Китайська особливість - ліхтарі
Ліхтар є одним з видів традиційних художніх виробів Китаю. По важливих святах по всій країні горять кольорові ліхтарі, висять святкові прикраси. У міру розширення контактів Китаю із зовнішнім світом китайські ліхтарі з'явилися і за кордоном. Під час свят в тих місцях, де компактно проживають китайські емігранти, неодмінно вивішують різноманітні ліхтарі. Останніми роками пересувні виставки китайських ліхтарів часто влаштовують в різних країнах світу, і вони користуються популярністю серед місцевих жителів.
Знак пошани Будді Згідно історичним записам, китайські ліхтарі виникли більше 1800 років тому, в епоху династії Західна Хань. Тоді в Китаї широко розповсюдився буддизм. Дізнавшись, що у ченців існує традиція медитувати на потужності Будди 15 чисел першого місяця і на знак пошани до засновника учення запалювати ліхтарі, імператор наказав цього дня увечері запалювати ліхтарі у себе в палаці і в храмах на знак пошани до Будди. Згодом це ритуальне буддійське свято любилося простому народу і поступово став урочистим народним святом Юаньсяо, розповсюдившись по всьому Китаю. До цих пір у всіх районах Китаю збереглася традиція влаштовувати під час свята Юаньсяо виставки ліхтарів. Безліч людей приходить помилуватися ліхтарями різних форм і конструкцій. Цього дня діти виносять на вулицю саморобні або куплені в магазинах ліхтарі і бавляться з ними.
Такі красиві і такі разниє
Тепер ліхтарі вже стали символом святкувань. Формою китайські ліхтарі дуже різноманітні. Особливо популярні четиєрх- і шестигранні ліхтарі, обтягнуті кольоровою матерією газові світильники з різними малюнками. Напередодні свята їх розвішують в кожному будинку. Китайські ліхтарі бувають різних видів і форм, вони неоднакові по величині, є ліхтарики з картинками, що крутяться, усередині, ліхтарики у вигляді дракона, ліхтарики із зображенням дракона, палацові ліхтарики і так далі Серед них найпопулярнішими є ліхтарики з картинками, що обертаються, усередині і ліхтарики у вигляді дракона.
Символ нації Дракон - це символ китайської нації. А драконові ліхтарі діляться в основному на два види: ліхтарі із зображенням драконовий, ліхтарі у вигляді дракона. Танець з ліхтарями у вигляді вогненного дракона є одним з традиційних заходів в багатьох районах Китаю під час зустрічі свята, в деяких місцях ще влаштовують виставки і конкур
си на кращий ліхтар. Особливо на свято Юаньсяо майже по всій країні влаштовують різні фольклорні уявлення, у тому числі і танці з ліхтарями у вигляді дракона, а також заходу милування ліхтарями. У передмісті Сианя є село під назвою Саньчжао, яке відоме виготовленням ліхтарів. Нині майже всі жителі цього села уміють робити ліхтарі. Тутешні ліхтарі не тільки поширені у внутрішніх районах Китаю, але і вивозяться до Сянган і Аомень, в Республіку Корея, Японію, країни Південно-східної Азії. Щорічні доходи села від продажу ліхтарів вже перевищили 50 мільйонів юанів, що дорівнює 6 мільйонам 200 тисячам американських доларів. Відпочинок у Карпатах
|