Субота
24-11-23
11:29

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Китай: піднебесні визначні пам'ятки

Китай: піднебесні визначні пам'ятки

Китай - країна багата в усіх відношеннях: і населення найбільше, і валютні резерви на третьому місці в світі, та і все, що ні візьми - самоє-самоє. Отже немає нічого дивовижного, що Китай - в числі лідерів по архітектурних і природних пам'ятниках, внесених ЮНЕСЬКО в список Усесвітньої спадщини людства.

Культурно-історичний спадок


Велика Китайська стіна (The Great Wall)
включена в список ЮНЕСЬКО в 1987 році. Тягнеться на 6700 км. від крайньої північної крапки в Шанхайгуане до південної в Цзяюйгуане. Будівництво продовжувалося більше 2 тис. років з царства Чу в 7 в. до н.е. до династії Мін (1368-1644 рр.), і пролягала вона через 20 феодальних держав. Якщо з'єднати разом всі ділянки стіни, побудовані в різні періоди, то довжина складе більше 50 тис. км. Якщо скласти разом всю цеглу, витрачену на її будівництво, то їх лінія обігне земну кулю. Впродовж стіни близько 100 переходів і більше десяти тисяч оглядових і військових башт.
Говорять, що стіна - єдине творіння рук людських, яке можна побачити з космосу.
Відпочинок у Карпатах

Імператорський палац (Palace Museum)

м. Пекін, включений в список ЮНЕСЬКО в 1987 році. Знаходиться в самому серці Пекіна, відомий також як Заборонене місто, оскільки впродовж 500 років його історії тут міг жити тільки імператор і його сім'я, а придворні, чиновники і всі останні жили за його стінами, і до 1925 року простим смертним вхід сюди був заборонений. Побудований в 1406-1420 рр., резиденцію 24 китайських імператорів.
Загальна площа в 720 тис. кв.м робить Заборонене місто найкрупнішим палацовим комплексом в світі, в нім 9999 кімнат. Він оточений стіною завдовжки 3400 м і ровом з водою, який називається "Золота вода".
Комплекс роздільний на Внутрішній палац і Зовнішній палац. Основні приміщення Зовнішнього палацу, де імператор виконував свої державні функції - зал Верховної гармонії, Повної гармонії і Збереження гармонії. У Внутрішньому палаці знаходилися житлові приміщення, де жили, грали, поклонялися Богам імператор, імператриці, наложниці, принци і принцеси. Основні приміщення цієї частини Забороненого міста - зали Небесної чистоти, Об'єднання і миру, Земного спокою. Тут же знаходяться три імператорські сади - Довголіття, Доброта і Спокої і Імператорський сад.

Стоянка синантропа (Пекінської людини)
Чжоукоудянь, околиці м. Пекіна, включена в список ЮНЕСЬКО в 1987 році
Череп стародавньої людини був виявлений в селі Чжоукоудянь недалеко від Пекіна в 1920-і роки. Пізніше тут же були знайдені докази того, що стародавня людина могла виготовляти прості інструменти, і користувався вогнем. Дослідження свідчать, що синантроп пересувався на двох ногах і жив близько 690 тисяч років назад. Всього були знайдені останки більше 40 чоловік різних віків обох полови, а також фрагментів більше 100 тис. використовуваних ними інструментів.

Мавзолей імператора Цинь Шихуанді і "теракотова армія" (Terracota Warriors)

м. Сиань, провінція Шеньси, включені в список ЮНЕСЬКО в 1987 році
Знаходиться в 35 км. від міста Сианя, стародавньої столиці Китаю, побудований в 221-259 рр. до н.е. для першого імператора об'єднаного Китаю.
На його будівництві було зайнято 700 тис. робочих. У підземному палаці розміщується більше 400 поховань, його площа - більше 56.25 кв.км.
Головний скарб комплексу - теракотова армія, випадково виявлена місцевими селянами в 1974 році. У трьох склепінчастих камерах знаходяться в цілому фігури близько 7400 солдатів і коней і 90 військових колісниць - практично вся імператорська армія. Фігури виконані в повне зростання, немає двох однакових осіб. Ні у якій іншій країні миру немає нічого подібного.


Гроти Могао в Дуньхуане (Mogao Grottoes in Denhuang)

провінція Ганьсу, включені в список ЮНЕСЬКО в 1987 році
Комплекс в Дуньхуане включає гроти Могао, печеру Тисячи Будд і гроти Юйлінь. Робота над створенням гротів почалася в 366 р., зараз тут 492 печери, а в них - 45 тис. кв. м настінних розписів, 2415 кольорових скульптур і близько 4 тис. однотонних скульптур. І додатково до цього багатства - 5 дерев'яних будівель, зведених за часів династій Тан (618-916 рр.) і Сун (960-1279 рр.), в яких зберігаються близько 50 тис. документів і інших історичних експонатів.


Гірський курорт і храми Ченде (Chengde)

Провінція Хебей, включений в список ЮНЕСЬКО в 1994 році. У палаці міста Ченде імператори династії Цин (1644-1911 рр.) любили проводити літо. Комплекс був побудований в 1703-1792 роках, його територія - 5.64 млн. кв. м, 110 будівель, 10 км. палацової стіни і найбільший в Китаї імператорський сад, що зберігся в первозданному вигляді.
Літній курорт ділиться як би на дві частини - палац і місцевість навколо нього. У палаці (4 комплекси)

імператор жив, виконував державні функції, тут же проводилися різні церемонії і святкування.
Живописна місцевість навколо палацу включає озеро, долини і гори. Озеро повторює пейзаж рисових полів провінції Цзянсу, долини - пейзаж Внутрішньої Монголії, а гори - Велику гору Синьгань.
Поряд знаходиться храмовий комплекс з 8 храмів, побудованих в 1713-1789 роках. Храми збудовані в архітектурному стилі національних меншин, що проживають в Китаї, - монгольському, Тибеті і уйгурськом. У Зале Бодісатви храму Пунін знаходиться статуя тисячеглазого і тисячерукого Будди заввишки 22.23 м. Статуя важить 110 тонн, і є найвищою і більшою дерев'яною статуєю в світі.


Будинок, храм і могила Конфуція в Цюйфу (Mansion, Temple and Cemetry of Confucius in Qufu)

провінція Шаньдун, включені в список ЮНЕСЬКО в 1994 році.
Конфуцій - найбільший китайський мислитель і просвітитель, засновник філософської течії, яка і сьогодні є основою традиційної культури сучасного китайського суспільства.
Будинок Конфуція - насправді резиденція його внука. Будівлю цю називають також "будинком вчителя Яньшень", оскільки в 1055 році Кун Цзунюаню, представникові 46-го покоління нащадків Конфуція по чоловічій лінії, імператором Чжаочженем було привласнено звання "вчитель Яньшень". Звання це передається по

спадку до цих пір. У резиденції знаходиться бібліотека, де зберігається більше 9 тис. томів, виданих з 1534 по 1948 роки.
Храм Конфуція впродовж сторіч був местомом поклоніння великому вчителеві. Храм був відкритий в тому, що був будинку Конфуція в 478 р. до н.е. - через два роки після його смерті. Сьогодні це найбільший конфуціанський храм в Китаї, він складається з 466 залів.
Конфуцій похований в сімейній усипальні, яка займає площу 1.988 млн. кв.м. Павільйони, башти, зали і арки розташовані в лісі, який називається "Гай Конфуція", тут же знаходиться могили самого Конфуція, Чи його сина Кун і внука Кун Цзі.


Стародавній архітектурний комплекс на горі Удан (Wudan Mountain)

провінція Хубей, включений в список ЮНЕСЬКО в 1994 році. Гора Удан, яку називають ще Тайхе, є батьківщиною того виду боротьби, який став знаменитий в світі після виходу на екрани фільму тигр, що "Крадеться, дракон, що зачаївся".
На горе Удан - 72 вершини, 36 скель, 24 ущелини, 9 гірських джерел, 8 палаців і 2 даоських храму. Вершина Тяньчжу підноситься на 1612 м над рівнем морить.
Будівництво архітектурного комплексу тривало 12 років, почавшись в 1412 році. Сьогодні він включає 8 палаців, два даоські храми, 36 монастирів, 72 скельних храму, 39 мостів, 12 павільйонів і 10 храмів, де поклонялися душам померлих предків.
Одна з найзнаменитіших споруд тут - Золотий зал, який вінчає пік Тяньчжу. Вважається, що звідси найкрасивіший вигляд на уранішній схід і вечірнє море хмар.

par

Живописна місцевість гори Лушань (Lushan Mountain)
Провінція Цзянси, включена в список ЮНЕСЬКО в 1996 році. Одна з найзнаменитіших гір Китаю, займає площу 300 кв. км., найвища вершина - Даханьян - підноситься на 1474 м над рівнем

 

морить.
На піке П'яти людей похилого віку - красивий каскад водопадів, недалеко - Квіткова стежка, відома тим, що саме тут поет Бай Цзюйі за часів династії Тан (618-906 рр.) писав вірші, що оспівували красу квітучого персика. Храм Дунлінь - батьківщина секти буддиста Чистої землі. Академія Білого Оленя - один з перших вищих учбових закладів Китаю. Вважається, що Велике озеро Тяньчи - ідеальне місце для милування заходом і річкою Янцзи.

Стародавнє місто Ліцзян (Lijiang)
провінція Юньнань, включений в список ЮНЕСЬКО в 1997 році. Стародавнє місто, в якому живуть в основному представники народності Наси. Площа в центрі міста була побудована в 1126 році, звідси в 1253 році війська Кублай хана починали похід на південь.
Навколишні гори і східний вітер створюють особливий мікроклімат. Вулиці вимощені місцевим сланцем, який не покривається гряззю під час сезону дощів і не накопичує пил в суху пору року. Багато мостів і арки було побудовано за часів династій Мін (1368-1644 рр.) і Цин (1644-1911 рр.).
У місті скрізь відчутно присутність унікальної культури народності Наси - культури Дунба, в основі якої - однойменна релігія. Послідовники віри Дунба вірять в чаклунство, сильні в медицині, а традиції і звичаї передаються через літературу і мистецтво. У мові Дунба - більше 1300 окремих слів, які пишуться у вигляді піктограм.
У Ліцзянськом палаці Дабаоцзі знаходяться знамениті фрески, створені представниками народів Хань, Наси і Тибетом.

 

Стародавнє місто Пін'яо (Pingyao)
Провінція Шаньси, включений в список ЮНЕСЬКО в 1997 році. Перша міська стіна була побудована за часів династії Чжоу (XI в. - 256 р. до н.е.) і потім розширена в 1370 р. Сьогоднішні міські стіни ведуть історію з часів династії Мін (1368-1644 рр.), їх середня висота - 12 м, ширина - 5 м. У стіні 6 воріт, що дало йому прізвисько "Черепаха": ворота на півдні і півночі представляють як би голову і хвіст, а четверо воріт на заході і сході - ноги черепахи. Уздовж стіни розташовані 72 оглядових башти. Вулиці, старі урядові будівлі і житлові будинки усередині міських стенів збережені в первозданному вигляді.

Класичні сади міста Сучжоу (Suzhou)
провінція Цзянсу, включені в список ЮНЕСЬКО в 1997 році. Сучжоу - стародавнє китайське місто, побудоване на воді, східна Венеція, історія якої налічує 2500 років. За часів династій Мін (1368-1644 рр.) і Цин (1644-1911 рр.) тут було близько 200 садів.
Найстаріший сад в місті - Павільйон блакитних хвиль, складається з нагромаджень каменів, чагарників зеленого бамбука і штучних горбів. У залі Яскравої стежки вирізані з дерева зображення більше 500 знаменитих людей, що залишили свій слід в історії Сучжоу.
Сад Левової печери, створений за часів династії Юань (1271-1368 рр.), знаменитий нагромадженнями каменів у формі левів, що і дало йому назву.
Сад Покірливого адміністратора - найбільший в місті і один з чотирьох основних в Китаї, шедевр класичного особистого саду. Майже три п'ятих його території займає вода, навколо якої коштують прості і елегантні павільйони.

Літній палац (Summer Palace)

м. Пекін, включений в список ЮНЕСЬКО в 1998 році. Літній палац, розташований в передмісті Пекіна

знаменитий на весь світ перш за все як класичний китайський сад. Перший Літній палац був побудований в 1153 році для відпочинку імператора під час жарких літніх місяців. Був перебудований практично наново в 1888 році імператрицею Циси на засоби, зібрані для створення китайського військово-морського флоту.
Палац ділиться на три частини: територія для державних справ із залом Милосердя і Довголіття, житлові квартали імператриці із залами Нефритового дзюрчання і Щастя і довголіття, і живописна місцевість з горбом Довголіття і озером Куньмін. Штучний горб був зведений із землі, виритої при створенні штучного ж озера Куньмін. Біля підніжжя горба на 728 метрів тягнеться знаменитий Довгий коридор, внесений до Книги рекордів Гіннесу як щонайдовшого розписаного коридору в світі. У його східного краю коштує Мармуровий човен, де імператриця любила обідати.

Храм Неба (Temple of Heaven)
м. Пекін, включений в список ЮНЕСЬКО в 1998 році. Найбільший храм в Китаї, займає територію 2.7 млн. кв. м, побудований в 1420 році. Тут імператори молилися про послання хорошого урожаю. Круглий Зал моленія про урожай - символ Пекіна. Це справжній шедевр, зведений на триступінчатій мармуровій терасі: дерев'яні стовпи підтримують стелю без цвяхів і цементу, а для будівлі висотою 38 м і

діаметром 30 м це коє що та означає. На жаль, оригінальна будова згоріла в 1889 році. Те, що можна побачити сьогодні - точна копія, без цвяхів і цементу.
На території комплексу знаходиться круглий вівтар, в центрі якого знаходиться камінь, на якому раніше міг стояти тільки імператор під час церемонії жертвопринесення. Тут створюється дивовижний акустичний ефект: якщо, стоячи на камені, говорити, то голос звучить набагато голосніше звичайного і сильно резонує. Інший цікавий акустичний ефект створює кругла стіна луни, що знаходиться тут же, - ваш шепіт буде почутий далеко від вас.

Різьблені скульптури в Дацзу (Dazu Stone Carvings)
м. Чунцин, включені в список ЮНЕСЬКО в 1999 році. Різьблені скульптури в Дацзу датуються часом династій Тан (618-907 рр.) і Сун (960-1279 рр.). Більшість з більше 100 тис. скульптур - зображення Будди, але зустрічаються також конфуціанські і даоські зображення

Гора Тайшань (Taishan Mountain)
провінція Шаньдун, включена в список ЮНЕСЬКО в 1987 році. Гора Тайшань - одна зі священних гір Китаю

 

займає площу 426 кв. км., її вершина - пік Нефритового імператора, підноситься на 1545 м над рівнем морить. Вважається, що гора - місце стародавньої китайської цивілізації, а територія навколо неї була одним з найважливіших політичних, економічних і соціальних центрів стародавньої країни. На горі будували храми 72 імператори династій Ця (2205-1765 рр. до н.е.), Шан (1766-1122 рр. до н.е.) і Чжоу (1122-256 рр. до н.е.).
На горі Тайшань 72 піки, приголомшливі по красі водопади, нагромадження каменів, сосни і кипариси, яким по декілька сотень років. Від воріт Чжунтянь по 6293 сходинкам можна пройти 9 км. до вершини. Вважається, що самі краще, що ви можете тут побачити - схід і захід, Золотий пояс уздовж Жовтої річки (Хуанхе) і море хмар. Тут же знаходиться "стежина до Неба", яка впродовж 1 км. петляє 18 разів і піднімається майже прямовисно на 400 м.

Гора Хуаншань (Huangshan Mountain)
Провінція Аньхуей, включена в список ЮНЕСЬКО в 1990 році. Ця гора знаменита багатою історією. Згідно стародавній легенді імператор Сюаньюань займався на горі спеціальними вправами з метою досягти безсмертя. Вона носить назву Хуаншань з 747 р., багато хто вважає цю гору найкрасивішою в Китаї.
Тут 36 великих і 36 малих піків і 3 основних вершини - Квітка лотоса, Кайду і Яскравий зеніт, які піднімаються на висоту більше 1800 м над рівнем морить. Крім того, гора знаменита своїми віковими химерними соснами, у яких і назви відповідно формі: сосна, що вітає гостивши; сосна, що прощається з гостем; лежачий дракон і так далі Гору Хуаншань багато хто називає природним зоопарком і ботанічним садом - це будинок для 1452 видів рослин і 552 видів тварин.
На горі близько 200 храмів, павільйонів, альтанок, пагод, містків і скульптур.

Гора Емей і Великий Будда в Лешане (Emei Mountain and Giant Buddha of Leshan)

 

провінція Сичуань, включені в список ЮНЕСЬКО в 1996 році. Гора Емей - одна з чотирьох священних гір Китаю, висота її головного піку Ваньфо - 3099 м. Храми тут почали будувати вже за часів династії Східна Хань (25-220 рр.), а буддизм прийшов сюди при династії Цзінь (1115-1234 рр.).
Визначні пам'ятки розташовані на різній висоті, а тому опиняються як би в різному кліматі. Температура на вершині зазвичай на 15 градусів нижче, ніж біля підніжжя. На горі багате рослинне і тваринне життя - більше 3000 видів рослин і 2000 видів тварин.
Один з найзнаменитіших храмів на горе - храм Ваньнянь, який був побудований під час правління імператора Лунаня з династії Східна Цзінь (397-401 рр.). Тут знаходиться статуя бронзова Будди Самантабадра, відлита в 980 р., верхи на білому слонові з шістьма бивнями. Висота статуї 7.3 м, вага - 62 тонни.
У ніг Великого Будди в Лешане сходяться три річки - Міньцзян, Цині і Даду. Обличчям Будда повернений до гори Емей, а спиною - до гори Лінюнь. Його висота - 70.7 м, ширина плечей - 24 м. Робота над статуєю була почата в 713 р. і завершена в 803 р.

Гора Уї (Wuyi Mountain)
провінція Фуцзянь, включена в список ЮНЕСЬКО в 1999 році. Знаменита своїми живописними місцями, джерелом Дев'яти поворотів, 36 вершинами і 99 скелями. Тут же знаходяться палац Ваньнянь, академія Чайян і міст Хунцяо. У 1988 році гора була внесений до світового списку біосферних зон, що охоронялися.

Живописне місце Улінюань (Wulingyuan Scenic Area)

 


Провінція Хунань, включено в список ЮНЕСЬКО в 1992 році.
Це дивовижне по красі місце - природний зоопарк, ботанічний і геологічний сад, знаменито своїми гірськими вершинами, печерами, гірськими джерелами і густими лісами. Тут прокладено п'ять туристичних маршрутів.
Село Жовтого лева знаходиться на висоті 1200 м над рівнем морить і займає декілька вершин. Кам'яний пік Хейцуннао знаменитий віковими соснами, які часто і дві люди, узявшись за руки, не можуть охопити, - це частина стародавніх лісів, що збереглася. Найвища вершина називається "Кролик, що дивиться на Місяць" - стверджують, що звідси найкрасивіший вигляд на околиці. У печері Жовтого дракона чотири рівні і унікальний пейзаж. Знавці стверджують, що прогулянка по Улінюань порівнянна з відвідинами художньої галереї традиційного китайського живопису, з тією лише різницею, що всю красу можна побачити живцем.
Тут же знаходиться гора Тяньцзу з вершиною Куньлунь - обитель богів.

Ущелина Цзючжайгоу (Jiuzhaigou Ravine Scenic Area)
провінція Сичуань, включено в список ЮНЕСЬКО в 1992 році. Ця територія площею більше 60 тис. га знаменита своїми сніжними вершинами, водопадами, лісами і зеленуватою водою. Ще одна визначна пам'ятка - звичаї Тибету і традиції людей, що живуть тут. Висота гір - від 1980 до 3100 м. Особливо красиво тут восени, але і весна, коли дерева, що ростуть прямо в озерах, упускають квіти у воду, теж прекрасна.
У містечку Шучжен близько 40 озер, що розтягнулися на 5 км. уздовж рівнини. Ширина водопаду Ножілан 320

 

м, це найширший гірський водопад в Китаї. Озеро п'яти квітів знамените своїм багатим і різноколірним підводним миром, що і дало йому назву.
Тут живуть і гігантські панди, і якщо вам повезе, ви зможете їх побачити.

Живописне місце Хуанлун (Жовтий дракон, Huanglong (Yellow Dragon)

провінція Сичуань, включено в список ЮНЕСЬКО в 1992 році. Особливість цих місць - невеликі озера, завдяки своєму вулканічному походженню що мають незвичайний колір і форму. Головна визначна пам'ятка - знаменита ущелина Хуанлун, протяжністю 3.6 км. при ширині 30-170 м. Тут 3400 озер, об'єднаних в 8 груп різного розміру, форми і кольору.



[10-03-13][Все для туристів]
Туристичний пальник (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Бірма: національна кухня (0)
[09-09-18][Яремче]
Сіновал на склоні г. Маковиця (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Майже колиска цивілізації - Італія, визначні пам'ятки (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-08-15)
Переглядів: 4130 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: