Неділя
24-12-22
20:46

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Визначні пам'ятки Киргизстана.

Визначні пам'ятки Киргизстана.

Географічне положення Киргизстана зумовило те, що республіка з давніх часів знаходилася в зоні розвиненої середньоазіатської цивілізації, була перевалом на жвавих міжнародних торгово-караванних шляхах між Заходом і Сходом. Сьогодні розвиток туризму на Великому Шовковому шляху, де знаходяться історико-культурний археологічний музей "Сулайман-тоо", Узгенський історичний комплекс, наскальні малюнки урочища Саймали Таш, Кумбез Манаса і інші визначні пам'ятки, це не тільки дань багатої історії країни, але і відкриття напівзабутих сторінок історії всієї людської цивілізації. Безліч мандрівників знаходять Киргизстан найпривабливішим, доступнішим і доброзичливішим регіоном зі всіх центральноазіатських республік, особливо з урахуванням наявності тут прекрасних природних пам'ятників - центрального Тянь-шаня і Памиро-алая, найкрасивіших гір Середньої Азії.


Багато в одному
Чуйськая долина Киргизстана - це цілий комплекс природних і історико-культурних пам'ятників (Аламедін, Ала-арча, Бурану, Иссик-ата, Шамши (Шамси), Чон-кемін, Ак-суу, Чон-кемін і ін.), розташованих в обширній живописній долині, що перетинається гірськими річками. Тут спостерігається надзвичайно різка мозаїчність територіальних природних комплексів, плавно перехідних один в одного. У нізкогорьях і среднегорьях, де і розміщені основні об'єкти відпочинку, розташовані гірські екосистеми у вигляді тих, що підносяться одна над іншою природних зон, покритих ялинниками, арчовникамі і живописними альпійськими лугами. У районі Чуйськой долини також є інші привабливі природні ущелини - Кара-балта, Аспара, Джіламіш, Кегеті і ін.

Водопади, скелі, лісостепи
Басейн річки Ала-арча - це величні ландшафти з великою кількістю водопадів і скель незвичайної форми, різноманітною флорою і фауною. Чудові лугостепі насищени високотравними злаковими, чагарниками розаріїв і таволжников, тюльпанів і крокусів. Національний парк "Ала-арча" зберіг реліктові арчовиє ліси гірської Азії, що практично ніде більш вже не зустрічаються. Тваринний світ не поступається флорі - сибірські козероги, елік (косулі), улари (гірська ін

дейка), кекліки (кам'яна куріпка), білки, зайці, дикі кабани, лисиці, борсуки, горностаї, дикобрази і куниці, а також красень сніжний барс, занесений в Червону книгу. Тут і розташований природний парк "Ала-арча", який поєднує масовий відпочинок з охороною природи. Поблизу розташовано село Байтік, назване на згадку про національного героя країни, що жив в VXI столітті, - Канай уулу Байтіке (Байтік-баатир). У схилу білосніжної гори знаходиться могила Байтіка - Кумбоз, який є історичним пам'ятником і местомом паломництва для киргизов і гостей країни. Відпочинок у Карпатах

«Кемін»
В Чон-кемінськом ущелина організований Національний природний парк "Кемін", що надає також свої послуги і туристам, - тут прекрасні можливості для гірського, водного і кінного туризму.

Мінеральний курорт

Ак-суйськоє родовище мінеральних вод розташоване в однойменній ущелині в 80 км. південно-західно сіла Беловодськоє. Місцева мінеральна вода відноситься до вуглекислого слабомінералізованним, гідрокарбонатного магнієво-кальцієвого нарзану, а по своєму хімічному складу вона схожа з мінеральною водою відомого сибірського курорту Дара-суна.

