Понеділок
25-01-27
18:56

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Болгарія: казки, міфи і легенди

 Болгарія: казки, міфи і легенди

Казки, міфи і легенди - вони несуть атмосферу колишньої болгарської землі, і вона одним особливим чином стає близькій і знайомій. Коріння болгарського народу йде углиб, куди раніше тієї дати, яка визначена як початок болгарської держави. Тисячоліття підряд тут царство однієї з найстародавніших і оригінальніших в культурному відношенні цивілізацій - фракийськой. Вона продовжує своє існування у вигляді тисяч могил, що усіяли болгарську землю, через витончені архітектурні пам'ятники, приховані в них, через фортеці, храми, святилища і оракули, що носять друк минулої величі і бурхливих переворотів. Фракийськая культура розпалює цікавість своєю збереженою обрядовістю і міфологичнимі героями, що виразили віру стародавніх в чотири основні космічні стихії: Повітря, Земля, Вода, Вогонь і культ Сонця і Великої богині-матері. Так в болгарському фольклорі і до сьогоднішнього дня існують християнські язичницькі обряди, такі як кукери і нестінарство, які можуть спостерігатися в автентичному вигляді в Страндже і Родопах. Відпочинок у Карпатах

Шедеври Фракийськая культура часто дивує і вражає нас пишністю прихованих скарбів - Рогозенського, Панагюрського, Волчитринського - вже добре знайомим всьому світу. Найстаріший і найбільший золотий скарб в світі відкритого у Варненськом некрополі, якому більше 5000 років, це відкриття, датоване ще до часів Єгипту, Двуречия, Персії і Індії, змусило істориків повністю переглянути уявлення про розвиток людської цивілізації. Стінописи Казанликськой, Свещарськой і Александровськой гробниць - серед шедеврів світового живопису.

Сенсаційними є відкриття про фракийськом культовому комплексі в архітектурно-історичному резерваті Сборяново - більше 250 могил, 150 з яких знаходяться між собою на відстані точні 1900 метрів і розташовані так, що окремі групи є точною проекцією 44 різних сузір'їв. Вісім з них повторюються - одне свідоцтво пізнань, на декілька тисяч років що випередили збагнення сучасної астрономії.

Іншим свідоцтвом виняткових художніх і технічних можливостей фракийцев є фракийський культовий центр біля Старосела - грандіозний храм-святилище і урядова резиденція з часів Одрідського царства. І, нарешті, останні відкриття: Священне місто Перперікон в Священній горі - Родопах (названою так Геродотом). Він же стверджує, що в ній знаходиться відоме в давнину святилище з оракулом бога Діоніса, рівне за значенням святилищу Аполлона в Дельфах. Величезний фракийський скельне місто, палац-святилище з оракулом, стародавньою фортецею, візантійським епархичеським центром, священна територія... Перперікон є всім цим, разом узяте. Знову по Геродоту, фраки є найчисленнішим після індійців народом. Вони дають класичній старовині богів - Діоніса, Гефеста, Артеміду, Кибелу... Орфей і спартак - фраки, фраки беруть участь в Троянській війні.

Найстаріша писемність в світі, якій 6800 років, відкрита в Болгарії біля міста Монтана. Староболгарський календар визнаний як найточніший всіма світовими фахівцями в цій області і разом з семипроменевою розеткою з Плиски, символізуючої сім планет, відомих в давнину, є яскравим доказом багатих астрономічних пізнань стародавніх болгар. А "Іменник болгарських канов” указує дату створення першої болгарської держави на 515 років раніше тієї, що прийнята зараз, що дає нове тлумачення символіки скельного рельєфу біля Мадари - єдиний в Європі монумент такої величини.

Монастрирі Монастирі - одне з багатств Болгарії - на території країни є близько 160 храмів, що діють і недіючих. Вони приховують унікальні стінописи, іконостаси з дерворезьби, цінні копії Євангелія, чудотворні ікони. Найраніші чернечі обителі Болгарії датуються 4-6 століттям, коли тут з'являються перші скельні монастирі - монастир Аладжа, Івановські скельні монастирі, незліченні скельні ніші на плато і Поломії Шуменськом. Пізніше вони служать притулком для ченців-відлюдників, послідовників вчення про божественну енергію - ісихазме. Багато монастирів болгарської землі мали трагічну долю - їх грабували, руйнували, підпалювали, вони зводилися знову і продовжували бути джерелом духовності і віри. Сьогодні більшість з них - привабливий центр, як для православних християн, так і для всіх цінителів іконописного мистецтва, мистецтва різьблення по дереву і стінопису. Майже всі монастирі побудовані серед красивої і невинної природи, місцями неприступної. Багато хто з них побудований на руїнах стародавніх святилищ і передають атмосферу святості, яка має тисячолітню історію. І у кожного є своя легенда, яка ожила завдяки традиціям, виконаним таїнствами, чий початок втрачається глибоко назад в часі.

Прекрасною архітектурою, стінописом і різьбленням по дереву відрізняються Бачковський, Роженський, Преображенський і Троянський монастирі. А найвеличніший архітектурний ансамбль, в якому поєднуються уміння безлічі творців епохи Відродження, - це Рільський монастир, який разом з Боянськой церквою, Івановськими скельними монастирями і Несебирськимі церквямі внесений до списку ЮНЕСЬКО як об'єкту світового культурного значення.

Три столиці Видатними є і залишки трьох старих болгарських столиць - Плиски, Преслава Великого і Велике Тирнова. Плиска - найбільше середньовічне місто, розташоване на площі 24 кв. км. Тут знаходиться значний палац Крумов, чий фундамент є наймасивнішим в світі. Монументальні тронні палати мали каналізацію, водопостачання, опалювальне устаткування. Найвидатнішим архітектурним пам'ятником того часу є Велика базіліка, яка зі своєю площею 2920 кв. км. була найбільшою християнською церквою на Балканах. Тут болгари прийняли християнську віру, тут були зустрінуті учні творців слов'янської писемності братів Кирила і Мефодія. Захоплення і подив будить у кожного Кругла церква в Преславе, знак розквіту болгарської держави в його "Золоте століття”. У ці роки Болгарія була чинником, який брали під увагу всі європейські правителі, варварські племена і Візантія. Більше 20 сів в Болгарії оголошені архітектурно-історичними резерватами - Старий Пловдів, Копрівщица, Етер, Боженци, Трявна, Жеравна, Мірошник, Созополь... У них витає дух Середньовіччя і затишок старих болгарських будинків з мощеними улічкамі, дерев'яними горищами і строкатими килимовими доріжками. З теплом камінів, спокоєм і тишею, де людина повертається до свого коріння.

От так! Побіжний погляд на неповторність і самобутність Болгарії, на її автентичну, непідроблену красу, в якій зливаються міф і реальність. І де кожен куточок нашіптує легенди про видимі і невидимі болгарські таїнства...



[10-03-13][Все для туристов]
Долина Нарциссов любят. (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Болгарія: є привід! (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Визначні пам'ятки, головні місця Латвії (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
Альпи - добре, а Карпати - краще! (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-07-30)
Переглядів: 2067 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: