Євросоюз дав туристам десять заповідей
Єдиний телефонний номер служби реагування в надзвичайних ситуаціях (аналог всесвітньо відомої служби порятунку) 112, який діє на всій території Євросоюзу, став першим в списку рекомендацій обнародуваних в четвер, 30 липня, на прес-конференції в Брюсселі головою транспортної комісії ЄС Антоніо Тайані.
Небезпечні субстанції Друга рада - не сідати п'яним за кермо і не приймати наркотики перед початком автомобільної подорожі - особливою оригінальністю не відрізняється, але його виконання врятувало не одне життя. Згідно статистиці Комісії з транспорту ЄС, кожне четверте ДТП відбулося через те, що водій знаходився в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння. У таких аваріях щорічно гинуть 10 тисяч жителів і гостей Старого світла.
Укладачі заповідей безпечного відпочинку настійно радять туристам перед покупкою авіаквитка уважно ознайомитися з складеним Єврокомісією «чорним списком» авіакомпаній, які не дотримують прийняті в ЄС правила безпеки польотів.
Крім того, туристам ненав'язливо нагадують про заборону проносити на борт літака більше 100 міллілітров будь-якої рідини.
Автори списку також нагадують, що пасажири можуть зажадати компенсацію витрат на квиток у разі затримки їх рейса, заборони посадки на борт і втрати багажу. Також туристи повинні уважно перевіряти наявність на квитках і вантажах їх остаточної вартості.
Бережіть документи Представники російської туротраслі спеціально для GZT.RU склали список рекомендацій для російських туристів, які стають бажаними гостями в багатьох країнах світу.
Російський союз туріндустрії (РСТ) радить перед поїздкою на відпочинок за рубіж зажадати в турфірме пам'ятку з телефонами приймаючої компанії або представника що відправляє, а також найближчого консульства Росії.
Потім обов'язково прочитати страховий поліс і, у разі захворювання, дзвонити не готельному лікареві, а по тому телефону, який вказаний в полісі. Дзвінок по ньому безкоштовний і оператор говоритиме по-російськи.
Далі слід зробити ксерокопію закордонного паспорта, авіаквитка (маршрут-квітанциі), страхового поліса і інших документів - на випадок їх втрати або крадіжки. Ця проста формальність допоможе швидко ідентифікувати вашу особу.
Добре б ще узяти з собою фотографію на паспорт, вона може знадобитися для довідки, яку видають в консульстві замість загубленого паспорта.
Під час поїздки найрозсудливіше тримаєте копії окремо від оригіналів, а гроші окремо від документів, і не зберігати всю суму в одному місці.
«Розслабляйтеся, але в міру! Проявляйте елементарну розсудливість - так само, як ви це робите на батьківщині», - настійно рекомендують фахівці РСТ.
Поспішаєте заощадити Представники однієї із старих російських туркомпаній «Інтурист» вивели три заповіді безпроблемного відпочинку.
Російським туристам радять активніше користуватися системою tax-free. Зробивши покупки, можна істотно заощадити: виїжджаючи з країни, турист отримує назад в спеціальних пунктах, розташованих в аеропортах суму податку, яку заплатив при покупці товарів.
Рекомендація номер два - дотримувати всі правила перебування в країні. Тоді при наступній поїздці вам не відмовлять в отриманні шенгенської візи.
«Не переплачуйте за готелі: у Європі чітка система класифікації готелів, тому якщо Ви заплатите за мешкання в 3*-ном готелі, можете бути упевнені, що отримаєте послуги, відповідні вибраній категорії», - саме так звучить третя рада від «Інтуриста».
Бійтеся електронного шахрайства «Уважно стежите за кредитками, в Європі розвинене електронне шахрайство, - діляться з GZT.RU своїми правилами юристи компанії «Персона Грата», що спеціалізується у сфері туризму. - Візьміть спеціальну кредитну карту з невеликою сумою грошей і ніколи не віддавайте її в руки торговців. Обов'язково підпишіться на смс - повідомлення».
Туристам, які піддалися пограбуванню в місцях відпочинку треба обов'язково зафіксувати факт події, заявивши в поліцію.
Юристи радять завжди брати з собою в поїздку невеликого розмовника для спілкування з місцевим населенням. Запам'ятаєте: не всі знають англійський, не говорячи вже про російську мову.
При плануванні індивідуального туру, закладайте в кошторис витрат покупку «розширеної» страховки, є спеціальні поліси для автомобілістів.
«Збираючись подорожувати по декількох країнах Шенгенської угоди, проведіть перед поїздкою невелике дослідження митних правил Цей нюанс допоможе вам уникнути накладок і неприємностей при перетині «віртуальних» з вигляду меж», - настійно радять представники «Персона Грата».
|