Аламудунськоє родовище мінеральних вод розташоване в 30 км. від Бішкека в однойменній ущелині на висоті 1200-1600 м. над рівнем морить. Пробурена на глибину 507 метрів свердловина вивела на поверхню землі термальну мінеральну воду з температурою +53 С. В даний час тут функціонує санаторій-профілакторій "Теплі ключі", що є також і центром активного відпочинку - звідси починаються численні треккинговиє маршрути по навколишніх горах.
Иссик-атінськоє родовище мінеральних і термальних вод розташоване в 77 км. на південний схід від Бішкека, у вузькій ущелині на висоті 1800 м. Тут діє курорт "Арашан" з численними гарячими джерелами і мулистими грязями. Крім того, тут знаходиться джерело чистої питної води із специфічним запахом, яка також використовується для лікування хронічних захворювань органів травлення.
Серед бальнеологічних ресурсів Чуйськой долини важливе місце займають Камишановськоє і Луговськоє слабомінералізованниє сірчановодневі родовища лікувальних грязей. Ніде більш в Середній Азії на такому обмеженому просторі не зустрічається такої кількості виходів лікувальних вод, в оточенні такої чудової природи.

Імені дерев'яного інструменту
Бішкек (Пішпек, раніше - Фрунзе) - столиця і найбільший індустріальний центр Киргизстана, а також

єдине місто в світі, названий по імені дерев'яного побутового інструменту ("Бішкек" переводиться як "маслоробка"). Це сучасне місто з широкими вулицями і красивими будівлями. Місто може похвастати найбільшою кількістю зелених дерев на душу населення, чим будь-яке інше центрально-азіатське місто. Практично в межах Бішкека знаходяться основні природні і історичні об'єкти, такі як Ала-арчинський національний природний парк, альплагерь Ала-арча, лижно-спортивна турбаза Чон-таш, сучасний "Санаторій Космонавтів" з власним термальним джерелом, Чункурчак, курганні могильники, що зберігалися до недавнього часу у межах міста і його околицях, городище "Ковальська фортеця" VII-XII вв., руїни фортеці Пішпек та інші. Мандрівники використовують Бішкек, головним чином, як відправний пункт для поїздок в гори центрального Тянь-шаня, Памиро-алая і до озера Іссик-куль, а також для маршруту до Китаю через перевал Торугарт (4800 м.). В околицях міста створений ряд заповідників.

Перлини країни
Киргизстан має близько двох тисяч високогірних озер, але перлиною Тянь-шаня вважається солоне озеро Іссик-куль (у перекладі з киргизького - "гаряче озеро", з древнетюркського - "священне заповідне озеро") площею в 6236 кв. км., а його максимальна глибина - 668 м. Це високогірне озеро розташоване

усередині Тянь-шаньських гір на дні величезної тектонічної западини, на висоті 1606,7 м. над рівнем морить. Озеро оточене горами Терськей-ала-тоо на півдні і Кунгей-ала-тоо на півночі, чиї білосніжні вершини піднімаються до 4500-5000 метрів, захищаючи озеро від проникнення холодного повітря з півночі і жаркого повітря з пустель Центральної Азії. Озеро неймовірне красиво. Російський мандрівник П.П.Семенов-тянь-шанський, що відвідав озеро, порівнював його з Женевським озером в Швейцарії, причому віддавав перевагу Іссик-кулю. Іссик-куль спрадавна вважався у місцевого населення зачарованим. До появи тут в кінці XIX століття російських переселенців в нім практично ніхто не плавав і не рибалив. Велика прозорість річок, що впадають в озеро, і яскраве сонце змінюють колір води Іссик-куля від ніжно-блакитних до темно-синіх тонів залежно від місця і часу доби. Тут налічується близько 20 живописних заток і бухт. Купальний сезон триває 6 місяців. Температура води в літній час досягає +24 З, взимку - +4 С. Крістально чиста вода, мінеральні джерела у поєднанні з гірським і в теж час м'яким, майже морським кліматом, створюють унікальні умови для курортного відпочинку з грязьовим і термальним лікуванням. На північно-східному краю озера є мис Святий Ніс, місце легендарного монастиря

