Субота
25-01-11
14:06

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

6 травня - День Святого Георгія Побідоносця

6 травня - День Святого Георгія Побідоносця

На самому початку травня відзначається День Святого Георгія Побідоносця. На Русі святий Георгій здавна шанувався під іменем Юрія або Єгорій.
6 травня - День Святого Георгія Побідоносця Напевно, жоден інший святий не шанувався так глибоко і щиро. І вважається, що це особливе шанування ввів Ярослав Мудрий. У 1030 році, отримавши перемогу над чуддю, князь Ярослав заснував Юр'єв храм під Новгородом, в 1036 році після перемоги над печенігами спорудив монастир святого Георгія в Києві. Освячення Георгіївського храму є одним з перших давньоруських православних свят.

У православ'ї святий Георгій вважається покровителем землеробства і скотарства. Святий Георгій нерідко зображувався на великокнязівських монетах та печатках. З часом він став покровителем воїнства.

Про те, яким дійсно був Георгій, відомо все-таки мало. Існує багато белетристичних переказів та легенд про його посмертних подвиги. Історичний Георгій жив наприкінці II - початку III століття в малоазиатской провінції Каппадокія Римської імперії. Народився майбутній Великомученик в сім'ї благочестивих і забезпечених батьків у місті Бейруті, який в давнину іменувався білить. Батьки виховали хлопчика в християнській вірі. Імовірно, батько його прийняв мученицьку кончину за Христа, коли Георгій був ще дитиною. Мати, яка володіла маєтками в Палестині, повернулася з сином на свою батьківщину.

Підросла Георгій вступив на службу в римське військо імператора Діоклетіана (284-305) і незабаром привернув до себе його увагу хоробрістю в боях, розумом, великою фізичною силою і красивою зовнішністю, після чого був прийнятий в імператорську варту зі званням комита - одного із старших воєначальників .

Діоклетіан був талановитим правителем, він чимало зробив для відродження римського могутності, але він завжди залишався фанатичним прихильником язичництва. А в останні роки свого правління ще більше посилив гоніння на християн, проявляючи особливу бездушність стосовно них. Дізнавшись про жорстоке винищення християн, святий Георгій перейнявся співчуттям до них. Незважаючи на передчуття власних страждань, Георгій відпустив на волю своїх рабів, роздав своє майно убогим, з'явився в Сенат, де постав перед Діоклетіаном і, оголосивши себе християнином, звинуватив імператора в жорстокості і несправедливості.

Георгій закликав усіх визнати істинну віру в Христа: «Я раб Христа, Бога мого, і, сподіваючись на Нього, постав серед вас по своїй волі, щоб свідчити про Істину». А коли його запитали, що є Істина, святий Георгій відповів: «Істина є Сам Христос, гнаний вами». Імператор був ображений зухвалістю молодого воїна, але все ж таки спробував умовити його, переконуючи не губити своєї молодості, військової слави і честі, а принести за римським законом жертву богам. Але Георгій відповів, що ніщо в цьому непостійної житті не ослабить його бажання служити Христові.

Коли ж за наказом оскаженілого імператора його стали виштовхувати списами із залу зборів, щоб відвести до в'язниці, сталь ставала м'якою і гнулася, як тільки списи стосувалися тіла святого, не завдавала йому болю. Святого Георгія все-таки уклали в темницю, де його поклали спиною на землю, а ноги уклали в колодки, і придавили груди важким каменем. Але Святий Георгій мужньо переносив всі страждання, не перестаючи славити Господа Бога. На всі загрози імператора він відповідав: «Швидше ти ізнеможешь, мучачи мене, ніж я, мучений тобою». Мучителі піддали Георгія самим витонченим тортурам. Вони били його воловими жилами, кидали в вапно, прив'язали до колеса, під яким були дошки із залізними вістрями і при обертанні колеса вони впивалися в оголене тіло святого.

Спочатку Георгій молився і закликав Христа, а потім замовк і не проронив жодного стогону. Імператор вирішив, що Георгій помер і наказав зняти його з колеса. Коли ж Діоклетіан відправився в капище піднести подячну жертву язичницьким богам, навколо несподівано все потемніло, прогримів грім і стало чутно голос: «Не бійся, Георгій, Я з тобою». Засяяло неземної яскраве світло і у колеса з'явився Ангел Господній в образі світлоносного юнака. Він поклав руку на великомученика і вимовив: «Радуйся!».

Георгій негайно ж повстав без єдиної рани на тілі, здивована варта відвела його на капищі, і Діоклетіан не міг повірити власним очам. Багато вдивлялися в Георгія з подивом і жахом. Чимало язичників тоді повірило, що сталося диво. І ввірували вони в Бога християн.

Серед тих, що повірили в Христа була і цариця Олександра, дружина Діоклетіана. Її тоді відвели до палацу. Імператор ж украй озлобився, і наступного ранку Георгія піддали новим тортурам. Але ніщо не змогло зломити його.

Імператор вирішив, що святому допомагає чарівництво і закликав волхва Афанасія, аби той забрав у Георгія чудодійну силу чи отруїв його. Волхв підніс святому дві чаші, в одній була отрута, а в іншій зілля, яке повинно було зробити Георгія покірним. Але жодне з них не подіяло на святого. А коли імператор запитав, що йому допомагає, великомученик Георгій відповів, що віра в Христа. Волхв Афанасій, увірувавши в Христа, припав до ніг святого Георгія, і став просити прощення за всі гріхи, які він створив за незнання. У люті Діоклетіан наказав обезголовити повірив Афанасія. Сам же імператор і не думав каятися.

Тим часом до темниці Георгія стали стікатися люди, обтяжені різними недугами, і там отримували від святого зцілення і допомогу. Бідний землероб Гликерія, у якого впав віл, теж прийшов просити допомоги. І Георгій, втішило його, запевнив, що Бог поверне вола до життя. Так воно і сталося, прийшов Гликерія додому, а віл ожив. На радощах хлібороб став прославляти Християнського бога по всьому місту, за що і був обезголовлений за наказом імператора.

У ніч перед стратою Георгій майже не спав, молився, а коли задрімав, явився йому Спаситель, поклав на голову вінець і сказав: «Не бійся, але дерзай і сподобишся царювати зі Мною».

І тоді Діоклетіан наказав відрубати святому голову. Його стратили в 303 році 23 квітня (за старим стилем), відрубавши святому голову мечем. І не було Георгію тоді й тридцяти років. Разом з Георгієм була страчена і дружина Діоклетіана, цариця Олександра, який запевняв у Христа.

Безліч чудес, здійснених святим великомучеником Георгієм, як прижиттєвих, так і посмертних відображені в іконографії. Розповідають, що біля міста поблизу Ліванських гір у величезному озері жило чудовисько, не те змій, не те ящір, він вимагав, щоб жителі міста щодня приносили йому в жертву своїх дітей. І вони в страху так і робили, тягнули жереб і віддавали своїх дітей. Дійшла черга і до єдиної дочки царя. Він нарядив її в багаті одягу і гірко ридає над своєю долею відправив до озера. І тут неждано-негадано під'їхав до неї на коні святий Георгій зі списом у руці. Дівчина стала просити його не піддавати своє життя небезпеці, оскільки перемогти чудовисько неможливо. Але святий Георгій, побачивши змія, осінив себе хресним знаменням і зі словами «в ім'я Отця і Сина і Святого Духа» кинувся на нього.

Пронизав горло змія списом і наступив на нього копитом коня. Потім врятована і обрадувана дівчина пов'язала змія своїм поясом і повела в місто. Жителі в жаху хотіли врятуватися втечею, але святий Георгій зупинив їх, голосно сказавши: «Не бійтеся, але надійтесь на Господа Ісуса Христа, і віруйте в Нього, бо це Він послав мене до вас, щоб врятувати вас». Змія Георгій вбив, а жителі спалили його за містом, увірувавши в Ісуса Христа. Тоді ж хрестилися жителі побудували там церкву в ім'я Пресвятої Богородиці та великомученика Георгія.

Святий Георгій Побідоносець був ангелом і покровителем багатьох великих людей Росії. Ім'я святого Георгія носив і засновник Москви Юрій Долгорукий, який заснував місто Юр'єв-Польський і побудував багато храмів на честь святого Георгія. Георгій Побідоносець, зображений у вигляді вершника, який уражує змія, став гербом Москви. Він вважається прикладом мужності і вірності вірі і обраному шляху для багатьох людей не тільки в Росії, але і у всьому світі.


[09-10-22][Все для туристов]
Местные достопримечательности - Архитектура. (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Туризм в Білорусі (1)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Великі визначні пам'ятки маленької Куби (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Історія виноробства в Ізраїлі (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-24)
Переглядів: 1084 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: