Генуя - місто палаців і собак
Історики і екскурсоводи оповідають про розкішні палаци і середньовічні вулиці, а турист часом запам'ятовує не тільки величну архітектуру, але і простих жителів і їх чотириногих вихованців, сучасні лайнери і сміття під ногами - таким побачило старовинне італійське місто Генуя наш кореспондент. Генуя - місто палаців, круїзних лайнерів і собак. Причому останніх - значно більше. Чи не кожен житель Генуї володіє собакою, а ті володіють їх серцями. Проблема лише в тому, що гуляти з собаками в Генуї категорично ніде - місто побудоване на горбах, що спускаються з предгорій Альп до моря, і місць для парків і скверів в нім категорично мало. А Генуя по якомусь прикрому непорозумінню не дуже багато увагу обертають на пластикові пакети і відходи життєдіяльності своїх вихованців, так що, гуляючи по вулицях і задивляючись на приголомшливі морські види, слід звертати увагу і на мостову. Ще в Генуї знаходиться один з найбільших в Європі океанаріумів, де можна побачити мир мешканців будь-якого Морея - від арктичних до тропічних. Працює він щодня, хоча у вихідні, особливо в другу половину суботи і воскресіння, народу в чергах перед касами жахливо багато. Як і перед акваріумами, так що, якщо є можливість, краще приїжджати сюди в будні. Стежити за іграми дельфінів можна годинами, так само, як і роздивлятися рибу-молота і рибу-пилу.
Багато туристів так і роблять, розташувавшись у панорамних стекол на підлозі - перекушують, грають з дітьми і фотографують особливо вдалі розвороти. Правда, знімати із спалахом тут категорично заборонено, щоб не нашкодити морським мешканцям. Будь ласка, дотримуйте правила! Вулиці Генуї дуже вузькі. Настільки, що на багатьох з них висять застережливі знаки, такі, як цей, - ширина провулка всього 1,6 метра, не всяка малолітражка в нього проїде. А є провулочки і повужчий! Через це особливою перевагою городян користуються веспи. У Італії на них катається старий і молодий. Можна зустріти за кермом і 90-річного старика, і молоденьку дівчину, що тільки-тільки вийшла з молодшої школи. Правда, все в шоломах - дотримують правила безпеки. На вулиці виходять тільки вузькі і досить аскетичні фасади палаців, проте за ними ховаються справжні скарби - те прекрасний дворик Відпочинок у Карпатах
творіння одного з великих архітекторів Відродження, то університет Генуї, розташований в 5-7 палацах, то одна з багатющих картинних галерей Італії, якими славиться це місто. Але не тільки стародавні майстри-живописці вражають уяву туристів! Підземні переходи в Генуї розписані приголомшливими картинами - котами всіх мастей, абстрактними сюжетами, а перед входом в метро можна зустріти ціле полотно з історією транспорту. Шкода, що Геную нечасто відвідують російські туристи. Нечасто - це означає більше, ніж на декілька годинників, передбачених автобусною екскурсією, коли туристична група проноситься по вулицях, не помічаючи приголомшливої міської атмосфери, і відбуває далі, галоп по Італії. У Генуї варто затриматися подовше. Піднятися на одному з декількох фунікулерів вгору, оглянути фортеці, що захищали місто від вторгнення, побувати в музеях... ...зайти в будинок Колумба і прогулятися по набережній, роздивляючись яхти, старовинні парусники і нові сучасні круїзні лайнери. До Генуї заходять величезні туристичні лайнери і звідси можна відправитися в один з середземноморських або навіть трансатлантичних круїзів, залишивши стародавнє місто, всі секрети якого не можна розкрити за пару днів перебування.
|