Вірменській Християнській Церкві IV - V століть. Група археологів Киргизької академії наук проводить тут дослідження, покликані науково підтвердити існуючу легенду про те, що апостол Матвій закінчив свої дні на Іссик-куле. На сьогодні археологам Киргизії відомий більше десятка стародавніх і середньовічних поселень, що знаходяться під водою. У них виявлена безліч історичних і культурних цінностей саксько-усуньського періоду (1 тисячоліття до н.е.) - кераміка, глиняні глеки і бронзові казани, різні металеві вироби, а також раннього середньовіччя - хуми, казани, посуд монголо-тімурідського часу, блакитна кераміка, монети. Чутки серед місцевого населення про закопані на побережжі або заховані під водою скарби ходять найрізноманітніші, тому пошуком кладів, хай і без жодного результату, захоплена чимала частка туристів, що приїжджають сюди.
Чолпон-ата - курортне містечко на березі озера Іссик-куль. Тут варто відвідати екскурсії на теплоході по озеру, відправитися в гори, зробити добовий перехід по красивих гірських місцях ка Алма-Ати, є і вертолітні екскурсії з ночівлею в горах.

Гарячі джерела
Великою популярністю у туристів користуються Алтин-арашанськие гарячіше джерела, лежачі на висоті в 3000 м в прекрасній відкритій альпійській долині, величезне і тихе літнє пасовище Каркара у верхній частині долини, фантастичні червоні кручі каньйону Джети-огуз і чудові треккинговиє стежки в Терскей-Алатау (Терськей-ала-тоо), на південь від Каракола. Кращий час для відвідин Іссик-куля - вересень, хоча треккинг в горах краще проводити між липнем і серпнем. Каракол, лежачий в східному кінці озера, є основним містом в регіоні і кращою "базою" для дослідження приозер'я, Терскей-Алатау і центрального Тянь-шаня. Це відносно невелике місто, ізве

стний своїми яблуневими садами і недільним ринком - одним з кращих в Середній Азії. У Караколі краще зняти житло у місцевих жителів (на автобусній станції вам запропонують найрізноманітніші варіанти за невеликою ціною) чим в офіційному готелі. Це дозволить "безпосередньо" познайомитися з життям міста і побутом місцевих жителів, а також зніме багато побутових питань, оскільки район озера Іссик-куль довгий час був закритий для відвідин іноземців, і багато питань, пов'язаних з перебуванням тут, до цих пір регламентовано достатньо нечітко.

Тянь-шань
Центральний Тянь-шань - найвища і найвеличніша частина Тянь-шаньськой гірської системи. Це величезний "вузол" гірських ланцюгів, що розходяться звідси на всі боки, з безліччю високих гір - пік Леніна (7134 м.), пік Перемоги (7439 м.) і величний Хан-тенгрі (6995 м., можливо найбільш красивий і важкий для сходження пік Тянь-шаня), відносяться до високих, після Гімалаїв і Паміру, вершинам миру. Гірський льодовик Інильчек є одним з найпротяжніших по довжині льодовиків миру і також є визначною пам'яткою світового масштабу. По можливості організації сходжень і гірському туризму, цьому району просто немає рівних на всій території СНД. Центральний Тянь-шань - головний район серйозного треккинга і альпінізму в Середній Азії і декілька місцевих туристичних фірм надають туристам, як вертольоти, так і внедорожную техніку для відвідин цього регіону і організації сходжень на вершини. Липень і серпень - найтепліші і самі відповідні

для альпінізму місяці в цих місцях, але при відвідинах навіть в цей час, необхідно упевнитися в наявності відповідного устаткування і спорядження, оскільки ландшафти украй різноманітні, а погода на висоті мінлива.
Гірські схили Тянь-шаня створюють прекрасні умови для гірськолижного спорту. Спортивні бази достатньо численні, але рівень сервісу на них невисокий, а інфраструктура відпочинку практично не розвинена. Уздовж русла річки Кашка-суу, притоки річки Ала-арча, в урочищі з однойменною назвою, розташовані 4 гірськолижних бази для зимового катання любителів. Навколо Бішкека, а також в ущелинах Аспара, Джіламіш, Кара-балта, Кегеті і ін., гірськолижні комплекси сучасні і доступні.



[10-02-09][Все для туристів]
Автогонки почалися взимку (0)

[09-09-19][Карпати]
В Карпатських Горах навколо Яремчі. (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Як пересуватися по Мальті (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
Прочитай, запам'ятай, збережи! Словник туриста. (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-08-15)
Переглядів: 1539 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: