Середа
23-06-07
21:35

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Великі солі

Великі солі

Доводилося чути думку, що в Польщі були всього три великі люди: Коперник, Міцкевич і Шопен. Проте, дізнаючись ближче історію і культуру цієї країни, розумієш, що це не так - народжувала вона і інших геніїв, осіб усесвітнього масштабу. Так само і з можливостями для відпочинку. Є люди, які, зустрівши словосполучення "польські курорти  лише знижуть плечима. Значить, вони просто ніколи там не відпочивали. І, зокрема, поняття не мають про тутешні чудові соляні здравниці.

Збірні солянки
Польське містечко Іновроцлав відоме в наший країні навіть менше свого напівтезки Вроцлава  . І, відразу відмічу, не має до нього ніякого відношення. Знаходиться він в абсолютно іншому місці - в центрі країни, на Западнокуявськой рівнині, в 40 км. на південний схід від Бидгоща. У Польщі до цього містечка не заростає народна стежка. Причиною тому місцеві соляні родовища (по-польськи - "солянки").
Трохи більше 130 років тому три ініціативні люди - польський дворянин, доктор має рацію Зігмунт Вільконьськи, німець-адвокат Оскар Тріпке і багатий єврейський міщанин Самуель Хенігер - заснували тут курортне суспільство "Солянки іновроцлавське". Дуже швидко курорт здобув пан'европейськую популярність. Старе Світло в XIX столітті обожнювало лікуватися усілякими солями, грязями, ваннами. А "Солянки" пропонували разом привести в порядок і серце, і кістки, і нерви. Правда, в першій половині ХХ століття справа прийшла до занепаду, і після Другої світової війни курорт, по суті, відтворювався з нуля. Але це завдання було перевиконане.
Зараз "Солянки" - це сучасний курортний комплекс з чотирма санаторіями (найбільший - "Куяв'як") загальною місткістю 800 місць. Профіль лікування навіть розширився: тут успішно проводять профілактику і терапію серцево-судинних, ревматичних, ортопедичних, неврологічних захворювань. Крім головної цілющої процедури - соляних ванн (а також вуглекислих, бульбашкових, вихрових) - пацієнтам-курортникам пропонують

грязьові обгортання і маски, кріо- і фототерапію, гальванізацію і іонофорез, парафінові примочки, лікувальну гімнастику і масаж різних типів. Пробачите, але цей список неповний!
А поряд з санаторним комплексом розбитий класичний французький сад на 16 гектарів. Його ще називають "Соляний парк", оскільки стоїть він фактично на соляному виробленні та і повітря навколо насичене оздоровчими ароматами. Прогулянки по парку тим самим - фактично поєднання приємного з корисним. Тим більше клімат в Західній Куявії дивовижно м'який: температурні перепади протягом року невеликі, західний вітер легкий, щадний. На такому свіжому повітрі гуляти одне задоволення.

Місто-грот
В іншій частині країни, на півдні, всього в десяти кілометрах від центру Кракова під Велічкой  > знаходиться диво-місто  . Його чудовість перш за все в тому, що розташований він на глибині від 64 до 327 м нижче за поверхню землі. Це колишні соляні копальні, а нині - ціла інфраструктура відпочинку, що складається з головного стовбура, декількох поперечних штолень, які розташовані на дев'яти рівнях, і 20 зв'язаних між собою камер. Нині копальні Велічка   очолюють лист "Семи чудес Польщі" і включені в список світової спадщини ЮНЕСЬКО.
Чого тут тільки немає! Підземна туристична траса і ресторани, конференц-зал з - увага! - безпровідним доступом в Інтернет, художня галерея, концертні зали і каплиці, одна з яких - Св. Кинги - цілком, разом з колонами, ступенями, молельнимі лавами і вівтарем, вирубана в соляному пласті. Тут проводяться
увлекательниє екскурсії, ролеві ігри, в яких кожен турист може

т відчути себе солекопом і одночасно мисливцем за скарбами, ділові конференції і симпозіуми, концерти, весілля і банкети.
А в самому низу, на березі підземного озера Вессель знаходиться головне - Підземний лікувально-реабілітаційний центр. Люди спускаються сюди, щоб під керівництвом інструкторів позайматися дихальною гімнастикою або виконати комплекс фізичних вправ, вдихаючи цілющі соляні пари. Такі вправи в першу чергу показані при захворюваннях легенів і бронхів, алергії, деяких шкірних хворобах, а також при такому поширеному порушенні обміну речовин, як ожиріння.
Приїжджати сюди потрібно в групі. Індивідуальне заняття коштує 135 злотих з людини (приблизно 300 грн), у високий сезон (квітень-вересень) - 145 злотих. Проте можна приїхати на курорт і для постійного амбулаторного лікування. Програма розрахована на 17 днів, а нічліг курортникам надасть будь-який з приблизно двадцяти готелів, що знаходяться недалеко від Велічки, хостелов і пансіонів. Тільки місця треба бронювати заздалегідь. Бо число охочих покуштувати польських "великих солей"  >довольно велике.[10-01-23][All for the tourists of]
Three days snow madness (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Канадські види: визначні пам'ятки (1)
[09-08-22][Відпочинок і поради]
Чемпіонат світу по секс-туризму (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Кіт (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: vechervkarpatah (09-08-22)
Переглядів: 1127 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: