магазинів з сувенірами, маленькі кафе з екзотичними стравами і інше. Перед пристанню знаходиться Ісламський центр, який вважається красивим у всій Азії. Через дорогу -- Султанський парк і Національний музей. У експозиції останнього -- доїсламськие статуї, знайдені Туром Хейердалом. Більшість стародавніх знахідок і кам'яних статуеток описані в його книзі «Таємниця островів Мальдівських».
Не менш цікава екскурсія по островах, під час якої можна познайомитися з побутом непитущих тубільців. Тут теж принцип «один острів -- одне село». Місцеві жителі демонструють благоденствування -- діти вчаться в школі, люди похилого віку ховаються від жари. Найпрацелюбніші рибалять і торгують сувенірами.
РОМАНТИКА ДЛЯ Двоїхо Мирн хвилі, що колишуться у ваших ніг, теплий пісок наштовхують на роздуми про вічний. Є відокремлені острівці, куди відвозять наречені і залишають одних. Це ожила мрія для нареченої -- стіл просто неба, музика, свічки. Над головою -- зірки. Нічліг для закоханих -- під навісом, з прозорими балдахінами. І все це -- з виглядом на морі.
SPA по-мальдівськи відрізняється неспішністю в проведенні процедур і аюрведічеськимі прийомами. Але навіть зовнішня сторона дійства утихомирює і вводить в стан нірвану. Океан, музика, пахощі... Тихий захід буде вірним віддзеркаленням емоцій утихомиреного тіла.
|